Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, iwanna24 είπε:

Καλη μου...πριν τη μπεμπα μου ειχα μια αποβολη...συο χω πει ε?

Μεχρι 26η βδομαδα πηγαινα καθε βδομαδα στο γιατρο. Στο ενδιαμεσο εκλαιγα κιολας. Καταπληκτικα. Υπομονη!!!

Σε ευχαριστώ πολυ που το μοιραζεσαι... Δεν το θυμομουν η αλήθεια ειναι... Και εγω δεν υπάρχει περίπτωση να αντέχω τοσο πολυ... Ηδη δύο μερες εχουν περασει και νιωθω καπως!!! Καταλαβαίνω πως ειναι παραλογο, αλλα δεν μπορώ να ξερω πως να το καλμαρω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 30 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι τοσο κακη ψυχολογία κοριτσι μου???? 

@linaa αυτα ειναι τα αποτελέσματα της ξαφνικης παλινδρομης... Εφτασε η ωρα της αυχενικής και παρολα αυτα φοβαμαι πως οταν θα παω θα μ πουν παλι πψς παλινδρομησε και η καρδιά σταματησε... Σκεψου πως σήμερα είναι η 1η μέρα που εφαγα φαγητό και δεν εκανα εμετο (εχω κανει μονο 2 από το πρωί) και αντι να χαίρομαι, φοβαμαι.. 

χαλια ειναι γτ κουραστηκα .. εχω 2 μηνες που ξερναω κ δεν βελτιωνομαι .. δεν σου ειπα για το τζιντζερ το χαπι ?? που το πηρα ,εκανα μετα απο λιγο εμετο κ μου εκαψε τον λαιμο!!!χαχαχαχα 

κουραστηκα γτ ειμαι γενικα ενα ατομο που ειναι δραστηριο, θελω βολτες κ αντι αυτο eimai κλεισμενη στο σπιτι , να ξερναω κ να σρνομαι απο τον καναπε στο κρεβατι .. κ να κοιμαμαι για να μην νιωθω. μονο η δουλεια με σωζει λιγο..

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ που το μοιραζεσαι... Δεν το θυμομουν η αλήθεια ειναι... Και εγω δεν υπάρχει περίπτωση να αντέχω τοσο πολυ... Ηδη δύο μερες εχουν περασει και νιωθω καπως!!! Καταλαβαίνω πως ειναι παραλογο, αλλα δεν μπορώ να ξερω πως να το καλμαρω... 

αν σε πιανει το αγχος να πηγαινεις στον γιατρο για να σε ηρεμει ... εγω  λεω οτι δεν θελω να παω γτ δεν το νιωθω ακομα αυτο...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ που το μοιραζεσαι... Δεν το θυμομουν η αλήθεια ειναι... Και εγω δεν υπάρχει περίπτωση να αντέχω τοσο πολυ... Ηδη δύο μερες εχουν περασει και νιωθω καπως!!! Καταλαβαίνω πως ειναι παραλογο, αλλα δεν μπορώ να ξερω πως να το καλμαρω... 

Βρε ματια μου...σκεψου μπαιναμε στο γιατρο...ελεγα πεθανε? Οχι ε? Ολα καλα ολα τελεια. Γυρναγα σπιτι και εκλαιγα οτι μαλλον θα αποβαλω. 

Μεγαλο σοκ...

Ο αντρας μου εγινε ειδικος στα καφε, ροζ, κιτρινα, ασπρα, κοκκινα κτλ. 7 μηνες φοραγα ΜΟΝΟ μαυρα εσωρουχα και παιρναμε ΜΟΝΟ πολυχρωμα χαρτια υγειας. 

Χτες μετα απο 7.5 μηνες εβαλα λευκο εσωρουχο!!!

Αληθεια θα πανε ολα καλα. Μετα απο παλινδρομη ή αποβολη πανε ολα καλα! 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

χαλια ειναι γτ κουραστηκα .. εχω 2 μηνες που ξερναω κ δεν βελτιωνομαι .. δεν σου ειπα για το τζιντζερ το χαπι ?? που το πηρα ,εκανα μετα απο λιγο εμετο κ μου εκαψε τον λαιμο!!!χαχαχαχα 

κουραστηκα γτ ειμαι γενικα ενα ατομο που ειναι δραστηριο, θελω βολτες κ αντι αυτο eimai κλεισμενη στο σπιτι , να ξερναω κ να σρνομαι απο τον καναπε στο κρεβατι .. κ να κοιμαμαι για να μην νιωθω. μονο η δουλεια με σωζει λιγο..

