Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

φάρμακα εμένα δεν μ ζήτησαν να πάω για την δοτρια τα έδωσαν αυτοί οι ίδιοι....Όσο για τα λεφτά από την στιγμή που δεν πας εσύ τα φάρμακα νομίζω είναι μέσα στην τελικη τιμή που σ λενε

Μάλιστα εμάς μας ιπαν 1800 μονάδες αν δεν έχουμε 500  € ακόμα απο αυτά που σιμφωνισαμε.  Σε λίγο θα δισκολευτουμε να πληρώσουμε ακόμα και την συμμετοχή στα φάρμακα που γράφονται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, angelica1 είπε:

Μάλιστα εμάς μας ιπαν 1800 μονάδες αν δεν έχουμε 500  € ακόμα 

να σ πω δεν ξερω γιατι σ είπαν ετσι....εγω δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα κανένα....Ούτε καν μ ανέφερε ο γιατρός μ για τα φάρμακα....μ είπε τιμή μονο κ ξεκίνησε η κοπέλα....

συζήτησε το μαζί τ καλητερα αυτό το κομμάτι...

αν κ τα κορίτσια εδώ κάτι θα ξέρουν να σ πουν...

δικά σ δεν είχες πριν φτάσεις σε δοτρια πχ.να τα εδινες

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως εγώ και στης 5 κλινικές που πήγα και μηλησα παντού μου ιπαν τόσο + 500 για τα φάρμακα  . Ίσος πεζή ρόλο αν κάνεις την προσπάθεια με το γιατρό σου που απλά συνεργάζεται με την κλινική. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, angelica1 είπε:

Περίεργο πάντως εγώ και στης 5 κλινικές που πήγα και μηλησα παντού μου ιπαν τόσο + 500 για τα φάρμακα  . Ίσος πεζή ρόλο αν κάνεις την προσπάθεια με το γιατρό σου που απλά συνεργάζεται με την κλινική. 

μπορεί να παίζει κ ρόλο τι να πω...κ γω καινοθργια είμαι σε όλο αυτό οπότε δεν έψαξα κάτι....μ είπε τόσα κ οκ είπα....ειδη έχει ξεκινήσει κ η κοπέλα κιολας....

συνεργάζεται με την κλινική ναι...κ με τον γιατρο μ θα την κάνω την προσπάθεια...αυτός τα ανέλαβε ολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/6/2019 at 12:39 ΜΜ, alina80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε από Δευτέρα σπίτι μας. Σήμερα γύρισε και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και είμαστε τα δύο μας. 

Ο μικρός είναι τελειος και ήσυχος σε γενικές γραμμές. Το χόμπι του είναι να περιμένει να πλυθεί και σκουπιστει και πριν μπει η καινούργια πάνα να μας κατουράει (ενίοτε να μας κερνάει και πιο στέρεα κερασματάκια).

Ο άντρας μου ο οποίος ήταν υπέροχος και είχε αναλάβει σχεδόν τα πάντα -ηταν δίπλα μου συνέχεια και στο μαιευτήριο- και ο οποίος μου έλεγε όταν κάναμε ψώνια σε τι χρειάζονται τα σελτεδάκια μου λέει χτες "από αυτά εδώ χρειαζόμαστε και άλλα". Ευτυχώς που τον αλλάζουμε στο μπάνιο, αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα στεγνό. 

Εγώ είμαι αρκετά καλά από την καισαρική ευτυχώς. Ψυχολογικά δεν μπορώ να πω το.ιδιο. Πονάω πολύ στον θηλασμό, γάλα δεν βλέπω να κατεβαίνει -σε καλή ποσότητα τουλάχιστον- και για να χορτάσει το μωρό δίνουμε συμπλήρωμα. Αυτό με στεναχωρεί πολύ (όχι το συμπλήρωμα) αλλά επειδή λόγω δικής μου λιγοψυχιας στερείται το παιδί μου το μητρικό γάλα. Και αυτό είναι τόσο συνεργάσιμο. Από το στήθος στο μπιμπερο χωρίς δυσκολία και συγχύσεις και τέτοια! Πονάει η ψυχή μου.

