Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 20/6/2019 at 7:22 ΜΜ, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Να σας ζησει ο μπεμπαρος κοριτσαρα μου!!!! Γερος και δυνατος να είναι!!!! Ολα τα καλα να εχει στη ζωη του και εσεις διπλα του να τον καμαρωνετε!!!! Και εσυ συδερενια!!!! Ποσο πολυ χαίρομαι για σενα ν ηξερες!!!! 

Με το καλο να πατε σπιτακι σας οι 3 σας!!!! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Άσχετη παρέμβαση...λένε βάλε κλασική μουσική στο μωράκι ν ακούει απ την κοιλιά σου. Θα γίνει πιο έξυπνο κλπ κλπ. Εγώ:... Stuges και I wanna be your dog στο αυτοκίνητο στο φουλ,  χαμόγελο ικανοποίησης και "πάμε μπεμπινοοοο". Εμ μα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, masra είπε:

καλησπέρα σε όλες, έδωσα ξανά αίμα σήμερα λίγο πριν σχολάσω στις 15.00 και πήρα τώρα αποτελέσματα χοριακής 108,2. Σήμερα είναι 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά και 32 μέρες μετά την τελευταία ημερομηνία πρώτης μέρας περιόδου. Σύμφωνα με τον πίνακα με τις τιμές χοριακής 32η μέρα έπρεπε να έχω 1050-2800... πάω πάλι για βιοχημική;  ή να μην κοιτάω αυτές τις τιμές;;; πρέπει να περιμένω τη Δευτέρα να μιλήσω μ γιατρό κ να κάνω επαναληπτική... θα σκάσω 

Είχα δώσει και πιο νωρίς, την 8η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και ήταν 15,19.

Τι κρίμα να μην έχει φατσούλα μουτζας να σου βάλω από κάτω!! Τι βλακείες διαβάζεις;;;;;;;;;;;; 11 μέρα η χοριακη σου είναι υπεροχηηηηηη!! Με το καλοοοο 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, πρώτη φορά γράφω οπότε δεν τα ξέρω καλά όλα,

Να ευχηθώ οτι καλύτερο σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα  και σε αυτά που έχουν αγκαλιά τα παιδάκια τους και σε αυτά που τα έχουν στις κοιλίτσες τους και σε αυτά που προσπαθούν.

Έχω δια βασει ολα τα ηνυματα σας απο  την αρχη (μου πηρε μερες βεβαια ) και με συγκινησατε απιστευτα .

Γραφω κι εγω γιατι χρειαζομαι κι εγω την βοηθεια σας εχω κανει δυο εξωσωματικες μια την αθηνα σε γνωστο κεντρο οπου καταφεραμε να παρουμε 5 ωαρια απο τα οποια προχωρησαν μονο τα δυο που τα βαλαμε και πηραμε ενα τεραστιο 0 και μια στη θεσσαλονικη (μενω σε πολη κοντα στην Θεσσαλονικη) με συλογη οπου οταν τα αποψυξαμε καταφεραμε να εχουμε 3 βλατοκυστες που δεν νομιζω να ηταν αριστα οπου πηρα παλι ενα τεραστιο 0 Εγω ηδη απο τη δευτερη προπαθεια ηθελα να παω σε δανικά αλλα ογιατρος επεισε τον αντρα μου να παω σε συλογη . 

Ειμαι 38 χρονων και φλερταρω με ΠΩΑ γιατι στην τελεευταια φορα κατεβαζα μονο 3 καθε μηνα οπου το ενα ηταν παντα κυστικό.

 

Δεν εχω κανενα προβλημα με τα δανεικα κοριτσια το ειχα αποδεχτει (δεν μου πηρε χρονο )

Να σας πω επισης οτι εχω ενα παιδι μετα απο αποβολες απλα θελουμε πολυ και ενα δευτερο . Απλα μαλλον θα ειναι και η τελευταια μας προπαθεια να του χαρισουμε ενα αδερφακι οποτε θελω πολυ να κανω πολυ προσεκτικες κινησεις . Θα ηθελα ενα κεντρο και γιατρο δεν με ενδιαφερει που (Αθηνα -Θεσσαλονικη -αλλου) που να τα παρουμε τα πραγματα και να τα αναλυσουμε Εχω μια εντυπωση οτι ισως εχω καποιο μικροβιο στην μητρα εχει κολλησει  εγκεφαλος μου εκει . Εκανα υστεροσκοπηση πριν την δευτερη εξωσωματικη αφαιρεσα πολυποδα αλλα δεν μου εκανε εξαιταση για μικροβιο. Τι εξέταση να κανω ?

