Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Mary H είπε:

Kαλωσόρισες, καλή αρχή και καλή τύχη!  Μπραβο σου που πήρες τη μεγάλη απόφαση κ πιστεύω θα σου βγει σε καλό! Κι εγώ στο ίδιο κέντρο είμαι.  

Ευχαριστώ πολύ Mary H ! Μόλις σήμερα είχα τηλεφωνικά την πρώτη μου επαφή με το κέντρο. Έπειτα από αναμονή 2 χρόνων, διάφορες σκέψεις και συναισθήματα, ήρθε επιτέλους η στιγμή! Εντυπώσεις από το κεντρο; Εμείς θα το επισκεφθούμε το φθινόπωρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, Grace84 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 34 και πάσχω από ΠΩΑ. Ζω στο εξωτερικο και ο γιατρος μου πριν 2 χρόνια μου συστησε τη δωρεα ωαριων ως μόνη λύση.  Αυτόν τον καιρό επαναλαμβάνω διάφορες εξετάσεις για να προχωρήσουμε στη διαδικασία. Τον Οκτώβριο θα έρθουμε στην Ελλάδα. Το κέντρο λέγεται Embryolab και βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη. Δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα και παρακαλώ για τη βοήθεια σας είτε εδώ είτε με πμ. 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω και δίνετε κουράγιο και θετική σκέψη σε εμάς τις πρωταρες.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας @Grace84. Mε το καλό να ξεκινήσεις και καλή επιτυχία! Μενω και γω στο εξωτερικό (Αγγλία) και στο Εmbryolab εκανα και γω την προσπάθειά μου το Μαρτιο. Πήγε καλά και περιμένω σε λίγους μήνες διδυμάκια. Από το κέντρο έμεινα ευχαριστημένη. Πώς να μην είμαι βεβαια αφού πέτυχε η προσπάθεια, θα πει κανείς.:) Είναι μεθοδικοί και έχουν καλή οργάνωση. Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό (γιατροι, μαιες, συντονιστες). Ο,τι θέλεις εδώ είμαστε. Ρωτάς ό,τι θέλεις! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας @Grace84. Mε το καλό να ξεκινήσεις και καλή επιτυχία! Μενω και γω στο εξωτερικό (Αγγλία) και στο Εmbryolab εκανα και γω την προσπάθειά μου το Μαρτιο. Πήγε καλά και περιμένω σε λίγους μήνες διδυμάκια. Από το κέντρο έμεινα ευχαριστημένη. Πώς να μην είμαι βεβαια αφού πέτυχε η προσπάθεια, θα πει κανείς.:) Είναι μεθοδικοί και έχουν καλή οργάνωση. Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό (γιατροι, μαιες, συντονιστες). Ο,τι θέλεις εδώ είμαστε. Ρωτάς ό,τι θέλεις! :)

Συγχαρητήρια inglattera, εύχομαι όλα να σου πάνε καλά! Πω πωπω! Διδυμακιααα...Γεμάτες αγκαλιές!

Εγώ ζω στη Γερμανία. Η αλήθεια είναι πως δύσκολα βρίσκεις καλό γιατρό στο εξωτερικό. Και ιδιαίτερα αν υπάρχει και το πρόβλημα επικοινωνίας λόγω της γλώσσας ( δεν γνωρίζω καλά γερμανικα) επομένως θέλει πολύ ψάξιμο και παίρνει χρόνο. Και αποφασισα να εμπιστευτω τον πρώτο γιατρό που επισκέφτηκα καθώς μου εξήγησε από την αρχή με απλά λόγια το πρόβλημα μου. Οι αλλοι δυο ηταν επιεικώς απαραδεκτοι σε επίπεδο γνώσης και επαγγελματικής συμπεριφοράς.

Χαίρομαι που διαβάζω θετικές εξελίξεις, γεμίζω αισιοδοξία και φυσικά ανυπομονώ να έρθει και η σειρά μου.

