Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, GatoulaM said:

Κοριτσια μου καλησπερα... Ειμαι καινούργια στο φόρουμ....

ηθελα να σας ρωτησω.... Με τη δωρεά ωαρίων ειμαστε βέβαιες οτι καποια στιγμη θα πετύχει η εγκυμοσύνη.....?

ειμαι 29 ετών και ο μονος τρόπος για να μείνω εγκυος ειναι τα δανεικά....

πριν λιγο καιρο και κάνοντας αρκετες εξετάσεις ο γιατρός μ ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο απόθεμα ωαρίων (πρόωρη εμμηνόπαυση) βεβαια ακομα εχω περίοδο.....

με δικα μου ωάρια εχω πολυ λιγες πιθανότητες για να πετύχουμε.....

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Αυτό που θα μπορούσα από την πλευρά μου να σου πω, είναι να πάρεις και μια άλλη, δεύτερη γνώμη. Κι εμένα στα 41 κ μετά από προσπάθειες εξωσωματικών εδώ στη γαλλία μου έλεγαν για εμμηνόπαυση κ πολύ χαμηλό απόθεμα κι ήρθα στο γιατρό που επέλεξα στην Ελλάδα και με το καλημέρα σας κυοφορώ αισίως το μωρό μου. Και πήγα πιο πολύ να συζητήσω τη δωρεά ωαρίων μια που ήμουην έτοιμη και ανοιχτή προς αυτήν την περίπτωση.  Όσον αφορά τις πιθανότητες είναι σαφώς μεγαλύτερες με δωρεά, οταν για τη δυσκολία και αποτυχία εγκυμοσύνης ενοχοποιούντσαι τα ωάρια. Αλλά εξαρτάται από πολλά η επιτυχία κι ένας γιατρός θα μπορούσε να σου απαντήσει με λεπτομέρειες. Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις, σου εύχομαι ολόψυχα.

Just now, Katia11 said:

Συγχαρητήρια και σε σένα! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα.ειπαμε ένα βήμα τη φορά και προχωράμε :)

Lennio δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρο και να είναι περαστικό. Σας θαυμάζω όλες όσες καταφέρατε να κάτσετε ξάπλα τόσο καιρό...

Marillia συγχαρητήρια! Γιατί όμως σου είπε να κάνεις χοριακη μια μέρα μετά; Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, κάνουμε τουλάχιστον δύο μέρες μετά για να δούμε πως αυξάνεται, οπότε υπομονή και εσύ λίγο ακόμα..

Να σαι καλά βρε κορίτσι, αλλά περνάει ο καιρός τελικά και ε, δεν είμαι και συνέχεια ξάπλα. Πάω και καμια βόλτα στο νοσοκομείο, το φαρμακείο, το διαγνωστικό χααχχαχαα αλλάααα όλα κι όλα προχθές πήγα και για φαγητό, ίδια απόσταση με το φαρμακείο είναι κ στην καρέκλα καθούμενη, σα μικρό παιδι απο χαρα εκανα αχαχχαχα τι τραβαμε. Το κίνητρο είναι μεγάλο που έλεγε κι η @palmoira μας κι αφού πάει καλά ο μπέμπης τίποτα δε με νοιάζει.

Για το αιματάκι, το θυμάμαι καλά. Πάνω απο τις μισές κοπέλες εδω είχαν και δεν ηταν τίποτα, μίλα με το γιατρό σου ναι; Ααα κι εμένα κάθε τρεις και τέσσερις μερες μου χαν ζητήσει επανάληψη χοριακής, νομίζω βλέπουν καλυτερα την πορεία, ίσως πιο καθαρά, έτσι υπέθεσα.

Πολλά φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

lennio σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...

Θα το ψαξω λιγο παραπανω.... Αν και ακομα και ο γυναικολόγος μου που του εχω πολυ εμπιστοσυνη μου ειπε οτι ειναι δύσκολο να τα καταφερω με δικα μου ωάρια......

Απλα νιώθω απογοητευμένη και σκεφτομαι συνεχεια Γιατι σε μενα....?

