Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 2/3/2019 at 5:07 ΜΜ, Alekk είπε:

Ada τα πηρες τα παπουτσακια; Το 21 ηταν το πρωτο νουμερο στα παπουτσακια οταν ξεκινησε να περπατα ο μεγαλος μου. Αρα το 20 μου φαινεται λογικο.

 

Ναι μειωνονται οι θηλασμοι. Πρωτα αντικαθιστας ενα γευμα με φρουτοκρεμα συνηθως, υστερα ενα ακομα με λιωμενα λαχανικα κοκ ωσπου μενει ενας θηλασμος πρωι και ενας βραδυ. 

Θα βγουν παλι τα μαλλακια. Θεωρητικα ατην εγκυμοσυνη δε χανουμε ουτε τριχα λογω ορμονων και μετα ερχεται η μεγαλη πτωση... οποτε μην ανησυχεις!

μετά το εξάμηνο πότε περίπου θα φτάσουμε στο σημείο να θηλάζει μόνο δύο φορές τη μέρα? λογικά είναι ανάλογα το παιδί. Γιατί έχω διαβάσει πως μερικά παιδιά τρώνε το φαγητό τους, πχ την χορτόσουπα και μετά θέλουν να πιουν κ γάλα. 

On 3/3/2019 at 7:44 ΠΜ, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα! επιτέλους άνοιξη! κάνουν κ σας απεργία θηλασμού τα μωρά σας;; αν κ χτες ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα,  τις προηγούμενες μέρες ήταν ένα μαρτύριο... @Marimarv σε τι φάση είστε; εγώ μη το ματιασω χτες ήταν πολύ καλός! ελάχιστη γκρίνια κ έφαγε με όρεξη μετά από τόσες μέρες κ κοιμήθηκε και 2 3ωρα!! 

@Ασία μου τα μαλλιά μου είναι παντού στο σπίτι...νιώθω ότι θα μείνω φαλακρη.  προχτές τα έκοψα σχεδόν 2 παλάμες μπας κ δυναμώσουν..

Επίσης κορίτσια,  χτες μάλλον παρεξηγήθηκε μια φίλη μου άσχημα.  ήθελε να βγούμε για καφέ σήμερα αλλά έχω διάφορες δουλειές κ ζήτησα να το κάνουμε από Δευτέρα.  κ μέσα στη κουβέντα συμφώνησε καθώς όπως είπε, ειναι άρρωστη , έχει αναγουλες στο στομάχι γτ ολοι οι μαθητες της ειναι με γαστρεντερίτιδα κ πίνει cold and flu.  εγώ εξεπλάγην που ήθελε να βρεθούμε εις γνώση της ενώ ειναι άρρωστη κ με αποκάλεσε υπερβολική με ύφος, γτ λέει δεν θα μας κολλήσει καθώς πίνει cold and flu (?!) . @anemoni1989 σας το ειχαν πει αραγε στη σχολη σας;;

φόρτωσα πολύ άσχημα με το " υπερβολική " κ ίσως της μίλησα σκληρά.  νοσηλευτηκε ήδη μια φορά το μικρο μου... απογοήτευσή..

κι εγώ έκοψα τα μαλλιά μου κοντό καρέ γι αυτόν ακριβώς το λόγο.

Καλά είμαστε σοβαροί?να υποθέσω πως η φίλη σου δεν έχει παιδιά ε? κι εγώ στην θέση σου θα νευριαζα πολύ. Δεν είσαι καθόλου υπερβολική φυσικά!!! η πεθερά μου ήθελε να έρθει επίσκεψη στο σπίτι ενώ ήταν κρυωμένη. έλεος. μας έκρυψε ότι ήταν μπουκωμένη για να έρθει. φυσικά όταν το κατάλαβα της είπα πως δεν θα έρθει και από τότε δεν την έχουμε δει καθόλου, πάνε αρκετές μέρες. καλύτερα, ησύχασε το κεφάλι μου.

