Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 4
      • Δύναμη! 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις υπέροχες γυναίκες του φόρουμ.Εν ταχει θα σας πω, πως είμαι στη διαδικασία εξωσωματικής ενα χρόνο τώρα.Έχω κάνει 3 διεγέρσεις και δύο εμβρυομεταφορές με μηδεν χοριακές.1η: πηραν 6 ωαρια γονιμοποιήθηκαν 4 αλλά επειδή το κέντρο ηταν υπέρ των βλαστοκύστεων τα άφησαν εως 5η μέρα κ δεν προχωρησε κανενα.2η: Πάλι 6, γονιμοποιήθηκαν 2, τα βάλαμε 2η μέρα με αρνητική χοριακή.3: Παλι 6, γονιμοποιήθηκαν 3, τα βάλαμε 3η μέρα κ αποτέλεσμα μηδέν. Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι έχω απογοητευτεί κ στεναχωρηθεί αλλά λέω να το παλέψω άλλες 2 φορές με δικά μου κ αν όχι να προσπαθήσω με δανεικά, καθώς είμαι κ δεσποινίς ετών 42!!!Με βοηθήσατε πάρα πολύ σε αυτήν μου την απόφαση, γιατί διάβασα ιστορίες ώριμων, έξυπνων, δυναμικών κ αποφασιστικών γυναικών, άξιες θαυμασμού κ εκτίμησης!!

Σας υπέρ ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες γαλήνη στην ψυχή κ άπλετη χαρά στα σπίτια σας!!

 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On ‎6‎/‎2‎/‎2019 at 4:05 AM, Georgia1972 said:

Καλημερα κορίτσια και καλό μήνα. Ναι σήμερα είναι η βάπτιση και δεν έχω ύπνο! Τώρα που σας γράφω είναι 01.00 και το μάτι γαρίδα!

Εύχομαι περαστικα στην αδελφή σου Palmoira και φιλιά στα μπουτάκια της μπέμπας! 

Marillia πολλά συγχαρητήρια! Με το καλό!!!

Πολλά φιλιά σε όλες. Θα προσπαθήσω τώρα να κοιμηθώ γιατί το πρωί θα είμαι σαν μπαγιάτικο μύδι!... 

@Georgia1972 μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου να είναι καλότυχα και ευτυχισμένα... να είσαι κι εσύ γερή να τα χαρείς με τον άνθρωπο σου!

φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Papy είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις υπέροχες γυναίκες του φόρουμ.Εν ταχει θα σας πω, πως είμαι στη διαδικασία εξωσωματικής ενα χρόνο τώρα.Έχω κάνει 3 διεγέρσεις και δύο εμβρυομεταφορές με μηδεν χοριακές.1η: πηραν 6 ωαρια γονιμοποιήθηκαν 4 αλλά επειδή το κέντρο ηταν υπέρ των βλαστοκύστεων τα άφησαν εως 5η μέρα κ δεν προχωρησε κανενα.2η: Πάλι 6, γονιμοποιήθηκαν 2, τα βάλαμε 2η μέρα με αρνητική χοριακή.3: Παλι 6, γονιμοποιήθηκαν 3, τα βάλαμε 3η μέρα κ αποτέλεσμα μηδέν. Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι έχω απογοητευτεί κ στεναχωρηθεί αλλά λέω να το παλέψω άλλες 2 φορές με δικά μου κ αν όχι να προσπαθήσω με δανεικά, καθώς είμαι κ δεσποινίς ετών 42!!!Με βοηθήσατε πάρα πολύ σε αυτήν μου την απόφαση, γιατί διάβασα ιστορίες ώριμων, έξυπνων, δυναμικών κ αποφασιστικών γυναικών, άξιες θαυμασμού κ εκτίμησης!!

Σας υπέρ ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες γαλήνη στην ψυχή κ άπλετη χαρά στα σπίτια σας!!