 

 

 

Εννοείται ότι δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα τραφεί αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πως ξέρεις ότι δε χορταινει κι ότι δεν έχεις γάλα;όταν έκανα μαθήματα θηλασμού μας είχαν πει ότι το μητρικό γάλα είναι μη μετρήσιμο...δεν βγάζεις πχ με θηλαδτρο κ λες αυτό έχω διότι υπάρχει κι αυτό που κατεβαινει την ώρα του θηλασμού...μόνο αν το μωρό δεν παίρνει βάρος να ανησυχείς..κατά τα άλλα μια χαρά χορταινει απλά τα μωρά στο θηλασμό ζητούν το στήθος διαρκώς κ για παρηγοριά όχι μόνο για τροφή ..όσο δίνεις ξένο τόσο θα μειώνεται το γάλα σου γιατί είναι σχέση προσφοράς ζήτησης.Δεν ξέρω ποσών μηνών είναι οπεμπιυλγς αλλά ο θηλασμός είναι άθλος ως τον 2 μήνα...κ πονάει κτλ ..να ξέρεις όλες νιώθαμε έτσι.Εγω τον σταμάτησα τον 7 μήνα από επιλογή μου.ωστοσο επειδή βρέθηκα στην ίδια φάση ψυχολογικά με σένα( κ μόνη με το μωρό όπως εσύ) να ξέρεις ότι

Χορταινει

Ότι μόνο λιγοψθχη δεν είσαι κ το έχεις χιλιοαποδειξει

Ότι αν το παιδί σου ήξερε τι πέρασες για να το έχεις αγκαλιά θα ένιωθε πολύ περήφανος

Κι ότι πραγματικά δεν έχει σημασία ο τρόπος τροφής

Να σου ζήσει ο μπεμπης

 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2019 at 12:39 ΜΜ, alina80 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας. Είμαστε από Δευτέρα σπίτι μας. Σήμερα γύρισε και ο μπαμπάς μας στη δουλειά και είμαστε τα δύο μας. 

Ο μικρός είναι τελειος και ήσυχος σε γενικές γραμμές. Το χόμπι του είναι να περιμένει να πλυθεί και σκουπιστει και πριν μπει η καινούργια πάνα να μας κατουράει (ενίοτε να μας κερνάει και πιο στέρεα κερασματάκια).

Ο άντρας μου ο οποίος ήταν υπέροχος και είχε αναλάβει σχεδόν τα πάντα -ηταν δίπλα μου συνέχεια και στο μαιευτήριο- και ο οποίος μου έλεγε όταν κάναμε ψώνια σε τι χρειάζονται τα σελτεδάκια μου λέει χτες "από αυτά εδώ χρειαζόμαστε και άλλα". Ευτυχώς που τον αλλάζουμε στο μπάνιο, αλλιώς δεν θα υπήρχε τίποτα στεγνό. 

Εγώ είμαι αρκετά καλά από την καισαρική ευτυχώς. Ψυχολογικά δεν μπορώ να πω το.ιδιο. Πονάω πολύ στον θηλασμό, γάλα δεν βλέπω να κατεβαίνει -σε καλή ποσότητα τουλάχιστον- και για να χορτάσει το μωρό δίνουμε συμπλήρωμα. Αυτό με στεναχωρεί πολύ (όχι το συμπλήρωμα) αλλά επειδή λόγω δικής μου λιγοψυχιας στερείται το παιδί μου το μητρικό γάλα. Και αυτό είναι τόσο συνεργάσιμο. Από το στήθος στο μπιμπερο χωρίς δυσκολία και συγχύσεις και τέτοια! Πονάει η ψυχή μου.

 

 

 

