Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Δυστυχώς ειμαι σε νησί... αλλα την Πέμπτη εχω αυχενική οποτε θα δουμε τι γίνεται...ελπιζω να ειναι καλα και να μην εχει παθει κατι...

Δεν μπορω να πω οτι κουραστικα αλλα ημουν ολοι μερα εξω μια για καφε μια σουπερ μαρκετ... ημουν και αρκετη ωρα μεσα στο αυτοκίνητο και ο δρομος εδω γενικα ειναι χαλια... καταλαβα οτι πρεπει να πηγαινω για ενα καφεδακι για μια ωριτσα και μετα ξαπλα...

Εγω στη θεση σου θα επινα κυρίως τα καφεδακια σπίτι μου... Καλυτερα να περιοριστεις λίγο τωρα και να ξετσουτσουνεψεις μετα παρα να τη βγαλεις μεσα 7 μηνες... Εγω τουλάχιστον για αυτο προσεχω μεχρι να κλεισω τη 13η.. Όλα καλά θα ναι κοριτσι μου.. Απλα θέλει ξεκούραση και ξαπλα

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω στη θεση σου θα επινα κυρίως τα καφεδακια σπίτι μου... Καλυτερα να περιοριστεις λίγο τωρα και να ξετσουτσουνεψεις μετα παρα να τη βγαλεις μεσα 7 μηνες... Εγω τουλάχιστον για αυτο προσεχω μεχρι να κλεισω τη 13η.. Όλα καλά θα ναι κοριτσι μου.. Απλα θέλει ξεκούραση και ξαπλα

χα χα ανεμωνη ασε μετα θελει πιο πολυ ξεκουραση γιατι βαραινει το μωρο κ εμφανιζονται αλλα θεματα!!! ασε δεν γλιτωνεις!!! η ξεκουραση ειναι ξεκουραση στο δευτερο μωρο ειναι οι βολτες ακου που σου λεω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

χα χα ανεμωνη ασε μετα θελει πιο πολυ ξεκουραση γιατι βαραινει το μωρο κ εμφανιζονται αλλα θεματα!!! ασε δεν γλιτωνεις!!! η ξεκουραση ειναι ξεκουραση στο δευτερο μωρο ειναι οι βολτες ακου που σου λεω!

Αχαχχαχαχαχαχχα δεν υπάρχει σωτηρία δηλαδή!!!! 

Εγω παντως σκέφτομαι θετικα!! Θέλω να μαι αισιοδοξη!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω στη θεση σου θα επινα κυρίως τα καφεδακια σπίτι μου... Καλυτερα να περιοριστεις λίγο τωρα και να ξετσουτσουνεψεις μετα παρα να τη βγαλεις μεσα 7 μηνες... Εγω τουλάχιστον για αυτο προσεχω μεχρι να κλεισω τη 13η.. Όλα καλά θα ναι κοριτσι μου.. Απλα θέλει ξεκούραση και ξαπλα

Καλα μην φανταστείς μια φορα την εβδομάδα να παω εξω για καφε... τωρα ετυχε λογο Πάσχα! Τωρα ξαπλα οσο γίνεται περισσότερο... ας μην πηγαινω πουθενά αρκει να ειναι καλα το μωρακι μου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχαχχαχαχαχαχχα δεν υπάρχει σωτηρία δηλαδή!!!! 

Εγω παντως σκέφτομαι θετικα!! Θέλω να μαι αισιοδοξη!! 

χα χα κ εγω αισιοδοξη ειμαι σιγουρη οτι στο δευτερο θα το γλεντησω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μάντη κι εγώ συμφωνώ με την @anemoni1989 λίγος καιρός έμεινε που πρέπει σε προσέχεις αρκετά, Εσύ όταν κουράζεσαι λίγο βλέπεις ροζ ή καφέ οπότε λίγη υπομονή ακόμη και μάλλον δεν θα χρειαστεί να προσέχεις τόσο μέχρι το τέλος. Εγώ φαντάσου που δεν είχα καθόλου αίμα, μόνο μια πολύ μικρή αποκόλληση είχαμε δει σε έναν υπέρηχο, έμεινα σχεδόν ξάπλα δύο εβδομάδες προληπτικά και τελικά η αποκόλληση απορροφήθηκε πλήρως. Βέβαια δεν ξέρω αν το ότι ήμουν ξάπλα την έκανε να απορροφηθεί αλλά εγώ δεν ήθελα να παίξω με αυτά τα πράγματα. Τόσα συμβαίνουν, ας προσέχουμε όσο μπορούμε προληπτικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ασία είπε:

@Μάντη κι εγώ συμφωνώ με την @anemoni1989 λίγος καιρός έμεινε που πρέπει σε προσέχεις αρκετά, Εσύ όταν κουράζεσαι λίγο βλέπεις ροζ ή καφέ οπότε λίγη υπομονή ακόμη και μάλλον δεν θα χρειαστεί να προσέχεις τόσο μέχρι το τέλος. Εγώ φαντάσου που δεν είχα καθόλου αίμα, μόνο μια πολύ μικρή αποκόλληση είχαμε δει σε έναν υπέρηχο, έμεινα σχεδόν ξάπλα δύο εβδομάδες προληπτικά και τελικά η αποκόλληση απορροφήθηκε πλήρως. Βέβαια δεν ξέρω αν το ότι ήμουν ξάπλα την έκανε να απορροφηθεί αλλά εγώ δεν ήθελα να παίξω με αυτά τα πράγματα. Τόσα συμβαίνουν, ας προσέχουμε όσο μπορούμε προληπτικά.