Πόσο διάστημα έμεινες στην Ελλάδα για όλη τη διαδικασια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Grace84 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 34 και πάσχω από ΠΩΑ. Ζω στο εξωτερικο και ο γιατρος μου πριν 2 χρόνια μου συστησε τη δωρεα ωαριων ως μόνη λύση.  Αυτόν τον καιρό επαναλαμβάνω διάφορες εξετάσεις για να προχωρήσουμε στη διαδικασία. Τον Οκτώβριο θα έρθουμε στην Ελλάδα. Το κέντρο λέγεται Embryolab και βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη. Δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα και παρακαλώ για τη βοήθεια σας είτε εδώ είτε με πμ. 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω και δίνετε κουράγιο και θετική σκέψη σε εμάς τις πρωταρες.

Μπράβο που το αποφάσισες, καλή επιτυχία όσο γίνεται πιο εύκολα κ πιο γρήγορα !!!

Στη δική μου περίπτωση (και συγγνώμη που τα ξαναγράφω) ήταν απαραίτητος πριν ξεκινήσω εξωσωματικές ο έλεγχος για θρομβοφιλία, γιατί δεν είναι κάτι που καταλαβαίνεις διαφορετικά, η υστεροσκόπηση ή ο τρισδιάστατος υπέρηχος που έκρυβε διάφραγμα μήτρας και νόμιζαν όλοι ότι ήταν μικροσκοπικά ινομυώματα. Αυτά τα δύο εμπόδιζαν τις πρώτες μου προσπάθειες. Το κέντρο είναι από τα σύγχρονα, έχει άνετο πάρκινγκ, ευγενικό προσωπικό γενικά, να μη φοβάσαι να ρωτάς οτιδήποτε σου έρχεται στο κεφάλι, να ζητάς οτιδήποτε σε κάνει να νιώθεις πιο άνετα και όλα θα πάνε καλά.  Αν έχεις συγκεκριμένο κάτι να ρωτήσεις, θα χαρώ να απαντήσω όσο γνωρίζω.

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2019 at 1:53 ΠΜ, s@m. είπε:

Γεια σας κορίτσια, πρώτη φορά γράφω οπότε δεν τα ξέρω καλά όλα,

Να ευχηθώ οτι καλύτερο σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα  και σε αυτά που έχουν αγκαλιά τα παιδάκια τους και σε αυτά που τα έχουν στις κοιλίτσες τους και σε αυτά που προσπαθούν.

Έχω δια βασει ολα τα ηνυματα σας απο  την αρχη (μου πηρε μερες βεβαια ) και με συγκινησατε απιστευτα .

Γραφω κι εγω γιατι χρειαζομαι κι εγω την βοηθεια σας εχω κανει δυο εξωσωματικες μια την αθηνα σε γνωστο κεντρο οπου καταφεραμε να παρουμε 5 ωαρια απο τα οποια προχωρησαν μονο τα δυο που τα βαλαμε και πηραμε ενα τεραστιο 0 και μια στη θεσσαλονικη (μενω σε πολη κοντα στην Θεσσαλονικη) με συλογη οπου οταν τα αποψυξαμε καταφεραμε να εχουμε 3 βλατοκυστες που δεν νομιζω να ηταν αριστα οπου πηρα παλι ενα τεραστιο 0 Εγω ηδη απο τη δευτερη προπαθεια ηθελα να παω σε δανικά αλλα ογιατρος επεισε τον αντρα μου να παω σε συλογη . 

Ειμαι 38 χρονων και φλερταρω με ΠΩΑ γιατι στην τελεευταια φορα κατεβαζα μονο 3 καθε μηνα οπου το ενα ηταν παντα κυστικό.

 

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα δανεικα κοριτσια το ειχα αποδεχτει (δεν μου πηρε χρονο )

Να σας πω επισης οτι εχω ενα παιδι μετα απο αποβολες απλα θελουμε πολυ και ενα δευτερο . Απλα μαλλον θα ειναι και η τελευταια μας προπαθεια να του χαρισουμε ενα αδερφακι οποτε θελω πολυ να κανω πολυ προσεκτικες κινησεις . Θα ηθελα ενα κεντρο και γιατρο δεν με ενδιαφερει που (Αθηνα -Θεσσαλονικη -αλλου) που να τα παρουμε τα πραγματα και να τα αναλυσουμε Εχω μια εντυπωση οτι ισως εχω καποιο μικροβιο στην μητρα εχει κολλησει  εγκεφαλος μου εκει . Εκανα υστεροσκοπηση πριν την δευτερη εξωσωματικη αφαιρεσα πολυποδα αλλα δεν μου εκανε εξαιταση για μικροβιο. Τι εξέταση να κανω ?

