Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, Ασία είπε:

 

@irinikavala Όχι να μην αγχωθείς καθόλου, το ίδιο παθαίνω κι εγώ, πότε είναι σκούρο το χρώμα πότε είναι πολύ ανοιχτό και από πόνο όλο αλλάζει. Τώρα πχ αυτές τις μέρες δεν πονάει πολύ πάρα μόνο αν κν πιέσω εγώ.

Ξέρετε να είχε καμία γνωστή σας το μικρόβιο αυτό και να πήγαν όλα καλά? Δεν ήθελα να πάρω κανένα φάρμακο στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα θα πάρω... η μικροβιολόγος με καθησύχασε κ μου είπε πως δεν είναι τίποτα κ πολλοί γιατροί δεν δίνουν καν αντιβίωση. Ο δικός μου ο γιατρός όμως που τον ξέρει,μου είπε ότι δίνει.έχω διαβάσει στο ίντερνετ τόσα αρνητικά κ φοβάμαι μην συμβεί το οτιδήποτε.

Μακάρι να μην έχω παρατράγουδα... Δεν θέλω την παραμικρή επιπλοκή όπως φυσικά κάθε εγκυούλα!γι αυτό αντί να χαίρομαι από χθες τα τέλεια νέα της αυχενικής με φόβισε το βρωμομικρόβιο αυτό.

 

Και με την αντιβίωση μπορεί να μην φύγει διάβασα... Τεσπα, θα πάρω ότι μου δώσει ο γιατρός. Για να δίνουν στην εγκυμοσύνη σημαίνει πως δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό αν κι εγώ ούτε Ντεπόν δεν ήθελα να πάρω.

δεν επιρεαζει καθολου η αντιβιωση κ σε καλυπτει για ολα μην φοβασε το ουρεοπλασμα ειναι στη φυσικη χλωριδα του κολπου κ δεν εχει καμια σχεση με μικροβια οπως χλαμυδια κτλ που ειναι επικυνδινα. με την αντιβιωση καλυπτεσε κ τιποτα δεν συμβαινει ακομα κ να μην φυγει μειωνετε κ δεν αποτελει θεμα. εγω ειχα πριν την εγκυμοσυνη κ δεν μου ξαναζητησαν επαναληψη μετα την αντιβιωση ουτε καν κ τελικα τωρα που εκανα καλλιεργεια δεν ξαναεμφανιστηκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

 

Ξέρετε να είχε καμία γνωστή σας το μικρόβιο αυτό και να πήγαν όλα καλά? Δεν ήθελα να πάρω κανένα φάρμακο στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα θα πάρω... η μικροβιολόγος με καθησύχασε κ μου είπε πως δεν είναι τίποτα κ πολλοί γιατροί δεν δίνουν καν αντιβίωση. Ο δικός μου ο γιατρός όμως που τον ξέρει,μου είπε ότι δίνει.έχω διαβάσει στο ίντερνετ τόσα αρνητικά κ φοβάμαι μην συμβεί το οτιδήποτε.

Μακάρι να μην έχω παρατράγουδα... Δεν θέλω την παραμικρή επιπλοκή όπως φυσικά κάθε εγκυούλα!γι αυτό αντί να χαίρομαι από χθες τα τέλεια νέα της αυχενικής με φόβισε το βρωμομικρόβιο αυτό.

Λοιπόν άκου.  εμένα μια φίλη μου πριν καταλάβει ότι είναι έγκυος έκανε εξέταση και βγήκε θετικό. Επειδή είχε  επαφές της ειπε ο γιάτρος να μην πάρει την αντιβίωση αν δεν βεβαιωθεί ότι δεν ήταν έγκυος. Τελικα ηταν..  Μετά τον τέταρτο πηρε αντιβιωση. Δεν έφυγε με την πρωτη αλλα ολα καλα μετα. Και μετά τον τέταρτο η αντιβίωση δεν κάνει κακό στο μωράκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , zina7777 είπε:

Κοριτσια μολις παρηγγειλα την bepanthol γι αρχη, BEPANTHOL SUN FACE CREAM SPF50+ 50ML  5,50ευρω και LUXURIOUS FACE SPF50 75ml & SUNSCREEN BODY SPF30 200ml  8,80 ευρω, το δευτερο πακετο περιεχει παλι προσωπου και σωματος.οι προσωπου ειναι ολες 50 και του σωματος 30(ιδανικα για χημικα δηλαδη).

