Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , linaa είπε:

υπομονη κοριτσι μου λογικα δεν θα σε αφησει να κανεις τιποτα μεχρι την πεμπτη που εχεις αυχενικη τα ουτροτζεσταν θα σου αυξησει κ ακινησια. 

Λινα μ δεν παίρνω ουτρατζεσταν μεχρι τωρα δεν ηθελε να μου δώσει... τωρα θα δουμε...

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια Χριστος Ανέστη και του χρόνου με τα μωράκια μας αγκαλιά!!! @Μάντη ο γιατρός θα σου πει ακινησία μέχρι την Πέμπτη. Προγεστερόνη είπαμε δεν σου δίνει, καλά θυμάμαι ε?ίσως Τώρα να σου πει να πάρεις. Στις περισσότερες περιπτώσεις με αίμα κανονικό κόκκινο δηλαδή, όλα πηγαίνουν τέλεια. Αυτό μου έλεγε και πριν μισή ώρα μια θεία μου που είχε και στις 3 εγκυμοσύνες της αίμα κανονικότατο και μάλιστα για καιρό, όχι σταγόνες απλές. Μην ανησυχείς κορίτσι μου, κρίμα που είναι τόσο μακρυά το νοσοκομείο και δεν γίνεται να πας να σου φύγει από το μυαλό.

Μακαρι να ειναι ολα καλα δεν ξερω τι να πω εχω στεναχωρηθεί πολυ... ναι ισως μου δωσει τωρα θα δουμε... αν ηταν κοντα θα ειχα παει να κανω εναν υπέρηχο να δω τι γίνεται αλλα δυστυχώς...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Λινα μ δεν παίρνω ουτρατζεσταν μεχρι τωρα δεν ηθελε να μου δώσει... τωρα θα δουμε...

Μακαρι να ειναι ολα καλα δεν ξερω τι να πω εχω στεναχωρηθεί πολυ... ναι ισως μου δωσει τωρα θα δουμε... αν ηταν κοντα θα ειχα παει να κανω εναν υπέρηχο να δω τι γίνεται αλλα δυστυχώς...

Είναι πολύ λογικό να στεναχωριέσαι κι εγώ χάλια θα ήμουν, δεν θέλω να το παίξω άνετη αλλά σκέψου πως στην εβδομάδα που είσαι υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Δε λέω πως είναι αδύνατον να συμβεί φυσικά αλλά είναι πολύ δύσκολο να σου πάει Τώρα κάτι στραβά γιατί ελάχιστες φορές πηγαίνει άσχημα μια αιμορραγία ειδικά σε αυτή τη βδομάδα που είσαι. Τις περισσότερες φορές καταλήγουν όλα τέλεια. Αισιοδοξία λοιπόν και υπομονή. Σε λίγες μέρες σκέψου που θα μπεις στο δεύτερο τρίμηνο θα σου φύγει ένα μεγάλο βάρος!!αυτό σκέφτομαι κι εγώ και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Λινα μ δεν παίρνω ουτρατζεσταν μεχρι τωρα δεν ηθελε να μου δώσει... τωρα θα δουμε...

Μακαρι να ειναι ολα καλα δεν ξερω τι να πω εχω στεναχωρηθεί πολυ... ναι ισως μου δωσει τωρα θα δουμε... αν ηταν κοντα θα ειχα παει να κανω εναν υπέρηχο να δω τι γίνεται αλλα δυστυχώς...

κοιτα απο την αρχη αν δεν ειχες πονακια η αιμα δεν υπηρχε λογος να σου δωσει. φανταζομαι ουτε εξεταση προγεστερονης θα ειχες κανει. εγω ειχα παρει για λιγο γιατι χαλαρωνουν την μητρα αν εχεις μικροπονακια κ μου τα ειχε δωσει αλλος γιατρος που ειχα παει για δευτερη γνωμη. παντως γενικα πολλες κοπελες εχουν αιματακι κ ειδικα αν δεν εχουν παρει αγωγη προληπτικα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Είναι πολύ λογικό να στεναχωριέσαι κι εγώ χάλια θα ήμουν, δεν θέλω να το παίξω άνετη αλλά σκέψου πως στην εβδομάδα που είσαι υπάρχουν ελάχιστες πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Δε λέω πως είναι αδύνατον να συμβεί φυσικά αλλά είναι πολύ δύσκολο να σου πάει Τώρα κάτι στραβά γιατί ελάχιστες φορές πηγαίνει άσχημα μια αιμορραγία ειδικά σε αυτή τη βδομάδα που είσαι. Τις περισσότερες φορές καταλήγουν όλα τέλεια. Αισιοδοξία λοιπόν και υπομονή. Σε λίγες μέρες σκέψου που θα μπεις στο δεύτερο τρίμηνο θα σου φύγει ένα μεγάλο βάρος!!αυτό σκέφτομαι κι εγώ και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες.

