Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια αφαίρεσα από το πινακακι κάποια κορίτσια που έχουν να μας γράψουν νέα τους πολύ καιρό για να είναι πιο σουλουπωμενο. Αν κάποια θέλει την ξαναβάζω φυσικά. Και μην ξεχνιόμαστε και σήμερα περιμένουμε χαρούμενα νέα από Αυχενική!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλημερα..Ασια μου δε νομιζω οτι θσ εχεις καποιο θεμα. Ειναι πολυ συνηθισμενο. Αφου μπηκες στον τεταρτο θα κανεις την θεραπεια σου κ ολα καλα.

Κοριτσια να κανω παλι μια ερωτηση περι συμπτωματων κτλ.. ειχα παρατηρησει οτι το στηθος μου εκτος του οτι πρηστικε ειχε σκουρυνει αρκετα η θηλη. Σημερα σα να το ειδα πιο συνηθισμενο χρωμα. Αν κ ειναι λιγο πρησμενο.  Εχω κ καιρο να δω το μωρακι μου.. λετε να αγχωθω;;

καλημερα,οχι να μην αγχωθεις.κι εμενα ετσι παιζουν και η σκληροτητα και το χρωμα.ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!ευτυχώς όλες είχαμε καλά αποτελέσματα και οι αιματολογικές μας θα είναι τέλειες επίσης. Όμως πολλά αγόρια ρε παιδί μου!!!χαχα Εγώ χθες έκανα και για Κυστική ίνωση εξετάσεις και θα βγουν σε 2 εβδομάδες μου είπαν. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι βγήκα θετική στο ουρεόπλασμα και θα χρειαστεί να πάρω αντιβίωση. Ελπίζω να μην μου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα αυτό το μικρόβιο... :-( ξέρει καμία κάτι γι αυτό??

irinikavala         2/10       κοριτσάκι

ZiliHer                3/10       αγοράκι

zina7777           4/10        αγοράκι

Nightwish          7/10      κοριτσάκι

eamo                  8/10       αγοράκι

ada32                 12/10       αγοράκι

Χριστίνα2119   14/10       αγοράκι

Alekk                  16/10        αγοράκι

Μάντη                 21/10       αγοράκι

Βικτώρια1987   22/10

Μαρία1430         22/10       αγοράκι

anemoni1989     23/10

depyfr                  26/10

Ασία                     1/11          αγοράκι

Rozita1510          4/11

κοριτσι τιποτα δεν ειναι το ουρεοπλασμα οι μισες εγκυες το εχουν κ τιποτα δεν εχει συμβει κ ολα αυτα που λενε δεν εχουν αποδειχτει στην πραξη. η αντιβιωση σε καλυπτει για ολα τα ενδεχομενα ετσι κ αλλιως!!!

πρίν από 11 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλημερα..Ασια μου δε νομιζω οτι θσ εχεις καποιο θεμα. Ειναι πολυ συνηθισμενο. Αφου μπηκες στον τεταρτο θα κανεις την θεραπεια σου κ ολα καλα.

Κοριτσια να κανω παλι μια ερωτηση περι συμπτωματων κτλ.. ειχα παρατηρησει οτι το στηθος μου εκτος του οτι πρηστικε ειχε σκουρυνει αρκετα η θηλη. Σημερα σα να το ειδα πιο συνηθισμενο χρωμα. Αν κ ειναι λιγο πρησμενο.  Εχω κ καιρο να δω το μωρακι μου.. λετε να αγχωθω;;

το στηθος πρηζετε κ ξεπρηζετε καμια σχεση με τους πρωτους μηνες θα δεις οτι σιγα σιγα θα μαλακωνει κιολας οπως κ πριν. στο τελος της εγκυμοσυνης ξανατουμπανιαζει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!ευτυχώς όλες είχαμε καλά αποτελέσματα και οι αιματολογικές μας θα είναι τέλειες επίσης. Όμως πολλά αγόρια ρε παιδί μου!!!χαχα Εγώ χθες έκανα και για Κυστική ίνωση εξετάσεις και θα βγουν σε 2 εβδομάδες μου είπαν. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι βγήκα θετική στο ουρεόπλασμα και θα χρειαστεί να πάρω αντιβίωση. Ελπίζω να μην μου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα αυτό το μικρόβιο... :-( ξέρει καμία κάτι γι αυτό??