Οσες εχετε πετυχει ηδη ας μου γραψουν τις εμπειριες τους απο τα κεντρα και τους γιατρους τους ποσο περιμεναν και αν ειναι δυνατον και το κοστος ακομα και με προωπικο μηνυμα οπως λετε εδω μεσα αν και καινουργια θα το βρω απλα πειτε οτι μου το στειλατε.

Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα 

Ευχομαι σε ολες μας καλη επιτυχια σας θαυμαζω ολες ειστε παρεα μου εδω και καιρο και ας μην το ξερετε.

 

 

Καλημέρα κούκλα....κλαως ήρθες στην παρέα μας κ συ ....με το καλό ολα να σ πανε....όπου θέλεις βοήθεια πες μ αν μπορώ να σε βοηθήσω....

19 ώρες πρίν, Grace84 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 34 και πάσχω από ΠΩΑ. Ζω στο εξωτερικο και ο γιατρος μου πριν 2 χρόνια μου συστησε τη δωρεα ωαριων ως μόνη λύση.  Αυτόν τον καιρό επαναλαμβάνω διάφορες εξετάσεις για να προχωρήσουμε στη διαδικασία. Τον Οκτώβριο θα έρθουμε στην Ελλάδα. Το κέντρο λέγεται Embryolab και βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη. Δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα και παρακαλώ για τη βοήθεια σας είτε εδώ είτε με πμ. 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω και δίνετε κουράγιο και θετική σκέψη σε εμάς τις πρωταρες.

Καλημέρα αγάπη....καλως ήρθες στην υπέροχη ομάδα μας....μην διστάσεις να ρωτήσεις ότι θες κ να σε βοηθήσουμε....κ γω πρωταρα είμαι...Φιλάκια πολλά όλα να σ πανε τελειαααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, masra είπε:

Μπράβο που το αποφάσισες, καλή επιτυχία όσο γίνεται πιο εύκολα κ πιο γρήγορα !!!

Στη δική μου περίπτωση (και συγγνώμη που τα ξαναγράφω) ήταν απαραίτητος πριν ξεκινήσω εξωσωματικές ο έλεγχος για θρομβοφιλία, γιατί δεν είναι κάτι που καταλαβαίνεις διαφορετικά, η υστεροσκόπηση ή ο τρισδιάστατος υπέρηχος που έκρυβε διάφραγμα μήτρας και νόμιζαν όλοι ότι ήταν μικροσκοπικά ινομυώματα. Αυτά τα δύο εμπόδιζαν τις πρώτες μου προσπάθειες. Το κέντρο είναι από τα σύγχρονα, έχει άνετο πάρκινγκ, ευγενικό προσωπικό γενικά, να μη φοβάσαι να ρωτάς οτιδήποτε σου έρχεται στο κεφάλι, να ζητάς οτιδήποτε σε κάνει να νιώθεις πιο άνετα και όλα θα πάνε καλά.  Αν έχεις συγκεκριμένο κάτι να ρωτήσεις, θα χαρώ να απαντήσω όσο γνωρίζω.

