Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 20/6/2019 at 7:22 ΜΜ, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Συγχαρητήρια Alina!!! Να είναι γερό και καλότυχο το μπεμπακι σας! Κάθε μέρα σε σκεφτόμουν όταν ήταν να γεννήσεις και δεν προλάβαινα να μπω να σου γράψω. Καλή δύναμη τώρα μανούλα! Περιμενουμε νεώτερά σου. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

52 minutes ago, palmoira said:

@LENIO πότε γεννάς? Είσαι η επόμενη νομίζω...Αχ αυτή τη σαμπάνια πότε θα την πιούμε επιτέλους? Μη μου πεις χωρίς αλκοόλ...

 

@Palmoira μου, ευχαριστω που με σκεφτηκες. Ναι, γεννάω όπου να ναι :):):) τα καταφέραμε και αύριο κλείνουμε 37 εβδομάδες. Από εδώ κ στο εξής τον περιμένουμε όποτε θέλει και θα πάω και στην πισίνα που έχω λιώσει από τη ζέστη κ λυσαξει για μπανάκι.

Σαμπάνια με αλκοόλ κι από την πόλη της σαμπάνιας παρακαλώ, παγωμένη με κανένα απεριτιφ!!! Χαμός θα γίνει :)

πως τα πάτε; Η μπεμπουλα θα ναι τώρα μια γλύκα.

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε από Δευτέρα σπίτι μας. Σήμερα γύρισε και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και είμαστε τα δύο μας. 

Ο μικρός είναι τελειος και ήσυχος σε γενικές γραμμές. Το χόμπι του είναι να περιμένει να πλυθεί και σκουπιστει και πριν μπει η καινούργια πάνα να μας κατουράει (ενίοτε να μας κερνάει και πιο στέρεα κερασματάκια).

Ο άντρας μου ο οποίος ήταν υπέροχος και είχε αναλάβει σχεδόν τα πάντα -ηταν δίπλα μου συνέχεια και στο μαιευτήριο- και ο οποίος μου έλεγε όταν κάναμε ψώνια σε τι χρειάζονται τα σελτεδάκια μου λέει χτες "από αυτά εδώ χρειαζόμαστε και άλλα". Ευτυχώς που τον αλλάζουμε στο μπάνιο, αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα στεγνό. 

Εγώ είμαι αρκετά καλά από την καισαρική ευτυχώς. Ψυχολογικά δεν μπορώ να πω το.ιδιο. Πονάω πολύ στον θηλασμό, γάλα δεν βλέπω να κατεβαίνει -σε καλή ποσότητα τουλάχιστον- και για να χορτάσει το μωρό δίνουμε συμπλήρωμα. Αυτό με στεναχωρεί πολύ (όχι το συμπλήρωμα) αλλά επειδή λόγω δικής μου λιγοψυχιας στερείται το παιδί μου το μητρικό γάλα. Και αυτό είναι τόσο συνεργάσιμο. Από το στήθος στο μπιμπερο χωρίς δυσκολία και συγχύσεις και τέτοια! Πονάει η ψυχή μου.

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε από Δευτέρα σπίτι μας. Σήμερα γύρισε και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και είμαστε τα δύο μας. 

Ο μικρός είναι τελειος και ήσυχος σε γενικές γραμμές. Το χόμπι του είναι να περιμένει να πλυθεί και σκουπιστει και πριν μπει η καινούργια πάνα να μας κατουράει (ενίοτε να μας κερνάει και πιο στέρεα κερασματάκια).

Ο άντρας μου ο οποίος ήταν υπέροχος και είχε αναλάβει σχεδόν τα πάντα -ηταν δίπλα μου συνέχεια και στο μαιευτήριο- και ο οποίος μου έλεγε όταν κάναμε ψώνια σε τι χρειάζονται τα σελτεδάκια μου λέει χτες "από αυτά εδώ χρειαζόμαστε και άλλα". Ευτυχώς που τον αλλάζουμε στο μπάνιο, αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα στεγνό. 

