Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, masra είπε:

Η μόνη περίπτωση που το έκανα αυτό ήταν στη δεύτερη εξωσωματική στο Ιασώ. Πήρα προληπτικά ηπαρίνη για θρομβοφιλία, αφού το ζήτησα εγώ, επειδή είχα ένα προαίσθημα ότι έχω προτού κάνω εξετάσεις. Το σύνδρομο το αντιφωσφολιπιδικό δεν φαίνεται να το έχω, μόνο V Leiden έδειξε ο έλεγχος και Αντικαρδιολιπινικά Αντισώματα σε μικρές τιμές, ούτε αντιπηκτικό λύκου ούτε τίποτα άλλο. Οι επαναλήψεις στα αντικαρδιολιπινικά έδειξαν ότι δεν μπορούμε να μιλάμε για το σύνδρομο, βγήκαν 2-3 φορές αρνητικά. Ο αιματολόγος μου, όμως, είπε να το ξαναδώ αν προχωρήσει η εγκυμοσύνη, γιατί υπάρχει και η ανάπτυξη συνδρόμου λόγω εγκυμοσύνης και για το διάστημα που αυτή υπάρχει. Όπως και για άλλες καταστάσεις πχ έχω μεγαλοκαρδία όχι όμως παθολογική, χωρίς μυοπάθεια, η οποία επίσης μπορεί να εξελιχθεί με την εγκυμοσύνη. Λυπάμαι για τις αποβολές που είχες, κρίμα που δεν σου είχαν κάνει διάγνωση νωρίτερα... δεν είναι τρελό που και σε μένα λέγανε μέχρι τα 44 μου ότι το διάφραγμα στη μήτρα μου ήταν δυο μικρά άνευ σημασίας ινομυώματα; Υστεροσκόπηση και ανοσολογικός έλεγχος δεν είναι να τα αφήνει κανείς στην τύχη... αλλά δεν είμαστε γιατροί.

Προτασεις για αιματολογο ανοσολογο θα ηθελα ....Στην Αθήνα....

Καποιον αλλο δοκιμασμενο.....Μονο την Λευκου θυμαμαι που δεν αναλαμβανει νεους πελατες απο οτι μαθαινω....

Ευχαριστω κοριτσια..

Ειμαι σε αναμονη στον γυναικολογο...ευχομαι να βρουμε ωοθυλακια...εστω 1


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, eleni17 είπε:

Προτασεις για αιματολογο ανοσολογο θα ηθελα ....Στην Αθήνα....

δεν ζω Αθήνα, δεν ξέρω... εγώ πηγαίνω σ έναν σε δημόσιο νοσοκομείο, ίσως σου πει κ ο γυναικολόγος σ. Ας είναι άνθρωπος ο γιατρός, από τις φίρμες προσωπικά έχω καεί!

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , masra είπε:

Η μόνη περίπτωση που το έκανα αυτό ήταν στη δεύτερη εξωσωματική στο Ιασώ. Πήρα προληπτικά ηπαρίνη για θρομβοφιλία, αφού το ζήτησα εγώ, επειδή είχα ένα προαίσθημα ότι έχω προτού κάνω εξετάσεις. Το σύνδρομο το αντιφωσφολιπιδικό δεν φαίνεται να το έχω, μόνο V Leiden έδειξε ο έλεγχος και Αντικαρδιολιπινικά Αντισώματα σε μικρές τιμές, ούτε αντιπηκτικό λύκου ούτε τίποτα άλλο. Οι επαναλήψεις στα αντικαρδιολιπινικά έδειξαν ότι δεν μπορούμε να μιλάμε για το σύνδρομο, βγήκαν 2-3 φορές αρνητικά. Ο αιματολόγος μου, όμως, είπε να το ξαναδώ αν προχωρήσει η εγκυμοσύνη, γιατί υπάρχει και η ανάπτυξη συνδρόμου λόγω εγκυμοσύνης και για το διάστημα που αυτή υπάρχει. Όπως και για άλλες καταστάσεις πχ έχω μεγαλοκαρδία όχι όμως παθολογική, χωρίς μυοπάθεια, η οποία επίσης μπορεί να εξελιχθεί με την εγκυμοσύνη. Λυπάμαι για τις αποβολές που είχες, κρίμα που δεν σου είχαν κάνει διάγνωση νωρίτερα... δεν είναι τρελό που και σε μένα λέγανε μέχρι τα 44 μου ότι το διάφραγμα στη μήτρα μου ήταν δυο μικρά άνευ σημασίας ινομυώματα; Υστεροσκόπηση και ανοσολογικός έλεγχος δεν είναι να τα αφήνει κανείς στην τύχη... αλλά δεν είμαστε γιατροί.

