Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , ada32 είπε:

θελω να σου πω οτι αν μπορουν κ οι γιατροι να σε βαλουν η να σε πεισουν να κανεις περαιτερω εξετασεις κ ας μη τις χρειαζεσαι ,  θα το κανουν αν δουν οτι τους παιρνει ..  ειναι κ λιγο εμποριο ολο αυτο !

εγω δεν θα κανω τιποτα απλα μου ανεφερε οτι υπαρχει κ αυτο !! 

Ναι, έτσι είναι! Αλλά έστω και λίγο αβέβαιος να είσαι, κάνεις μια επιπλέον εξεταση για να είσαι σίγουρος!Αν και 100% μόνο ο Θεός ξέρει!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 25 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι, έτσι είναι! Αλλά έστω και λίγο αβέβαιος να είσαι, κάνεις μια επιπλέον εξεταση για να είσαι σίγουρος!Αν και 100% μόνο ο Θεός ξέρει!

ολα θα πανε καλα μην φοβασε καθολου εννοειτε οτι αφου υπαρχει μια μικρη ενδειξη θα πρεπει να το ελενξεις με αμνιο κ ετσι θα εισαι ηρεμη στην υπολοιπη εγκυμοσυνη ακομα κ στην β επιπεδου να δεις θα πας πολυ χαλαρη αφου θα εχεις κανει αμνιο..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

να ρωτησω την ταμπλετα την παιρνεις πριν η μετα το φαγητο?  εγω ρε κορτισια , ειμαι μια καλα μια χαλια .. αμαν πια . κ ειμαι 12+ 6

να σε ρωτησω , τι πιθανοτητες σου εδωσε μαζι με την papp a? δν εχω προσ. εμπειρια γτ μου βγηκε 1,5 κ δεν μου σχολιασε κατι σε αυτο ΑΛΛΑ ελεγε οτι αν υπαρχει ορατο ρινικο οστο, μειωνεται ο κινδινος κατα 1/3 , αν υπαρχει ενα αγγειο που αιματωνεται στο στομαχακι του , τοτε κ αυτο μειωνει το κινδυνο κατα 1/3 . ενω για την αυχενικη δεν ειπε πολλα ..

Επισης μεχρι 3,5 θεωρειται φυσιολογικη απο οτι διαβασα..  

σου στελνω το λινκ

Στο ενδιάμεσο την πηρα... Τρωω λιγο,  πινω το χαπι και ξανατρωω... Μεχρι 2 την ημέρα γράφει στις οδηγιες.. Πρωι βραδυ την πινω! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Στο ενδιάμεσο την πηρα... Τρωω λιγο,  πινω το χαπι και ξανατρωω... Μεχρι 2 την ημέρα γράφει στις οδηγιες.. Πρωι βραδυ την πινω! 

οκ σε λιγακι θα τα εχω κ εγω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ολα θα πανε καλα μην φοβασε καθολου εννοειτε οτι αφου υπαρχει μια μικρη ενδειξη θα πρεπει να το ελενξεις με αμνιο κ ετσι θα εισαι ηρεμη στην υπολοιπη εγκυμοσυνη ακομα κ στην β επιπεδου να δεις θα πας πολυ χαλαρη αφου θα εχεις κανει αμνιο..

Ναι, έτσι είναι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; βάψατε αυγουλακια;;;  εγω τα κατάφερα χθες το βράδυ...

Καλημέρα!Ναι,τα βάψαμε χτες το μεσημέρι με την κόρη μου με χρώματα ζαχαροπλαστικής!Και του χρόνου!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλη ανάσταση κοριτσια μ να έχουμε! Εγω παλι αιμα οποτε θα μεινω ξαπλα...

υπομονη κοριτσι μου!!! μπορει να εχεις χαμηλο πλακουντα κατι που ειναι πολυ συνιθισμενο στην αρχη της κυησης που φερνει λιγο αιμα! κ εγω εχω χαμηλο πλακουντα κ μου εχουν απαγορεψει σκυψιμο ,δουλειες στο σπιτι βαρος. περπατημα ελαχιστο μονο οταν ειναι απαραιτητο κ φυσικα σκαλες. ολα με πολυ μετρο κ προσοχη. αν εισαι αθηνα θα σου ελεγα να πας σε ενα μαιευτηριο απο τριτη σου κανουν υπερηχο χωρις ραντεβου δεν κοστιζει ακριβα κ σου δινουν αναλητικο χαρτι με την κατασταση του μωρου οπως στην αυχενικη. αν εισαι κοντα στην αυχενικη κ πετυχεις καλο γιατρο θα την κοιταξει κ αυτη κ θα σου πει. εγω ειχα παει στο Ρεα δεκα μερες πριν την αυχενικη κ μου τα ειχε κοιταξει ολα καρδια ουροδοχο κυστη αυχενικη πλακουντα  κ ολα γραμμενα σε χαρτι πρωτο υπερηχο 60 ευρω κ αν ξαναπας ειναι 30 ευρω πλεον καθε υπερηχος.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

υπομονη κοριτσι μου!!! μπορει να εχεις χαμηλο πλακουντα κατι που ειναι πολυ συνιθισμενο στην αρχη της κυησης που φερνει λιγο αιμα! κ εγω εχω χαμηλο πλακουντα κ μου εχουν απαγορεψει σκυψιμο ,δουλειες στο σπιτι βαρος. περπατημα ελαχιστο μονο οταν ειναι απαραιτητο κ φυσικα σκαλες. ολα με πολυ μετρο κ προσοχη. αν εισαι αθηνα θα σου ελεγα να πας σε ενα μαιευτηριο απο τριτη σου κανουν υπερηχο χωρις ραντεβου δεν κοστιζει ακριβα κ σου δινουν αναλητικο χαρτι με την κατασταση του μωρου οπως στην αυχενικη. αν εισαι κοντα στην αυχενικη κ πετυχεις καλο γιατρο θα την κοιταξει κ αυτη κ θα σου πει. εγω ειχα παει στο Ρεα δεκα μερες πριν την αυχενικη κ μου τα ειχε κοιταξει ολα καρδια ουροδοχο κυστη αυχενικη πλακουντα  κ ολα γραμμενα σε χαρτι πρωτο υπερηχο 60 ευρω κ αν ξαναπας ειναι 30 ευρω πλεον καθε υπερηχος.  

