Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Agapi78 είπε:

5 γονιμοποιήθηκαν και κατέληξαν 3 βλαστοκυστες,από τις οποίες οι 2 ήταν Α και η 3 Β και την ημέρα της έμβρυο μεταφοράς μου είπαν ότι τελικά θα μεταφέρουμε  την μια Α και την Β γιατί η δεύτερη Α δεν τα κατάφερε.Γενικα εκείνη την ημέρα μου το ανέφερε η βοηθός και ήταν μαγκωμενη...τελοσπαντων να δω τι θα μου πει και σε χρήματα γιατί υποτίθεται πήγα μέσω γνωστού και τελικά από ότι βλέπω εδώ πλήρωσα αρκετά παραπάνω από άλλες κοπέλες....

Πετιέται πάλι από το θέμα της εξωσωματικής γιατί σε διαβάζω κ στεναχωριέμαι κ θυμώνω .είναι δυνατόν 22 χρόνων να έδωσε 10 κ με μέτριο σπέρμα να χεις 3 εμβρια κ κανένα στην κατάψυξη;;!! Άλλαξες κέντρο ...χτες...Σορι κι όλας 34 ήμουν με δική μου διέγερση κ από τα 10 ωάρια είχαμε 6 βλαδτοκυστες....πραγματικά παρά τον πόνο σου για μένα μην τον λαμβάνει ς ως αποτυχία γίναν πολλά λάθη εργαστηριακά ...οπλισμού με θάρρος κούκλα μου!!!

Υγ. Να μου προσέχετε το Τούτουνι κ την Ταρζανιτσα μας που σας τις παραδίδουμε μονάδες κ θα μας τις δώσετε πόσο φουσκομπαλιτσες

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, island1 είπε:

Πετιέται πάλι από το θέμα της εξωσωματικής γιατί σε διαβάζω κ στεναχωριέμαι κ θυμώνω .είναι δυνατόν 22 χρόνων να έδωσε 10 κ με μέτριο σπέρμα να χεις 3 εμβρια κ κανένα στην κατάψυξη;;!! Άλλαξες κέντρο ...χτες...Σορι κι όλας 34 ήμουν με δική μου διέγερση κ από τα 10 ωάρια είχαμε 6 βλαδτοκυστες....πραγματικά παρά τον πόνο σου για μένα μην τον λαμβάνει ς ως αποτυχία γίναν πολλά λάθη εργαστηριακά ...οπλισμού με θάρρος κούκλα μου!!!

Ευχαριστώ πολύ,αυτό θα κάνουμε,θα ηρεμήσουμε και θα προχωρήσουμε.Σήμερα ήταν δύσκολη η μέρα μου,έκλαψα με μαύρο δάκρυ και μαζί μου και ο σύζυγος,το είχαμε πολύ σίγουρο...θα κάτσω να γράψω ότι θέλω να ρωτήσω το γιατρό και θα περιμένω να τα πούμε από κοντά μαζί του....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapi78 είπε:

Ευχαριστώ πολύ,αυτό θα κάνουμε,θα ηρεμήσουμε και θα προχωρήσουμε.Σήμερα ήταν δύσκολη η μέρα μου,έκλαψα με μαύρο δάκρυ και μαζί μου και ο σύζυγος,το είχαμε πολύ σίγουρο...θα κάτσω να γράψω ότι θέλω να ρωτήσω το γιατρό και θα περιμένω να τα πούμε από κοντά μαζί του....

Το περάσαμε όλες κορίτσι μου ..σε νιώθω ...πάρε το χρόνο σου ζητά από τα κορίτσια εδώ ερωτήσεις που θα έκαναν κ η επόμενη θα σε κάνει μανούλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Πετιέται πάλι από το θέμα της εξωσωματικής γιατί σε διαβάζω κ στεναχωριέμαι κ θυμώνω .είναι δυνατόν 22 χρόνων να έδωσε 10 κ με μέτριο σπέρμα να χεις 3 εμβρια κ κανένα στην κατάψυξη;;!! Άλλαξες κέντρο ...χτες...Σορι κι όλας 34 ήμουν με δική μου διέγερση κ από τα 10 ωάρια είχαμε 6 βλαδτοκυστες....πραγματικά παρά τον πόνο σου για μένα μην τον λαμβάνει ς ως αποτυχία γίναν πολλά λάθη εργαστηριακά ...οπλισμού με θάρρος κούκλα μου!!!