Μακαρι να παω την Πέμπτη και να μου πει ολα καλα... προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη αλλα καποιες φορες με παιρνει απο κατω... το καλο ειναι οτι πηγα τωρα τουαλέτα και εγω λιγα καφε...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μακαρι να παω την Πέμπτη και να μου πει ολα καλα... προσπαθω να ειμαι αισιόδοξη αλλα καποιες φορες με παιρνει απο κατω... το καλο ειναι οτι πηγα τωρα τουαλέτα και εγω λιγα καφε...

με τον γιατρο δεν μιλησες ακομα??? μηπως να τον ξαναπαρεις να βρεις κ κανενα φαρμακειο για ουτροτζεσταν? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα απο την αρχη αν δεν ειχες πονακια η αιμα δεν υπηρχε λογος να σου δωσει. φανταζομαι ουτε εξεταση προγεστερονης θα ειχες κανει. εγω ειχα παρει για λιγο γιατι χαλαρωνουν την μητρα αν εχεις μικροπονακια κ μου τα ειχε δωσει αλλος γιατρος που ειχα παει για δευτερη γνωμη. παντως γενικα πολλες κοπελες εχουν αιματακι κ ειδικα αν δεν εχουν παρει αγωγη προληπτικα.

Εμενα μου εδωσε μαγνησιο 2 την ημερα για να ηρεμήσει τη μήτρα... στο νοσοκομείο που ειχα παει σε μια αλλη γιατρο μου εδωσε προγεστερονη αλλα ο δικος μ γιατρος ηταν καθετος στο να μην παρω... τωρα ισως μου δώσει...

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

με τον γιατρο δεν μιλησες ακομα??? μηπως να τον ξαναπαρεις να βρεις κ κανενα φαρμακειο για ουτροτζεσταν? 

Εχω παρει προληπτικά και εχω σπιτι ουτρατζεσταν οχι δεν με πηρε ειναι σε γέννα δεν μπορω να παρω θα με παρει εκείνος...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Εμενα μου εδωσε μαγνησιο 2 την ημερα για να ηρεμήσει τη μήτρα... στο νοσοκομείο που ειχα παει σε μια αλλη γιατρο μου εδωσε προγεστερονη αλλα ο δικος μ γιατρος ηταν καθετος στο να μην παρω... τωρα ισως μου δώσει...

παντως κακο δεν κανουν τα ουτροτζεσταν τα περνουν χιλιαδες κοπελες απλα καμια φορα δεν το δινουν τοσο νωρις  για να μην κρατηθει μια κυηση μη υγιης εμενα αυτο μου ειχε πει η γιατρος οτι οταν δεν εχουν ακουσει καρδια πχ αφηνει την φυση να λειτουργησει. ναι κανει κ το μαγνησιο για τις συσπασεις κ τις κραμπες αλλα νομιζω το χρησιμοποιουν σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη γενικα. 

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμενα μου εδωσε μαγνησιο 2 την ημερα για να ηρεμήσει τη μήτρα... στο νοσοκομείο που ειχα παει σε μια αλλη γιατρο μου εδωσε προγεστερονη αλλα ο δικος μ γιατρος ηταν καθετος στο να μην παρω... τωρα ισως μου δώσει...

προχθες που ειδες παλι ροζ δεν τον ειχες ρωτησει παλι να παρεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

παντως κακο δεν κανουν τα ουτροτζεσταν τα περνουν χιλιαδες κοπελες απλα καμια φορα δεν το δινουν τοσο νωρις  για να μην κρατηθει μια κυηση μη υγιης εμενα αυτο μου ειχε πει η γιατρος οτι οταν δεν εχουν ακουσει καρδια πχ αφηνει την φυση να λειτουργησει. ναι κανει κ το μαγνησιο για τις συσπασεις κ τις κραμπες αλλα νομιζω το χρησιμοποιουν σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη γενικα. 

προχθες που ειδες παλι ροζ δεν τον ειχες ρωτησει παλι να παρεις? 