On 3/3/2019 at 7:53 ΠΜ, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Εμένα ποτέ τρώει ποτέ όχι δεν έχει στρώσει ακόμα.. Εγώ αγχώθηκα πολύ όμως γτ πάνε μέρες τώρα που είναι έτσι κ την πήγα στν γιατρό να δει το βάρος αλλά κ γτ φοβήθηκα για ουρολοιμωξη η γιατρός μου είπε ότι στην ουρολοιμωξη θα είχε στάσιμο βάρος ενώ αυτή σε δέκα μέρες από 6.040 πήγε 6.300.. Εγώ όμως ακόμα δεν ηρέμησα... Είναι δυνατόν να τρώει μωρό που θηλάζει αποκλειστικά 4 η 5 φορές την μέρα για 5 λεπτά την φορά?? 

πολύ καλά είναι τα κιλά σας και η άνοδος αυτή μέσα σε δέκα μέρες, μπράβο!! Μήπως έχεις μεγάλη ροή κ μέσα σε πέντε λεπτά προλαβαίνει κ τρώει αρκετά κ του φτάνει? εμένα δεν μου ακούγεται πρόβλημα εφόσον πάτε μια χαρά με τα κιλά κ δεν κλαίει από πείνα.

18 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Σίγουρα θα είσαστε μια χαρά! Ο δικός μου νευριάζει άμα νιώθει περιορισμένος!

Κλείσαμε κ ημερομηνία για βάφτιση, 22/9!

Κι εγώ έτσι ακριβώς. Όποιος παρεξηγείται, πρόβλημα του.

κι εγώ κάπου εκεί σκέφτομαι για βάφτιση, ή το προηγούμενο σκ από εσάς. θα είναι σχεδόν 11 μηνών τα μωράκια μας. νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλα για βάφτιση, λένε πως όσο πιο μικρό τόσο το καλύτερο. δηλ 6-8 μηνών είναι καλύτερα, αλλά 6 μηνών θα είναι τον Απρίλη. καλύτερα να καλοκαιριάσει πιστεύω κι ας είναι λίγο μεγάλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

11 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Να ένα ακόμη κοινό που εχουμε! :) θα προτιμούσα βέβαια στα γενέθλια του αλλά είναι περίεργος ο Οκτώβριος από θέμα καιρού.. 

Μόνο εκκλησία έχω κλείσει κ φωτογράφο (έχουμε μιλήσει αλλά είναι σαν να τον έχω κλείσει),επειδή θέλω αυτόν του γάμου μου! Τα υπόλοιπα μετά το Πάσχα! :)

 

Και εγω στα γενέθλια της ηθελα, αλλα επειδη θα έχουμε και γαμο, φοβηθηκα τον καιρό... Αλλα να σ πω καλυτερα, μην κοψομεσιαστει και η νονα!!!! 

 

πρίν από 29 λεπτά , Ασία είπε:

μετά το εξάμηνο πότε περίπου θα φτάσουμε στο σημείο να θηλάζει μόνο δύο φορές τη μέρα? λογικά είναι ανάλογα το παιδί. Γιατί έχω διαβάσει πως μερικά παιδιά τρώνε το φαγητό τους, πχ την χορτόσουπα και μετά θέλουν να πιουν κ γάλα. 

κι εγώ έκοψα τα μαλλιά μου κοντό καρέ γι αυτόν ακριβώς το λόγο.

Καλά είμαστε σοβαροί?να υποθέσω πως η φίλη σου δεν έχει παιδιά ε? κι εγώ στην θέση σου θα νευριαζα πολύ. Δεν είσαι καθόλου υπερβολική φυσικά!!! η πεθερά μου ήθελε να έρθει επίσκεψη στο σπίτι ενώ ήταν κρυωμένη. έλεος. μας έκρυψε ότι ήταν μπουκωμένη για να έρθει. φυσικά όταν το κατάλαβα της είπα πως δεν θα έρθει και από τότε δεν την έχουμε δει καθόλου, πάνε αρκετές μέρες. καλύτερα, ησύχασε το κεφάλι μου.