φοβαμαι μηπως και με τη δωρεά δεν τα καταφερω......

Με εχει παρει λιγο απο κατω ολο αυτο......

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM said:

lennio σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...

Θα το ψαξω λιγο παραπανω.... Αν και ακομα και ο γυναικολόγος μου που του εχω πολυ εμπιστοσυνη μου ειπε οτι ειναι δύσκολο να τα καταφερω με δικα μου ωάρια......

Απλα νιώθω απογοητευμένη και σκεφτομαι συνεχεια Γιατι σε μενα....?

φοβαμαι μηπως και με τη δωρεά δεν τα καταφερω......

Με εχει παρει λιγο απο κατω ολο αυτο......

 

Παρακαλώ, χαρας το πράγμα βρε.

 Ε πώς να μη σε πάρει; Λίγο είναι; Θέλει καποιο χρόνο η αποδοχή μιας τέτοιας κατάστασης. Σκέψου όμως πως όπως κ να χει , ευτυχώς στα χρόνια μας υπάρχει λύση!  Και γιατί να μη λειτουργησει με δωρεά; Εάν το πρόβλημα είναι στα ωάρια, αυτή είναι η λύση :) Πόσες κ πόσες κοπέλες το χουν καταφέρει κι είναι ήδη μητέρες. Εσύ έχεις και την ηλικία ως αβαντάζ  Ειναι λογικό να σκέφτεσαι απαισιόδοξα τώρα. Θα εκτονωθεί θα δεις και θα σκεφτείς πιο καθαρά. Το να σου ανακοινώνουν κάτι τέτοιο στα 29 είναι δύσκολο πιστευω. Ναι,, αν έχεις την υπομονή και το κουράγιο, μια δεύτερη γνώμη ίσως σου εξασφαλίσει μια σιγουριά και για το πώς θα κινηθείς. Πάρε το χρόνο σου, εδώ θα βρεις κ ιστορίες αρκετών κοριτσιών που προχώρησαν σε δωρεα, ίσως βρεις απαντήσεις σε ερωτήσεις σου, εγώ είχα βρει. 

Όλα θα πάνε καλά, θα δεις. Κάποιες γυναίκες κανουμε αγώνα για τη μητρότητα, όχι αστεια! Δεν πειράζει, προφανώς μπορούμε κ το κάνουμε, ε; Ούτε οι πρώτες είμαστε, ούτε κ οι τελευταίες! :):):) 

Χαρά μου αν μπορώ κάπου να βοηθήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@lennioΣε ευχαριστω πολυ πραγματικα.....!

Μακαρι να πανε ολα καλα και να καταφερω να κρατήσω ενα μωρακι στην αγκαλιά μ.....!!

Με εχει παρει λιγο απο κατω ολο αυτο γιαυτο και αποφάσισα να γράψω εδω....!!

Με τρομάζει λιγακι η ολη διαδικασία και η ταλαιπωρία βασικα.....

Γιατι μένω σε επαρχία οποτε θα χρειαζεται να κανω καποια ταξίδια...

αλλα τι να κανουμε.....?

Ολα για καποιο λογο γινονται..... Μακαρι στο τελος να πανε ολο καλα και να τα θυμαμαι ολα αυτα σαν όνειρο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα όμορφες. 

Just now, Mira είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Στησ 4/06 η β-χοριακη ήταν 329 ,δίνεται 6/06 είναι 667 :):razz: Ποσ σασ φενετε? Καλά είναι? Εμβριομεταφορα στις 23/05  είναι 14 μέρα με βλαστοκιστη.

Οι χοριακες σου αυξάνονται μια χαρά. Σε ότι αφορά αυτό δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Λογικά σε λίγες μέρες θα μπορείτε να δείτε σάκο στον υπέρηχο. Καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις. 

 

5 ώρες πρίν, GatoulaM είπε:

@lennioΣε ευχαριστω πολυ πραγματικα.....!

Μακαρι να πανε ολα καλα και να καταφερω να κρατήσω ενα μωρακι στην αγκαλιά μ.....!!