Καλημέρα κοριτσαρα! Ξερω οτι πρεπει να παρεις αντιβίωση σιγουρα... νομιζω μετα την 13 εβδομάδα... αλλα για σίγουρα πρεπει να ρωτησεις το γιατρο σου... 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα,οχι να μην αγχωθεις.κι εμενα ετσι παιζουν και η σκληροτητα και το χρωμα.ολα καλα!

αχ ωραία ευχαριστω΄.. κυρίως το χρώμα με προβλημάτισε.. νομίζω είχε σκουρύνει αρκετά.. αλλά τώρα είναι στα φυσιολογικά του.. τι να πω.. μέχρι την Πέμπρη υπομονή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειτα απο πολυ αγωνα,διαβασα οτι τα αντηλιακα μας πρεπει να ειναι Χωρίς paraben, parafin oil, ethanolamine, σιλικόνη .Για να μη παθουμε αποχρωματισμους,παναδες ή χλοασμα.

φφφφφφφ.... Help!!!! τι παιρνουν τωρα? εχω σκεφτει την bepanthol..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Επειτα απο πολυ αγωνα,διαβασα οτι τα αντηλιακα μας πρεπει να ειναι Χωρίς paraben, parafin oil, ethanolamine, σιλικόνη .Για να μη παθουμε αποχρωματισμους,παναδες ή χλοασμα.

φφφφφφφ.... Help!!!! τι παιρνουν τωρα? εχω σκεφτει την bepanthol..

Καλησπερα... Δεν εχω ψαξει καθολου το θεμα προς το παρον αν και πρεπει σιγα σιγα γτ ειμαι σε νησι και σκοπευω να το εκμεταλλευτω το καλοκαιρι φετος

Κοιταξε αν θελεις την καλλυντικη σειρα της welleda που απο οσο ξερω την προτεινουν σε εγκυους και τα προϊοντα που την φτιαχνουν ειναι βιολογικα... Αμα βρεις ακρη μας λες κι εμας ;)


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπερα... Δεν εχω ψαξει καθολου το θεμα προς το παρον αν και πρεπει σιγα σιγα γτ ειμαι σε νησι και σκοπευω να το εκμεταλλευτω το καλοκαιρι φετος

Κοιταξε αν θελεις την καλλυντικη σειρα της welleda που απο οσο ξερω την προτεινουν σε εγκυους και τα προϊοντα που την φτιαχνουν ειναι βιολογικα... Αμα βρεις ακρη μας λες κι εμας ;)

μιλαμε,εχω ξεσκονισει το ιντερνετ...απορριπτεται οτιδηποτε σε avene,vicky γιατι περιεχουν καλλυντικα.Αλλα κι ολα τα παιδικα ανω τον 50 βαθμων εχουν χημικα.ειδα και την εταιρεια που λες,καθαρα φυτικη..το θεμα ειναι?Ποσο πρεπει να εμπιστευτουμε το σωμα μας σε φυτικες υλες?με τη λογικη οτι,υπαρχουν αντηλιακα φυτα?

κοριτσια,το χω καψει το χωραφακι..βοηθηστε..πρεπει να ξεκινησω αντηλιακη,θα κανω παναδεςςςςςςςςς..εχω ηδη προδιαθεση στο δερμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

μιλαμε,εχω ξεσκονισει το ιντερνετ...απορριπτεται οτιδηποτε σε avene,vicky γιατι περιεχουν καλλυντικα.Αλλα κι ολα τα παιδικα ανω τον 50 βαθμων εχουν χημικα.ειδα και την εταιρεια που λες,καθαρα φυτικη..το θεμα ειναι?Ποσο πρεπει να εμπιστευτουμε το σωμα μας σε φυτικες υλες?με τη λογικη οτι,υπαρχουν αντηλιακα φυτα?

κοριτσια,το χω καψει το χωραφακι..βοηθηστε..πρεπει να ξεκινησω αντηλιακη,θα κανω παναδεςςςςςςςςς..εχω ηδη προδιαθεση στο δερμα.