Εγώ είμαι αρκετά καλά από την καισαρική ευτυχώς. Ψυχολογικά δεν μπορώ να πω το.ιδιο. Πονάω πολύ στον θηλασμό, γάλα δεν βλέπω να κατεβαίνει -σε καλή ποσότητα τουλάχιστον- και για να χορτάσει το μωρό δίνουμε συμπλήρωμα. Αυτό με στεναχωρεί πολύ (όχι το συμπλήρωμα) αλλά επειδή λόγω δικής μου λιγοψυχιας στερείται το παιδί μου το μητρικό γάλα. Και αυτό είναι τόσο συνεργάσιμο. Από το στήθος στο μπιμπερο χωρίς δυσκολία και συγχύσεις και τέτοια! Πονάει η ψυχή μου.

 

 

 

Aλίνα καλημέρα κ πάλι να σου ζήσει το μωράκι. Μην νιώθεις ενοχές για το γάλα. Οι έρευνες δείχνουν ότι τα μωρά έχουν ανάγκη απο τη μητρική αγκαλιά πρωταρχικά κ μετά για τροφή- έχουν γίνει πειράματα πάνω σ αυτο το κομμάτι. Οπότε η αγκαλία σου αντισταθμίζει όλα τ αλλα. Απόλαυσέ το.

Παρεπιπτόντως το μωράκι ήρθε με δωρεά ωάρίων? Πώς νιώθεις μ αυτό? Σας μοιάζει? Θα ήθελα να ρωτήσω και τ άλλα κορίτσια που έφεραν στον κόσμο παιδιά με ξένα ωάρια, πώς το βιώνουν, αν τους μοιάζει. Γιατί δεν ξέρω αν θα καταφερω να το ζήσω όλο αυτό για αυτό ρωτάω  εσας που το ζείτε

 

11 ώρες πρίν, lennio είπε:

@Palmoira μου, ευχαριστω που με σκεφτηκες. Ναι, γεννάω όπου να ναι :):):) τα καταφέραμε και αύριο κλείνουμε 37 εβδομάδες. Από εδώ κ στο εξής τον περιμένουμε όποτε θέλει και θα πάω και στην πισίνα που έχω λιώσει από τη ζέστη κ λυσαξει για μπανάκι.

Σαμπάνια με αλκοόλ κι από την πόλη της σαμπάνιας παρακαλώ, παγωμένη με κανένα απεριτιφ!!! Χαμός θα γίνει :)

πως τα πάτε; Η μπεμπουλα θα ναι τώρα μια γλύκα.

Λενιώ με το καλό και μ έναν πόνο, καλή λευτεριά!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα σε όλες

lennio,  να ευχηθώ κ εγώ με το καλό, και καλή λευτεριά !

 alina80 να χαίρεσαι τον αγόραρο, έστω και λίγο να θηλάσει το όφελος το παίρνει.

Εγώ περιμένω να μου δώσουν ημερομηνία για υπέρηχο, χοριακή πρωινή 17η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά 1239.  Πρέπει να κάνω κι άλλη χοριακή μου είπαν και μετά. Αν ξέρει καμιά πότε περίπου γίνεται ο υπέρηχος για να δούμε αν είναι καλά το μωρό και αν είναι ένα μωρό ή δύο από τα δύο έμβρυα που είχα.

Η υγεία του πεθερού μου είναι σε κίνδυνο και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα αν θα ξαναμπεί νοσοκομείο, δεν του έχουμε πει τίποτα. Μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι, ξυπνάω όλο τη νύχτα κ τώρα τσιμπάει η μέση μου (κατά καιρούς όμως έτσι κι αλλιώς τσιμπάει), το στήθος πρήζεται τη μέρα όσο προχωρά, ξεπρήζεται το βράδυ, άλλο τίποτα δεν καταλαβαίνω. Στη δουλειά δεν έχω πει τίποτα ακόμα, κοιτάω να αποφεύγω βάρη και πολλές σκάλες, ευτυχώς τυχαίνει να είναι ήσυχα αυτές τις μέρες.

 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, masra είπε:

 

Καλημέρα σε όλες

lennio,  να ευχηθώ κ εγώ με το καλό, και καλή λευτεριά !

 alina80 να χαίρεσαι τον αγόραρο, έστω και λίγο να θηλάσει το όφελος το παίρνει.