Αμα το δεις πιο θετικα??? Και εγω τα ιδια περναω... Πολλες φορες το ξερναω και το ξαναπερνω, αλλα λεω δεν θα με πάρει απο κατω!! Περιμένω να σταματησουν οι εμετοι να ξεκινησω επιδρομή στις ταβέρνες! Τρωγε και λιγη σοκολατα! Εγω τρωω, ξερναω,  ξανατρωω... Οπως και να το κανεις λιγη θα απορροφάται... Την ιον την εχω κανει πλούσια!! 

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Βρε ματια μου...σκεψου μπαιναμε στο γιατρο...ελεγα πεθανε? Οχι ε? Ολα καλα ολα τελεια. Γυρναγα σπιτι και εκλαιγα οτι μαλλον θα αποβαλω. 

Μεγαλο σοκ...

Ο αντρας μου εγινε ειδικος στα καφε, ροζ, κιτρινα, ασπρα, κοκκινα κτλ. 7 μηνες φοραγα ΜΟΝΟ μαυρα εσωρουχα και παιρναμε ΜΟΝΟ πολυχρωμα χαρτια υγειας. 

Χτες μετα απο 7.5 μηνες εβαλα λευκο εσωρουχο!!!

Αληθεια θα πανε ολα καλα. Μετα απο παλινδρομη ή αποβολη πανε ολα καλα! 

Και εγω σ γιατρο το ιδιο... Αρχίζει λεει και τ λεω κουνιεται? Η καρδιά χτυπαει?? 

Εγω παλι φοραω μονο λευκα εσώρουχα ενω τα σιχαινομαι γτ ειμαι σιγουρη θα δω αιμα και δε θέλω να μην το παρατηρησω λογω χρώματος... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

σαν αρρωστη δεν λες τιποτα... απλα ξυπναω κ σερνομαι μεχρι το μεσημερι. πάλι καλα που δουλυεω κ συνερχομαι λιγο γτ αν καθομουν σπιτι θα κατερρεα.. σπιτι ειμαι μονο ξαπλα κ υπνο. δεν παλευεται.. οσο για το νοσοκομειο , ευτυχως εισαι λαρισα κ οχι εδω.. εδω ρε συ σε ρωτανε , ποιος ιδιωτης σε παρακολουθει? δλδ ειναι αθλιο .

Δεν μπορουν να κανουν την δουλεια τους , αφου πληρωνονται ?? ασε που επειδη θελω να γεννησω σε νοσοκομειο , της φανηκε κ περιεργο της γιατρου που δεν διαλεξα κλινικη αφου δουλευω κιολας.. ε τοτε γτ τα πληρωνουμε αυτα τα ενσημα ?? τζαμπα ?? τελοσπαντων ελληνικο δημοσιο ..

μου ειπαν οτι πρεπει να λεω την νεα ΠΗΤ τωρα που αλλαξε βαση υπερηχου .. αφου εμενα απο την αρχη εβγαινε μεγαλυτερο το μωρο ..

Εγώ να πω την αλήθεια προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη από το νοσοκομείο.ακόμη και για Κυστική ίνωση κάνουν εξετάσεις Δωρεάν!!!!!βέβαια πρέπει να περιμένεις 4-5 μήνες, αλλά τουλάχιστον τις κάνουν, που σε άλλα νοσοκομεία όχι μόνο δεν κάνουν αλλά δεν σου αναφέρουν και τίποτα γι αυτές τις εξετάσεις. Για την ΠΗΤ κι εγώ έτσι τα ήξερα, πως πάει ανάλογα με την ανάπτυξη του εμβρύου που δείχνει ο υπέρηχος και πολλές φορές στην Αυχενική που βλέπουν την ακριβή ηλικία της κύησης σου αλλάζουν κ ΠΗΤ. Όμως χθες που έκανα Αυχενική ο γιατρός μου είπε να κρατήσω την αρχική μου και ας φαίνεται το μωρό 3 μέρες μεγαλύτερο.τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αμα το δεις πιο θετικα??? Και εγω τα ιδια περναω... Πολλες φορες το ξερναω και το ξαναπερνω, αλλα λεω δεν θα με πάρει απο κατω!! Περιμένω να σταματησουν οι εμετοι να ξεκινησω επιδρομή στις ταβέρνες! Τρωγε και λιγη σοκολατα! Εγω τρωω, ξερναω,  ξανατρωω... Οπως και να το κανεις λιγη θα απορροφάται... Την ιον την εχω κανει πλούσια!! 