Καλημερα! κ εμενα με απασχολει το θεμα πολυ . ελεγα για apivita ,την ειδες καθολου? bepanthol πως σου φανηκε? egv eimai σιγουρη οτι θα γεμισω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα! κ εμενα με απασχολει το θεμα πολυ . ελεγα για apivita ,την ειδες καθολου? bepanthol πως σου φανηκε? egv eimai σιγουρη οτι θα γεμισω

να σου πω τοσο δεν κοιταω τις μαρκες,οσο τι περιερχουν,δε θελουμε γλυκαντικα,αρωματα δεν ξερω αν διαβασες παραπανω.η bepanthol Προσωπου ειναι σιγουρη..του σωματος ψαχνω βρηκα σ ενα site.μια ανωνυμη Luxurious που δεν εχει αυτα που δε θελω μεσα.και ειναι και οικονομικη και μεγαλη συσκευασια βεβαια ειναι μονο 15 δεικτες αλλα δε θελω και πολυ γιατι μετα αυξανονται τα χημικα...θελει απο νωρις γιατι χαθηκαμεεε..κι εγ θα κανω πολλες οπως και ραγαδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , zina7777 είπε:

να σου πω τοσο δεν κοιταω τις μαρκες,οσο τι περιερχουν,δε θελουμε γλυκαντικα,αρωματα δεν ξερω αν διαβασες παραπανω.η bepanthol Προσωπου ειναι σιγουρη..του σωματος ψαχνω βρηκα σ ενα site.μια ανωνυμη Luxurious που δεν εχει αυτα που δε θελω μεσα.και ειναι και οικονομικη και μεγαλη συσκευασια βεβαια ειναι μονο 15 δεικτες αλλα δε θελω και πολυ γιατι μετα αυξανονται τα χημικα...θελει απο νωρις γιατι χαθηκαμεεε..κι εγ θα κανω πολλες οπως και ραγαδες

ωραια να παρω κ εγω τοτε . ποσο δεικτη θα παρεις για προσωπο?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , zina7777 είπε:

μιλαμε,εχω ξεσκονισει το ιντερνετ...απορριπτεται οτιδηποτε σε avene,vicky γιατι περιεχουν καλλυντικα.Αλλα κι ολα τα παιδικα ανω τον 50 βαθμων εχουν χημικα.ειδα και την εταιρεια που λες,καθαρα φυτικη..το θεμα ειναι?Ποσο πρεπει να εμπιστευτουμε το σωμα μας σε φυτικες υλες?με τη λογικη οτι,υπαρχουν αντηλιακα φυτα?

κοριτσια,το χω καψει το χωραφακι..βοηθηστε..πρεπει να ξεκινησω αντηλιακη,θα κανω παναδεςςςςςςςςς..εχω ηδη προδιαθεση στο δερμα.

θα ρωτησω τη μαια αργοτερα που φανταζομαι οτι θα μιλησω μαζι της γτ περιμενω τα αποτελεσματα απο τα αιματολογικα και θα σου πω. για τις ραγαδες μου προτεινε το bio-oil. Παντως παλιοτερα που ψαχνομουν λιγο με τα βιολογικα προϊοντα η welleda ειχε πολυ ωραιες κρεμες προσωπου και σωματος. Για την εγκυμοσυνη δεν ξερω τι γινεται ακριβως. Αγνωστα νερα που παμε βημα βημα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις παρηγγειλα την bepanthol γι αρχη, BEPANTHOL SUN FACE CREAM SPF50+ 50ML  5,50ευρω και LUXURIOUS FACE SPF50 75ml & SUNSCREEN BODY SPF30 200ml  8,80 ευρω, το δευτερο πακετο περιεχει παλι προσωπου και σωματος.οι προσωπου ειναι ολες 50 και του σωματος 30(ιδανικα για χημικα δηλαδη).

δεν περιεχουν τις ουσιες που λεμε  και αν διαβασετε σε ολες τις αντηλιακες κατα των παναδων προτεινουν φυτικες(διοτι δεν εχουν τις παρακατω ουσιες).Οποτε επελεξα (ελπιζω σωστα) του εμποριου αντηλιακα γιατι εξηγησα παραπανω τους λογους που δεν εμπιστευομαι τα φυτικα,αλλα προσεξα τα στοιχεια μεσα.

