Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει Αλίνα! Να είναι ένα γερό και καλοτυχο μωράκι. Με το καλό να πάτε στο σπίτι σας! Να προσέχεις τον εαυτό σου, να είσαι ήρεμη και όλα θα γίνουν με έναν μαγικό τρόπο! Εύχομαι να απολαύσεις τη μητροτητα και να ρουφηξιές κάθε δευτερόλεπτο από τις πρώτες μέρες με το μωράκι σου! Ε μην ξεχνάμε και τον μπαμπά...να σας ζήσει κορίτσι μου. Άλλη μια ιστορία με όμορφο τέλος! Έτσι για να περνουν δύναμη τα υπόλοιπα κοριτσια μας! 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Να σου ζήσει ο μπέμπης !Να είναι γερός κ δυνατός! (Σίγουρα θα είναι, φαίνεται από τώρα, χαχα)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mary H said:

Το 0,2 της ΑΜΗ ήταν λόγω χημειοθεραπειών?

Δεν είχα κάνει ποτέ πριν για να σου πω με σιγουριά. Υποθέτω πως ναι πάντως. Πριν αρρωστήσω δεν είχα θέμα με περίοδο κλπ

@alina80 Να τον χαίρεσαι! Είναι τέλειος!!!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Alina μου να σου ζήσει ο παίδαρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κάθε ευτυχία στο μικρό και στη μαμά !!!!!! Φιλιά πολλά!

Σε όλα τα κορίτσια την καλημέρα μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Μπράβο σου κοριτσάρα!!!Να σας ζησει κ να είναι καλότυχο στη ζωή του:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κορίτσια μ....η δοτρια μ μόλις ξεκίνησε...ειμαι  ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο μ....Ο Θεός βοηθός για ολες μας...

Καλή επιτυχία Ταρζανάκι μου!!Περιμένουμε τα ευχάριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Καλή επιτυχία Ταρζανάκι μου!!Περιμένουμε τα ευχάριστα!!

σε ευχαριστω αγαπη μ ....θα κάνω κ τεχνητό κύκλο μ είπε...οπότε σε ένα μήνα θα βάλω τα καμάρια μ....σε 10 μερες θα δώσει σπέρμα ο άντρας μ....αχ παναγια μ πως κ πως τα περίμενα τα γλυκουλια μ....ας έχει π θεος αυτή η την κοπέλα πάντα με υγεία...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σε ευχαριστω αγαπη μ ....θα κάνω κ τεχνητό κύκλο μ είπε...οπότε σε ένα μήνα θα βάλω τα καμάρια μ....σε 10 μερες θα δώσει σπέρμα ο άντρας μ....αχ παναγια μ πως κ πως τα περίμενα τα γλυκουλια μ....ας έχει π θεος αυτή η την κοπέλα πάντα με υγεία...

Kαλή επιτυχία Ταρζανίτσα! Καλή τύχη κ ο θεός μαζί σας!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Μαίρη μ ευχαριστώ πολύ αγαπη μ....περιμένουμε κ εσένα τον Σεπτέμβριο...

Ραφαελάκι, σκέφεσαι να βάλεις 1 μωρακι ή 2? Γιατί εσύ πιάνεις με τον κρίνο..χαχα! Εμένα στην πρώτη μου  ετ είχε πει η γιατρός να βάλουμε 1 γιατί τα δανεικά εχουν μεγαλύτερα ποσοστα κ η δίδυμη κύηση είναι υψηλου κινδύνου. Τελικά βαλαμε 2 παρόλο που εγώ δεν πολυθέλω δίδυμη κυηση. Την φοβάμαι έχω κ τα μικρά ινομυώματα... Εσύ πώς το βλέπεις?

 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ραφαελάκι, σκέφεσαι να βάλεις 1 μωρακι ή 2? Γιατί εσύ πιάνεις με τον κρίνο..χαχα! Εμένα στην πρώτη μου  ετ είχε πει η γιατρός να βάλουμε 1 γιατί τα δανεικά εχουν μεγαλύτερα ποσοστα κ η δίδυμη κύηση είναι υψηλου κινδύνου. Τελικά βαλαμε 2 παρόλο που εγώ δεν πολυθέλω δίδυμη κυηση. Την φοβάμαι έχω κ τα μικρά ινομυώματα... Εσύ πώς το βλέπεις?

 

σκατουλες ο Κρινος μ όμως...όλο τα χάνω....πολύτεκνη θα ήμουν...αχχαχαχαχαχα α 

ο ντοκ μ προφανώς κ θέλει ένα  κ γερό μ είπε...Αλλά θα βάλουμε 2 όμως.κ αν έρθουν δίδυμα μ λέει θα το αντιμετωπίσουμε εκείνη την ώρα ...Ναι συμφωνεί κ αυτός ότι είναι πιο δύσκολα τα πράγματα αλλα όχι πάντα..

ετσι αποφασίσαμε να βάλουμε 2 κ βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σκατουλες ο Κρινος μ όμως...όλο τα χάνω....πολύτεκνη θα ήμουν...αχχαχαχαχαχα α 

ο ντοκ μ προφανώς κ θέλει ένα  κ γερό μ είπε...Αλλά θα βάλουμε 2 όμως.κ αν έρθουν δίδυμα μ λέει θα το αντιμετωπίσουμε εκείνη την ώρα ...Ναι συμφωνεί κ αυτός ότι είναι πιο δύσκολα τα πράγματα αλλα όχι πάντα..

ετσι αποφασίσαμε να βάλουμε 2 κ βλέπουμε...

Δεν είναι έτσι... πιάνεις με τον κρίνο, αυτή είναι η αλήθεια. Το πρόβλημα σε σενα ήταν τα αβγουλάκια σου, κ μόνο αυτά. Τώρα που θα πας με power αβγά θα σου πω εγώ τι θα γίνει στην κοιλίτσα...party:-D

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...