Στην Αυχενική θα μας δώσουν χαρτί που θα γράφει αναλυτικά για κάθε όργανο?? Αλήθεια?μπορούν δηλαδή ήδη να κοιτάξουν κάθε ένα όργανο και να ξέρουν αν έχουν αναπτυχθεί σωστά? Μπορεί να είναι πολύ χαζή η ερώτηση μου αλλά δεν έχω ιδέα....δεν κοιτάνε δηλαδή για χρωμ. ανωμαλίες μόνο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλη ανάσταση κοριτσια μ να έχουμε! Εγω παλι αιμα οποτε θα μεινω ξαπλα...

Υπομονή κοριτσακι μου... Σε ταλαιπωρει το μπεμπακι... Γενικα να αποφευγεις ασκοπες μετακινήσεις και οχι δουλειες... Εγω παροτι δεν ξαναδα αιμα εχω μπει σε γυαλα!!! 

Ολα καλα θα πανε! Θα δεις! 

 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Στην Αυχενική θα μας δώσουν χαρτί που θα γράφει αναλυτικά για κάθε όργανο?? Αλήθεια?μπορούν δηλαδή ήδη να κοιτάξουν κάθε ένα όργανο και να ξέρουν αν έχουν αναπτυχθεί σωστά? Μπορεί να είναι πολύ χαζή η ερώτηση μου αλλά δεν έχω ιδέα....δεν κοιτάνε δηλαδή για χρωμ. ανωμαλίες μόνο?

οχι στην αυχενικη δεν κοιτανε καθε οργανο. εγω ειχα παει απλα για ενα υπερηχο πριν την αυχενικη στο νοσοκομειο κ αυτοι που κανουν υπερηχος στο νοσοκομειο ειναι κ αυτοι που κανουν αυχενικες ο συγκεκριμενος γιατρος ηταν πολυ καλος κ τα κοιταξε ολα οχι αν λειτουργουν σωστα ειναι πολυ νωρις για να το δουν αυτο απλα κοιτανε αν εχουν σχιματιστει σωστα δηλαδη μου εγραψε οτι η καρδια ειχε τεσσερις βαλβιδες οτι ειδε ουροδοχο κυστη κτλ. γενικα στο ρεα ειναι πολυ αναλυτικοι στους υπερηχους τους αν κ εγω θα γεννησω σε αλλο νοσοκομειο με το ρεα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη οσες φορες εχω παει για απλο υπερηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

υπομονη κοριτσι μου!!! μπορει να εχεις χαμηλο πλακουντα κατι που ειναι πολυ συνιθισμενο στην αρχη της κυησης που φερνει λιγο αιμα! κ εγω εχω χαμηλο πλακουντα κ μου εχουν απαγορεψει σκυψιμο ,δουλειες στο σπιτι βαρος. περπατημα ελαχιστο μονο οταν ειναι απαραιτητο κ φυσικα σκαλες. ολα με πολυ μετρο κ προσοχη. αν εισαι αθηνα θα σου ελεγα να πας σε ενα μαιευτηριο απο τριτη σου κανουν υπερηχο χωρις ραντεβου δεν κοστιζει ακριβα κ σου δινουν αναλητικο χαρτι με την κατασταση του μωρου οπως στην αυχενικη. αν εισαι κοντα στην αυχενικη κ πετυχεις καλο γιατρο θα την κοιταξει κ αυτη κ θα σου πει. εγω ειχα παει στο Ρεα δεκα μερες πριν την αυχενικη κ μου τα ειχε κοιταξει ολα καρδια ουροδοχο κυστη αυχενικη πλακουντα  κ ολα γραμμενα σε χαρτι πρωτο υπερηχο 60 ευρω κ αν ξαναπας ειναι 30 ευρω πλεον καθε υπερηχος.  

Δυστυχώς ειμαι σε νησί... αλλα την Πέμπτη εχω αυχενική οποτε θα δουμε τι γίνεται...ελπιζω να ειναι καλα και να μην εχει παθει κατι...

πρίν από 23 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Υπομονή κοριτσακι μου... Σε ταλαιπωρει το μπεμπακι... Γενικα να αποφευγεις ασκοπες μετακινήσεις και οχι δουλειες... Εγω παροτι δεν ξαναδα αιμα εχω μπει σε γυαλα!!! 

Ολα καλα θα πανε! Θα δεις! 

 

Δεν μπορω να πω οτι κουραστικα αλλα ημουν ολοι μερα εξω μια για καφε μια σουπερ μαρκετ... ημουν και αρκετη ωρα μεσα στο αυτοκίνητο και ο δρομος εδω γενικα ειναι χαλια... καταλαβα οτι πρεπει να πηγαινω για ενα καφεδακι για μια ωριτσα και μετα ξαπλα...

  • Λυπημένη/-ος 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...