πολύ καλά είναι τα κιλά σας και η άνοδος αυτή μέσα σε δέκα μέρες, μπράβο!! Μήπως έχεις μεγάλη ροή κ μέσα σε πέντε λεπτά προλαβαίνει κ τρώει αρκετά κ του φτάνει? εμένα δεν μου ακούγεται πρόβλημα εφόσον πάτε μια χαρά με τα κιλά κ δεν κλαίει από πείνα.

κι εγώ κάπου εκεί σκέφτομαι για βάφτιση, ή το προηγούμενο σκ από εσάς. θα είναι σχεδόν 11 μηνών τα μωράκια μας. νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλα για βάφτιση, λένε πως όσο πιο μικρό τόσο το καλύτερο. δηλ 6-8 μηνών είναι καλύτερα, αλλά 6 μηνών θα είναι τον Απρίλη. καλύτερα να καλοκαιριάσει πιστεύω κι ας είναι λίγο μεγάλα.

Στην αρχη απο οσο εχω διαβασει προσφερουμε γαλα μετα το γεύμα γτ δεν τρωνε πολυ... Οσο περναει ο καιρος και τρωνε περισσότερο, μειωνεται το γαλα, ώσπου καταλήγουμε σε πρωι βραδυ!!! Αυτό βέβαια οπως λες προφανως και εξαρτάται απο το παιδι αφού αλλα ειναι πιο φαγανα και τς αρέσει το φαγητό, ενω αλλα ειναι πιο ζορικα και προτιμουν το γαλα... Εκει φαντάζομαι ειναι δυσκολο να τ μειωσεις γρήγορα γτ θα χασει κιλα και ειναι κριμα

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ...ειναι κ σε σας τόσο hard core οι εκκλησίες σας;; μίλησα με τη νονα μας, η οποία ξεκίνησε να ψάχνει ρουχαλάκια κ κοιτούσε παστέλ χρώματα κ της είπαν από το μαγαζί ότι έχουν θέμα πολλοί καθώς οι παπάδες δεν αφήνουν πάρα μόνο τα κατάλευκα! εντάξει, δεν είπα να πάρει κόκκινο η πράσινο αλλά απαλό μπεζακι πχ!!! 

@Ασία μου δεν έχει παιδί η φίλη μου αλλά κ πάλι..είναι βασικοί κανόνες κοινωνικής συμπεριφοράς..όταν είμαστε άρρωστοι δεν πηγαίνουμε επισκέψεις... δρ θέλει κ πολύ μυαλό..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ...ειναι κ σε σας τόσο hard core οι εκκλησίες σας;; μίλησα με τη νονα μας, η οποία ξεκίνησε να ψάχνει ρουχαλάκια κ κοιτούσε παστέλ χρώματα κ της είπαν από το μαγαζί ότι έχουν θέμα πολλοί καθώς οι παπάδες δεν αφήνουν πάρα μόνο τα κατάλευκα! εντάξει, δεν είπα να πάρει κόκκινο η πράσινο αλλά απαλό μπεζακι πχ!!! 

@Ασία μου δεν έχει παιδί η φίλη μου αλλά κ πάλι..είναι βασικοί κανόνες κοινωνικής συμπεριφοράς..όταν είμαστε άρρωστοι δεν πηγαίνουμε επισκέψεις... δρ θέλει κ πολύ μυαλό..

Ελα Παναγια μου!! Δεν το εχω ξανακούσει αυτό!!! Αλλα πρόσφατα μ ειπαν οτι πολλοι παπαδες δε δέχονται να στολιστει η κολυμπηθρα με λουλούδια ή γαζες.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ...ειναι κ σε σας τόσο hard core οι εκκλησίες σας;; μίλησα με τη νονα μας, η οποία ξεκίνησε να ψάχνει ρουχαλάκια κ κοιτούσε παστέλ χρώματα κ της είπαν από το μαγαζί ότι έχουν θέμα πολλοί καθώς οι παπάδες δεν αφήνουν πάρα μόνο τα κατάλευκα! εντάξει, δεν είπα να πάρει κόκκινο η πράσινο αλλά απαλό μπεζακι πχ!!! 

