Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Γκαντεμόσαυρος δηλαδή κι αυτή! Ευτυχώς το γύρισε  το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Να της ζήσουν! Κι εγώ ζήτησα τη χημειοθεραπεία στο εξωμήτριο για να γλιτώσω το χειρουργείο αλλά δεν πρόλαβα

Να είσαι καλά!!Η κοπέλα άκουσε καρδιά ενώ ήταν το έμβρυο μεσ στην σάλπιγγα!!Τώρα που έμαθε είμαι έγκυςο έκλαιγε!!Μου λέει θυμάμαι κ τα δικά μου!!Οπως έχω πάθει πλάκα κ μια κοπέλα έμαθα πριν 3 μήνες!!Είχε κάνει 4 εξωσωματικές όλες μα όλε ςμηδέν χοριακή!!Κ έμεινε τώρα με την 5 φορά!!Χάρηκα πάρα πολύ!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, marillia είπε:

Να είσαι καλά!!Η κοπέλα άκουσε καρδιά ενώ ήταν το έμβρυο μεσ στην σάλπιγγα!!Τώρα που έμαθε είμαι έγκυςο έκλαιγε!!Μου λέει θυμάμαι κ τα δικά μου!!Οπως έχω πάθει πλάκα κ μια κοπέλα έμαθα πριν 3 μήνες!!Είχε κάνει 4 εξωσωματικές όλες μα όλε ςμηδέν χοριακή!!Κ έμεινε τώρα με την 5 φορά!!Χάρηκα πάρα πολύ!!

Εμείς καρδιά δεν ακούσαμε στη σάλπιγγα αλλά είδαμε σάκο κ λεκιθικό ασκό. Τέλος πάντων περασμένα ξεχασμένα . Το θέμα είναι ότι η ξαδέλφη πέτυχε το στόχο της. Το ίδιο θα συμβεί κ σε σένα όταν πάρεις αγκαλιά το μπεμπε

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εμείς καρδιά δεν ακούσαμε στη σάλπιγγα αλλά είδαμε σάκο κ λεκιθικό ασκό. Τέλος πάντων περασμένα ξεχασμένα . Το θέμα είναι ότι η ξαδέλφη πέτυχε το στόχο της. Το ίδιο θα συμβεί κ σε σένα όταν πάρεις αγκαλιά το μπεμπε

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!Μέσα απ τις δυσκολίες βγαίνουμε δυνατοί!!Κάπου σίγουρα λέμε φτάνει τώρα!!Εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι μπορείτε να τα καταφέρετε!!Κάθε θετικό σας που διαβάζω χαίρομαι!!Φιλάκιααααα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Την πέρασες κι εσύ κορίτσι μου την ψυχρολουσία? Ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά κ με happy end

Kαι πολύ καλά έκανες. Και δεν θα το μετανιώσεις που κινητοποιήθηκες άμεσα!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάριιιιι

Ναι, την πέρασα κι εγώ. Και μάλιστα είχα και τα νέα μαζεμένα. Την μια ημέρα βγήκε η βιοψία και μου το ανακοίνωσαν και την επόμενη είχα αρνητική χοριακή στην τρίτη εξωσωματική με δικά μου ωράρια. Είχε προηγηθεί και μια σπερματεγχυση πριν τις εξωσωματικές. Αλλά δόξα τω Θεώ, όλα καλά τωρα. 

Θα έχεις κι εσύ happy end καλη μου! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Ναι, την πέρασα κι εγώ. Και μάλιστα είχα και τα νέα μαζεμένα. Την μια ημέρα βγήκε η βιοψία και μου το ανακοίνωσαν και την επόμενη είχα αρνητική χοριακή στην τρίτη εξωσωματική με δικά μου ωράρια. Είχε προηγηθεί και μια σπερματεγχυση πριν τις εξωσωματικές. Αλλά δόξα τω Θεώ, όλα καλά τωρα. 

Θα έχεις κι εσύ happy end καλη μου! 

Ωχ ακόμα χειρότερα, να έχεις και αρνητικές χοριακές. Πέρασες κι εσύ τη φρίκη. Εγώ ευτυχώς σ εκεινη τη φάση ήμουν στο ροζ συννεφάκι μου, νόμιζα ότι θα πετύχω με την πρώτη.Σ ευχαριστώ , μακάρι να χουμε όλες μας happy end!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Daphne259

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου.....