Τον ρωτησα και μου ειπε να μην ανησυχώ δεν ξερω τι να πω... μου ειχε πει οτι τα ουτρατζεσταν υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσουν προβλήματα στο έμβρυο και επειδη δεν ειχα τιποτα ιδιαίτερο μου ειπε οχι.. τωρα που ειδα κοκκινο ισως μου δώσει... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Μάντη είπε:

Τον ρωτησα και μου ειπε να μην ανησυχώ δεν ξερω τι να πω... μου ειχε πει οτι τα ουτρατζεσταν υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσουν προβλήματα στο έμβρυο και επειδη δεν ειχα τιποτα ιδιαίτερο μου ειπε οχι.. τωρα που ειδα κοκκινο ισως μου δώσει... 

ενταξει τραβηγμενο αυτο να δημιουργησουν προβλημα οταν τα περνουν οι μισες εγκυοι εξεταση προγεστερονης σου ειχε πει να κανεις?? !!!! κανε υπομονη θα σε παρει τηλ. αν κ πιστευω οτι αφου εχεις μονο καφε δεν υπαρχει προβλημα. παντως αν υπαρχει κ αλλος γιατρος στο νοσοκομειο γενικα να περνεις παντα δυο γνωμες εγω θελω να ακουω κ αλλες γνωμες οσο εμπιστοσυνη κ να εχω καποια παραλειψη ισως γινει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ενταξει τραβηγμενο αυτο να δημιουργησουν προβλημα οταν τα περνουν οι μισες εγκυοι εξεταση προγεστερονης σου ειχε πει να κανεις?? !!!! κανε υπομονη θα σε παρει τηλ. αν κ πιστευω οτι αφου εχεις μονο καφε δεν υπαρχει προβλημα. παντως αν υπαρχει κ αλλος γιατρος στο νοσοκομειο γενικα να περνεις παντα δυο γνωμες εγω θελω να ακουω κ αλλες γνωμες οσο εμπιστοσυνη κ να εχω καποια παραλειψη ισως γινει.

Σε 3 γιατρους παω... εχω το βασικο που τον ξερω χρονια αλλα ειναι Αθήνα και εδω στο νησι εχω μια γυναικολόγο στο νοσοκομείο γτ ισως κατι να χρειαστεί και μια εξω... συγκρίνω τις γνωμες και ακολουθώ την πλειοψηφία!!! Αν και εμπιστεύομαι πολυ το γιατρο μου στην Αθήνα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Σε 3 γιατρους παω... εχω το βασικο που τον ξερω χρονια αλλα ειναι Αθήνα και εδω στο νησι εχω μια γυναικολόγο στο νοσοκομείο γτ ισως κατι να χρειαστεί και μια εξω... συγκρίνω τις γνωμες και ακολουθώ την πλειοψηφία!!! Αν και εμπιστεύομαι πολυ το γιατρο μου στην Αθήνα!

ε τοτε εισαι καλημενη νομιζω! νομιζω οτι ολα θα πανε καλα αφου σταματησε μονο του. λιγη υπομονη μεχρι την πεμπτη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ε τοτε εισαι καλημενη νομιζω! νομιζω οτι ολα θα πανε καλα αφου σταματησε μονο του. λιγη υπομονη μεχρι την πεμπτη!!

Υππμονη και ξαπλα δεν θα το κουνήσω απο το κρεβάτι εκτος και αν μου πει να παω ο γιατρος μ να παω για υπέρηχο! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μάντη είπε:

Υππμονη και ξαπλα δεν θα το κουνήσω απο το κρεβάτι εκτος και αν μου πει να παω ο γιατρος μ να παω για υπέρηχο! 

Αγαπη,  ακομα δε μιλησες με τ γιατρο!? Μηπως να μιλουσες με την αλλη στο νησι? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αγαπη,  ακομα δε μιλησες με τ γιατρο!? Μηπως να μιλουσες με την αλλη στο νησι? 

Οχι δεν μιλησα ακομα... τωρα σταματησαν και τα καφε που πηγα τουαλέτα.. λογικά θα με πάρει οπου να ναι... με τη γιατρο εδω δεν εχω πολυ το θάρρος τετοια μερα που ειναι να παρω τηλ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη! Εύχομαι του χρόνου να εχουμε υγιη μωρακια στην αγκαλιά μας...

Μαντη μου περιμένουμε νεα σου... Ελπίζω να είναι περαστικό αυτό το αιματακι 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...