@Ασία μου δεν έχει παιδί η φίλη μου αλλά κ πάλι..είναι βασικοί κανόνες κοινωνικής συμπεριφοράς..όταν είμαστε άρρωστοι δεν πηγαίνουμε επισκέψεις... δρ θέλει κ πολύ μυαλό..

Να σου πω τι μου είπε ο παπάς....καθόλου στολισμός ούτε έξω ούτε μέσα, ούτε κολυμπήθρα.. ρούχα λευκά( είδα ωραιότατο παντελονάκι κ γιλεκακι στο χρώμα της άμμου πολύ ανοιχτό που πάει προς Ζαχαρί) κ πολύ διακριτικό φωτογράφοι..

Εντάξει δε νομίζω να έχει προβλημα κ με κάτι παστέλ πχ στο παντελόνι.. κ η λαμπάδα μόνο ένα φιογκο κ ένα ζωάκι θα έχει, του το είπα.

Κ μας η νονά μας είναι μινιον κ απορώ αν θα καταφέρει κ το Σεπτέμβρη να τον σηκώσει..

 

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

μετά το εξάμηνο πότε περίπου θα φτάσουμε στο σημείο να θηλάζει μόνο δύο φορές τη μέρα? λογικά είναι ανάλογα το παιδί. Γιατί έχω διαβάσει πως μερικά παιδιά τρώνε το φαγητό τους, πχ την χορτόσουπα και μετά θέλουν να πιουν κ γάλα. 

κι εγώ έκοψα τα μαλλιά μου κοντό καρέ γι αυτόν ακριβώς το λόγο.

Καλά είμαστε σοβαροί?να υποθέσω πως η φίλη σου δεν έχει παιδιά ε? κι εγώ στην θέση σου θα νευριαζα πολύ. Δεν είσαι καθόλου υπερβολική φυσικά!!! η πεθερά μου ήθελε να έρθει επίσκεψη στο σπίτι ενώ ήταν κρυωμένη. έλεος. μας έκρυψε ότι ήταν μπουκωμένη για να έρθει. φυσικά όταν το κατάλαβα της είπα πως δεν θα έρθει και από τότε δεν την έχουμε δει καθόλου, πάνε αρκετές μέρες. καλύτερα, ησύχασε το κεφάλι μου.

πολύ καλά είναι τα κιλά σας και η άνοδος αυτή μέσα σε δέκα μέρες, μπράβο!! Μήπως έχεις μεγάλη ροή κ μέσα σε πέντε λεπτά προλαβαίνει κ τρώει αρκετά κ του φτάνει? εμένα δεν μου ακούγεται πρόβλημα εφόσον πάτε μια χαρά με τα κιλά κ δεν κλαίει από πείνα.

κι εγώ κάπου εκεί σκέφτομαι για βάφτιση, ή το προηγούμενο σκ από εσάς. θα είναι σχεδόν 11 μηνών τα μωράκια μας. νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλα για βάφτιση, λένε πως όσο πιο μικρό τόσο το καλύτερο. δηλ 6-8 μηνών είναι καλύτερα, αλλά 6 μηνών θα είναι τον Απρίλη. καλύτερα να καλοκαιριάσει πιστεύω κι ας είναι λίγο μεγάλα.

Ναι γιατί τα τελευταία χρόνια είναι περίεργος ο καιρός..ακόμη κ Ιούνιο έχει πολλές βροχές!!

 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ελα Παναγια μου!! Δεν το εχω ξανακούσει αυτό!!! Αλλα πρόσφατα μ ειπαν οτι πολλοι παπαδες δε δέχονται να στολιστει η κολυμπηθρα με λουλούδια ή γαζες.. 