δεν περιεχουν τις ουσιες που λεμε  και αν διαβασετε σε ολες τις αντηλιακες κατα των παναδων προτεινουν φυτικες(διοτι δεν εχουν τις παρακατω ουσιες).Οποτε επελεξα (ελπιζω σωστα) του εμποριου αντηλιακα γιατι εξηγησα παραπανω τους λογους που δεν εμπιστευομαι τα φυτικα,αλλα προσεξα τα στοιχεια μεσα.

Παραθετω πληροφοριες ...

 

  • Ευρέος φάσματος υψηλή αντιηλιακή προστασία (50 SPF) & ανάπλαση
  • Ήπια καλυπτική δράση
  • Ματ αποτέλεσμα που διαρκεί
  • Μεταξένια υφή
  • Αδιάβροχη σύνθεση
  • Χωρίς Paraben, τεχνητά αρώματα, οινόπνευμα

 

με εσωσες για την αντιλ. προσωπου. γτ μου την εδωσε κ ο γυναικολογος σε δειγματακι. θα την δοκιμασω κ θ απαραγγειλω. οσο για το σωμα εχω απο περσυ καινουρια αντιλιακα ,αλλα ειναι νωρις ακομα .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@linaa @irinikavala σας ευχαριστώ  κορίτσια!πιστεύω δεν θα συμβεί τίποτα άσχημο, όλα καλά θα πάνε και η μικροβιολόγος μου είπε πως έχω λίγο,οπότε ας μην με απασχολεί, είμαι σίγουρη θα με καθησυχάσει κ ο γιατρός όταν του δείξω την καλλιέργεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ασία είπε:

 

@irinikavala Όχι να μην αγχωθείς καθόλου, το ίδιο παθαίνω κι εγώ, πότε είναι σκούρο το χρώμα πότε είναι πολύ ανοιχτό και από πόνο όλο αλλάζει. Τώρα πχ αυτές τις μέρες δεν πονάει πολύ πάρα μόνο αν κν πιέσω εγώ.

Ξέρετε να είχε καμία γνωστή σας το μικρόβιο αυτό και να πήγαν όλα καλά? Δεν ήθελα να πάρω κανένα φάρμακο στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα θα πάρω... η μικροβιολόγος με καθησύχασε κ μου είπε πως δεν είναι τίποτα κ πολλοί γιατροί δεν δίνουν καν αντιβίωση. Ο δικός μου ο γιατρός όμως που τον ξέρει,μου είπε ότι δίνει.έχω διαβάσει στο ίντερνετ τόσα αρνητικά κ φοβάμαι μην συμβεί το οτιδήποτε.

Μακάρι να μην έχω παρατράγουδα... Δεν θέλω την παραμικρή επιπλοκή όπως φυσικά κάθε εγκυούλα!γι αυτό αντί να χαίρομαι από χθες τα τέλεια νέα της αυχενικής με φόβισε το βρωμομικρόβιο αυτό.

 

Και με την αντιβίωση μπορεί να μην φύγει διάβασα... Τεσπα, θα πάρω ότι μου δώσει ο γιατρός. Για να δίνουν στην εγκυμοσύνη σημαίνει πως δεν επηρεάζει καθόλου το μωρό αν κι εγώ ούτε Ντεπόν δεν ήθελα να πάρω.

Κορίτσια για τις πανάδες που λέτε, όταν εμφανίζονται στην εγκυμοσύνη μένουν κ μετά ή θα φύγουν?Εγώ πχ που έχω προδιάθεση πιστεύω πως θα βγάλω και όσες έχω ήδη θα γίνουν πιο σκούρες, αλλά θα μου μείνουν και μετά?