Εγώ περιμένω να μου δώσουν ημερομηνία για υπέρηχο, χοριακή πρωινή 17η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά 1239.  Πρέπει να κάνω κι άλλη χοριακή μου είπαν και μετά. Αν ξέρει καμιά πότε περίπου γίνεται ο υπέρηχος για να δούμε αν είναι καλά το μωρό και αν είναι ένα μωρό ή δύο από τα δύο έμβρυα που είχα.

Η υγεία του πεθερού μου είναι σε κίνδυνο και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα αν θα ξαναμπεί νοσοκομείο, δεν του έχουμε πει τίποτα. Μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι, ξυπνάω όλο τη νύχτα κ τώρα τσιμπάει η μέση μου (κατά καιρούς όμως έτσι κι αλλιώς τσιμπάει), το στήθος πρήζεται τη μέρα όσο προχωρά, ξεπρήζεται το βράδυ, άλλο τίποτα δεν καταλαβαίνω. Στη δουλειά δεν έχω πει τίποτα ακόμα, κοιτάω να αποφεύγω βάρη και πολλές σκάλες, ευτυχώς τυχαίνει να είναι ήσυχα αυτές τις μέρες.

 

Kαλημέρα κορίτσι μου. η χοριακή σου είναι πολύ καλή. Συνήθως μετά από 1500-1600 μονάδες χοριακής το μωρό φαίνεται στον υπερηχο. Μην ψαχνεις για συμπτώματα , εγώ εγκυος δεν είχα κανένα μα κανενα σύμπτωμα, στην αρνητική χοριακή τα είχα όλα. Επειδή πολλά συμπτώματα είναι απο τα φάρμακα μην ασχολείσαι καθόλου. Μονο χοριακή κ υπέρηχος είναι αξιόπιστοι δείκτες φυσιολογικής εξέλιξης μιας κύησης.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τον πεθερό σου κ να προσέχεις στη δουλειά!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@alina80 κορίτσι μου γλυκό όμορφη νέα μανούλα μην νιώθεις τύψεις πάλεψε το όσο αντέχεις μην χάνεις τις πρώτες στιγμές του γιου σου δεν είσαι λιγότερη καλή επειδή δεν του δίνεις μόνο το γάλα σου μακάρι να είχα κι εγώ κάποιον να μου πει αυτά τα λόγια πριν μερικά χρόνια απόλαυσε το μωρό σου του έδωσες ηδη το πρωτογαλα όσο αντέξεις να θηλάσεις θήλασε μην βλέπω ματάκια δακρυσμένα :)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε από Δευτέρα σπίτι μας. Σήμερα γύρισε και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και είμαστε τα δύο μας. 

Ο μικρός είναι τελειος και ήσυχος σε γενικές γραμμές. Το χόμπι του είναι να περιμένει να πλυθεί και σκουπιστει και πριν μπει η καινούργια πάνα να μας κατουράει (ενίοτε να μας κερνάει και πιο στέρεα κερασματάκια).

Ο άντρας μου ο οποίος ήταν υπέροχος και είχε αναλάβει σχεδόν τα πάντα -ηταν δίπλα μου συνέχεια και στο μαιευτήριο- και ο οποίος μου έλεγε όταν κάναμε ψώνια σε τι χρειάζονται τα σελτεδάκια μου λέει χτες "από αυτά εδώ χρειαζόμαστε και άλλα". Ευτυχώς που τον αλλάζουμε στο μπάνιο, αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα στεγνό. 

Εγώ είμαι αρκετά καλά από την καισαρική ευτυχώς. Ψυχολογικά δεν μπορώ να πω το.ιδιο. Πονάω πολύ στον θηλασμό, γάλα δεν βλέπω να κατεβαίνει -σε καλή ποσότητα τουλάχιστον- και για να χορτάσει το μωρό δίνουμε συμπλήρωμα. Αυτό με στεναχωρεί πολύ (όχι το συμπλήρωμα) αλλά επειδή λόγω δικής μου λιγοψυχιας στερείται το παιδί μου το μητρικό γάλα. Και αυτό είναι τόσο συνεργάσιμο. Από το στήθος στο μπιμπερο χωρίς δυσκολία και συγχύσεις και τέτοια! Πονάει η ψυχή μου.