Οσες εχετε πετυχει ηδη ας μου γραψουν τις εμπειριες τους απο τα κεντρα και τους γιατρους τους ποσο περιμεναν και αν ειναι δυνατον και το κοστος ακομα και με προωπικο μηνυμα οπως λετε εδω μεσα αν και καινουργια θα το βρω απλα πειτε οτι μου το στειλατε.

Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα 

Ευχομαι σε ολες μας καλη επιτυχια σας θαυμαζω ολες ειστε παρεα μου εδω και καιρο και ας μην το ξερετε.

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2019 at 7:22 ΜΜ, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου όμορφο... Γερό και τυχερό να είναι... Άντε τώρα η επόμενη...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/6/2019 at 5:22 ΜΜ, alina80 είπε:

Κόρες γεννήσαμε! 37 εβδομαδες και 1 ημερας, 3800 γραμμάρια! Αν επιανα τις 40 βδομάδες δεν θα έκανα παιδί, τον king Kong θα έκανα! 

@alina80 Να σας ζήσει Αλίνα! Να είναι γερό και καλότυχο το αγοράκι σας! :)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένα τεράστιο ευχαριστώ για τα σχόλια σας μέσα στο σκ:wub::wub::wub::wub::wub::wub:, με ηρέμησαν, με γλύκαναν  και κατάλαβα πως ότι κι αν γίνει από δω και πέρα καλό είναι να το αφήσω στο Θεό, όσο μπορώ να ανησυχώ λιγότερο... δεν ήμουν σπίτι το σκ κ δεν μπορούσα να μπω από το όνομά μου να απαντήσω... σήμερα η χοριακή μου 332,9 και επανέλεγχος μου ζητήθηκε την Πέμπτη. Θα συνεχίσω τη δουλειά μέχρι την άλλη βδομάδα και αν όλα πάνε καλά θα πάρω άδεια από Δευτέρα, Τρίτη. Μου είπαν ότι μπορώ να πάρω από τώρα, αλλά ας κλείσω εκκρεμότητες πρώτα.

Από συμπτώματα έχω πρησμένο στήθος που πονάει από κάτω και πιάνω σαν γρομπαλάκια, αλλά την Κυριακή το πρωί είχε υποχωρήσει κ ο πόνος κ το πρήξιμο κ κάπως τρόμαξα. Το απόγευμα κάπως επέστρεψε, σήμερα είναι έτσι κ έτσι. Μάλλον δεν έχει μεγάλη σημασία τι κάνει το στήθος. Από συμπτώματα λίγο συχνοουρία, νομίζω, τίποτα άλλο. Και πρησμένη κοιλιά απ τα φάρμακα, που είχα κ πριν. Ο αιματολόγος μου έδωσε μια εξέταση : ΑΝΤΙ-Χa Δραστικότητα για να παρακολουθώ κατά πόσο με καλύπτει η ηπαρίνη κ το σαλοσπίρ για τη θρομβοφιλία. Ό,τι άλλο θεωρώ σημαντικό και ενδεχομένως χρήσιμο θα το γράφω. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, masra είπε:

Καλημέρα, ένα τεράστιο ευχαριστώ για τα σχόλια σας μέσα στο σκ:wub::wub::wub::wub::wub::wub:, με ηρέμησαν, με γλύκαναν  και κατάλαβα πως ότι κι αν γίνει από δω και πέρα καλό είναι να το αφήσω στο Θεό, όσο μπορώ να ανησυχώ λιγότερο... δεν ήμουν σπίτι το σκ κ δεν μπορούσα να μπω από το όνομά μου να απαντήσω... σήμερα η χοριακή μου 332,9 και επανέλεγχος μου ζητήθηκε την Πέμπτη. Θα συνεχίσω τη δουλειά μέχρι την άλλη βδομάδα και αν όλα πάνε καλά θα πάρω άδεια από Δευτέρα, Τρίτη. Μου είπαν ότι μπορώ να πάρω από τώρα, αλλά ας κλείσω εκκρεμότητες πρώτα.