Υγ. Να μου προσέχετε το Τούτουνι κ την Ταρζανιτσα μας που σας τις παραδίδουμε μονάδες κ θα μας τις δώσετε πόσο φουσκομπαλιτσες

Είσαι ψυχή μεγάλη κοπέλα μ....

Just now, Agapi78 είπε:

Ευχαριστώ πολύ,αυτό θα κάνουμε,θα ηρεμήσουμε και θα προχωρήσουμε.Σήμερα ήταν δύσκολη η μέρα μου,έκλαψα με μαύρο δάκρυ και μαζί μου και ο σύζυγος,το είχαμε πολύ σίγουρο...θα κάτσω να γράψω ότι θέλω να ρωτήσω το γιατρό και θα περιμένω να τα πούμε από κοντά μαζί του....

χίλια συγνωμη αλλλα να σε ρωτήσω κάτι...Αυτά τα λεφτά τα έδωσες για 1 φορά μονο????? θες να μ πεις σε πιο κέντρο,,,? 

κ γω καινούργια εδώ με δοτρια θα παω....

αν θες μ λες δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση...

πραγματικά αυτό ου έγινε δεν ήταν καθόλου ωραίο....Μην στεναχωριεσε κοπέλα μ Καλή...μάνα θα γίνεις κ σύντομα μαλιστα...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Το περάσαμε όλες κορίτσι μου ..σε νιώθω ...πάρε το χρόνο σου ζητά από τα κορίτσια εδώ ερωτήσεις που θα έκαναν κ η επόμενη θα σε κάνει μανούλα..

Ναι αυτό θα κάνω,ευχαριστώ παρά πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν κοριτσια μ....το ραντεβού μας πηγε καλα κ τέλεια.....

περιμένω την περιοδο μ να αφήσω έναν κύκλο να ηρεμήσει ο οργανισμός μ από φάρμακα κ στην επόμενη ξεκινάμε.....

άμεση ανταπόκριση είχα για την δοτρια καθόλου αναμονη εγω....απλώς αφήνω κύκλους για το ενδομητριο μ για να είναι πολυ καλητερο ....κ φυσικα να ηερμησουμε απ ολα...

μαγικό ταξίδι ξεκινάει κ για μενα....γύρω στον Ιούλιο κάπου εκεί θα βάλω τα έμβρυαακια μ κάνα κ ελπίζω να είναι τυχερά....

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Είσαι ψυχή μεγάλη κοπέλα μ....

χίλια συγνωμη αλλλα να σε ρωτήσω κάτι...Αυτά τα λεφτά τα έδωσες για 1 φορά μονο????? θες να μ πεις σε πιο κέντρο,,,? 

κ γω καινούργια εδώ με δοτρια θα παω....

αν θες μ λες δεν θέλω να σε φέρω σε δύσκολη θέση...

πραγματικά αυτό ου έγινε δεν ήταν καθόλου ωραίο....Μην στεναχωριεσε κοπέλα μ Καλή...μάνα θα γίνεις κ σύντομα μαλιστα...

 

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια...ναι αυτά έδωσα με την υστεροσκοπηση που έκανα.αν θες στειλε μου μήνυμα γιατί δεν ξέρω πως να σου στειλω εγώ και θα σου πω το κέντρο.και το θέμα είναι ότι δεν έχω άλλες βλαστοκυστες ώστε να δοκιμάσω πάλι,για αυτό θέλω να πάω να δω ποσά χρήματα θα μου πει....