έχε γούστο να μην αφήνουν ούτε  να στολιστει η κολυμπήθρα κ άδικα να τα αγοράσει!!!! μάλλον πρέπει να ρωτήσουμε γτ όλα τα περιμένω από μια πόλη που απαγορεύει τις γαμοβαφτισεις ( θα σου χρεώνε 2 μυστήρια χαχχα)  και τους 2 νονους! πάντως για ρουχαλάκια στο χρώμα της άμμου κοιτούσε η νονά  μας,  απλα το παπιγιον ήταν σιελ ανοιχτό και την προειδοποίησε η πωλήτρια.. δε με ενοχλεί αν δε στόλισω κολυμπήθρα, αλλά λιγο απλό χρωματακι στα ρουχαλάκια το θέλω!  

πρίν από 26 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Να σου πω τι μου είπε ο παπάς....καθόλου στολισμός ούτε έξω ούτε μέσα, ούτε κολυμπήθρα.. ρούχα λευκά( είδα ωραιότατο παντελονάκι κ γιλεκακι στο χρώμα της άμμου πολύ ανοιχτό που πάει προς Ζαχαρί) κ πολύ διακριτικό φωτογράφοι..

Εντάξει δε νομίζω να έχει προβλημα κ με κάτι παστέλ πχ στο παντελόνι.. κ η λαμπάδα μόνο ένα φιογκο κ ένα ζωάκι θα έχει, του το είπα.

Κ μας η νονά μας είναι μινιον κ απορώ αν θα καταφέρει κ το Σεπτέμβρη να τον σηκώσει..

εμείς τον βαφτίζουμε μικρούλη! ίσα που θα έχει κλείσει τους 6 μήνες! βολεύει που είναι Πάσχα καθώς έχω κόσμο διασκορπισμένο που θα μαζευτεί για διακοπές! είπα στη νονά καλού κακού να κάνει μια ερώτηση στον παπά,  μη βρεθούμε προ εκπλήξεως..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , bella32 είπε:

έχε γούστο να μην αφήνουν ούτε  να στολιστει η κολυμπήθρα κ άδικα να τα αγοράσει!!!! μάλλον πρέπει να ρωτήσουμε γτ όλα τα περιμένω από μια πόλη που απαγορεύει τις γαμοβαφτισεις ( θα σου χρεώνε 2 μυστήρια χαχχα)  και τους 2 νονους! πάντως για ρουχαλάκια στο χρώμα της άμμου κοιτούσε η νονά  μας,  απλα το παπιγιον ήταν σιελ ανοιχτό και την προειδοποίησε η πωλήτρια.. δε με ενοχλεί αν δε στόλισω κολυμπήθρα, αλλά λιγο απλό χρωματακι στα ρουχαλάκια το θέλω!  

εμείς τον βαφτίζουμε μικρούλη! ίσα που θα έχει κλείσει τους 6 μήνες! βολεύει που είναι Πάσχα καθώς έχω κόσμο διασκορπισμένο που θα μαζευτεί για διακοπές! είπα στη νονά καλού κακού να κάνει μια ερώτηση στον παπά,  μη βρεθούμε προ εκπλήξεως..

Εγω θα ρωτήσω πριν κανονισω στολισμους κλπ... Βεβαια και εμενα 2 μυστήρια μου τα χρεωβει... 300 € το γ@μησι@τικο τγς εκκλησίας!!! Ασε... Οταν μ το ειπαν σιφιλιαστηκα, αλλα εκανα ξεκαθαρισμα να μη ζητγσουν αλλα απο κουμπαρους κλπ!!! Και εννοείται θα εχω πει και σ αυτους οτι εδωσα χρήματα για να μη δώσουν ουτε 10€


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ...ειναι κ σε σας τόσο hard core οι εκκλησίες σας;; μίλησα με τη νονα μας, η οποία ξεκίνησε να ψάχνει ρουχαλάκια κ κοιτούσε παστέλ χρώματα κ της είπαν από το μαγαζί ότι έχουν θέμα πολλοί καθώς οι παπάδες δεν αφήνουν πάρα μόνο τα κατάλευκα! εντάξει, δεν είπα να πάρει κόκκινο η πράσινο αλλά απαλό μπεζακι πχ!!! 