 

 

 

να σας ζησει ο μπεμπης σας !!!

μηπως πρεπει να ζητησεις μια γνωμη απο συμβουλο θηλασμου ? εγω παντως αν δεν ειχα παρει αποκλειεται να ειχα καταφερει να θηλασω, με βοηθησε παρα πολυ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε από Δευτέρα σπίτι μας. Σήμερα γύρισε και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και είμαστε τα δύο μας. 

Ο μικρός είναι τελειος και ήσυχος σε γενικές γραμμές. Το χόμπι του είναι να περιμένει να πλυθεί και σκουπιστει και πριν μπει η καινούργια πάνα να μας κατουράει (ενίοτε να μας κερνάει και πιο στέρεα κερασματάκια).

Ο άντρας μου ο οποίος ήταν υπέροχος και είχε αναλάβει σχεδόν τα πάντα -ηταν δίπλα μου συνέχεια και στο μαιευτήριο- και ο οποίος μου έλεγε όταν κάναμε ψώνια σε τι χρειάζονται τα σελτεδάκια μου λέει χτες "από αυτά εδώ χρειαζόμαστε και άλλα". Ευτυχώς που τον αλλάζουμε στο μπάνιο, αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα στεγνό. 

Εγώ είμαι αρκετά καλά από την καισαρική ευτυχώς. Ψυχολογικά δεν μπορώ να πω το.ιδιο. Πονάω πολύ στον θηλασμό, γάλα δεν βλέπω να κατεβαίνει -σε καλή ποσότητα τουλάχιστον- και για να χορτάσει το μωρό δίνουμε συμπλήρωμα. Αυτό με στεναχωρεί πολύ (όχι το συμπλήρωμα) αλλά επειδή λόγω δικής μου λιγοψυχιας στερείται το παιδί μου το μητρικό γάλα. Και αυτό είναι τόσο συνεργάσιμο. Από το στήθος στο μπιμπερο χωρίς δυσκολία και συγχύσεις και τέτοια! Πονάει η ψυχή μου.

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα!

Γλυκιά μανούλα μια χαρά τα πηγαίνεις. Είναι και οι ορμόνες που σε επηρεάζουν και πέφτεις ψυχολογικά. Ο θηλασμός χρειάζεται μεγάλη υπομονή. Θα τα καταφέρετε. Κι εγώ συμφωνώ με την ιδέα για βοήθεια από σύμβουλο θηλασμού. Βέβαια αλλες τις έχει βοηθήσει και άλλες όχι. Δεν χάνεις όμως τίποτα να δοκιμάσεις. Εάν έχεις βοήθεια με τα υπόλοιπα του σπιτιού, εστίασε στον θηλασμό. Αλλά όπως είπε και η φίλη παραπάνω, το ότι το μωρο ήπιε ήδη το πρωτογαλα, είναι πολύ σημαντικό. Έχεις δοκιμάσει τις θηλες σιλικόνης μήπως έτσι δεν πονάς;

 Marsa το προηγούμενο μνμ μου διεκόπη από το κλάμα των μικρων και δεν πρόλαβα να σου ευχηθώ! Πολλά συγχαρητήρια! Να έχεις μια ανεφελη εγκυμοσύνη. Σε μένα ο υπερηχος ζητήθηκε 15 ημέρες μετά την πρώτη χοριακή.

Lennio!!!! Περιμένουμε τα δικά σου ευχαριστα!!! Με το καλο κορίτσι μου! Με έναν πόνο να έρθει το μπεμπακι σου!

Στα κορίτσια που ξεκινούν εύχομαι καλή επιτυχία!

Πολλα φιλιά σε όλες.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2019 at 2:15 ΜΜ, masra είπε:

 

Καλημέρα σε όλες

lennio,  να ευχηθώ κ εγώ με το καλό, και καλή λευτεριά !

 alina80 να χαίρεσαι τον αγόραρο, έστω και λίγο να θηλάσει το όφελος το παίρνει.