 

Ο τρισδιάστατος υπέρηχος είναι έγχρωμος υπέρηχος? Γιατί εμένα κάτι τέτοιο μου έκαναν στο κέντρο για να εντοπίσουν το έμβρυο στη μήτρα, και να ελέγξουν τις σάλπιγγες 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ο τρισδιάστατος υπέρηχος είναι έγχρωμος υπέρηχος? Γιατί εμένα κάτι τέτοιο μου έκαναν στο κέντρο για να εντοπίσουν το έμβρυο στη μήτρα, και να ελέγξουν τις σάλπιγγες 

Συνήθως το κάνουν για να δούνε το έμβρυο, σε εμένα το έκαναν για να δούνε εσωτερικά τη μήτρα ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχουμε εμπόδια για να μείνω έγκυος. Κοστίζει παραπάνω από τον συνηθισμένο υπέρηχο, έχει κάμερα εσωτερικά. Τι ακριβώς ισχύει με τα χρώματα, δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, masra είπε:

Συνήθως το κάνουν για να δούνε το έμβρυο, σε εμένα το έκαναν για να δούνε εσωτερικά τη μήτρα ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχουμε εμπόδια για να μείνω έγκυος. Κοστίζει παραπάνω από τον συνηθισμένο υπέρηχο, έχει κάμερα εσωτερικά. 

Αρα λογικά μου τον κάνανε. θα ρωτήσω το κέντρο. Γιατί με έβαλες σε σκέψεις. Εχω κ εγώ δυό μικρα ινομυώματα, λες να είναι διάφραγμα? Πάντως αν μου έναναν τρισδιάστατο  θα το έβλεπαν


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Αρα λογικά μου τον κάνανε. θα ρωτήσω το κέντρο. Γιατί με έβαλες σε σκέψεις. Εχω κ εγώ δυό μικρα ινομυώματα, λες να είναι διάφραγμα? Πάντως αν μου έναναν τρισδιάστατο  θα το έβλεπαν

Δεν είναι το πιο συνηθισμένο πράγμα στον κόσμο αυτό που συνέβη σε μένα με τα ινομυώματα. Σίγουρα θα το έβλεπαν, μην ανησυχείς χωρίς λόγο. Εγώ είχα δώσει γύρω στα 150 ευρώ για τον θρι ντι υπέρηχο, άσε που είναι πιο δύσκολο να πραγματοποιηθεί σύλληψη όταν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, masra είπε:

Δεν είναι το πιο συνηθισμένο πράγμα στον κόσμο αυτό που συνέβη σε μένα με τα ινομυώματα. Σίγουρα θα το έβλεπαν, μην ανησυχείς χωρίς λόγο. Εγώ είχα δώσει γύρω στα 150 ευρώ για τον θρι ντι υπέρηχο, άσε που είναι πιο δύσκολο να πραγματοποιηθεί σύλληψη όταν υπάρχει.

Δε φαίνεται στον απλό υπέρηχο. 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Δε φαίνεται στον απλό υπέρηχο. 

Άλλοτε ναι, άλλοτε όχι. Επειδή συνέβη σε μένα, δεν πάει να πει ότι όποια έχει μικρά ινομυώματα δεν θα έχουν δει καλά και αντί για αυτά θα έχει διάφραγμα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, masra είπε:

Άλλοτε ναι, άλλοτε όχι. Επειδή συνέβη σε μένα, δεν πάει να πει ότι όποια έχει μικρά ινομυώματα δεν θα έχουν δει καλά και αντί για αυτά θα έχει διάφραγμα !

Πάντως θυμάμαι εκει΄νον τον υπέρηχο που ήταν έγχρωμος κ λιγο σκιαχτικός. Μου έκανε εντύπωση μόλις είδα την οθόνη. Ηταν ολα αναγλυφα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πάντως θυμάμαι εκει΄νον τον υπέρηχο που ήταν έγχρωμος κ λιγο σκιαχτικός. Μου έκανε εντύπωση μόλις είδα την οθόνη. Ηταν ολα αναγλυφα

Το ανάγλυφο που λες είναι το τρισδιάστατο. Να μην ανησυχείς, σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, masra είπε:

Το ανάγλυφο που λες είναι το τρισδιάστατο. Να μην ανησυχείς, σε παρακαλώ.

Μακάρι , να γλυτώσω κ τα χρήματα. Οταν μου έρθει η ακατανόμαστη κ τους πάρω τηλέφωνο θα το ρωτήσω. Γιατί αν δεν ήταν δε χάνω κάτι να κάνω έναν τρισδιάστατο. Οχι δεν ανησυχώ, είμαι λίγο ζεν τελευταία...:cool:


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...