Just now, Rafaelatarzan είπε:

λοιπόν κοριτσια μ....το ραντεβού μας πηγε καλα κ τέλεια.....

περιμένω την περιοδο μ να αφήσω έναν κύκλο να ηρεμήσει ο οργανισμός μ από φάρμακα κ στην επόμενη ξεκινάμε.....

άμεση ανταπόκριση είχα για την δοτρια καθόλου αναμονη εγω....απλώς αφήνω κύκλους για το ενδομητριο μ για να είναι πολυ καλητερο ....κ φυσικα να ηερμησουμε απ ολα...

μαγικό ταξίδι ξεκινάει κ για μενα....γύρω στον Ιούλιο κάπου εκεί θα βάλω τα έμβρυαακια μ κάνα κ ελπίζω να είναι τυχερά....

 

Καλή επιτυχια κορίτσι μου,ευχομαι να πάνε όλα τελεια και να έχεις σύντομα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapi78 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια...ναι αυτά έδωσα με την υστεροσκοπηση που έκανα.αν θες στειλε μου μήνυμα γιατί δεν ξέρω πως να σου στειλω εγώ και θα σου πω το κέντρο.και το θέμα είναι ότι δεν έχω άλλες βλαστοκυστες ώστε να δοκιμάσω πάλι,για αυτό θέλω να πάω να δω ποσά χρήματα θα μου πει....

Καλή επιτυχια κορίτσι μου,ευχομαι να πάνε όλα τελεια και να έχεις σύντομα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Μόλις σ έστειλα πμ....θα το καταλάβεις. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Το περάσαμε όλες κορίτσι μου ..σε νιώθω ...πάρε το χρόνο σου ζητά από τα κορίτσια εδώ ερωτήσεις που θα έκαναν κ η επόμενη θα σε κάνει μανούλα..

Ευχαριστώ πολύ,αυτό θα κανω

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agapi78 είπε:

Μα και εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση γιατί επειδή έχω διαβάσει από το Φεβρουάριο όλες τις περιπτωσεις τουλάχιστον 2 φορές σχεδόν όλα τα κοριτσια ανέφεραν για 4-5 βλαστοκυστες ότι είχαν.Οσο για το σπερμα δεν κάνουν αυτούς ελέγχους οι ίδιοι;πως προχωράνε έτσι;θα ρωτήσω το γιατρό και για αυτό...εμένα ο γιατρός μαζί με δότρια και τα φάρμακα της 5600 και δεν είναι μέσα σε αυτά όλες οι εξετάσεις μας και αρκετά από τα φάρμακα...απογοήτευση μεγάλη και πιο πολύ γιατί τον ρώτησε ο σύζυγος μου αν δεν πετύχουμε με την πρώτη αν έχει στο μυαλό του πως θα κινηθούμε,ήταν παρά πολύ θετικός και του λέει δεν το έχω σκεφτεί καν αυτό.θα μείνει έγκυος.Αστα φάγαμε μεγάλη ήττα.Τελοσπαντων μήν σε  ζαλίζω.θα ηρεμήσουμε θα ξεκουραστούμε και θα προχωρήσουμε....σε φιλώ και σε ευχαριστώ πολύ...