 

Είσαι πολύ γλυκιά εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια , να μην χρειαστεί να σου κάνουμε εδώ παρέα αλλά στο καφέ να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Αλλά και πάλι αυτό να μην γίνει θα ενεργοποιήσεις το plan b κι εδώ είμαστε να τα λέμε! Καλή επιτυχία κ επειδή είσαι δυνατή κ open mind θα έρθει κ το μωράκι!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Είσαι πολύ γλυκιά εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια , να μην χρειαστεί να σου κάνουμε εδώ παρέα αλλά στο καφέ να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Αλλά και πάλι αυτό να μην γίνει θα ενεργοποιήσεις το plan b κι εδώ είμαστε να τα λέμε! Καλή επιτυχία κ επειδή είσαι δυνατή κ open mind θα έρθει κ το μωράκι!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια.Εύχομαι σύντομα να ακούσουμε κ τα δικά σου ευχάριστα.Αμήν Παναγιά μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Papy καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις. Ότι χρειαστείς εμείς εδώ είμαστε.

Κορίτσια έκανα τη δεύτερη χοριακη και τολμώ να πω ότι είναι ανησυχητικά υψηλή(αν υπάρχει κάτι τέτοιο): 11280.

Αλλά... έχω αίμα κόκκινο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Θα πάω στον γιατρό να με δει, αλλά δεν ξέρω τι να σκεφτώ....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katia11 είπε:

Papy καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις. Ότι χρειαστείς εμείς εδώ είμαστε.

Κορίτσια έκανα τη δεύτερη χοριακη και τολμώ να πω ότι είναι ανησυχητικά υψηλή(αν υπάρχει κάτι τέτοιο): 11280.

Αλλά... έχω αίμα κόκκινο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Θα πάω στον γιατρό να με δει, αλλά δεν ξέρω τι να σκεφτώ....

Πωπωωωω μπραβο κοριτσι μου!για διδυμακια σε βλεπω!εγω εκανα υπερηχο κ ειδαμε ενα σακο!απο δευτερα ο πιο κομβικος υπερηχος!το αιμα σιγουρα μας τρομαζει!αλλα παντα δν ειναι κακο!ξεκουραση κ μιλα με τον ντοκ μηπως σου δωσει τιποτα επιπλεον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia11 said:

Papy καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις. Ότι χρειαστείς εμείς εδώ είμαστε.

Κορίτσια έκανα τη δεύτερη χοριακη και τολμώ να πω ότι είναι ανησυχητικά υψηλή(αν υπάρχει κάτι τέτοιο): 11280.

Αλλά... έχω αίμα κόκκινο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Θα πάω στον γιατρό να με δει, αλλά δεν ξέρω τι να σκεφτώ....

Συγχαρητήρια!!! Μην ανησυχείς, πάνω από τις μισές κοπέλες εδω είχαν αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν ήταν τίποτα σοβαρό. Πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου κ θα δεις όταν θα πας από εκεί. Τις περισσότερες φορές δεν είναι τίποτα απολύτως. :)

11 hours ago, Papy said:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια.Εύχομαι σύντομα να ακούσουμε κ τα δικά σου ευχάριστα.Αμήν Παναγιά μου.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας , καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!

Just now, marillia said:

Πωπωωωω μπραβο κοριτσι μου!για διδυμακια σε βλεπω!εγω εκανα υπερηχο κ ειδαμε ενα σακο!απο δευτερα ο πιο κομβικος υπερηχος!το αιμα σιγουρα μας τρομαζει!αλλα παντα δν ειναι κακο!ξεκουραση κ μιλα με τον ντοκ μηπως σου δωσει τιποτα επιπλεον!