Ολα μια χαρα θα πανε!!! Ποτε θα πας στο γιατρο να τις δείξεις;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , ada32 είπε:

με εσωσες για την αντιλ. προσωπου. γτ μου την εδωσε κ ο γυναικολογος σε δειγματακι. θα την δοκιμασω κ θ απαραγγειλω. οσο για το σωμα εχω απο περσυ καινουρια αντιλιακα ,αλλα ειναι νωρις ακομα .. 

Εμενα με βλεπει πολυ ο ηλιος και στη δουλεια κλπ.ηθελα να ξεκινησω συντομα.αναμενω απο βδομαδα την παραγγελια να σας ενημερωσω για την υφη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Ολα μια χαρα θα πανε!!! Ποτε θα πας στο γιατρο να τις δείξεις;;

Την Τρίτη θα βγουν οι αιματολογικές που έκανα χθες μαζί με την Αυχενική, οπότε θα πάω την Τετάρτη να τις δείξω και αυτές. Εκείνος μου είπε χθες να του τις πάω τότε είτε είναι καθαρή η καλλιέργεια, είτε όχι.εξάλλου αντιβίωση δεν θα μου δώσει άμεσα, φαντάζομαι μέχρι να κλείσω την 13η εβδομάδα δεν θα πάρω τίποτα.Και το επόμενο ραντεβού που έχω για την Α επιπέδου είναι στις 17/5!! Αργεί πάρα πολύ δηλαδή, ως τότε θα έχουμε πάει στρατό χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

@Ασία στη νυφη μου εμειναν οι παναδες.ολα καλα με ουρεοπλασμα.θα φυγει με αντιβιωση.ειχα μυκητες πριν μεινω εγκυος.εβαλα υποθετο αλλα και μετα μου ειχαν εξηγησει δεν ετρεχε θεμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Την Τρίτη θα βγουν οι αιματολογικές που έκανα χθες μαζί με την Αυχενική, οπότε θα πάω την Τετάρτη να τις δείξω και αυτές. Εκείνος μου είπε χθες να του τις πάω τότε είτε είναι καθαρή η καλλιέργεια, είτε όχι.εξάλλου αντιβίωση δεν θα μου δώσει άμεσα, φαντάζομαι μέχρι να κλείσω την 13η εβδομάδα δεν θα πάρω τίποτα.Και το επόμενο ραντεβού που έχω για την Α Β επιπέδου είναι στις 17/5!! Αργεί πάρα πολύ δηλαδή, ως τότε θα έχουμε πάει στρατό χαχαχα

Β επιπέδου θα κανεις 17; δεν καταλαβααα:?


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Β επιπέδου θα κανεις 17; δεν καταλαβααα:?

Σε μπέρδεψα. Το διόρθωσα το μήνυμα πιο πάνω επειδή είχα γράψει "Α Β επιπέδου" αντί για "Α επιπέδου" που ήθελα να γράψω.δηλαδή την Α επιπέδου θα κάνω στις 17/5.Εσύ έκλεισες ραντεβού πότε θα ξαναπάς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Σε μπέρδεψα. Το διόρθωσα το μήνυμα πιο πάνω επειδή είχα γράψει "Α Β επιπέδου" αντί για "Α επιπέδου" που ήθελα να γράψω.δηλαδή την Α επιπέδου θα κάνω στις 17/5.Εσύ έκλεισες ραντεβού πότε θα ξαναπάς?

ποια α επιπεδου μηπως εννοεις το α τεστ? εδω το εχουν καταργησει γιατι δεν βγαζει εγκυρα αποτελεσματα....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!!ευτυχώς όλες είχαμε καλά αποτελέσματα και οι αιματολογικές μας θα είναι τέλειες επίσης. Όμως πολλά αγόρια ρε παιδί μου!!!χαχα Εγώ χθες έκανα και για Κυστική ίνωση εξετάσεις και θα βγουν σε 2 εβδομάδες μου είπαν. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι βγήκα θετική στο ουρεόπλασμα και θα χρειαστεί να πάρω αντιβίωση. Ελπίζω να μην μου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα αυτό το μικρόβιο... :-( ξέρει καμία κάτι γι αυτό??