Καλησπέρα μανούλα! Μη στεναχωριέσαι νιώθεις έτσι και από τις ορμόνες. Χρειαζεσαι χρόνο και υπομονή. Λίγο ψυχή εσυ?...μην ακούω τέτοια! Για όλες η αρχή ήταν δύσκολη να ξέρεις, απλά μετά τα ξεχνάμε και σκεφτόμαστε μόνο τα ωραία. Μην αφήνεις τέτοιες σκέψεις να σου στερούν την απόλαυση της μητροτητας. Αφού το μωρό σου είναι συνεργάσιμο θα το βρείτε μην ανησυχείς. Προέχει η υγεία του μωρου και η δική σου για να μπορείς να του δίνεις τις αγκαλιές και τα φιλάκια που χρειάζεται. Εγώ όταν την πήραμε από τη μονάδα, δίναμε μόνο ξένο και αντλουσα με θηλαστρο. Σιγά σιγά καταφέραμε και περασαμε σε αποκλειστικό θηλασμό. Με βοήθησε μια σύμβουλος θηλασμου αλλά είχα πει ότι δεν θα διακινδυνεύσω την υγεία του μωρου μου για καμία λόξα δική μου ότι οπωσδήποτε πρέπει να θηλασω! Ο τρόπος σίτισης του μωρου δεν σε κάνει καλή ή κακή μητέρα. Θα κάνεις την προσπάθεια σου και ο,τι γίνει. Να τρως και να κοιμάσαι σε κάθε ευκαιρία για να έχεις δυνάμεις. Εάν είσαι εσυ καλά θα είναι και το μωρό! 

On 29/6/2019 at 8:33 ΜΜ, angelica1 είπε:

Περίεργο πάντως εγώ και στης 5 κλινικές που πήγα και μηλησα παντού μου ιπαν τόσο + 500 για τα φάρμακα  . Ίσος πεζή ρόλο αν κάνεις την προσπάθεια με το γιατρό σου που απλά συνεργάζεται με την κλινική. 

Και εμένα συνολική τιμή μου είπαν στο κέντρο

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν λένε τα ίδια σε όλες εμένα μου ιπαν μια τιμή +τα φάρμακα σε μια γνωστή την ίδια τιμή χωρίς να αναφέρουν κάτι για φάρμακα και αυτό στην ίδια κλινική 

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2019 at 8:26 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

να σ πω δεν ξερω γιατι σ είπαν ετσι....εγω δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα κανένα....Ούτε καν μ ανέφερε ο γιατρός μ για τα φάρμακα....μ είπε τιμή μονο κ ξεκίνησε η κοπέλα....

συζήτησε το μαζί τ καλητερα αυτό το κομμάτι...

αν κ τα κορίτσια εδώ κάτι θα ξέρουν να σ πουν...

δικά σ δεν είχες πριν φτάσεις σε δοτρια πχ.να τα εδινες

Αληθεια το ειχα απορια αυτο....μπορουμε να παρουμε φαρμακα για εμας δηθεν κ να τα δωσουμε στο κεντρο για την δοτρια!?? Εγω εχω περασει απο επιτροπη κ μπορω να τα παρω...δινουν οι γιατροι χαρτι ή δεν επιτρεπεται?

Καλημέρα Ταρζανιτσα!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, eleni17 είπε:

Αληθεια το ειχα απορια αυτο....μπορουμε να παρουμε φαρμακα για εμας δηθεν κ να τα δωσουμε στο κεντρο για την δοτρια!?? Εγω εχω περασει απο επιτροπη κ μπορω να τα παρω...δινουν οι γιατροι χαρτι ή δεν επιτρεπεται?

Καλημέρα Ταρζανιτσα!!

Καλημέρα Ελένη μ...νομίζω πως γίνεται ναι ....μην σ λεω κ ψέματα όμως....ρωτά κ τον γιατρο σ καλητερα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γίνεται φαντάζομαι πως δεν χρειάζεται καν να γραφτείτε πος θα κάνετε με δανεικά. Εγώ δεν έχω αλες επιτροπές αλά στο σύμφωνο συμβίωση που κάναμε στο συμβουλιογραφο μας ιπαν από την κλινική να μην γράψουμε για τα δανεικά ωαρια αν στο μέλλον δεν θέλουμε να το πούμε στο παιδί. 

οπως εγραψα και πιο πανω πήγα σε 5 κλινικες στη θεσσαλονικη πανω κατω ολες μου ειπαν την ιδια τιμη ολοι ρωτανε αν εχουμε φαρμακα 1800 μοναδες και μας ειπαν +500 αν δεν εχουμε. τωρα τι πιστευω εγω τα κοριτσια που κανουν  με τον δικο τους γιατρο που συνεργάζεται με την κλινικη απλα δινουν μια ολοκληρωμενη τιμη. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ,είμαι εντελώς άπειρη,συγχωρήστε τυχόν λάθη.

