Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@ada32 τα απαραιτητα χαπια ειναι για καλο, αυτο θα σκεφτεσαι... Οσο για την κοιλια οσο μεγαλωνει τοσο προσελκυει πασης φυσεως ... θηρια (γιαγιαδες, παππουδες, περιεργες κυριες). Λες και φωναζει «χαϊδεψτε με»... ειναι καπως παραξενο...

Κοριτσια η μαια παντως μου εχει πει πως και οι πολλοι υπερηχοι δεν ειναι και το καλυτερο για τα μωρακια μας. Κι εμενα ενα μηνα μετα την Αυχενικη θα με δει. Τωρα βεβαια ο καθε γιατρος εχει το προγραμμα του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 49 λεπτά , Ασία είπε:

Αχ λες να τα μπέρδεψα? Νομίζω μου είπε Α επιπέδου, λες να μου είπε κάτι άλλο και να μπερδεύτηκα?για έναν υπέρηχο μου είπε που θα ελέγξουμε για κάποιες άλλες χρωμ ανωμαλίες όπως στην Αυχενική μου είπε. τι είναι το α τεστ? Υπέρηχος?

Σε  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!Όταν λες οριακά θετικό? Εγώ έχω 1.000 ccu/ml και δεν ξέρω ποιο είναι το όριο. Μήπως θυμάσαι πόσο είχες και ήταν οριακό?

Νομιζω και μενα καπου εκει ηταν...δεν εχω την παλιοεξεταση διοτι την εκανα 5η βδομαδα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Βαση υπερηχου ή βαση περιοδου;;; και εγω για 22 εβδομάδων θα κλείσω!!

βαση υπερηχου θα κλεισεις γτ αλλιως κινδυνευεις βαση ΤΕΠ να ειναι μεγαλο το μωρο κ να μην μπορουν να κανουν σωστες ρυθμισεις

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι τοσο κακη ψυχολογία κοριτσι μου???? 

@linaa αυτα ειναι τα αποτελέσματα της ξαφνικης παλινδρομης... Εφτασε η ωρα της αυχενικής και παρολα αυτα φοβαμαι πως οταν θα παω θα μ πουν παλι πψς παλινδρομησε και η καρδιά σταματησε... Σκεψου πως σήμερα είναι η 1η μέρα που εφαγα φαγητό και δεν εκανα εμετο (εχω κανει μονο 2 από το πρωί) και αντι να χαίρομαι, φοβαμαι.. 

το ξερω κ εγω ετσι ημουν μην ανχωνεσε ομως η μαλλον σου εχω ξαναπει οταν ανχωνεσε κ αισθανεσε οτι δεν το διαχειριζεσε πηγαινε απλα για εναν υπερηχο σιγα  σιγα θα σου περναει αυτο το ανχος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι τοσο κακη ψυχολογία κοριτσι μου???? 

@linaa αυτα ειναι τα αποτελέσματα της ξαφνικης παλινδρομης... Εφτασε η ωρα της αυχενικής και παρολα αυτα φοβαμαι πως οταν θα παω θα μ πουν παλι πψς παλινδρομησε και η καρδιά σταματησε... Σκεψου πως σήμερα είναι η 1η μέρα που εφαγα φαγητό και δεν εκανα εμετο (εχω κανει μονο 2 από το πρωί) και αντι να χαίρομαι, φοβαμαι.. 

Καλη μου...πριν τη μπεμπα μου ειχα μια αποβολη...συο χω πει ε?

Μεχρι 26η βδομαδα πηγαινα καθε βδομαδα στο γιατρο. Στο ενδιαμεσο εκλαιγα κιολας. Καταπληκτικα. Υπομονη!!!

Αχ...οχι μεχρι 26η...μεχρι 16η εννοουσα...μετα τη ψιλοενιωθα :oops:

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

@ada32 τα απαραιτητα χαπια ειναι για καλο, αυτο θα σκεφτεσαι... Οσο για την κοιλια οσο μεγαλωνει τοσο προσελκυει πασης φυσεως ... θηρια (γιαγιαδες, παππουδες, περιεργες κυριες). Λες και φωναζει «χαϊδεψτε με»... ειναι καπως παραξενο...