Με εχει παρει λιγο απο κατω ολο αυτο γιαυτο και αποφάσισα να γράψω εδω....!!

Με τρομάζει λιγακι η ολη διαδικασία και η ταλαιπωρία βασικα.....

Γιατι μένω σε επαρχία οποτε θα χρειαζεται να κανω καποια ταξίδια...

αλλα τι να κανουμε.....?

Ολα για καποιο λογο γινονται..... Μακαρι στο τελος να πανε ολο καλα και να τα θυμαμαι ολα αυτα σαν όνειρο...

Γατούλα καλώς ήρθες. Είναι λογικό να νιώθεις έτσι, είναι το πρώτο σοκ. Μόλις το όλο θέμα "κάτσει" μέσα σου θα δεις καλύτερα τι θέλεις να κάνεις. Η διαδικασία σαν διαδικασία είναι πιο απλή από όσο νομίζουμε όταν τη βλέπουμε απ'έξω. 

Με αφορμή το "γιατί σε εμένα" - κάτι πολύ ανθρώπινο- επιτρέψτε μου να σας πω ότι δυστυχώς η απάντηση είναι "γιατί όχι σε εμένα". Ακούγεται σκληρό αλλά κανείς δεν μας υποσχέθηκε σε αυτό τον κόσμο εύκολη κ μόνιμη ευτυχία. 

Κόρες μετράω μέρες! Θα είναι 18, θα είναι 20, 22 θα δείξει. Πάντως νομίζω άρχισε η αντίστροφη μέτρηση. 

Σας φιλώ όλες γλυκά. 

Γεωργία να σου ζήσουν τα αγόρια! 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Καλημέρα όμορφες. 

Οι χοριακες σου αυξάνονται μια χαρά. Σε ότι αφορά αυτό δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Λογικά σε λίγες μέρες θα μπορείτε να δείτε σάκο στον υπέρηχο. Καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις. 

 

Γατούλα καλώς ήρθες. Είναι λογικό να νιώθεις έτσι, είναι το πρώτο σοκ. Μόλις το όλο θέμα "κάτσει" μέσα σου θα δεις καλύτερα τι θέλεις να κάνεις. Η διαδικασία σαν διαδικασία είναι πιο απλή από όσο νομίζουμε όταν τη βλέπουμε απ'έξω. 

Με αφορμή το "γιατί σε εμένα" - κάτι πολύ ανθρώπινο- επιτρέψτε μου να σας πω ότι δυστυχώς η απάντηση είναι "γιατί όχι σε εμένα". Ακούγεται σκληρό αλλά κανείς δεν μας υποσχέθηκε σε αυτό τον κόσμο εύκολη κ μόνιμη ευτυχία. 

Κόρες μετράω μέρες! Θα είναι 18, θα είναι 20, 22 θα δείξει. Πάντως νομίζω άρχισε η αντίστροφη μέτρηση. 

Σας φιλώ όλες γλυκά. 

Γεωργία να σου ζήσουν τα αγόρια! 

 

Α Λι να , Α λι να, Α λι να, με Ρυθμό και παλαμάκια ως το τέρμα αγαπημένη μου! Και μετά θα ακολουθήσω χεχε <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Α Λι να , Α λι να, Α λι να, με Ρυθμό και παλαμάκια ως το τέρμα αγαπημένη μου! Και μετά θα ακολουθήσω χεχε <3

Λενιώ όσο το σκέφτομαι δεν ξέρω πώς να νιώσω. Χαρά; Τρόμο; Χαχαχα. Έρχονται τα εξωγηινακια μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@alina80Καλημερα κοριτσι....

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου....

Εχεις απόλυτο δικιο...! Κανεις δεν μας το υποσχέθηκε αυτο.... Απλα ειναι λιγο δύσκολο να το αποδεχθώ ολο αυτο.....

Δεν εχω κανενα προβλημα με τη δωρεά..... και καμια αμφιβολία για το αν θελω να το κανω η οχι......

Αντιθετα μάλιστα....

