Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, iwanna24 είπε:

Χχααχαχαχαχαχ...τα ιδια και γω.

Ωμα λαχανικα ουτε κααααν. Εχω να φαω απο Ιανουαριο...αβιταμησωση θα παθουμε τα βουρλα !!!

χα χα χα αυτο ειναι σιγουρο κ εγω τιποτα ουτς ντοματα που μπορεις να την πλυνεις με σαπουνι δεν εχω πλυσιασει... βλητα δεν λες τιποτα λες κ τοσα χρονια δεν παθαμε ποτε που δεν προσεχαμε κ τωρα θα μας ερθουν ολα ξαφνικα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, anemoni1989 είπε:

Η καθεμία εχει τα δικα της... Εγω παλι δεν ειχα κανενα απολυτως σημαδι και το εμαθα σ υπερηχο ξαφνικά... Αυτα ομως ειπαμε ειναι παλιες ιστορίες!!! Τωρα γράφουμε καινούριο κεφαλαιο στη ζωη μας!!!! Ενα τελειως διαφορετικό!!! 

Ναι βεβαια. 

Οποτε δεν νιωθεις καλα να πηγαινεις στο γιατρο. Να θυμασαι οτι πλεον ειναι φιλος σου...μην καθεσαι να σκας. Ενα δεκαλεπτο και φευγεις. Δεν θα σου πει τιποτα αν ειναι εστω και λιγακι ανθρωπος!

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάνει καμία αποτρίχωση με λέιζερ?Εγώ έκανα στο πρόσωπο και τώρα ο γιατρός είπε να μην κάνω στο πρώτο τρίμηνο. Έχω γίνει χάλια αλλά δεν με νοιάζει και πολύ,Εγώ ήξερα πως δεν υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη αλλά εφόσον μου είπε να μην κάνω δεν έκανα τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα αυτο ειναι σιγουρο κ εγω τιποτα ουτς ντοματα που μπορεις να την πλυνεις με σαπουνι δεν εχω πλυσιασει... βλητα δεν λες τιποτα λες κ τοσα χρονια δεν παθαμε ποτε που δεν προσεχαμε κ τωρα θα μας ερθουν ολα ξαφνικα!!!! 

Αχχχα ...καλε και γω τα ιδια...εξω φυσικα δεν εχω φαει 7μηνες. 

Μολις μπω στον 8ο στις 29 λεω να παω :-P

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Σωστά κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Έχω ακούσει πως τα κορίτσια αργούν να βγουν συνήθως. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ?

1 Ιουλιου..αν και γω πιστευω γυρω στις 15 Ιουνιου...με βαση τις μετρησεις περιμενουμε μεσα Ιουνη...ωστοσο βασικο ειναι να μπει ο Ιουνης και αυτη η βιαστικη κυρια να μην το κουνησει μεχρι τοτε :-P

Επισης πιστευω οτι περυσι 17 Ιουνιου εχασα το πλασματακι μου οποτε νιωθω οτι γυρω εκει θα ερθει!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Αχχχα ...καλε και γω τα ιδια...εξω φυσικα δεν εχω φαει 7μηνες. 

Μολις μπω στον 8ο στις 29 λεω να παω :-P

εγω ειπα οτι μολις γεννησω θα παραγγειλω σουβλακια. κ εγω εξω δεν τρωω τιποτα μονο τηγανιτες πατατες κ πιτσα μαργαριτα χωρις ντοματα  φρεσκια μονο με την σαλτσα. χα χα χα τρελα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

εγω ειπα οτι μολις γεννησω θα παραγγειλω σουβλακια. κ εγω εξω δεν τρωω τιποτα μονο τηγανιτες πατατες κ πιτσα μαργαριτα χωρις ντοματα  φρεσκια μονο με την σαλτσα. χα χα χα τρελα...

Αχχαχαχ...οχι νταξει. Εγω τρωω πιτσα και βαζω και ζαμπον και μπεικον...επειδη το ψηνουν. Αλλιως!