irinikavala         2/10       κοριτσάκι

ZiliHer                3/10       αγοράκι

zina7777           4/10        αγοράκι

Nightwish          7/10      κοριτσάκι

eamo                  8/10       αγοράκι

ada32                 12/10       αγοράκι

Χριστίνα2119   14/10       αγοράκι

Alekk                  16/10        αγοράκι

Μάντη                 21/10       αγοράκι

Βικτώρια1987   22/10

Μαρία1430         22/10       αγοράκι

anemoni1989     23/10

depyfr                  26/10

Ασία                     1/11          αγοράκι

Rozita1510          4/11

Καλησπερα καλη μου. Με το καλο.

Εγω ειχα κανει εξεταση και ειχα οριακα θετικο ουρεοπλασμα. Ο γιατρος μου ειπε οτι πιθανον ειναι ψευδως θετικο και πως συμβαινει συχνα!

Δεν πηρα ουτε αντιβιωση ουτε τιποτα..το ζαλισα ομως εκανα επαναληπτικο στις 25 βδομαδες νομιζω και δεν υπηρχε το ουρεοπλασμα.!

Γενικα, το εχουν πολλες εγκυες. Μην σε αγχωνει. Συμβατη αντιβιωση ειναι η ρουλιντ!.

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Σε μπέρδεψα. Το διόρθωσα το μήνυμα πιο πάνω επειδή είχα γράψει "Α Β επιπέδου" αντί για "Α επιπέδου" που ήθελα να γράψω.δηλαδή την Α επιπέδου θα κάνω στις 17/5.Εσύ έκλεισες ραντεβού πότε θα ξαναπάς?

Τωρα με μπερδεψες ποιο πολυ η Α επιπεδου ειναι η αυχενική την οποία την εκανες χθες... σωστα;;; εγω θα παω την αλλη Παρασκευή να δειξω τα αποτελέσματα στη γυναικολόγο του νοσοκομείου και θα κανω και ενα υπέρηχο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ποια α επιπεδου μηπως εννοεις το α τεστ? εδω το εχουν καταργησει γιατι δεν βγαζει εγκυρα αποτελεσματα....

Αχ λες να τα μπέρδεψα? Νομίζω μου είπε Α επιπέδου, λες να μου είπε κάτι άλλο και να μπερδεύτηκα?για έναν υπέρηχο μου είπε που θα ελέγξουμε για κάποιες άλλες χρωμ ανωμαλίες όπως στην Αυχενική μου είπε. τι είναι το α τεστ? Υπέρηχος?

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλησπερα καλη μου. Με το καλο.

Εγω ειχα κανει εξεταση και ειχα οριακα θετικο ουρεοπλασμα. Ο γιατρος μου ειπε οτι πιθανον ειναι ψευδως θετικο και πως συμβαινει συχνα!

Δεν πηρα ουτε αντιβιωση ουτε τιποτα..το ζαλισα ομως εκανα επαναληπτικο στις 25 βδομαδες νομιζω και δεν υπηρχε το ουρεοπλασμα.!

Γενικα, το εχουν πολλες εγκυες. Μην σε αγχωνει. Συμβατη αντιβιωση ειναι η ρουλιντ!.

 

Σε  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!Όταν λες οριακά θετικό? Εγώ έχω 1.000 ccu/ml και δεν ξέρω ποιο είναι το όριο. Μήπως θυμάσαι πόσο είχες και ήταν οριακό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Αχ λες να τα μπέρδεψα? Νομίζω μου είπε Α επιπέδου, λες να μου είπε κάτι άλλο και να μπερδεύτηκα?για έναν υπέρηχο μου είπε που θα ελέγξουμε για κάποιες άλλες χρωμ ανωμαλίες όπως στην Αυχενική μου είπε. τι είναι το α τεστ? Υπέρηχος?

νομιζω ειναι αιματος  κ εχει καταργηθει. μηπως εννοουσε οτι θα κανετε απλο υπερηχο στις 17/5 κ θα κλεισετε τοτε το ραντεβου για την β επιπεδου γιατι θα εισαι πλεον κοντα???? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...