Θα ήθελα κι εγω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου.Εχω κανει αρκετές διεγέρσεις απο τις οποίες 3 κατέληξαν σε ετ. Και στις 3 με δεν Χ οριακές. Λογω ηλικίας το πηρα απόφαση για δανεικά ωάρια.Πηγα στο ίδιο κέντρο στην Θεσσαλονικη οπου εκανα και τις προηγούμενες προσπάθειες,ηταν πολυ μεγάλη η αναμονή όμως για δότρια. Τελικα είχαμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,εκανα 2 ετ,με μηδενικά αποτελέσματα. Μετα την πρώτη αποτυχία και πριν προχωρήσουμε στην 2η ετ έγινε υστεροσκοπηση που έδειξε χρονια ενδομητριτιδα.Πηρα την ΑΒ που μου σύστησαν και μετα απο λιγο έγινε βιοψία ενδομητρίου οπου έδειξε οτι ειναι ολα οκ.Κι όμως και η 2η ετ αποτυχία.Να προσθέσω οτι το πάχος του ενδομητρίου παντα καλο,δηλ ξεκινούσαμε με 8,5mm και έφτανε 10-11. 

Μετα απο τις κρυάδες αυτες και επειδη ειχε μεγάλη αναμονη( κατα αλλα ειναι εξαιρετικοί σε ολα,δεν εχω κανένα παράπονο) δοκίμασα σε μεγαλο ονομα στην Αθηνα οπου υπήρχε δότρια στο πιτς φιτιλι! Εκει φυςικα,ιμάντας παραγωγής που λεει και μια φίλη! Τεσπα,να μην τα πολυλογώ,3 καλα έμβρυα 3 ημερών,εγιναν και τα 3 ετ και ειχα χτες πάλι 0 χοριακη!

Δεν ξερω πια τι να κάνω; Τι αλλο να ψάξω; Διαβασα σχεδον όλες τις αναρτήσεις σας και με βοήθησαν πολυ! Τα έγραψα ολα αυτα περισσότερο για να τα βγάλω απο μεσα μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ,είμαι εντελώς άπειρη,συγχωρήστε τυχόν λάθη.

Θα ήθελα κι εγω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου.Εχω κανει αρκετές διεγέρσεις απο τις οποίες 3 κατέληξαν σε ετ. Και στις 3 με δεν Χ οριακές. Λογω ηλικίας το πηρα απόφαση για δανεικά ωάρια.Πηγα στο ίδιο κέντρο στην Θεσσαλονικη οπου εκανα και τις προηγούμενες προσπάθειες,ηταν πολυ μεγάλη η αναμονή όμως για δότρια. Τελικα είχαμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,εκανα 2 ετ,με μηδενικά αποτελέσματα. Μετα την πρώτη αποτυχία και πριν προχωρήσουμε στην 2η ετ έγινε υστεροσκοπηση που έδειξε χρονια ενδομητριτιδα.Πηρα την ΑΒ που μου σύστησαν και μετα απο λιγο έγινε βιοψία ενδομητρίου οπου έδειξε οτι ειναι ολα οκ.Κι όμως και η 2η ετ αποτυχία.Να προσθέσω οτι το πάχος του ενδομητρίου παντα καλο,δηλ ξεκινούσαμε με 8,5mm και έφτανε 10-11. 

Μετα απο τις κρυάδες αυτες και επειδη ειχε μεγάλη αναμονη( κατα αλλα ειναι εξαιρετικοί σε ολα,δεν εχω κανένα παράπονο) δοκίμασα σε μεγαλο ονομα στην Αθηνα οπου υπήρχε δότρια στο πιτς φιτιλι! Εκει φυςικα,ιμάντας παραγωγής που λεει και μια φίλη! Τεσπα,να μην τα πολυλογώ,3 καλα έμβρυα 3 ημερών,εγιναν και τα 3 ετ και ειχα χτες πάλι 0 χοριακη!