Σουβλακι οχι βεβαια!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Αχχαχαχ...οχι νταξει. Εγω τρωω πιτσα και βαζω και ζαμπον και μπεικον...επειδη το ψηνουν. Αλλιως!

Σουβλακι οχι βεβαια!!!

χα χα χα ειμαι ενα επιπεδο παραπανω!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα ειμαι ενα επιπεδο παραπανω!!!

Ασε...εγω κανω πολλες βλακειες με το τοξοπλασμα. Ειναι και ο γιατρος μου πολυυυυυυ υπερβολικος. Δεν φανταζεσαι!

Δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που κανουμε. Μην το δει καμια φυσιολογικη και νομιζει οτι ειμαστε καλες εγκυες. Τρελες ειμαστε!

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σουβλάκια γιατί δεν τρώτε καλε????? 

Διοτι ειπε ο γιατρος μου οτι δεν ξερεις πως ψηνουν το κρεας και αν κολλησεις τοξοπλασμα?

ΟΛΕΣ μου οι φιλες τρωγανε απο 2 καθε μερα. Ειναι θεμα γιατρου..δυστυχως φοβηθηκα πολυ...θα θελα τοσο πολυ 2 σουβλακια. Μολις γεννησω εχω παραγγειλει απο το συζυγο γκουντις και σουβλακια.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια τρωω και κρυα σαντουιτς απεξω κ πιτσες κ σαντοουιτς.. πειτε με τρελη αλλα τοσο καιρο δεν κολλησαμε , τωρα θα το παθουμε .. κ αντε εμεις καλα,αυτες οι μαμαδες μας πως κ δεν κολλησαν κατι ? που σιγα μη τους ελεγαν τιποτα οι γιατροι ...

εγω παλι αποτριχωση δεν κανω αλλα βαριεμαι κ να ξυριστω!!!! επισης εχω γεμισει κυτταριτιδα , εχω την κρεμα στο συρταρι κ το σκεφτομαι να την βαλω η οχι ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχχαχαχ...οχι νταξει. Εγω τρωω πιτσα και βαζω και ζαμπον και μπεικον...επειδη το ψηνουν. Αλλιως!

Σουβλακι οχι βεβαια!!!

παντως δεν υπαρχει περιπτωση να κολλησουμε τοξοπλασμα ειναι αρκετα σπανιο αν ηταν τοσο συχνο θα ειχαμε κολλησει τοσα χρονια κ ας τρελενομαστε εμεις ειναι 1  στις χιλιες να κολλησεις κ μαλιστα τωρα που προσεχουμε 1 στο εκατομμυριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

Ωχ κοριτσια ξεχαστηκα και εφαγα μαρουλοσαλατα σε ταβερνα,  πολυυυ. Τωρα τι κανω; Κι εγω δεν εχω αντισωματα για τοξοπλασμα 

Τιποτα. Δεν κολλας τιποτα. 26 χρονια ετρωγα ΣΧΕΔΟΝ καθε μερα εξω...δεν επαθα τιποτα. Ολα τελεια. Εμεις ειμαστε καθυστερημενες. Μην κολλας σε παρακαλω!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

Ωχ κοριτσια ξεχαστηκα και εφαγα μαρουλοσαλατα σε ταβερνα,  πολυυυ. Τωρα τι κανω; Κι εγω δεν εχω αντισωματα για τοξοπλασμα 

τιποτα δεν κανεις! ηρεμησε!!!  απλα μην ξανα φας ... απεφυγε την !

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Διοτι ειπε ο γιατρος μου οτι δεν ξερεις πως ψηνουν το κρεας και αν κολλησεις τοξοπλασμα?

ΟΛΕΣ μου οι φιλες τρωγανε απο 2 καθε μερα. Ειναι θεμα γιατρου..δυστυχως φοβηθηκα πολυ...θα θελα τοσο πολυ 2 σουβλακια. Μολις γεννησω εχω παραγγειλει απο το συζηγο γκουντις και σουβλακια.

βρε σουβλακια μπορεις να φας απλα καλοψημενα πες ! να τα δεις οτι ειναι κ φαε


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...