Κοριτσια η μαια παντως μου εχει πει πως και οι πολλοι υπερηχοι δεν ειναι και το καλυτερο για τα μωρακια μας. Κι εμενα ενα μηνα μετα την Αυχενικη θα με δει. Τωρα βεβαια ο καθε γιατρος εχει το προγραμμα του

ναι ετσι μου ειπε κ εμενα... τα ραντεβου τα κανονιζω εγω.. σιγα μην παω καθε 2 βδομαδες να δινω τζαμπα 50ε αφου δν εχει τιποτα να μου πει.  το ειδαμε στην αυχενικη , το ακουσα χθες οποτε τωρα μεσα Μαιου Ραντεβου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Καλη μου...πριν τη μπεμπα μου ειχα μια αποβολη...συο χω πει ε?

Μεχρι 26η βδομαδα πηγαινα καθε βδομαδα στο γιατρο. Στο ενδιαμεσο εκλαιγα κιολας. Καταπληκτικα. Υπομονη!!!

χα χα χα εμεις πρεπει να μοιαζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ada32 είπε:

εγω παντως εχω μπερδευτει με βαση ΤΕΠ κ υπερηχου . ευελπιστω οτι μολις κλεισω την 14 βαση ΤΕπ θα γινω καλα γτ βαση υπερηχου ειμαι 14 ακριβως σημερα κ χαλια.. :( 

να σε  ρωτησω καθε φορα που πας στο νοσοκομειο κανεις υπερηχο? 

το αλλο το κουλο που ακουσα στο Παπαγεωργιου Θεσ/νικης ειναι οτι σε κανουν μονο 3 υπερηχους( κ δν καταλαβα αν εννοουσε αυχενικη ,β επιπεδου κ ντομπλερ) σε ολη την διαρκεια ενω οταν πας καθε μηνα απλα ακουνε την καρδια του μωρου  .. το δημοσιο εδω Θεσ/νικη ειναι χαλια ... 

αφηστε κοριτσια που δεν ξερω τι εχω παθει αλλα δεν θελω να βλεπω χαπια , δεν θελω να βλεπω γιατρους κ δεν θελω ν αμου ακουμπανε την κοιλια πλεον !! βαρεθηκα κ τους υπερηχους και τις εξετασεις... ενω δεν ημουν ετσι , δεν ειχα κανενα θεμα με ολα αυτα πριν . μαλλον μου βγαινει η ταλαιπωρια που περναω κ γκρινιαζωω :( συγννωμη. 

Εσύ είσαι τυχερή γιατί ξέρεις την μέρα της ωορρηξίας άρα μπορείς να υπολογίσεις την ΠΗΤ σου χωρίς να δίνεις σημασία σε ότι λέει ο υπέρηχος(που δείχνει την ανάπτυξη του) και στην τελευταία περίοδο σου.μακάρι να ηρεμήσεις γρήγορα να αρχίσεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς αυτά τα συμπτώματα, φαντάζομαι είναι σαν να είσαι άρρωστη όλον αυτόν τον καιρό και εκτός αυτού δουλεύεις κιόλας που αυτό σημαίνει ένα επιπλέον βάρος. Εγώ όποτε πάω στο νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο. Μια φορά είχα πάει για να μου κάνουν καλλιέργεια κολπικου υγρού μόνο και ζήτησα από μόνη μου υπέρηχο επειδή δεν μου είπε από μόνος του ο γιατρός και τελικά μου έκανε. αν ήταν να πηγαίνω μόνο για την καρδιά από δω και πέρα σίγουρα θα ζητούσα και υπέρηχο και αν δεν μου έκαναν θα τους έλεγα πως έχω πχ  πόνους και ανησυχώ για να μου κάνουν και αν έβλεπα ότι δεν με καλύπτουν στο νοσοκομείο θα πήγαινα και σε κάποιον ιδιώτη έξω να είμαι ήσυχη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, iwanna24 είπε:

Και συ ειχες? Ολες οι τρελες τα ιδια χουγια εχουμε :oops:

χα χα χα ναι ειχα κ εγω μια παλλινδρομη κ γενικα το ειχα προσπαθησει το θεμα πριν την παλλινδρομη αρκετα. μετα αυτη η εγκυμοσυνη ευτυχως ηρθε στα καπακια κ τωρα φυσικα ειμαι στα κοκκινα μεχρι να γεννησω δεν θα ησυχασω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Εσύ είσαι τυχερή γιατί ξέρεις την μέρα της ωορρηξίας άρα μπορείς να υπολογίσεις την ΠΗΤ σου χωρίς να δίνεις σημασία σε ότι λέει ο υπέρηχος(που δείχνει την ανάπτυξη του) και στην τελευταία περίοδο σου.μακάρι να ηρεμήσεις γρήγορα να αρχίσεις να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς αυτά τα συμπτώματα, φαντάζομαι είναι σαν να είσαι άρρωστη όλον αυτόν τον καιρό και εκτός αυτού δουλεύεις κιόλας που αυτό σημαίνει ένα επιπλέον βάρος. Εγώ όποτε πάω στο νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο. Μια φορά είχα πάει για να μου κάνουν καλλιέργεια κολπικου υγρού μόνο και ζήτησα από μόνη μου υπέρηχο επειδή δεν μου είπε από μόνος του ο γιατρός και τελικά μου έκανε. αν ήταν να πηγαίνω μόνο για την καρδιά από δω και πέρα σίγουρα θα ζητούσα και υπέρηχο και αν δεν μου έκαναν θα τους έλεγα πως έχω πχ  πόνους και ανησυχώ για να μου κάνουν και αν έβλεπα ότι δεν με καλύπτουν στο νοσοκομείο θα πήγαινα και σε κάποιον ιδιώτη έξω να είμαι ήσυχη.

σαν αρρωστη δεν λες τιποτα... απλα ξυπναω κ σερνομαι μεχρι το μεσημερι. πάλι καλα που δουλυεω κ συνερχομαι λιγο γτ αν καθομουν σπιτι θα κατερρεα.. σπιτι ειμαι μονο ξαπλα κ υπνο. δεν παλευεται.. οσο για το νοσοκομειο , ευτυχως εισαι λαρισα κ οχι εδω.. εδω ρε συ σε ρωτανε , ποιος ιδιωτης σε παρακολουθει? δλδ ειναι αθλιο .

Δεν μπορουν να κανουν την δουλεια τους , αφου πληρωνονται ?? ασε που επειδη θελω να γεννησω σε νοσοκομειο , της φανηκε κ περιεργο της γιατρου που δεν διαλεξα κλινικη αφου δουλευω κιολας.. ε τοτε γτ τα πληρωνουμε αυτα τα ενσημα ?? τζαμπα ?? τελοσπαντων ελληνικο δημοσιο ..

μου ειπαν οτι πρεπει να λεω την νεα ΠΗΤ τωρα που αλλαξε βαση υπερηχου .. αφου εμενα απο την αρχη εβγαινε μεγαλυτερο το μωρο ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα ναι ειχα κ εγω μια παλλινδρομη κ γενικα το ειχα προσπαθησει το θεμα πριν την παλλινδρομη αρκετα. μετα αυτη η εγκυμοσυνη ευτυχως ηρθε στα καπακια κ τωρα φυσικα ειμαι στα κοκκινα μεχρι να γεννησω δεν θα ησυχασω!!!

Δεν θα ησυχασεις...αν δεν τα πιασουμε δεν θα ηρεμησουμε. Καλα οχι οτι μετα θα ηρεμησουμε.

Βασικα μεχρι 16η ελεγα θα αποβαλω. Απο τη 16η μεχρι και σημερα 29η λεω οτι μπορει να κολλησω τοξοπλασμα και τι θα κανω. Μετα τη 32η που ειπε ο γιατρος οτι και να κολλησω δεν πειραζει θα βρω καααατι αλλο...λες να μην βρω? Θα κανει παρτι ο αντρας μου :oops:

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...