@Ασία μου δεν έχει παιδί η φίλη μου αλλά κ πάλι..είναι βασικοί κανόνες κοινωνικής συμπεριφοράς..όταν είμαστε άρρωστοι δεν πηγαίνουμε επισκέψεις... δρ θέλει κ πολύ μυαλό..

εδώ σε μας επιτρέπεται μόνο το λευκό, μόνο σε κάτι χωριά αφήνουν οι παπάδες χρώματα.Όταν έγινα νονά το έμαθα αυτό.

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Ελα Παναγια μου!! Δεν το εχω ξανακούσει αυτό!!! Αλλα πρόσφατα μ ειπαν οτι πολλοι παπαδες δε δέχονται να στολιστει η κολυμπηθρα με λουλούδια ή γαζες.. 

Α εγώ το ξέρω καιρό τώρα αυτό για την κολυμπήθρα, δεν την στολίζουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

εδώ σε μας επιτρέπεται μόνο το λευκό, μόνο σε κάτι χωριά αφήνουν οι παπάδες χρώματα.Όταν έγινα νονά το έμαθα αυτό.

Α εγώ το ξέρω καιρό τώρα αυτό για την κολυμπήθρα, δεν την στολίζουν.

Τουλάχιστον έτσι βγαίνει πιο οικονομικα ο στολισμος!!! Κάτι κερδίζουμε!!! :P

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω θα ρωτήσω πριν κανονισω στολισμους κλπ... Βεβαια και εμενα 2 μυστήρια μου τα χρεωβει... 300 € το γ@μησι@τικο τγς εκκλησίας!!! Ασε... Οταν μ το ειπαν σιφιλιαστηκα, αλλα εκανα ξεκαθαρισμα να μη ζητγσουν αλλα απο κουμπαρους κλπ!!! Και εννοείται θα εχω πει και σ αυτους οτι εδωσα χρήματα για να μη δώσουν ουτε 10€

κάνεις πλάκα? 300€?? Αφού δεν πληρώνουμε στους γάμους κ τις  βαφτίσεις. απλά ο κουμπάρος δίνει αν θέλει κάτι, όπως κ ο νονός αν θέλει! αν θέλουν δηλαδή! έγινα κουμπάρα κ δεν  μου ζήτησε κάνεις τίποτα, ήθελα κ έδωσα 20€ μόνο αν θυμάμαι καλά κ μου έκοψαν κ απόδειξη. έγινα νονά κ δεν μου ζήτησαν επίσης τίποτα, ήθελα κ έδωσα 50€ αν θυμάμαι καλά κ ο παπάς δεν τα δέχτηκε καν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Ασία είπε:

κάνεις πλάκα? 300€?? Αφού δεν πληρώνουμε στους γάμους κ τις  βαφτίσεις. απλά ο κουμπάρος δίνει αν θέλει κάτι, όπως κ ο νονός αν θέλει! αν θέλουν δηλαδή! έγινα κουμπάρα κ δεν  μου ζήτησε κάνεις τίποτα, ήθελα κ έδωσα 20€ μόνο αν θυμάμαι καλά κ μου έκοψαν κ απόδειξη. έγινα νονά κ δεν μου ζήτησαν επίσης τίποτα, ήθελα κ έδωσα 50€ αν θυμάμαι καλά κ ο παπάς δεν τα δέχτηκε καν.