Εγώ περιμένω να μου δώσουν ημερομηνία για υπέρηχο, χοριακή πρωινή 17η μέρα μετά από εμβρυομεταφορά 1239.  Πρέπει να κάνω κι άλλη χοριακή μου είπαν και μετά. Αν ξέρει καμιά πότε περίπου γίνεται ο υπέρηχος για να δούμε αν είναι καλά το μωρό και αν είναι ένα μωρό ή δύο από τα δύο έμβρυα που είχα.

Η υγεία του πεθερού μου είναι σε κίνδυνο και είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα αν θα ξαναμπεί νοσοκομείο, δεν του έχουμε πει τίποτα. Μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι, ξυπνάω όλο τη νύχτα κ τώρα τσιμπάει η μέση μου (κατά καιρούς όμως έτσι κι αλλιώς τσιμπάει), το στήθος πρήζεται τη μέρα όσο προχωρά, ξεπρήζεται το βράδυ, άλλο τίποτα δεν καταλαβαίνω. Στη δουλειά δεν έχω πει τίποτα ακόμα, κοιτάω να αποφεύγω βάρη και πολλές σκάλες, ευτυχώς τυχαίνει να είναι ήσυχα αυτές τις μέρες.

 

marsra εγω θυμαμαι πανω απο 2500 μοναδες γινεται ο πρωτος υπερηχος. Ολα πανε μια χαρα σε λιγο θα το δεις λογικα την  επομενη βδομαδα. Περιμενουμε νεα σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2019 at 1:56 ΠΜ, Grace84 είπε:

Συγχαρητήρια inglattera, εύχομαι όλα να σου πάνε καλά! Πω πωπω! Διδυμακιααα...Γεμάτες αγκαλιές!

Εγώ ζω στη Γερμανία. Η αλήθεια είναι πως δύσκολα βρίσκεις καλό γιατρό στο εξωτερικό. Και ιδιαίτερα αν υπάρχει και το πρόβλημα επικοινωνίας λόγω της γλώσσας ( δεν γνωρίζω καλά γερμανικα) επομένως θέλει πολύ ψάξιμο και παίρνει χρόνο. Και αποφασισα να εμπιστευτω τον πρώτο γιατρό που επισκέφτηκα καθώς μου εξήγησε από την αρχή με απλά λόγια το πρόβλημα μου. Οι αλλοι δυο ηταν επιεικώς απαραδεκτοι σε επίπεδο γνώσης και επαγγελματικής συμπεριφοράς.

Χαίρομαι που διαβάζω θετικές εξελίξεις, γεμίζω αισιοδοξία και φυσικά ανυπομονώ να έρθει και η σειρά μου.

Πόσο διάστημα έμεινες στην Ελλάδα για όλη τη διαδικασια; 

@Grace84Ειχα μεινει Ελλάδα δύο βδομάδες συνολικά όχι γιατί χρειαζόταν αλλά επειδή ήθελα να δω λίγο και τους δικους μου. Από την κέντρο μου ειχαν πει οτι θα μπορέσω να ταξιδέψω την επομένη της εμβρυομεταφοράς. Δηλαδή υπολογισε 4 ημερες παραμονής.Εκ των υστερων σκέφτομαι ότι καλά έκανα και  έμεινα παραπάνω γιατί οι μερες μετα την εμβρυομεταφορα είναι κρίσιμες για την εμφύτευση του εμβρύου αλλά και επειδή -εγώ τουλάχιστον- ειχα αναγκη από ανάπαυση. 

Μίλησες με καποιο γιατρό ήδη; Σε τί φάση βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, angelica1 είπε:

Κορίτσια ερώτηση. Εσάς σας έχουν ζητήσει φάρμακα για την δοτρια από τη κλινική  η λευτα 

φάρμακα εμένα δεν μ ζήτησαν να πάω για την δοτρια τα έδωσαν αυτοί οι ίδιοι....Όσο για τα λεφτά από την στιγμή που δεν πας εσύ τα φάρμακα νομίζω είναι μέσα στην τελικη τιμή που σ λενε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...