Εχεις απολυτο δίκιο... αφου το ξερω μολις βγω απο το σπιτι για αρκετες ωρες και δεν ξαπλωσω καθόλου βλεπω αιμα... οποτε πλέον ξαπλα ξεκούραση οσο γίνεται περισσότερο..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Εχεις απολυτο δίκιο... αφου το ξερω μολις βγω απο το σπιτι για αρκετες ωρες και δεν ξαπλωσω καθόλου βλεπω αιμα... οποτε πλέον ξαπλα ξεκούραση οσο γίνεται περισσότερο..

Αφού το έχεις παρατηρήσει, τότε να προσέχεις!!!! Εγώ φαντάσου έχω ήδη 2 εβδομάδες ξάπλα, δεν κάνω τιποτα, μονο τουαλέτα και καμια βόλτα μεσα στο σπίτι (εξω δεν βγαινω λόγω αναγούλας και εμετων) και πάλι ακόμα φαινοταν λίγο η αποκόλληση... Θέλει προσοχή, δυστυχώς στην αρχή... Και να φανταστείς μου προτεινε απλα "να μην ζορίζομαι", αλλά προτιμω λίγο να υπερβάλλω αφου μπορω, παρά να τρέχω και να μη φτάνω μετά!!!

Χριστός Ανεστη κορίτσια!!! Και του χρόνου με τ παιδάκια μας!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξαπλα και μην κουνιεσαι... Προτεινε του μηπως να πηγαινες σε ενα εφημερευον νοσοκομειο για υπερηχο... 

πρίν από 19 λεπτά , Μάντη είπε:

Χριστός ανέστη κοριτσια μ και του χρονου... το αιμα εγινε κοκκινο ανησυχώ πολυ... τωρα περιμενω να με παρει ο γιατρος μου...

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ξαπλα και μην κουνιεσαι... Προτεινε του μηπως να πηγαινες σε ενα εφημερευον νοσοκομειο για υπερηχο... 

 

Θα τον ρωτήσω αλλα δεν νομιζω να με αφήσει το νοσοκομείο ειναι μια ωρα μακριά και ο δρομος ειναι με αρκετές λακουβες... Αλλά θα τον ρωτήσω. Εχω ξαπλώσει και δεν κινούμε καθόλου... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα τον ρωτήσω αλλα δεν νομιζω να με αφήσει το νοσοκομείο ειναι μια ωρα μακριά και ο δρομος ειναι με αρκετές λακουβες... Αλλά θα τον ρωτήσω. Εχω ξαπλώσει και δεν κινούμε καθόλου... 

υπομονη κοριτσι μου λογικα δεν θα σε αφησει να κανεις τιποτα μεχρι την πεμπτη που εχεις αυχενικη τα ουτροτζεσταν θα σου αυξησει κ ακινησια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα τον ρωτήσω αλλα δεν νομιζω να με αφήσει το νοσοκομείο ειναι μια ωρα μακριά και ο δρομος ειναι με αρκετές λακουβες... Αλλά θα τον ρωτήσω. Εχω ξαπλώσει και δεν κινούμε καθόλου... 

Ε τοτε μαλλον θα γινει οπως λεςι και η @linaa...  Προσπάθησε να μην αγχωνεσαι οσο μπορεις.. Και εγω ειχα πολυ αιμα που ετρεχε βρυση και τελικά ολα καλα... Ενημέρωσε μας! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2018 at 10:33 ΠΜ, ntemiiiiii είπε:

Καλημέρα!Ναι,τα βάψαμε χτες το μεσημέρι με την κόρη μου με χρώματα ζαχαροπλαστικής!Και του χρόνου!

Τι καλά!! Και του χρονου με υγεια!!

Αληθως ο κυριος!χρονια πολλα.

Καθισε ξαπλα κ περιμενε τηλ γιατρου . εγω παντως στην θεση θα επαιρνα προγεστερονη προληπτικα. Δε  κανει τιποτα.

Λογικα εσυ πρεπει να εχεις χαμηλα τιν πλακουντα κ βλεπεις αιματακι. Μολις ανεβεις θα ειναι ολα καλα.

Χρόνια πολλά κορίτσια !Χριστός ανέστη!!!με υγεία κ Αγάπη . κ να πάνε όλα καλά με τα μωράκια μας.

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια Χριστος Ανέστη και του χρόνου με τα μωράκια μας αγκαλιά!!! @Μάντη ο γιατρός θα σου πει ακινησία μέχρι την Πέμπτη. Προγεστερόνη είπαμε δεν σου δίνει, καλά θυμάμαι ε?ίσως Τώρα να σου πει να πάρεις. Στις περισσότερες περιπτώσεις με αίμα κανονικό κόκκινο δηλαδή, όλα πηγαίνουν τέλεια. Αυτό μου έλεγε και πριν μισή ώρα μια θεία μου που είχε και στις 3 εγκυμοσύνες της αίμα κανονικότατο και μάλιστα για καιρό, όχι σταγόνες απλές. Μην ανησυχείς κορίτσι μου, κρίμα που είναι τόσο μακρυά το νοσοκομείο και δεν γίνεται να πας να σου φύγει από το μυαλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...