Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , ba_lily είπε:

Εδώ έχεις δίκιο και εγώ όταν το άκουσα το σκάνδαλο στη τηλεόραση αυτό σκέφτηκα για να αργούν τόσο πολύ δεν είναι μέσα. Αλλά από την άλλη και τα κορίτσια από την Ρουμανία πώς προχώρησαν τόσο γρήγορα  θα πάρω αύριο τηλέφωνο να δω τι γίνεται. 

Καλημερα κοριτσια!Δεν ξερω για ποιο κεντρο μιλατε αλλα χθες ρωτουσα το γιατρο μου για την αναμονη για τα δανεικα Θεσσαλονικη.Αν ειναι εξι μηνες που εχω ακουσει...Και γιατι τοσο πολυ...Μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχουν πολυ κοσμο απο εξωτερικο και επειδη εχουν χρηματα πολλα αυτοι προηγουνται στη σειρα...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Zina21 είπε:

Όχι δεν είναι αργά..Οι περισσότεροι γιατροί με 3ης μερας λένε για χοριακη την 12η ή την 14η μέρα...Επομένως μια χαρά είναι τότε που σου είπε!Εγω με 5ης μερας έκανα την 10η μέρα χοριακη.Να μείνεις κ να μην κανεις τίποτα τις πρώτες πέντε μέρες...Κ αν το αντέχεις μην κανεις κ πολλά μπάνια σε αυτές τις μέρες...Δεν είναι κ πολύ ευχάριστο αλλά κάνε υπομονή.

Το ντους δεν είναι κακό να κάνεις καθημερινά! Απλά δεν ρίχνουμε ζεστό νερό με το τηλέφωνο του μπάνιου στην κοιλιά! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα κοριτσια!Δεν ξερω για ποιο κεντρο μιλατε αλλα χθες ρωτουσα το γιατρο μου για την αναμονη για τα δανεικα Θεσσαλονικη.Αν ειναι εξι μηνες που εχω ακουσει...Και γιατι τοσο πολυ...Μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχουν πολυ κοσμο απο εξωτερικο και επειδη εχουν χρηματα πολλα αυτοι προηγουνται στη σειρα...

Δεν ξέρω αν είναι έτσι οι κλινικές πουλάνε 2 πακέτα ένα είναι με τα μισά ωάρια της δοτριας και ένα με ολα. Εγώ έκλεισα το μεγάλο πακέτο 5500 τα κορίτσια που λέω εγώ κλείσανε το μικρό και κάτι ακόμα. Μου έχουν στείλει τα mail που τους στείλανε από την κλινική εξαρχής τους δώσανε καλλητερες τιμές από αυτά που μου έδωσαν εμένα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το ντους δεν είναι κακό να κάνεις καθημερινά! Απλά δεν ρίχνουμε ζεστό νερό με το τηλέφωνο του μπάνιου στην κοιλιά! 

Επειδή εγώ τις δυο πρώτες φορές που έκανα δεν καθησα ξαπλωμενη κ έκανα κανονικά μπάνιο χωρίς να ρίχνω ζεστό νερό στην κοιλιά πήρα μηδενικές χοριακες ενώ τις επόμενες δυο φορές που πρόσεξα πήρα θετικές το έχω συνδιασει έτσι...Ο γιατρός μου,μου είπε ότι μπορώ ακόμη κ να γυρίσω στη δουλειά αν θέλω κ δεν χρειάζεται να προσέχω παρα πολύ αλλά όπως νιώθω.Ετσι κ έκανα!Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο αυτά ή αν είναι στο μυαλό μας αλλά εγώ αισθάνομαι πιο ασφαλής όταν ότι μπορώ να προσέξω το προσέχω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zina21 είπε:

Επειδή εγώ τις δυο πρώτες φορές που έκανα δεν καθησα ξαπλωμενη κ έκανα κανονικά μπάνιο χωρίς να ρίχνω ζεστό νερό στην κοιλιά πήρα μηδενικές χοριακες ενώ τις επόμενες δυο φορές που πρόσεξα πήρα θετικές το έχω συνδιασει έτσι...Ο γιατρός μου,μου είπε ότι μπορώ ακόμη κ να γυρίσω στη δουλειά αν θέλω κ δεν χρειάζεται να προσέχω παρα πολύ αλλά όπως νιώθω.Ετσι κ έκανα!Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο αυτά ή αν είναι στο μυαλό μας αλλά εγώ αισθάνομαι πιο ασφαλής όταν ότι μπορώ να προσέξω το προσέχω... 