Νομιζω οτι απο τη μερα που αποφάσισα να σας γράψω αισθάνομαι ηδη λιγο καλυτερα με τις συμβουλές σας......

ολο αυτο ηταν πολυ ξαφνικό για εμενα και πραγματικα ημουν πολυ πολυ χαλια ψυχολογικά.....!

Διαβαζω εμπειρίες κοριτσιών εδω και παιρνω και εγω ελπίδες...

Νομιζω νιώθω πολυ πιο αισιόδοξη....!

σας ευχαριστω πολυ ολες......!!❤️❤️❤️

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2019 at 7:13 ΜΜ, GatoulaM είπε:

@alina80 εννοείται.....

απλα δεν ειχα στο μυαλο μου οτι θα ηταν ευκολο να πετύχει και με την πρωτη....

ο γιατρός μου μου μιλησε για 65% πιθανότητες αλλα μου φανηκε λιγο υπερβολικό.....

με το καλο να ερθει το μωρακι σου.....!

σε ευχαριστω πολυ για ολα.....

@palmoira σε ευχαριστω πολυ πολυ...

μακαρι.... εχω απογοητευτεί λιγακι.....

ειμαι χρονια με τον σύντροφο μου και θελαμε τοσο πολυ ενα παιδακι....

βεβαια εκεινος μου εχει σταθεί πολυ...

ειναι διπλα μου σε ολα.... 

Και εσυ αποτι καταλαβαινω προσπάθησες με δανεικά......?

 

Ναι κορίτσι μου. Μετά από πολλές περιπέτειες έχω αγκαλιά ένα κοριτσάκι 4 μηνών με δανεικά. Μην το βάζετε κάτω. Είναι σημαντικό που ο σύντροφος σου σε στηρίζει. 

  • Μου αρέσει 6

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Ναι κορίτσι μου. Μετά από πολλές περιπέτειες έχω αγκαλιά ένα κοριτσάκι 4 μηνών με δανεικά. Μην το βάζετε κάτω. Είναι σημαντικό που ο σύντροφος σου σε στηρίζει. 

Να σας ζήσει η μπουμπου σας....!

να ειναι παντα γερή και καλοτυχη....!

Και πόσες φορες εκανες προσπάθεια με δανεικά....?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Να σας ζήσει η μπουμπου σας....!

να ειναι παντα γερή και καλοτυχη....!

Και πόσες φορες εκανες προσπάθεια με δανεικά....?

 

Μία και τυχερή! Έχω κάνει όμως 5 εξωσωματικές, 1 μεταφορά κατεψυγμένων, 2 υστεροσκοπησεις,1 απόξεση, 1 παλινδρομη κύηση και έναν ενδομήτριο θάνατο στις 31 εβδομάδες. Ανέβηκα ένα δύσκολο δρόμο όμως το πείσμα και η ελπίδα με δικαίωσαν! Γι αυτό ψηλά το κεφάλι και προχώρα. 

  • Μου αρέσει 6

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Μία και τυχερή! Έχω κάνει όμως 5 εξωσωματικές, 1 μεταφορά κατεψυγμένων, 2 υστεροσκοπησεις,1 απόξεση, 1 παλινδρομη κύηση και έναν ενδομήτριο θάνατο στις 31 εβδομάδες. Ανέβηκα ένα δύσκολο δρόμο όμως το πείσμα και η ελπίδα με δικαίωσαν! Γι αυτό ψηλά το κεφάλι και προχώρα. 

Τουλαχιστον μετα απο τοσες δυσκολίες θα βλεπεις τη μπουμπου σου και θα τα ξεχνάς ολα......!

μπραβο κοριτσι μου......!!!❤️❤️❤️❤️

 

Νομιζω αυτο ειναι το μυστικό.... να μην το βάζουμε ποτε κατω.......

ολα γινονται για καποιο λογο....

μακαρι να τα καταφερω και εγω......

αυριο μαλλον θα μιλησω με το γιατρό μου για να  βρουμε τη δότρια.....