Δοξάζω το θεό για το μωρό που ήρθε κ μαζί του ευγνωνω κ την επιστήμη.Δεν είμαι αγνωμων.Χωρις την σύζευξη των δύο δεν θα είχα παιδί...πραγματικά απορώ πώς σου άφηνε το διάφραγμα..έκανες προσπάθειες εξωσωματικής πριν τα δανεικά; Εμένα όταν πέρασα επιτροπή μου ζήτησαν κ το dvd υστεροσκοπησης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ε , μα ναι σιγά πια ομελέτα ...τι να την κάνουμε , χοληστερίνη.. Αλλά τι κουλό , νόμιζα ότι δεν έχω άλλα αβγά η έρμη η κοτούλα...

κοταρα  εισια με τα όλα σ ....γυναικάρα ααααα....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Δοξάζω το θεό για το μωρό που ήρθε κ μαζί του ευγνωνω κ την επιστήμη.Δεν είμαι αγνωμων.Χωρις την σύζευξη των δύο δεν θα είχα παιδί...πραγματικά απορώ πώς σου άφηνε το διάφραγμα..έκανες προσπάθειες εξωσωματικής πριν τα δανεικά; Εμένα όταν πέρασα επιτροπή μου ζήτησαν κ το dvd υστεροσκοπησης

3, μια Θεσσαλονίκη που μένω κ 2 Αθήνα. Δεν είναι προϋπόθεση για την επιτροπή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, masra είπε:

3, μια Θεσσαλονίκη που μένω κ 2 Αθήνα. Δεν είναι προϋπόθεση για την επιτροπή. 

Όχι δεν είναι εμένα όμως εφ όσων όλες ήταν καλές με ρώτησαν εάν έκανα( που σημαίνει είναι σημαντική εξέταση )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mary H said:

Απο αρχε΄ς Φεβρουαρίου είχε να μου ρθει περιοδος. Γενικά τον τελευταίο 1,5 χρονο μονο με σικλακουρ έχω περίοοδο, όποτε τα παίρνω. Αν δεν πάρω δεν έχω, γι αυτο μου φάνηκε περίεργο

Κι εγώ μετά τις χημειοθεραπείες μπήκα σε εμμηνόπαυση. Δε μου ερχόταν περίοδος από μόνη της κι είχα περίοδο μόνο με αντισυλληπτικά τα τελευταία 10 χρόνια!!! Κάποιες φορές είχα και ωοθυλάκια που όμως σε κάθε ωοληψία διαλύονταν... Άρα δυστυχώς ούτε τα δικά μου κάνουν για ομελέτα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ μετά τις χημειοθεραπείες μπήκα σε εμμηνόπαυση. Δε μου ερχόταν περίοδος από μόνη της κι είχα περίοδο μόνο με αντισυλληπτικά τα τελευταία 10 χρόνια!!! Κάποιες φορές είχα και ωοθυλάκια που όμως σε κάθε ωοληψία διαλύονταν... Άρα δυστυχώς ούτε τα δικά μου κάνουν για ομελέτα...

Πίκρα δηλαδή κι εσύ. ευτυχώς τώρα που έχεις το bebe στην κοιλίτσα:). Δηλαδή έχουμε ακόμη καποια τελευταία ωάρια που εμφανίζονται μια στο τόσο?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Πίκρα δηλαδή κι εσύ. ευτυχώς τώρα που έχεις το bebe στην κοιλίτσα:). Δηλαδή έχουμε ακόμη καποια τελευταία ωάρια που εμφανίζονται μια στο τόσο?

Έτσι πιστεύω απλά σε ένα μεγάλο ποσοστό τα δικά μου τουλάχιστον είναι τζούφια. Εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω για το ένα που μπορεί να κάτσει να μην είναι τζούφιο. Ούτε οικονομικά, ούτε ψυχολογικά... Η αμη στα 27 μου ήταν 0.2


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Έτσι πιστεύω απλά σε ένα μεγάλο ποσοστό τα δικά μου τουλάχιστον είναι τζούφια. Εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω για το ένα που μπορεί να κάτσει να μην είναι τζούφιο. Ούτε οικονομικά, ούτε ψυχολογικά... Η αμη στα 27 μου ήταν 0.2

Το 0,2 της ΑΜΗ ήταν λόγω χημειοθεραπειών?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

μα σ ζήσει αγαπη..παντα  με υγεία να είσαστε...Καλή ανάρρωση δικιά σ κ πολλά φιλιά στον μπέμπη σ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Να σας ζήσει!!!!! Πάντα υγεία και μόνο χαρές!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Να σας ζήσει!!! Οι σαμπάνιες να γίνονται και με αλκοόλ σιγα σιγά στην κάβα!

Συγχαρητήρια! Να είναι ένα παιδί γεμάτο αγάπη και καλή υγεία. :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...