Αλλα φοβαμαι μην αποτύχει ξανα και ξανα..... ο γιατρός που εχω μου μιλησε για 65% πιθανότητες με δωρεά.....

ειναι πολλες νομιζω..... βεβαια νιώθω οτι με τη γκαντεμιά που με δέρνει εμενα............................................................

μακαρι να πανε ολα καλα σε ολα τα κοριτσια......

με το καλο τα μωράκια σου.......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νά σασ ρωτήσω και κάτι άλλο.Εδο και 5 μέρες έχω πόνος αριστερά στην ωοθήκη . μόνο αριστερά.Ο πόνος πολεσ φορές είναι πολύ έντονος.Το αισθάνομαι ως ένας συνεχής θαμποσ πόνος.Ξερει κανείς τι είναι αυτό.Ανεφερα στον γιατρό, γιατί πριν χρόνια είχα εξομιτριο και φοβάμαι.Μου είπαν να μην ανησυχείς μπορεί να είναι ενδερο, η ωοθήκες δεν δουλεύουν τορα.Ομοσ ο πόνος συνεχίζει.Τι να κανο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, GatoulaM είπε:

@alina80Καλημερα κοριτσι....

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου....

Εχεις απόλυτο δικιο...! Κανεις δεν μας το υποσχέθηκε αυτο.... Απλα ειναι λιγο δύσκολο να το αποδεχθώ ολο αυτο.....

Δεν εχω κανενα προβλημα με τη δωρεά..... και καμια αμφιβολία για το αν θελω να το κανω η οχι......

Αντιθετα μάλιστα....

Αλλα φοβαμαι μην αποτύχει ξανα και ξανα..... ο γιατρός που εχω μου μιλησε για 65% πιθανότητες με δωρεά.....

ειναι πολλες νομιζω..... βεβαια νιώθω οτι με τη γκαντεμιά που με δέρνει εμενα............................................................

μακαρι να πανε ολα καλα σε ολα τα κοριτσια......

με το καλο τα μωράκια σου.......

Πίστεψέ μας καμιά εδώ μέσα δεν είχε τύχη σε αυτό το θέμα. Οι πιθανότητες είναι όντως με το μέρος μας, εσύ είσαι και μικρή έχεις ένα ακόμα συν. Στατιστικά πάντως με το δείγμα που έχουμε εδώ όλες οι κοπέλες πέτυχαν το πολύ με τη δεύτερη απόπειρα. Καταλαβαινω πως νιωθεις. Πάρε το χρόνο σου να το διαχειριστείς και όλα θα γίνουν θα δεις. 

Το "γιατί όχι σε εμένα" δεν το είπα ειδικά για εσένα. Το είπα γενικά σαν στάση ζωής. 

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Μην πιεζεσαι, δώσε χρόνο στον εαυτό σου ακόμα και να θρηνήσει για αυτό που σου συμβαίνει. Ανθρώπινο είναι. Και όταν είσαι έτοιμη θα κάνεις το επόμενο βήμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Πίστεψέ μας καμιά εδώ μέσα δεν είχε τύχη σε αυτό το θέμα. Οι πιθανότητες είναι όντως με το μέρος μας, εσύ είσαι και μικρή έχεις ένα ακόμα συν. Στατιστικά πάντως με το δείγμα που έχουμε εδώ όλες οι κοπέλες πέτυχαν το πολύ με τη δεύτερη απόπειρα. Καταλαβαινω πως νιωθεις. Πάρε το χρόνο σου να το διαχειριστείς και όλα θα γίνουν θα δεις. 

Το "γιατί όχι σε εμένα" δεν το είπα ειδικά για εσένα. Το είπα γενικά σαν στάση ζωής. 

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Μην πιεζεσαι, δώσε χρόνο στον εαυτό σου ακόμα και να θρηνήσει για αυτό που σου συμβαίνει. Ανθρώπινο είναι. Και όταν είσαι έτοιμη θα κάνεις το επόμενο βήμα. 

Το πολυ με τη δεύτερη απόπειρα...?

εγω το ειχα στο μυαλο μου καπως πιο δύσκολο..... φανταζόμουν οτι τις περισσότερες φορες θα χρειζοντουσαν μπορει και 5-6 προσπάθειες......