Συγχαρητήρια!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :) Να σασ πο στα γρήγορα τι έγινε με μένα.Τελικα καταφέραμε και πήραμε 10 ωάρια δοτρια , από αυτά στο τέλος έχουμε 3 καλά και 1 όχι τόσο.Εμβριομεταφορα έγινε στις 23/05 με 2 βλαστικής.Πρώτη β-χοριακη 9 μέρες (1/06 ) βγήκε 160 , διό μέρες μετά 244, 1 μέρα μετά 329.:confused:Δεν διπλασιάζει.Τορα τα ξανακάνω αύριο.Νομιζο είναι πολύ χαμηλή.Τη είναι η γνώμη σας κορίτσια?τα τρελατο . Βοήθεια :(:-(:cry:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mira είπε:

Καλημέρα κορίτσια :) Να σασ πο στα γρήγορα τι έγινε με μένα.Τελικα καταφέραμε και πήραμε 10 ωάρια δοτρια , από αυτά στο τέλος έχουμε 3 καλά και 1 όχι τόσο.Εμβριομεταφορα έγινε στις 23/05 με 2 βλαστικής.Πρώτη β-χοριακη 9 μέρες (1/06 ) βγήκε 160 , διό μέρες μετά 244, 1 μέρα μετά 329.:confused:Δεν διπλασιάζει.Τορα τα ξανακάνω αύριο.Νομιζο είναι πολύ χαμηλή.Τη είναι η γνώμη σας κορίτσια?τα τρελατο . Βοήθεια :(:-(:cry:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!φοβερη η χορισκη σου!συνηθως δν κανουμε επαναληψη την επομενη μερα αλλα μετα απο δυο η τρεις μερες!αλλα κ οπως τις εκανες εγω τις βλεπω τελειες!

Just now, Mira είπε:

Καλημέρα κορίτσια :) Να σασ πο στα γρήγορα τι έγινε με μένα.Τελικα καταφέραμε και πήραμε 10 ωάρια δοτρια , από αυτά στο τέλος έχουμε 3 καλά και 1 όχι τόσο.Εμβριομεταφορα έγινε στις 23/05 με 2 βλαστικής.Πρώτη β-χοριακη 9 μέρες (1/06 ) βγήκε 160 , διό μέρες μετά 244, 1 μέρα μετά 329.:confused:Δεν διπλασιάζει.Τορα τα ξανακάνω αύριο.Νομιζο είναι πολύ χαμηλή.Τη είναι η γνώμη σας κορίτσια?τα τρελατο . Βοήθεια :(:-(:cry:

Αααα κ με τιποτα μην κανεις αυριο!σε δυο μερες κανε κ βασικα οτι σου πει ο γιατρος σου!σε καταλαβαινω την αγωνια!κ γω ειμαι εγκυος απο εξωσωματικη κ εκανα μονο δυο χοριακες!την πρωτη κ αλλη μια μετα απο πεντε μερες

Link to comment
Share on other sites

Marillia,σε ευχαριστώ για την απάντηση.1/06 μου είπαν να κάνουν την προτη και βγήκε -160  στις 3/06 από ΜΌΝΗ  ΜΟΥ πηγα και έκανα-244 ,ο γιατρός μου είπε κανονικά να κάνο στις 4/06 που βγήκε 329. Και πάλι δεν διπλασιάζεται καλά? Τί σιμενη αυτό?Τα το χάσω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katia11 είπε:

Papy καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις. Ότι χρειαστείς εμείς εδώ είμαστε.

Κορίτσια έκανα τη δεύτερη χοριακη και τολμώ να πω ότι είναι ανησυχητικά υψηλή(αν υπάρχει κάτι τέτοιο): 11280.

Αλλά... έχω αίμα κόκκινο και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Θα πάω στον γιατρό να με δει, αλλά δεν ξέρω τι να σκεφτώ....

Κάτια μου εύχομαι να μην είναι τίποτα κ όλα να κυλήσουν ομαλά.Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mira είπε:

Marillia,σε ευχαριστώ για την απάντηση.1/06 μου είπαν να κάνουν την προτη και βγήκε -160  στις 3/06 από ΜΌΝΗ  ΜΟΥ πηγα και έκανα-244 ,ο γιατρός μου είπε κανονικά να κάνο στις 4/06 που βγήκε 329. Και πάλι δεν διπλασιάζεται καλά? Τί σιμενη αυτό?Τα το χάσω?