Δεν κάνουν όλα τα κέντρα έλεγχο κατακερματισμού DNA , συνήθως οι ουρολόγοι τα ζητούν. Τα μικρόβια τα ζητούν σαν εξέταση αλλά κάποιοι τα προσπερνούν κ προχωρούν αλλά είναι πολύ σημαντικό το σπέρμα να είναι καθαρό. Οταν πας στο γιατρό ρώτησε γι αυτές τις εξετάσεις αν έγιναν και ποιο ήταν το αποτέλεσμα. Αν δεν έγιναν ζήτα να γίνουν. Μου κάνει εντύπωση η σιγουριά του γιατρού για επιτυχία όταν βλέπει να έχουν γονιμοποιηθεί μόνο τα μισά κ μόνο 3 να καταλήγουν σε βλαστοκύστες απ τις οποιες η μια μέτρια. Δηλ. έδειξε από την αρχή ότι κάτι δεν πάει καλά. Εμένα πχ η δότρια έδωσε με ηπια διέγερση 10 ωάρια, 8 γονιμοποιήθηκαν κ 6 φτάσανε βλαστοκύστες Α . Καλά κι εγώ βέβαια δεν είχα επιτυχία  αλλά για άλλους λόγους. Οπότε μίλησε με το γιατρό κ εμβρυολόγο ζήτα απαντήσεις κ καλύτερα άλλαξε κέντρο κι όλα θα πάνε καλά τη δεύτερη φορά. Ξέρω ότι νιώθεις θυμωμένη κι απογοητευμένη, κι εγώ το ίδιο ένιωσα, με τα δανεικά σε πειράζει περισσότερο. Αλλά όλα θα διορθωθούν.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Δεν κάνουν όλα τα κέντρα έλεγχο κατακερματισμού DNA , συνήθως οι ουρολόγοι τα ζητούν. Τα μικρόβια τα ζητούν σαν εξέταση αλλά κάποιοι τα προσπερνούν κ προχωρούν αλλά είναι πολύ σημαντικό το σπέρμα να είναι καθαρό. Οταν πας στο γιατρό ρώτησε γι αυτές τις εξετάσεις αν έγιναν και ποιο ήταν το αποτέλεσμα. Αν δεν έγιναν ζήτα να γίνουν. Μου κάνει εντύπωση η σιγουριά του γιατρού για επιτυχία όταν βλέπει να έχουν γονιμοποιηθεί μόνο τα μισά κ μόνο 3 να καταλήγουν σε βλαστοκύστες απ τις οποιες η μια μέτρια. Δηλ. έδειξε από την αρχή ότι κάτι δεν πάει καλά. Εμένα πχ η δότρια έδωσε με ηπια διέγερση 10 ωάρια, 8 γονιμοποιήθηκαν κ 6 φτάσανε βλαστοκύστες Α . Καλά κι εγώ βέβαια δεν είχα επιτυχία  αλλά για άλλους λόγους. Οπότε μίλησε με το γιατρό κ εμβρυολόγο ζήτα απαντήσεις κ καλύτερα άλλαξε κέντρο κι όλα θα πάνε καλά τη δεύτερη φορά. Ξέρω ότι νιώθεις θυμωμένη κι απογοητευμένη, κι εγώ το ίδιο ένιωσα, με τα δανεικά σε πειράζει περισσότερο. Αλλά όλα θα διορθωθούν.

Καλημερα κορίτσι μου,το έχω σημείωση για το σπερμα να ρωτήσω όταν θα πάω...αν σκεφτείς και κάτι άλλο πες μου...θέλω να πάω προετοιμασμένη στο ραντεβού μαζί του.Ξερεις με θύμωσε το γεγονός ότι πήγα μέσω γνωστού και ενώ πλήρωσα και λίγο παραπάνω από άλλες κοπέλες,δεν έχω την δυνατότητα να  ξανά δοκιμάσω με αλλά μιας και δεν υπάρχουν...αισθάνομαι πολύ περίεργα γενικά.ααααα κάτι που μας έκανε εντύπωση μεγάλη είναι οτι στο ραντεβού πριν την έμβρυο μεταφορά,πάμε να μας γράψει φάρμακα η κοπέλα κάτω και μας λέει 10/ευρώ για την συνταγή που έγραψε,μένουμε κάγκελο....ο άντρας μου επίτηδες της είπε ότι δεν έχει και δεν τα έχω δώσει ακόμα....δηλαδή πήρε 4600 και μου ζήτησε να πληρώσω για τα φάρμακα,ειλικρινά τώρα;

