Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Τωρα με μπερδεψες ποιο πολυ η Α επιπεδου ειναι η αυχενική την οποία την εκανες χθες... σωστα;;; εγω θα παω την αλλη Παρασκευή να δειξω τα αποτελέσματα στη γυναικολόγο του νοσοκομείου και θα κανω και ενα υπέρηχο...

Τότε μάλλον δεν θυμάμαι καλά τι μου είπε χθες.πάντως σίγουρα δεν μου είπε Β επιπέδου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

νομιζω ειναι αιματος  κ εχει καταργηθει. μηπως εννοουσε οτι θα κανετε απλο υπερηχο στις 17/5 κ θα κλεισετε τοτε το ραντεβου για την β επιπεδου γιατι θα εισαι πλεον κοντα???? 

Μμμ δεν ξέρω καθόλου, τώρα μπερδεύτηκα, δεν θυμάμαι τι μου είπε.σημασία έχει ότι αργεί αυτή η μέρα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Μμμ δεν ξέρω καθόλου, τώρα μπερδεύτηκα, δεν θυμάμαι τι μου είπε.σημασία έχει ότι αργεί αυτή η μέρα χαχαχα

χα χα χα ναι απλο υπερηχο θα κανετε σε ενα μηνα κ μετα θα κλεισετε για β επιπεδου αυτο γινετε με ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ασία είπε:

Την Τρίτη θα βγουν οι αιματολογικές που έκανα χθες μαζί με την Αυχενική, οπότε θα πάω την Τετάρτη να τις δείξω και αυτές. Εκείνος μου είπε χθες να του τις πάω τότε είτε είναι καθαρή η καλλιέργεια, είτε όχι.εξάλλου αντιβίωση δεν θα μου δώσει άμεσα, φαντάζομαι μέχρι να κλείσω την 13η εβδομάδα δεν θα πάρω τίποτα.Και το επόμενο ραντεβού που έχω για την Α Β επιπέδου είναι στις 17/5!! Αργεί πάρα πολύ δηλαδή, ως τότε θα έχουμε πάει στρατό χαχαχα

πολυ νωρις δεν ειναι για την β επιπεδου? εγω ειμαι 14 εβδ κ μου εκλεισαν για 11/6 που θα ειμαι 22εβδ. εσυ ποσο εισαι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα ναι απλο υπερηχο θα κανετε σε ενα μηνα κ μετα θα κλεισετε για β επιπεδου αυτο γινετε με ολες!

Σε ενα μηνα??? Δηλ μετα το ραντεβού της αυχενικής ο γιατρός σε βλέπει μετά απο ενα μηνα???  :shock:

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Σε ενα μηνα??? Δηλ μετα το ραντεβού της αυχενικής ο γιατρός σε βλέπει μετά απο ενα μηνα???  :shock:

θα κανεις την αυχενικη θα σε δει μετα απο μια εβδομαδα απο την αυχενικη για τα αποτελεσματα κ εναν απλο υπερηχο κ μετα τα ραντεβου σας θα ειναι μονο μια φορα το μηνα. τι νομιζες καθε δυο βδομαδες θα εχεις υπερηχο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ασία είπε:

@linaa @irinikavala σας ευχαριστώ  κορίτσια!πιστεύω δεν θα συμβεί τίποτα άσχημο, όλα καλά θα πάνε και η μικροβιολόγος μου είπε πως έχω λίγο,οπότε ας μην με απασχολεί, είμαι σίγουρη θα με καθησυχάσει κ ο γιατρός όταν του δείξω την καλλιέργεια.

ναι τιποτα δν ειναι η νατιβιωση . εγωπηρα να φατναστεις στην αρχη για ουρολοιμωξη

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

πολυ νωρις δεν ειναι για την β επιπεδου? εγω ειμαι 14 εβδ κ μου εκλεισαν για 11/6 που θα ειμαι 22εβδ. εσυ ποσο εισαι?

Είναι πολύ νωρίς Ναι. Κι εγώ τον Ιούνιο θα κάνω λογικά και μάλιστα τέλος Ιουνίου, δεν έχω κλείσει ακόμη. Σήμερα είμαι 11+5 από την ΤΕΡ και 12+1 γράφει ο υπέρηχος.

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ενα μηνα??? Δηλ μετα το ραντεβού της αυχενικής ο γιατρός σε βλέπει μετά απο ενα μηνα???  :shock:

Ναι δυστυχώς...εμένα σε 5 εβδομάδες θα με δει.

Σήμερα περιμένουμε νέα αυχενικής από την @Βικτώρια1987 !! Για να δούμε θα έχουμε τρίτο κοριτσάκι στο πινακακι μας??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

θα κανεις την αυχενικη θα σε δει μετα απο μια εβδομαδα απο την αυχενικη για τα αποτελεσματα κ εναν απλο υπερηχο κ μετα τα ραντεβου σας θα ειναι μονο μια φορα το μηνα. τι νομιζες καθε δυο βδομαδες θα εχεις υπερηχο? 