Από συμπτώματα έχω πρησμένο στήθος που πονάει από κάτω και πιάνω σαν γρομπαλάκια, αλλά την Κυριακή το πρωί είχε υποχωρήσει κ ο πόνος κ το πρήξιμο κ κάπως τρόμαξα. Το απόγευμα κάπως επέστρεψε, σήμερα είναι έτσι κ έτσι. Μάλλον δεν έχει μεγάλη σημασία τι κάνει το στήθος. Από συμπτώματα λίγο συχνοουρία, νομίζω, τίποτα άλλο. Και πρησμένη κοιλιά απ τα φάρμακα, που είχα κ πριν. Ο αιματολόγος μου έδωσε μια εξέταση : ΑΝΤΙ-Χa Δραστικότητα για να παρακολουθώ κατά πόσο με καλύπτει η ηπαρίνη κ το σαλοσπίρ για τη θρομβοφιλία. Ό,τι άλλο θεωρώ σημαντικό και ενδεχομένως χρήσιμο θα το γράφω. 

Συγχαρητήρια όλα πάνε μια χαρά και ο γιατρός σου φαίνεται να σε προσέχει πάρα πολύ.Η θρομβοφιλια ηταν αποδεδειγμενη ? Κορίτσια έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ και πολλά .Θα τα καταφέρω κάποια στιγμή. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Συγχαρητήρια όλα πάνε μια χαρά και ο γιατρός σου φαίνεται να σε προσέχει πάρα πολύ.Η θρομβοφιλια ηταν αποδεδειγμενη ? Κορίτσια έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ και πολλά .Θα τα καταφέρω κάποια στιγμή. 

 

Ναι, μακάρι και στη συνέχεια, έκανα διερεύνηση σε δημόσιο νοσοκομείο με παραπεμπτικό αιματολόγου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα.....!

Ξεκινήσαμε τις διαδικασίες για να βρουμε μια δότρια ωαρίων.....

Μας ειπε και ο γιατρός οτι λογικα μεσα στον Ιούλιο θα γινει η ολη διαδικασία.....

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι......

μας ειπε οτι θα πρεπει να παμε σε εναν συμβολαιογράφο να μας υπογράψουμε ενα χαρτί που να λεει οτι συμφωνούμε να γινει εξωσωματική με δωρεά κτλ κτλ......................

Εχετε φτιαξει και εσεις τετοιο χαρτί πριν μπείτε σε αυτη τη διαδικασία.......??

 

με το καλο όσες περιμένετε μωράκια..........!!

 

και όσες τα φέρατε ηδη στον κοσμο, να σας ζήσουν και να ειναι παντα γερά και καλοτυχα.....!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, GatoulaM είπε:

Εχετε φτιαξει και εσεις τετοιο χαρτί πριν μπείτε σε αυτη τη διαδικασία.....

Ναι, είναι υποχρεωτικό και μπαίνει το όνομα του κέντρου.  Καλή επιτυχία !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 34 και πάσχω από ΠΩΑ. Ζω στο εξωτερικο και ο γιατρος μου πριν 2 χρόνια μου συστησε τη δωρεα ωαριων ως μόνη λύση.  Αυτόν τον καιρό επαναλαμβάνω διάφορες εξετάσεις για να προχωρήσουμε στη διαδικασία. Τον Οκτώβριο θα έρθουμε στην Ελλάδα. Το κέντρο λέγεται Embryolab και βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη. Δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα και παρακαλώ για τη βοήθεια σας είτε εδώ είτε με πμ. 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω και δίνετε κουράγιο και θετική σκέψη σε εμάς τις πρωταρες.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Grace84 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 34 και πάσχω από ΠΩΑ. Ζω στο εξωτερικο και ο γιατρος μου πριν 2 χρόνια μου συστησε τη δωρεα ωαριων ως μόνη λύση.  Αυτόν τον καιρό επαναλαμβάνω διάφορες εξετάσεις για να προχωρήσουμε στη διαδικασία. Τον Οκτώβριο θα έρθουμε στην Ελλάδα. Το κέντρο λέγεται Embryolab και βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη. Δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα και παρακαλώ για τη βοήθεια σας είτε εδώ είτε με πμ. 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω και δίνετε κουράγιο και θετική σκέψη σε εμάς τις πρωταρες.

Kαλωσόρισες, καλή αρχή και καλή τύχη!  Μπραβο σου που πήρες τη μεγάλη απόφαση κ πιστεύω θα σου βγει σε καλό! Κι εγώ στο ίδιο κέντρο είμαι.  

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...