Καμάρι μου 4 εξωσωματικές οι 3 με θετικό κ σ ολες εκανα τα ίδια δεν πα να σηκώνεις βουνά αν ειναι να κατσουν κάθοντε μεις προσεχουμε γιατι το ξέρουμε απλά θέλει ηρεμία το ζήτημα αυτή την φορά θα εργάζομαι κ κανω τη διαδικασία τις προηγούμενες δεν δουλευα ειχα παραιτηθεί γι αυτο τον λογο βαρη δεν θελει κ αποτομες κινήσεις κ συμφωνω κανουμε οτι μας κανει να ειμαστε ανετα ναι θα προτιμούσα να ειμαι στον καναπε αντι για το γραφειο αλλα δεν μπορω παλι ετσι θα προτιμουσα να εχει ασανσερ στο σπιτι ανεβαινω 63 σκαλια αλλα δεν εχει θα προσεχω να μη κρυωσω κ τα βαρη κ οτι γινει εκατσα ξαπλα 3 εβδομάδες απλα ειλικρινα πιαστηκα εκλαιγα απο τους πονου σε ολο το σωμα εμπαινα για ντουζ λουζομουν κ εβγαινα ο αντρας μου κ γυναικα τα εκαναν ολα αυτη τη φορα οχι μονο αν μου πει ο γιατρος εχεις προβλημα θα κατσω σπιτι περα απο τις 2 μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Επειδή εγώ τις δυο πρώτες φορές που έκανα δεν καθησα ξαπλωμενη κ έκανα κανονικά μπάνιο χωρίς να ρίχνω ζεστό νερό στην κοιλιά πήρα μηδενικές χοριακες ενώ τις επόμενες δυο φορές που πρόσεξα πήρα θετικές το έχω συνδιασει έτσι...Ο γιατρός μου,μου είπε ότι μπορώ ακόμη κ να γυρίσω στη δουλειά αν θέλω κ δεν χρειάζεται να προσέχω παρα πολύ αλλά όπως νιώθω.Ετσι κ έκανα!Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο αυτά ή αν είναι στο μυαλό μας αλλά εγώ αισθάνομαι πιο ασφαλής όταν ότι μπορώ να προσέξω το προσέχω... 

Δεν επιτρέπουν να μείνεις μέσα στην μπανιέρα να μουλιασεις! Αλλα το ντους το επιτρέπουν σχεδον όλοι! Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο γιατί έκανα καθημερινά χωρίς ατσαλες κινήσεις και σκυψιματα! Για τη δουλειά δεν ισχύει για όλες το ίδιο και λογικό! Αλλο να έχεις σωματική κόπωση και άλλο να κάνεις δουλειά γραφείου! Εμένα πχ δεν μου επέτρεπε μέχρι τη χοριακη να πάω βόλτα μεγάλη με τα πόδια! Το γιατί δεν το ρώτησα γιατί δεν είχα σκοπό να το κάνω!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η κάθε μια από εμάς νιώθει διαφορετικά!Εγω επειδή στο μυαλό μου ένιωθα έτσι καλύτερα κ δεν ήθελα αν δεν πήγαινε καλά να σκεφτόμουν ότι έκανα κάτι λάθος προσπάθησα να τα προσέξω όλα κ έκανα ότι σας είπα...Μπορεί να μην παίζουν κανένα απολύτως ρόλο κ έμειναν γιατί ήταν να μείνουν!Με τη βοήθεια του θεού για την ώρα πήγαν όλα καλά!Αλλα αν δεν πήγαιναν δεν ήθελα να ρίξω ευθύνες στον εαυτό μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Κορίτσια η κάθε μια από εμάς νιώθει διαφορετικά!Εγω επειδή στο μυαλό μου ένιωθα έτσι καλύτερα κ δεν ήθελα αν δεν πήγαινε καλά να σκεφτόμουν ότι έκανα κάτι λάθος προσπάθησα να τα προσέξω όλα κ έκανα ότι σας είπα...Μπορεί να μην παίζουν κανένα απολύτως ρόλο κ έμειναν γιατί ήταν να μείνουν!Με τη βοήθεια του θεού για την ώρα πήγαν όλα καλά!Αλλα αν δεν πήγαιναν δεν ήθελα να ρίξω ευθύνες στον εαυτό μου...