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Γενικά όπως μου είπε κι ο γυναικολόγος μου υπάρχει μεγάλο εμπόριο γύρω απ την εξωσωματική και θέλει προσοχή αλλά τι να κάνουμε αναγκαίο κακό. Ιδίως με τα δανεικά που τα παρουσιάζουν σιγουράκι αλλά δεν είναι πάντα έτσι. Και είναι πολλά τα λεφτά ,εμείς μέχρι τώρα έχουμε δώσει για εξωσωματικές 7000 και 3000 για την αφαίρεση σάλπιγγας και ινομυώματος. Δηλαδή θα βάλουμε τα τελευταία και τέρμα, έχουμε στερέψει, μετά για υιοθεσία

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Γενικά όπως μου είπε κι ο γυναικολόγος μου υπάρχει μεγάλο εμπόριο γύρω απ την εξωσωματική και θέλει προσοχή αλλά τι να κάνουμε αναγκαίο κακό. Ιδίως με τα δανεικά που τα παρουσιάζουν σιγουράκι αλλά δεν είναι πάντα έτσι. Και είναι πολλά τα λεφτά ,εμείς μέχρι τώρα έχουμε δώσει για εξωσωματικές 7000 και 3000 για την αφαίρεση σάλπιγγας και ινομυώματος. Δηλαδή θα βάλουμε τα τελευταία και τέρμα, έχουμε στερέψει, μετά για υιοθεσία

Πάντως το πρόβλημά σας βρίσκεται ή στο σπέρμα ή στα ωάρια, εφόσον μιλάμε για ένα καλό εμβρυολογικό εργαστήριο κ δεν είναι ερασιτέχνες. Αν είναι το σπέρμα το βελτιώνετε, αν είναι τα ωάρια αλλάζετε δότρια


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Γενικά όπως μου είπε κι ο γυναικολόγος μου υπάρχει μεγάλο εμπόριο γύρω απ την εξωσωματική και θέλει προσοχή αλλά τι να κάνουμε αναγκαίο κακό. Ιδίως με τα δανεικά που τα παρουσιάζουν σιγουράκι αλλά δεν είναι πάντα έτσι. Και είναι πολλά τα λεφτά ,εμείς μέχρι τώρα έχουμε δώσει για εξωσωματικές 7000 και 3000 για την αφαίρεση σάλπιγγας και ινομυώματος. Δηλαδή θα βάλουμε τα τελευταία και τέρμα, έχουμε στερέψει, μετά για υιοθεσία

Λυπάμαι ειλικρινά για όλο αυτό που γίνεται...ευχομαι να πάει καλά αυτή φορά για σένα..σε καταλαβαίνω απόλυτα.Μακαρι να είχα μπει ποιο πριν εδώ για να ήμουν ποιο υποψιασμένη...αν θες στειλε μήνυμα να μου πεις το κέντρο και το γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Agapi78 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια,η χοριακη μου ήταν αρνητική...ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα για να μου έρθει περίοδος και μετά να πάω να με δει.Απογοητευτηκα γιατί ήταν και αυτός πολύ αισιόδοξος,όσο για το σύζυγο κλαίμε και οι δυο μας.Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμμία βλαστοκύστη πια,είχα τρεις, έβαλε τις δυο και για την Τρίτη με ενημέρωσαν την ημέρα που θα έκανα έμβρυο μεταφορά ότι δεν θα την χρησιμοποιήσουμε γιατί δεν ήταν καλή τελικά.

Αγαπη μου λυπάμαι πολύ!!! Σε πιο κέντρο είσαι??? Και γιατί σου εδωσε μόνο 3 βλαστοκυστες????


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αγαπη μου λυπάμαι πολύ!!! Σε πιο κέντρο είσαι??? Και γιατί σου εδωσε μόνο 3 βλαστοκυστες????

Καλημερα Τουτουνι μου...δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω από εδώ...αν θες μιλάμε με μήνυμα...γιατί τόσες πήγαν καλά και την ημέρα της μεταφοράς μας ενημέρωσε ότι η 1 από αυτές θα μετέφερε δεν προχώρησε ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...