Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Δεν ξερεις αν εχεις υδροσαλπιγγες. Στη σαλπιγγογραφία φαινεται. Επισης εκει φαινονται οι ανατομικες ανωμαλιες μητρας που ευθυνονται για αποβολες ή παλινδρομες. Αυτα μου τα εχουν εξηγησει οι γιατροι δεν ειναι δικα μου. Οποτε αν δε γινει τιποτα τωρα κ εχεις 2 αποτυχιες κ μια παλινδρομη πιθανως ο γιατρος να σου ζητησει σαλπιγγογραφια ή και υστεροσκοπηση για αποκλεισει καποιος παραγοντες αποτυχιας.Δεν θα χρειαστει ομως γιατι θα εισαι εγκυουλα :)

Μακάρι ... 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Δεν εχει σημασία οτι παρακάμπτονται. Εαν εχεις υδροσαλπιγγες παει μαπα το καρπούζι.  Συπτωματα δεν μπορεις να καταλάβεις. Μονο η εξεταση θα δειξει. ( προσωπικα δεν πονεσα κατα τη διαδικασια).

Ημουνα παντρεμενη 4 χρονια μωρο δεν ερχόταν. Πηγα σε πολλούς γιατρούς και ένας μόνο ειδε κατι που δεν του αρεσε και με έστειλε για σαλπιγγογραφια.... και τελικα ειχε δικιο....

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ναι αυτο γινεται στη φυσικη συλληψη. Οταν ειναι εξωσωματική δεν χρησιμευουν αλλά αν ειναι παθολογικες μπορει να κανουν παλι ζημια- υδροσαλπιγγες ή εξωμητριο

οκ νομίζω το καταλαβα . 

Ελπίζω να είμαι εγκυος , να είναι τελειομηνη και να πανε ολα καλά . Απλα ο γιατρος μου γενικά δεν μου κάνει εξετάσεις  . Και την θρομβοφιλία με δική μας πιεση την κάναμε . Το μονο που πρότεινε εκείνος είναι ενας καθαρισμός στο ενδομητριο λίγο καιρό πριν την τελευταία προσπάθεια... 

Anyway ... θα δουμε 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

οκ νομίζω το καταλαβα . 

Ελπίζω να είμαι εγκυος , να είναι τελειομηνη και να πανε ολα καλά . Απλα ο γιατρος μου γενικά δεν μου κάνει εξετάσεις  . Και την θρομβοφιλία με δική μας πιεση την κάναμε . Το μονο που πρότεινε εκείνος είναι ενας καθαρισμός στο ενδομητριο λίγο καιρό πριν την τελευταία προσπάθεια... 

Anyway ... θα δουμε 

 

Εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου να ειναι φουσκωμένη η κοιλίτσα σου για τους επόμενους 9 μήνες ♡

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ginpuam είπε:

Δεν εχει σημασία οτι παρακάμπτονται. Εαν εχεις υδροσαλπιγγες παει μαπα το καρπούζι.  Συπτωματα δεν μπορεις να καταλάβεις. Μονο η εξεταση θα δειξει. ( προσωπικα δεν πονεσα κατα τη διαδικασια).

Ημουνα παντρεμενη 4 χρονια μωρο δεν ερχόταν. Πηγα σε πολλούς γιατρούς και ένας μόνο ειδε κατι που δεν του αρεσε και με έστειλε για σαλπιγγογραφια.... και τελικα ειχε δικιο....

@Ginpuamμμμμ και τελικά όλα καλά ? 

εκανες εξωσωματική με δωρεά όμως ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

οκ νομίζω το καταλαβα . 

Ελπίζω να είμαι εγκυος , να είναι τελειομηνη και να πανε ολα καλά . Απλα ο γιατρος μου γενικά δεν μου κάνει εξετάσεις  . Και την θρομβοφιλία με δική μας πιεση την κάναμε . Το μονο που πρότεινε εκείνος είναι ενας καθαρισμός στο ενδομητριο λίγο καιρό πριν την τελευταία προσπάθεια... 

Anyway ... θα δουμε 

 

Ας ελπισουμε οτι εισαι εγκυος! Αλλα κ κατι να στραβωσει το πολυ πολυ αλλαζεις γιατρο κ βρισκεις εναν που θα σας ξεσκονισει στις εξετασεις!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 said:

@Ginpuamμμμμ και τελικά όλα καλά ? 