Και εγω σ γιατρο το ιδιο... Αρχίζει λεει και τ λεω κουνιεται? Η καρδιά χτυπαει?? 

Εγω παλι φοραω μονο λευκα εσώρουχα ενω τα σιχαινομαι γτ ειμαι σιγουρη θα δω αιμα και δε θέλω να μην το παρατηρησω λογω χρώματος... 

Κοιτα εγω επειδη εγινε το ζητημα παθολογικο φοραγα σκουρα εσωρουχα...επισης θεωρουσα οτι αν δω αιμ εχω αποβαλει...οποτε?

Διοτι στην αποβολη ειδα εεεελαχιστο καφε και ηταν αποβολη. Οποτε μου χε μεινει ψυχολογικο..και χτες ολο το κοιταζα το εσωρουχο...ευτυχως ολο χτυπαει πλεον η μπεμπα και οσο να ναι μου χει μονο το Τοξοπλασμα...πφφφφφ :oops:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αμα το δεις πιο θετικα??? Και εγω τα ιδια περναω... Πολλες φορες το ξερναω και το ξαναπερνω, αλλα λεω δεν θα με πάρει απο κατω!! Περιμένω να σταματησουν οι εμετοι να ξεκινησω επιδρομή στις ταβέρνες! Τρωγε και λιγη σοκολατα! Εγω τρωω, ξερναω,  ξανατρωω... Οπως και να το κανεις λιγη θα απορροφάται... Την ιον την εχω κανει πλούσια!! 

τρωω .. τι νακανω αφου πειναω και διψαω!!!χαχαχα να φας μαυρη σοκολατα υγειας. εγω με τοσους εμετους ,νομιζα οτι θα μου ειχε πεσει ο σιδηρος κ ομως ανεβηκε ! εχει σιδηρο η μαυρη . εγω τρωω παυλιδης με γευσεις..  ευτυχως με παιρνει λιγο απο κατω .. και συνερχομαι !!

κ επιτελους εκλεισα ραντεβου για ημιμονιμο!!!! σημερα στις 7! γιουπι!!!!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δεν θα ησυχασεις...αν δεν τα πιασουμε δεν θα ηρεμησουμε. Καλα οχι οτι μετα θα ηρεμησουμε.

Βασικα μεχρι 16η ελεγα θα αποβαλω. Απο τη 16η μεχρι και σημερα 29η λεω οτι μπορει να κολλησω τοξοπλασμα και τι θα κανω. Μετα τη 32η που ειπε ο γιατρος οτι και να κολλησω δεν πειραζει θα βρω καααατι αλλο...λες να μην βρω? Θα κανει παρτι ο αντρας μου :oops:

χα χα χα αυτο με το τοξοπλασμα το περασα κ εγω δεν ετρωγα τιποτα τωρα ολα τα διπλο μαγειρευω καλα ωμα λαχανικα δεν τρωω τιποτα ουτε πλυμενα ουτε με ξυδι τιποτα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Εγώ να πω την αλήθεια προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη από το νοσοκομείο.ακόμη και για Κυστική ίνωση κάνουν εξετάσεις Δωρεάν!!!!!βέβαια πρέπει να περιμένεις 4-5 μήνες, αλλά τουλάχιστον τις κάνουν, που σε άλλα νοσοκομεία όχι μόνο δεν κάνουν αλλά δεν σου αναφέρουν και τίποτα γι αυτές τις εξετάσεις. Για την ΠΗΤ κι εγώ έτσι τα ήξερα, πως πάει ανάλογα με την ανάπτυξη του εμβρύου που δείχνει ο υπέρηχος και πολλές φορές στην Αυχενική που βλέπουν την ακριβή ηλικία της κύησης σου αλλάζουν κ ΠΗΤ. Όμως χθες που έκανα Αυχενική ο γιατρός μου είπε να κρατήσω την αρχική μου και ας φαίνεται το μωρό 3 μέρες μεγαλύτερο.τι να πεις...

Καλυτερα που δεν στην αλλαξε. Ουτε σε μενα την αλλαξε παρολο που βγαινει μια βδομαδα πιο μεγαλη...γιατι να στο πιεσουν να βγει?