Δεν ξερω πια τι να κάνω; Τι αλλο να ψάξω; Διαβασα σχεδον όλες τις αναρτήσεις σας και με βοήθησαν πολυ! Τα έγραψα ολα αυτα περισσότερο για να τα βγάλω απο μεσα μου! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας....πολλές αποτυχίες κ ειδικά με δανεικά δεν το περίμενα....Πόσο χρόνων είσαι αν επιτρέπεται....το σπέρμα το έχετε ψάξει καλα??? έμβρυα 3 ημερών γιατί???? δεν το λέω για κακο αλλα συνήθως βάζουν βλαστοκυστες...Ο γιατρός τ σ έχει πει για όλα αυτά????

Just now, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ,είμαι εντελώς άπειρη,συγχωρήστε τυχόν λάθη.

Θα ήθελα κι εγω να μοιραστώ τις εμπειρίες μου.Εχω κανει αρκετές διεγέρσεις απο τις οποίες 3 κατέληξαν σε ετ. Και στις 3 με δεν Χ οριακές. Λογω ηλικίας το πηρα απόφαση για δανεικά ωάρια.Πηγα στο ίδιο κέντρο στην Θεσσαλονικη οπου εκανα και τις προηγούμενες προσπάθειες,ηταν πολυ μεγάλη η αναμονή όμως για δότρια. Τελικα είχαμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,εκανα 2 ετ,με μηδενικά αποτελέσματα. Μετα την πρώτη αποτυχία και πριν προχωρήσουμε στην 2η ετ έγινε υστεροσκοπηση που έδειξε χρονια ενδομητριτιδα.Πηρα την ΑΒ που μου σύστησαν και μετα απο λιγο έγινε βιοψία ενδομητρίου οπου έδειξε οτι ειναι ολα οκ.Κι όμως και η 2η ετ αποτυχία.Να προσθέσω οτι το πάχος του ενδομητρίου παντα καλο,δηλ ξεκινούσαμε με 8,5mm και έφτανε 10-11. 

Μετα απο τις κρυάδες αυτες και επειδη ειχε μεγάλη αναμονη( κατα αλλα ειναι εξαιρετικοί σε ολα,δεν εχω κανένα παράπονο) δοκίμασα σε μεγαλο ονομα στην Αθηνα οπου υπήρχε δότρια στο πιτς φιτιλι! Εκει φυςικα,ιμάντας παραγωγής που λεει και μια φίλη! Τεσπα,να μην τα πολυλογώ,3 καλα έμβρυα 3 ημερών,εγιναν και τα 3 ετ και ειχα χτες πάλι 0 χοριακη!

Δεν ξερω πια τι να κάνω; Τι αλλο να ψάξω; Διαβασα σχεδον όλες τις αναρτήσεις σας και με βοήθησαν πολυ! Τα έγραψα ολα αυτα περισσότερο για να τα βγάλω απο μεσα μου! 

έμβρυα πίσω σ δεν έχεις στην τελευταία σ προσπάθεια???? γιατί???? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας....πολλές αποτυχίες κ ειδικά με δανεικά δεν το περίμενα....Πόσο χρόνων είσαι αν επιτρέπεται....το σπέρμα το έχετε ψάξει καλα??? έμβρυα 3 ημερών γιατί???? δεν το λέω για κακο αλλα συνήθως βάζουν βλαστοκυστες...Ο γιατρός τ σ έχει πει για όλα αυτά????

έμβρυα πίσω σ δεν έχεις στην τελευταία σ προσπάθεια???? γιατί???? 

Είμαι 48. Οπως όμως ειπε και ο γυναικολόγος μου το ενδομήτριο μου ειναι πολυ νεότερο.Δεν εχω καμια ασθένεια,οςες εξετάσεις εκανα τα τελευταία 3 χρονια ειναι όλες καλές. Ασε,στην Αθηνα δεν υπήρχε καμια ενημέρωση! Τελευταία στιγμή λιγο πριν την ετ έμαθα τον αριθμο των ωαρίων και των εμβρύων. Ουτε φωτό του υπερήχου μετα την ετ( ποιος με βεβαιώνει οτι όντως έβαλε κάτι;) Υπερβολές θα μου πεις αλλα τι να πω... Στη Θεσσαλονικη πολυ τυπικοί. Εκει έβαλαν βλαστοκυστες,μου έδειξαν πριν εικόνα μικροσκοπιου τα έμβρυα και πηρα φωτό υπερήχου.Καμια σχέση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...