Αποκλειεται!!!! Εγω εκανα προχθες υπερηχο και ηδη αγχωνομαι!!!!! Απαππαπαπαπαππαπαπα

Γτ να μη με βλεπει καθε 2 βδομαδες??? Μια χαρα μ ακουγεται!!!! Απαπαπαπαπαπα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anemoni1989 είπε:

Αποκλειεται!!!! Εγω εκανα προχθες υπερηχο και ηδη αγχωνομαι!!!!! Απαππαπαπαπαππαπαπα

Γτ να μη με βλεπει καθε 2 βδομαδες??? Μια χαρα μ ακουγεται!!!! Απαπαπαπαπαπα

χα χα χα ολες ετσι ειμαστε αλλα οκ!!! αν θες εξτρα υπερηχο θα πηγαινεις εκτος!!!!! μην ανυσηχεις θα περασει ο καιρος!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Είναι πολύ νωρίς Ναι. Κι εγώ τον Ιούνιο θα κάνω λογικά και μάλιστα τέλος Ιουνίου, δεν έχω κλείσει ακόμη. Σήμερα είμαι 11+5 από την ΤΕΡ και 12+1 γράφει ο υπέρηχος.

Ναι δυστυχώς...εμένα σε 5 εβδομάδες θα με δει.

εγω παντως εχω μπερδευτει με βαση ΤΕΠ κ υπερηχου . ευελπιστω οτι μολις κλεισω την 14 βαση ΤΕπ θα γινω καλα γτ βαση υπερηχου ειμαι 14 ακριβως σημερα κ χαλια.. :( 

να σε  ρωτησω καθε φορα που πας στο νοσοκομειο κανεις υπερηχο? 

το αλλο το κουλο που ακουσα στο Παπαγεωργιου Θεσ/νικης ειναι οτι σε κανουν μονο 3 υπερηχους( κ δν καταλαβα αν εννοουσε αυχενικη ,β επιπεδου κ ντομπλερ) σε ολη την διαρκεια ενω οταν πας καθε μηνα απλα ακουνε την καρδια του μωρου  .. το δημοσιο εδω Θεσ/νικη ειναι χαλια ... 

αφηστε κοριτσια που δεν ξερω τι εχω παθει αλλα δεν θελω να βλεπω χαπια , δεν θελω να βλεπω γιατρους κ δεν θελω ν αμου ακουμπανε την κοιλια πλεον !! βαρεθηκα κ τους υπερηχους και τις εξετασεις... ενω δεν ημουν ετσι , δεν ειχα κανενα θεμα με ολα αυτα πριν . μαλλον μου βγαινει η ταλαιπωρια που περναω κ γκρινιαζωω :( συγννωμη. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ada32 είπε:

πολυ νωρις δεν ειναι για την β επιπεδου? εγω ειμαι 14 εβδ κ μου εκλεισαν για 11/6 που θα ειμαι 22εβδ. εσυ ποσο εισαι?

Βαση υπερηχου ή βαση περιοδου;;; και εγω για 22 εβδομάδων θα κλείσω!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

εγω παντως εχω μπερδευτει με βαση ΤΕΠ κ υπερηχου . ευελπιστω οτι μολις κλεισω την 14 βαση ΤΕπ θα γινω καλα γτ βαση υπερηχου ειμαι 14 ακριβως σημερα κ χαλια.. :( 

να σε  ρωτησω καθε φορα που πας στο νοσοκομειο κανεις υπερηχο? 

το αλλο το κουλο που ακουσα στο Παπαγεωργιου Θεσ/νικης ειναι οτι σε κανουν μονο 3 υπερηχους( κ δν καταλαβα αν εννοουσε αυχενικη ,β επιπεδου κ ντομπλερ) σε ολη την διαρκεια ενω οταν πας καθε μηνα απλα ακουνε την καρδια του μωρου  .. το δημοσιο εδω Θεσ/νικη ειναι χαλια ... 

αφηστε κοριτσια που δεν ξερω τι εχω παθει αλλα δεν θελω να βλεπω χαπια , δεν θελω να βλεπω γιατρους κ δεν θελω ν αμου ακουμπανε την κοιλια πλεον !! βαρεθηκα κ τους υπερηχους και τις εξετασεις... ενω δεν ημουν ετσι , δεν ειχα κανενα θεμα με ολα αυτα πριν . μαλλον μου βγαινει η ταλαιπωρια που περναω κ γκρινιαζωω :( συγννωμη. 

Γιατι τοσο κακη ψυχολογία κοριτσι μου???? 

@linaa αυτα ειναι τα αποτελέσματα της ξαφνικης παλινδρομης... Εφτασε η ωρα της αυχενικής και παρολα αυτα φοβαμαι πως οταν θα παω θα μ πουν παλι πψς παλινδρομησε και η καρδιά σταματησε... Σκεψου πως σήμερα είναι η 1η μέρα που εφαγα φαγητό και δεν εκανα εμετο (εχω κανει μονο 2 από το πρωί) και αντι να χαίρομαι, φοβαμαι.. 

Επεξεργάστηκαν by anemoni1989

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...