Ασε να εχεις περιθωριο καποιες μερες παραπανω :-P

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ να πω την αλήθεια προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη από το νοσοκομείο.ακόμη και για Κυστική ίνωση κάνουν εξετάσεις Δωρεάν!!!!!βέβαια πρέπει να περιμένεις 4-5 μήνες, αλλά τουλάχιστον τις κάνουν, που σε άλλα νοσοκομεία όχι μόνο δεν κάνουν αλλά δεν σου αναφέρουν και τίποτα γι αυτές τις εξετάσεις. Για την ΠΗΤ κι εγώ έτσι τα ήξερα, πως πάει ανάλογα με την ανάπτυξη του εμβρύου που δείχνει ο υπέρηχος και πολλές φορές στην Αυχενική που βλέπουν την ακριβή ηλικία της κύησης σου αλλάζουν κ ΠΗΤ. Όμως χθες που έκανα Αυχενική ο γιατρός μου είπε να κρατήσω την αρχική μου και ας φαίνεται το μωρό 3 μέρες μεγαλύτερο.τι να πεις...

εισαι πολυ τυχερη για το νοσοκομειο. σου λεω εδω ειναι δραμα η κατασταση !! οσο για την ΠΗΤ ας φτασουμε ως εκει κ βλεπουμε!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

τρωω .. τι νακανω αφου πειναω και διψαω!!!χαχαχα να φας μαυρη σοκολατα υγειας. εγω με τοσους εμετους ,νομιζα οτι θα μου ειχε πεσει ο σιδηρος κ ομως ανεβηκε ! εχει σιδηρο η μαυρη . εγω τρωω παυλιδης με γευσεις..  ευτυχως με παιρνει λιγο απο κατω .. και συνερχομαι !!

κ επιτελους εκλεισα ραντεβου για ημιμονιμο!!!! σημερα στις 7! γιουπι!!!!!!

Ετσι εκανα εγω την  προηγούμενη εβδομάδα!!!! Ειχα απελπιστει και για να ανανεωθω λιγο εκανα πεντικιούρ!!! Αχαχαχαχαχχαχαχχα

Την αλλη φορά θα ρωτήσω τον γιατρό για μανικιούρ και αμα δώσει το οκ,  θα αναστεναξουν οι νυχουδες!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

χα χα χα αυτο με το τοξοπλασμα το περασα κ εγω δεν ετρωγα τιποτα τωρα ολα τα διπλο μαγειρευω καλα ωμα λαχανικα δεν τρωω τιποτα ουτε πλυμενα ουτε με ξυδι τιποτα!! 

Χχααχαχαχαχαχ...τα ιδια και γω.

Ωμα λαχανικα ουτε κααααν. Εχω να φαω απο Ιανουαριο...αβιταμησωση θα παθουμε τα βουρλα !!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Καλυτερα που δεν στην αλλαξε. Ουτε σε μενα την αλλαξε παρολο που βγαινει μια βδομαδα πιο μεγαλη...γιατι να στο πιεσουν να βγει?

Ασε να εχεις περιθωριο καποιες μερες παραπανω :-P

 

Σωστά κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Έχω ακούσει πως τα κορίτσια αργούν να βγουν συνήθως. Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοιτα εγω επειδη εγινε το ζητημα παθολογικο φοραγα σκουρα εσωρουχα...επισης θεωρουσα οτι αν δω αιμ εχω αποβαλει...οποτε?

Διοτι στην αποβολη ειδα εεεελαχιστο καφε και ηταν αποβολη. Οποτε μου χε μεινει ψυχολογικο..και χτες ολο το κοιταζα το εσωρουχο...ευτυχως ολο χτυπαει πλεον η μπεμπα και οσο να ναι μου χει μονο το Τοξοπλασμα...πφφφφφ :oops:

Η καθεμία εχει τα δικα της... Εγω παλι δεν ειχα κανενα απολυτως σημαδι και το εμαθα σ υπερηχο ξαφνικά... Αυτα ομως ειπαμε ειναι παλιες ιστορίες!!! Τωρα γράφουμε καινούριο κεφαλαιο στη ζωη μας!!!! Ενα τελειως διαφορετικό!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ετσι εκανα εγω την  προηγούμενη εβδομάδα!!!! Ειχα απελπιστει και για να ανανεωθω λιγο εκανα πεντικιούρ!!! Αχαχαχαχαχχαχαχχα

Την αλλη φορά θα ρωτήσω τον γιατρό για μανικιούρ και αμα δώσει το οκ,  θα αναστεναξουν οι νυχουδες!!! 

χαχαχαχ ναι βρε να κανεις!!! απλα μακρια  το φουρνακι απο την κοιλια σου! να κοιταει αλλου. 

αυριο λεω να φωναξω την αδερφη μου για βαφη !!! εχω 1 μηνα  που την πηρα . αντε να ανανεωθουμε γτ δεν γινεται αλλο!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...