Εχεις απόλυτο δίκιο κ γω το ίδιο εκανα κ κάνω η δουλειά μου είναι καθιστική κ σε ωραιο περιβάλλον χωρίς εντάσεις απλά δουλεύω κ προσπαθω να βγαλω αποτέλεσμα απο τη δουλειά μου στη προηγούμενη δουλεια ξεζουμιζομουν 12ωρα κ συνεχεια πιεση κ με αφεντικο που εβριζε κ συναδερφους που ηταν αστο καλύτερα κ για να παρω αδεια εκανα μετανοιες ε δε γινοταν να μεινω εκει. Φυσικά κ ειναι ιδανικο να κανουμε οτι πιο πολύ γινεται για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο εγω μεχρι κ γαλα αρχισα να πινω με λιγο καφε που πινω 2 καφεδες τη μερα ολα ειναι σχετικά θέλει γερό στομάχι κ ηρεμία η διαδικασια ολοκληρη κ γω πελαγωνω συνεχεια ειμαι με τα χαπακια παραμασχαλα ολο το ΣΚ εχω γραψει τι εχω για να μου γραψει κ αλλα ο ντοκ εχω σημειωσει απορειες λες κ δοκιμαζω 1η φορα θα κλεισω διακοπτες μετα τη χοριακή εαν πανε ολα καλα μεχρι τοτε τσιτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Κορίτσια η κάθε μια από εμάς νιώθει διαφορετικά!Εγω επειδή στο μυαλό μου ένιωθα έτσι καλύτερα κ δεν ήθελα αν δεν πήγαινε καλά να σκεφτόμουν ότι έκανα κάτι λάθος προσπάθησα να τα προσέξω όλα κ έκανα ότι σας είπα...Μπορεί να μην παίζουν κανένα απολύτως ρόλο κ έμειναν γιατί ήταν να μείνουν!Με τη βοήθεια του θεού για την ώρα πήγαν όλα καλά!Αλλα αν δεν πήγαιναν δεν ήθελα να ρίξω ευθύνες στον εαυτό μου...

Αυτό ακριβώς! Η καθεμία νιώθει διαφορετικά αλλά και κατέφυγε στην εξωσωματική για διαφορετικό λόγο! Και πολύ καλά έκανες αν έτσι ένιωθες ότι πρέπει να κάνεις! Απλά να γίνει κατανοητό ότι αυτό ήταν δική σου επιλογή και όχι οδηγία γιατρού! Γιατί η αλήθεια είναι ότι η περίοδος της μεταφοράς είναι λίγο ζορικη ψυχολογικά! Και θυμάμαι από την αγωνία μου κι εγώ διάβαζα τι είχαν κάνει άλλες και είχα δει τις άπειρες κουλαμαρες... Πχ ενας γιατρός είχε πει σε μια  κοπέλα να αποφεύγει καθετί  που μπορεί να κάνει τη μήτρα  να συσπάται και για δεκαπέντε μέρες μέχρι την χοριακη δεν τραβούσε το καζανάκι στην τουαλέτα για να μην κάνει σύσπαση η μήτρα! Ημαρτον... :shock:

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Δεν επιτρέπουν να μείνεις μέσα στην μπανιέρα να μουλιασεις! Αλλα το ντους το επιτρέπουν σχεδον όλοι! Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο γιατί έκανα καθημερινά χωρίς ατσαλες κινήσεις και σκυψιματα! Για τη δουλειά δεν ισχύει για όλες το ίδιο και λογικό! Αλλο να έχεις σωματική κόπωση και άλλο να κάνεις δουλειά γραφείου! Εμένα πχ δεν μου επέτρεπε μέχρι τη χοριακη να πάω βόλτα μεγάλη με τα πόδια! Το γιατί δεν το ρώτησα γιατί δεν είχα σκοπό να το κάνω!