Εννοεοτε πως οχι!στην πρωτη μου κυηση ειχα φοβερο διπλασιασμο μεχρι 7000 κ δν προχωρησε!η χορισκη δν λεει κατι!ο υπερηχος δειχνει μονο!εξαλλου ο διπλασιασμος ειναι στο 60% καλα οχι 100%!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mira said:

Marillia,σε ευχαριστώ για την απάντηση.1/06 μου είπαν να κάνουν την προτη και βγήκε -160  στις 3/06 από ΜΌΝΗ  ΜΟΥ πηγα και έκανα-244 ,ο γιατρός μου είπε κανονικά να κάνο στις 4/06 που βγήκε 329. Και πάλι δεν διπλασιάζεται καλά? Τί σιμενη αυτό?Τα το χάσω?

Συγχαρητήρια!!

Είναι λογικό να ανησυχείς μέχρι να σιγουρευτει η εγκυμοσύνη αλλά.εμενα μου φαίνονται σωστές οι χοριακες σου, χωρίς να μαι γιατρός. Και ναι δεν είναι ακριβώς διπλασιασμός, είναι πάνω κάτω 60-80%. Προσπάθησε να μένεις ήρεμη, και θα δεις στον υπέρηχο. Δε μπορείς να ελέγξεις κάτι τώρα πια, η φύση κάνει τη δουλειά της :). Το μόνο που μπορείς να ελέγξεις είναι το άγχος, όσο μπορείς ε; Σου εύχομαι τα καλύτερα κ να ανοίγουμε κι άλλες σαμπάνιες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , marillia είπε:

Πωπωωωω μπραβο κοριτσι μου!για διδυμακια σε βλεπω!εγω εκανα υπερηχο κ ειδαμε ενα σακο!απο δευτερα ο πιο κομβικος υπερηχος!το αιμα σιγουρα μας τρομαζει!αλλα παντα δν ειναι κακο!ξεκουραση κ μιλα με τον ντοκ μηπως σου δωσει τιποτα επιπλεον!

Συγχαρητήρια και σε σένα! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα.ειπαμε ένα βήμα τη φορά και προχωράμε :)

πρίν από 22 λεπτά , lennio είπε:

Συγχαρητήρια!!! Μην ανησυχείς, πάνω από τις μισές κοπέλες εδω είχαν αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν ήταν τίποτα σοβαρό. Πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου κ θα δεις όταν θα πας από εκεί. Τις περισσότερες φορές δεν είναι τίποτα απολύτως. :)

Lennio δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνεις. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρο και να είναι περαστικό. Σας θαυμάζω όλες όσες καταφέρατε να κάτσετε ξάπλα τόσο καιρό...

Just now, Mira είπε:

Marillia,σε ευχαριστώ για την απάντηση.1/06 μου είπαν να κάνουν την προτη και βγήκε -160  στις 3/06 από ΜΌΝΗ  ΜΟΥ πηγα και έκανα-244 ,ο γιατρός μου είπε κανονικά να κάνο στις 4/06 που βγήκε 329. Και πάλι δεν διπλασιάζεται καλά? Τί σιμενη αυτό?Τα το χάσω?

Marillia συγχαρητήρια! Γιατί όμως σου είπε να κάνεις χοριακη μια μέρα μετά; Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, κάνουμε τουλάχιστον δύο μέρες μετά για να δούμε πως αυξάνεται, οπότε υπομονή και εσύ λίγο ακόμα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα... Ειμαι καινούργια στο φόρουμ....

ηθελα να σας ρωτησω.... Με τη δωρεά ωαρίων ειμαστε βέβαιες οτι καποια στιγμη θα πετύχει η εγκυμοσύνη.....?

ειμαι 29 ετών και ο μονος τρόπος για να μείνω εγκυος ειναι τα δανεικά....

πριν λιγο καιρο και κάνοντας αρκετες εξετάσεις ο γιατρός μ ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο απόθεμα ωαρίων (πρόωρη εμμηνόπαυση) βεβαια ακομα εχω περίοδο.....

με δικα μου ωάρια εχω πολυ λιγες πιθανότητες για να πετύχουμε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...