Στην Αθήνα αγαπη εχει ταριφα!!! 150€ το μυστήριο!!! Αστα να πανε!!! Και επειδη ειπαμε θα τα αναλαβουμε ολα εμεις, δεν θα αφήσουμε να πληρωσουν οι κουμπαροι τιποτα... Ασε σ λεω, τα νευρα μ κροσσια!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Στην Αθήνα αγαπη εχει ταριφα!!! 150€ το μυστήριο!!! Αστα να πανε!!! Και επειδη ειπαμε θα τα αναλαβουμε ολα εμεις, δεν θα αφήσουμε να πληρωσουν οι κουμπαροι τιποτα... Ασε σ λεω, τα νευρα μ κροσσια!!! 

Αφου σας αφήνει να τα κάνετε κ μαζί, πάλι καλά! Εύβοια τα έχουν κόψει. μια φίλη μου που θέλει να τα κάνει ίδια μέρα σε ένα χωριο, θα κάνει στη μία εκκλησία τον γάμο κ στην άλλη τη βάφτιση.. έτσι λεει τουλάχιστον δε ξέρω αν θα τα καταφερει..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ασία είπε:

μετά το εξάμηνο πότε περίπου θα φτάσουμε στο σημείο να θηλάζει μόνο δύο φορές τη μέρα? λογικά είναι ανάλογα το παιδί. Γιατί έχω διαβάσει πως μερικά παιδιά τρώνε το φαγητό τους, πχ την χορτόσουπα και μετά θέλουν να πιουν κ γάλα. 

κι εγώ έκοψα τα μαλλιά μου κοντό καρέ γι αυτόν ακριβώς το λόγο.

Καλά είμαστε σοβαροί?να υποθέσω πως η φίλη σου δεν έχει παιδιά ε? κι εγώ στην θέση σου θα νευριαζα πολύ. Δεν είσαι καθόλου υπερβολική φυσικά!!! η πεθερά μου ήθελε να έρθει επίσκεψη στο σπίτι ενώ ήταν κρυωμένη. έλεος. μας έκρυψε ότι ήταν μπουκωμένη για να έρθει. φυσικά όταν το κατάλαβα της είπα πως δεν θα έρθει και από τότε δεν την έχουμε δει καθόλου, πάνε αρκετές μέρες. καλύτερα, ησύχασε το κεφάλι μου.

πολύ καλά είναι τα κιλά σας και η άνοδος αυτή μέσα σε δέκα μέρες, μπράβο!! Μήπως έχεις μεγάλη ροή κ μέσα σε πέντε λεπτά προλαβαίνει κ τρώει αρκετά κ του φτάνει? εμένα δεν μου ακούγεται πρόβλημα εφόσον πάτε μια χαρά με τα κιλά κ δεν κλαίει από πείνα.

κι εγώ κάπου εκεί σκέφτομαι για βάφτιση, ή το προηγούμενο σκ από εσάς. θα είναι σχεδόν 11 μηνών τα μωράκια μας. νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλα για βάφτιση, λένε πως όσο πιο μικρό τόσο το καλύτερο. δηλ 6-8 μηνών είναι καλύτερα, αλλά 6 μηνών θα είναι τον Απρίλη. καλύτερα να καλοκαιριάσει πιστεύω κι ας είναι λίγο μεγάλα.

Μς ανησυχεί πιο πολύ που μου έχει μειώσει θηλασμους όχι το ότι τρώει 5 λεπτά.. Μπορεί να κάνει 4 ώρες να φάει.. Μια φορά μου έκανε 5 ώρες να μπει στ στήθος... Ανησυχώ και για το ότι δεν τρώει αλλά και για την παραγωγή μου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Marimarv είπε:

Μς ανησυχεί πιο πολύ που μου έχει μειώσει θηλασμους όχι το ότι τρώει 5 λεπτά.. Μπορεί να κάνει 4 ώρες να φάει.. Μια φορά μου έκανε 5 ώρες να μπει στ στήθος... Ανησυχώ και για το ότι δεν τρώει αλλά και για την παραγωγή μου.. 

Το βάζεις στο στήθος πριν τις 5 ώρες καθολου?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...