Eγώ στην εγκυμοσυνη που ειχα- και δεν προχωρησε, ειχα κανει ντους αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα , την ιδια μερα ανεβηκα μια μεγαλη ανηφορα και πηγαινα για περπατημα καποιες μερες , για 20 λεπτα περιπου. Επισης οδηγουσα καθε μερα για να παω να κανω την ενεση και στο τελος εκανα και δουλειες στο σπιτι. Τιποτα δεν επαθα , το εμβρυο μεγαλωνε. Δε συμβουλευω καμια να το κανει, αλλα θελω να πω οτι αν ειναι  δυνατο ενα εμβρυο  δεν χανεται ετσι ευκολα...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αυτό ακριβώς! Η καθεμία νιώθει διαφορετικά αλλά και κατέφυγε στην εξωσωματική για διαφορετικό λόγο! Και πολύ καλά έκανες αν έτσι ένιωθες ότι πρέπει να κάνεις! Απλά να γίνει κατανοητό ότι αυτό ήταν δική σου επιλογή και όχι οδηγία γιατρού! Γιατί η αλήθεια είναι ότι η περίοδος της μεταφοράς είναι λίγο ζορικη ψυχολογικά! Και θυμάμαι από την αγωνία μου κι εγώ διάβαζα τι είχαν κάνει άλλες και είχα δει τις άπειρες κουλαμαρες... Πχ ενας γιατρός είχε πει σε μια  κοπέλα να αποφεύγει καθετί  που μπορεί να κάνει τη μήτρα  να συσπάται και για δεκαπέντε μέρες μέχρι την χοριακη δεν τραβούσε το καζανάκι στην τουαλέτα για να μην κάνει σύσπαση η μήτρα! Ημαρτον... :shock:

Μα το ξεκαθάρισα από την αρχή ότι δεν ήταν οδηγία γιατρού όταν είπα ότι ο δικός μου γιατρός μου είπε ακόμη κ ότι μπορώ να γυρίσω στη δουλειά κ ότι δεν χρειάζεται να προσέχω τόσο πολύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Eγώ στην εγκυμοσυνη που ειχα και δεν προχωρησε, ειχα κανει ντους αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα , την ιδια μερα ανεβηκα μια μεγαλη ανηφορα και πηγαινα για περπατημα καποιες μερες , για 20 λεπτα περιπου. Επισης οδηγουσα καθε μερα για να παω να κανω την ενεση και στο τελος εκανα και δουλειες στο σπιτι. Τιποτα δεν επαθα , το εμβρυο μεγαλωνε. Δε συμβουλευω καμια να το κανει, αλλα θελω να πω οτι αν ειναι  δυνατο ενα εμβρυο  δεν χανεται ετσι ευκολα...

Συμφωνώ!!! Κοίτα το καταλαβαίνω ότι προσπαθούμε για το καλύτερο και δεν θέλουμε να νιώθουμε ότι κάναμε κάτι που δεν έπρεπε! Η εξωσωματική θέλει γερά  κοτσια και γεμάτο πορτοφόλι! Και κάποιοι αδυνατούν να μπαίνουν συνεχώς  στη διαδικασία! Εγώ με τον προεμφυτευτικο δεν ξέρω αν θα μπορούσα  στο καπάκι αν δεν  πετυχαίνε να  ξαναπροσπαθήσω!! Αλλά δεν  είναι το κλειδί στις υπερβολές!! Κάπου αλλού  είναι  και επειδή δεν είμαστε γιατροί  δεν μπορούμε  να το αξιολογήσουμε  σωστά!! Πάντως και μπάνιο έκανα, και  σε λακούβες  οδηγώντας  με ριξανε, και από το πιάσιμο τεντωνομουν και ένιωθα τη μήτρα να τεντώνει και καφέ έπινα το πρωί με τα κουλουράκια μου, τώρα κουλουράκια γιοκ, και σκαλες ανεβοκατεβηκα, δεν έχουμε ασανσέρ, και δόξα τω θεώ πήγαν όλα καλά μέχρι την χοριακη! Η υπερβολή που έκανα για το χατίρι του άντρα μου είναι ότι μέχρι τη χοριακη έμεινα σπίτι, εκτός μιας μέρας που έπρεπε να πάω αναγκαστικά  στη δουλειά για να μην με καταλάβουν  και δεν οδήγησα με πήγε! Και ότι ήθελε μέχρι την αυχενικη να καθαρίζει αυτός το σπίτι για να μην κουράζομαι λέει και αναπνέω τα χημικα! Σε αυτό δεν έφερα αντίρρηση! Ευκαιρία να λουφαρω λίγο.... :grin:

Α, και μια και λέω για κουλαμαρες να σας πω και την άλλη την κουλαμαρα που άκουσα από γνωστή μου! Επειδή ο γιατρός της ειπε να αποφεύγει σκαλιά μετά την μεταφορά επειδή δεν είχε ούτε αυτή ασανσέρ στο σπίτι την κατσανε σε μια καρέκλα και την σήκωσαν ο άντρας και ο αδερφός της μέχρι τον δεύτερο! Και μου είπε ότι καλό θα είναι να με ανεβάσουν κι εμένα ετσι!!!! Μμμμμ...