μολις ερθω Αθηνα θα κανω και ολες τις απαραίτητες εξετάσεις....!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μία και τυχερή! Έχω κάνει όμως 5 εξωσωματικές, 1 μεταφορά κατεψυγμένων, 2 υστεροσκοπησεις,1 απόξεση, 1 παλινδρομη κύηση και έναν ενδομήτριο θάνατο στις 31 εβδομάδες. Ανέβηκα ένα δύσκολο δρόμο όμως το πείσμα και η ελπίδα με δικαίωσαν! Γι αυτό ψηλά το κεφάλι και προχώρα. 

κορίτσι μου πολύ χάρικα με τα νέα σου.. εγώ είχα πολύ καιρό να μπω μετά την τελευταία εμβριομεταφορά και πραγματικά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που πολλά κορίτσια πλέον έχουν τα μωράκια τους και είναι εγκυούλες! η δύναμή σας μας δίνει κι εμάς ελπίδες να τα καταφέρουμε,

εμένα ο γιατρός μου είπε είναι μονόδρομος να πάω με δανεικά.. στον υπέρηχο δεν είδε καθόλου ωοθυλάκια, το μόνο που με τρομάζει είναι να πετύχουμε καλή δότρια.. και να ταιριάζει με του συζύγου μου το σπέρμα.. όσο αναφορά την μήτρα μου είχα 2 θετικές χωριακές μια σε φυσιολογική εγκυμοσύνη μόλις παντρεύτηκα το 15 αλλά παλινδρόμησε την 7η εβδομάδα και μια το  16 με εξωσωματική αλλά ήταν βιοχημική, και άλλες 2 εμβριομεταφορές μια με εξωσωματική με φάρμακα και μια με συλλογή ωαρίων που σε 5 μήνες πήρα 1 βλαστοκύστη που δεν έγινε τίποτα, ελπίζω να δουλεύει η μήτρα...

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Papaki@ είπε:

κορίτσι μου πολύ χάρικα με τα νέα σου.. εγώ είχα πολύ καιρό να μπω μετά την τελευταία εμβριομεταφορά και πραγματικά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που πολλά κορίτσια πλέον έχουν τα μωράκια τους και είναι εγκυούλες! η δύναμή σας μας δίνει κι εμάς ελπίδες να τα καταφέρουμε,

εμένα ο γιατρός μου είπε είναι μονόδρομος να πάω με δανεικά.. στον υπέρηχο δεν είδε καθόλου ωοθυλάκια, το μόνο που με τρομάζει είναι να πετύχουμε καλή δότρια.. και να ταιριάζει με του συζύγου μου το σπέρμα.. όσο αναφορά την μήτρα μου είχα 2 θετικές χωριακές μια σε φυσιολογική εγκυμοσύνη μόλις παντρεύτηκα το 15 αλλά παλινδρόμησε την 7η εβδομάδα και μια το  16 με εξωσωματική αλλά ήταν βιοχημική, και άλλες 2 εμβριομεταφορές μια με εξωσωματική με φάρμακα και μια με συλλογή ωαρίων που σε 5 μήνες πήρα 1 βλαστοκύστη που δεν έγινε τίποτα, ελπίζω να δουλεύει η μήτρα...

μπόμπα η μήτρα σ να το ξέρεις...απ την στιγμή που πιάνεις μην φοβάσαι τίποτα.

Just now, ba_lily είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μάλλον επιτέλους βρήκα πος να γράψω μήνυμα 

Καλώς την...κλαως ήρθες....με το καλό ολα

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μία και τυχερή! Έχω κάνει όμως 5 εξωσωματικές, 1 μεταφορά κατεψυγμένων, 2 υστεροσκοπησεις,1 απόξεση, 1 παλινδρομη κύηση και έναν ενδομήτριο θάνατο στις 31 εβδομάδες. Ανέβηκα ένα δύσκολο δρόμο όμως το πείσμα και η ελπίδα με δικαίωσαν! Γι αυτό ψηλά το κεφάλι και προχώρα. 

Καταφερες παλι να με κανείς να κλαίω μωρέ τι θα κάνω με σένα χαχα σας αγαπώ τοσο πολύ

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...