Παραθετω πληροφοριες ...

 

  • Ευρέος φάσματος υψηλή αντιηλιακή προστασία (50 SPF) & ανάπλαση
  • Ήπια καλυπτική δράση
  • Ματ αποτέλεσμα που διαρκεί
  • Μεταξένια υφή
  • Αδιάβροχη σύνθεση
  • Χωρίς Paraben, τεχνητά αρώματα, οινόπνευμα

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , zina7777 είπε:

να σου πω τοσο δεν κοιταω τις μαρκες,οσο τι περιερχουν,δε θελουμε γλυκαντικα,αρωματα δεν ξερω αν διαβασες παραπανω.η bepanthol Προσωπου ειναι σιγουρη..του σωματος ψαχνω βρηκα σ ενα site.μια ανωνυμη Luxurious που δεν εχει αυτα που δε θελω μεσα.και ειναι και οικονομικη και μεγαλη συσκευασια βεβαια ειναι μονο 15 δεικτες αλλα δε θελω και πολυ γιατι μετα αυξανονται τα χημικα...θελει απο νωρις γιατι χαθηκαμεεε..κι εγ θα κανω πολλες οπως και ραγαδες

ΠΑΝΑΓΙΑ μου με ανχωσες παναδες ραγαδες χα χα χα !!! μην ανχωνεσε βρε παρε την πιο ελαφρια κ μην βγαινεις στον ηλιο οσο μπορεις. οταν θα βγαινεις πχ παραλια το καλοκαιρι δεν πειραζει να βαλεις για μια φορα και μεγαλο δεικτη προστασιας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

 

@irinikavala Όχι να μην αγχωθείς καθόλου, το ίδιο παθαίνω κι εγώ, πότε είναι σκούρο το χρώμα πότε είναι πολύ ανοιχτό και από πόνο όλο αλλάζει. Τώρα πχ αυτές τις μέρες δεν πονάει πολύ πάρα μόνο αν κν πιέσω εγώ.

Ξέρετε να είχε καμία γνωστή σας το μικρόβιο αυτό και να πήγαν όλα καλά? Δεν ήθελα να πάρω κανένα φάρμακο στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα θα πάρω... η μικροβιολόγος με καθησύχασε κ μου είπε πως δεν είναι τίποτα κ πολλοί γιατροί δεν δίνουν καν αντιβίωση. Ο δικός μου ο γιατρός όμως που τον ξέρει,μου είπε ότι δίνει.έχω διαβάσει στο ίντερνετ τόσα αρνητικά κ φοβάμαι μην συμβεί το οτιδήποτε.

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι τιποτα δεν ειναι το ουρεοπλασμα οι μισες εγκυες το εχουν κ τιποτα δεν εχει συμβει κ ολα αυτα που λενε δεν εχουν αποδειχτει στην πραξη. η αντιβιωση σε καλυπτει για ολα τα ενδεχομενα ετσι κ 

Μακάρι να μην έχω παρατράγουδα... Δεν θέλω την παραμικρή επιπλοκή όπως φυσικά κάθε εγκυούλα!γι αυτό αντί να χαίρομαι από χθες τα τέλεια νέα της αυχενικής με φόβισε το βρωμομικρόβιο αυτό.

 

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσαρα! Ξερω οτι πρεπει να παρεις αντιβίωση σιγουρα... νομιζω μετα την 13 εβδομάδα... αλλα για σίγουρα πρεπει να ρωτησεις το γιατρο σου... 

Και με την αντιβίωση μπορεί να μην φύγει διάβασα... Τεσπα, θα πάρω ότι μου δώσει ο γιατρός. Για να δίνουν στην εγκυμοσύνη σημαίνει πως δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό αν κι εγώ ούτε Ντεπόν δεν ήθελα να πάρω.

Κορίτσια για τις πανάδες που λέτε, όταν εμφανίζονται στην εγκυμοσύνη μένουν κ μετά ή θα φύγουν?Εγώ πχ που έχω προδιάθεση πιστεύω πως θα βγάλω και όσες έχω ήδη θα γίνουν πιο σκούρες, αλλά θα μου μείνουν και μετά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...