πραγματικα με ηρεμισε λιγακι αυτο που μου ειπες @alina80....

 

 

 

Σε ευχαριστω......❤️❤️❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, GatoulaM είπε:

Το πολυ με τη δεύτερη απόπειρα...?

εγω το ειχα στο μυαλο μου καπως πιο δύσκολο..... φανταζόμουν οτι τις περισσότερες φορες θα χρειζοντουσαν μπορει και 5-6 προσπάθειες......

πραγματικα με ηρεμισε λιγακι αυτο που μου ειπες @alina80....

 

 

 

Σε ευχαριστω......❤️❤️❤️

 

Μιλάω για δανεικά ωάρια και για το μικρό δείγμα που έχουμε εδώ μέσα -να μην παρεξηγηθώ ε;

Να είσαι αισιόδοξη. Για εμένα πριν κάνετε οτιδήποτε να τσεκαρετε και το σπέρμα να ξέρετε και εκεί που βρίσκεστε. 

Καλημέρα όμορφες. Σας είπα ότι είναι Παρασκευή σήμερα; (Έχω μια βδομάδα που σταμάτησα τη δουλειά και μαζί σταμάτησε και η χαρά της Παρασκευής).

Να γκρινιάξω λίγο; Δεν την παλεύω κόρες με τις καούρες. Ξυπνάω μέσα στη μαύρη νύχτα -λιγο μετά τα φαντασματα- και υποφέρω, παίρνει φωτιά το μέσα μου! Καταλήγω σε εμετό λίγο πριν το ξημέρωμα αλλά πάλι δεν κοιμάμαι μετά. (Μετά τα μεσάνυχτα, Πριν το ξημέρωμα αλλά χωρίς τον Ήθαν Χοκ δυστυχώς ...). 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

@alina80 πω πω ...πέρασε ο καιρός! Με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου! 

@lennio  έρχεται και η δική σου σειρά! Όντως όπως τα είπες και με μελέτησες. Το κίνητρο είναι πολύ μεγάλο και όλες οι θυσίες ξεχνιούνται. Άσε που δεν έχεις χρόνο με ένα μωρό να σκέφτεσαι τα προηγούμενα! Εμένα πλέον μου φαίνεται τόσο μακριά η εποχή που έμεινα εσώκλειστη για τόσους μήνες...μόνο το βαθούλωμα στον καναπέ μου το θυμίζει!!χαχαχαχαχα

@GatoulaM καλωσόρισες και εύχομαι να σου φέρει και εσένα τύχη το τοπικ! Κανένας δεν μπορεί να μας εγγυηθεί την επιτυχία όμως για όλες εμάς που επιλέξαμε δανεικά ωαρια οι πιθανότητες είναι πιο ευνοϊκές από το να προσπαθούσαμε με δικά μας. Η καθεμία έχει τη δική της ιστορία, με παρόμοια προβλήματα όμως το μοναδικό κοινό μας σημείο αναφοράς είναι η λαχτάρα μας να γίνουμε μητέρες και η ελπίδα. Η ελπίδα μας που πέρασε από 40 κύματα, από στεναχώριες,από δυσκολίες αλλά παρέμεινε εκεί. Άλλες φορές να φουντώνει και άλλες φορές ίσα ισα που σιγόκαιγε, όμως δεν χάθηκε ποτέ. Η συμβουλή μου μια και μόνη...διάλεξε ένα καλό κέντρο, έναν γιατρό που εμπιστεύεσαι και που νιώθεις ότι μπορείς να συνεργαστείς και προχώρα! Καλή επιτυχία και ό,τι χρειαστεις είμαι στη διάθεση σου! 

Θετικες χοριακες διαβάζω....μπράβο σε όλα τα κοριτσια! Εύχομαι να δείτε σύντομα την πρώτη εικόνα των μωρών σας στον υπέρηχο! Πάρτε πολλά χαρτομάντιλα για εσάς και τους μπαμπάδες και καλή φωτογράφιση!!!

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...