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Συμφωνώ!!! Κοίτα το καταλαβαίνω ότι προσπαθούμε για το καλύτερο και δεν θέλουμε να νιώθουμε ότι κάναμε κάτι που δεν έπρεπε! Η εξωσωματική θέλει γερά  κοτσια και γεμάτο πορτοφόλι! Και κάποιοι αδυνατούν να μπαίνουν συνεχώς  στη διαδικασία! Εγώ με τον προεμφυτευτικο δεν ξέρω αν θα μπορούσα  στο καπάκι αν δεν  πετυχαίνε να  ξαναπροσπαθήσω!! Αλλά δεν  είναι το κλειδί στις υπερβολές!! Κάπου αλλού  είναι  και επειδή δεν είμαστε γιατροί  δεν μπορούμε  να το αξιολογήσουμε  σωστά!! Πάντως και μπάνιο έκανα, και  σε λακούβες  οδηγώντας  με ριξανε, και από το πιάσιμο τεντωνομουν και ένιωθα τη μήτρα να τεντώνει και καφέ έπινα το πρωί με τα κουλουράκια μου, τώρα κουλουράκια γιοκ, και σκαλες ανεβοκατεβηκα, δεν έχουμε ασανσέρ, και δόξα τω θεώ πήγαν όλα καλά μέχρι την χοριακη! Η υπερβολή που έκανα για το χατίρι του άντρα μου είναι ότι μέχρι τη χοριακη έμεινα σπίτι, εκτός μιας μέρας που έπρεπε να πάω αναγκαστικά  στη δουλειά για να μην με καταλάβουν  και δεν οδήγησα με πήγε! Και ότι ήθελε μέχρι την αυχενικη να καθαρίζει αυτός το σπίτι για να μην κουράζομαι λέει και αναπνέω τα χημικα! Σε αυτό δεν έφερα αντίρρηση! Ευκαιρία να λουφαρω λίγο.... :grin:

Α, και μια και λέω για κουλαμαρες να σας πω και την άλλη την κουλαμαρα που άκουσα από γνωστή μου! Επειδή ο γιατρός της ειπε να αποφεύγει σκαλιά μετά την μεταφορά επειδή δεν είχε ούτε αυτή ασανσέρ στο σπίτι την κατσανε σε μια καρέκλα και την σήκωσαν ο άντρας και ο αδερφός της μέχρι τον δεύτερο! Και μου είπε ότι καλό θα είναι να με ανεβάσουν κι εμένα ετσι!!!! Μμμμμ...

Και τελικά πηγαν ολα καλα! Ε, ναι δε χρειαζεται αγχος κ υπερβολες και πιο πολύ είναι ψυχολογικό το θεμα. Αν δηλαδη κατι δεν παει καλά να μην εχουμε ενοχες. Εγώ παντως ακουγα τις συμβουλες του γιατρου μου. Και περπατημα μου επετρεπε, και ντους και οδηγηση.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Και τελικά πηγαν ολα καλα! Ε, ναι δε χρειαζεται αγχος κ υπερβολες και πιο πολύ είναι ψυχολογικό το θεμα. Αν δηλαδη κατι δεν παει καλά να μην εχουμε ενοχες. Εγώ παντως ακουγα τις συμβουλες του γιατρου μου. Και περπατημα μου επετρεπε, και ντους και οδηγηση.

Νομίζω το άγχος λέει πολλά! Ακόμα και σε φυσιολογικές συλλήψεις όταν καθυστερούν οι γιατροί δεν λένε όχι άγχος; Γι αυτό θέλει να είσαι όσο μπορείς κουκουρούκου! Να, στις οδηγίες είχαμε μια διαφορά! Εγώ περπάτημα για βόλτα γιοκ! Μόνο για τα απαραίτητα! Λόγω σωματότυπου ίσως; Ποιος ξέρει. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...