εκανες εξωσωματική με δωρεά όμως ?

Ολα καλα μετα την αφαίρεση. Εκανα 2 εμβρυομεταφορες και οι 2 με επιτυχια.

Στο θεμα σας πετάχτηκα σαν την πορδη μιας και ειδα τη  λεξη υδροσαλπιγγες. Δεν εχω σχέση με δωρεα ωαριων και ουτε ξερω που πανε τα 4 μου μ"αυτη τη διαδικασία 

  • Μου αρέσει 3

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ας ελπισουμε οτι εισαι εγκυος! Αλλα κ κατι να στραβωσει το πολυ πολυ αλλαζεις γιατρο κ βρισκεις εναν που θα σας ξεσκονισει στις εξετασεις!

@Mary H, σε ποιο κεντρο πας εσυ ? Πόσες προσπάθειες και τι ηλικία ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, σε ποιο κεντρο πας εσυ ? Πόσες προσπάθειες και τι ηλικία ?

Είμαι στο Εμβρυολαμπ, εχω κανει 2 προσπαθειες με δανεικα, μια εξωμητριο και η αλλη αρνητικό και τωρα ετοιμαζομαι για την 3η και ειμαι 48

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ginpuam είπε:

Ολα καλα μετα την αφαίρεση. Εκανα 2 εμβρυομεταφορες και οι 2 με επιτυχια.

Στο θεμα σας πετάχτηκα σαν την πορδη μιας και ειδα τη  λεξη υδροσαλπιγγες. Δεν εχω σχέση με δωρεα ωαριων και ουτε ξερω που πανε τα 4 μου μ"αυτη τη διαδικασία 

@Ginpuam,  καλα εκανες και μίλησες.. Ολοι οι καλοί χωραμε απλά εσυ εβαλες εμβρυο με δικό σου ωαριο ενώ όλες εμείς εδω βαζουμε εμβρυα που εχουν γονιμοποιηθεί με ξένο ωάριο ... ( με το σπέΕρμα του συζύγου μας ) .... 

Τωρα βεβαια υπάρχει και η περίπτωση κάποιο ζευγάρι να αναγκαστεί να πάρει τελείως ξένο εμβρυο ( αν υπάρχει πρόβλημα στα ωαρια αλλά κ στο σπέρμα ) 

Just now, Mary H είπε:

Είμαι στο Εμβρυολαμπ, εχω κανει 2 προσπαθειες με δανεικα, μια εξωμητριο και η αλλη αρνητικό και τωρα ετοιμαζομαι για την 3η και ειμαι 48

Και τι σου λένε ? Που οφείλονται οι προηγουμενες αποτυχίες ? 

Το εξωμητριο είχε να κάνει με τις σαλπιγγες ?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Ginpuam,  καλα εκανες και μίλησες.. Ολοι οι καλοί χωραμε απλά εσυ εβαλες εμβρυο με δικό σου ωαριο ενώ όλες εμείς εδω βαζουμε εμβρυα που εχουν γονιμοποιηθεί με ξένο ωάριο ... ( με το σπέΕρμα του συζύγου μας ) .... 

Τωρα βεβαια υπάρχει και η περίπτωση κάποιο ζευγάρι να αναγκαστεί να πάρει τελείως ξένο εμβρυο ( αν υπάρχει πρόβλημα στα ωαρια αλλά κ στο σπέρμα ) 

Και τι σου λένε ? Που οφείλονται οι προηγουμενες αποτυχίες ? 

Το εξωμητριο είχε να κάνει με τις σαλπιγγες ?

 

Για το εξωμητριο η εξηγηση που μου εδωσε ειναι αυτη που παρεθεσα πιο πανω. Για την αποτυχια μπορει να ειναι τυχαιο μπορει τα εμβρυα,, μπορει κ λογω του μικρου διαφραγματος. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ηταν μετα την αφαιρεση διαφραγματος ετσι? Το διαφραγμα σου ηταν μεγαλο?

Το διάφραγμα μου δεν ήταν μεγάλο Απλά είπε να το ψαλιδίσει λίγο για να το ανοίξει προκειμένου να έχω περισσότερο χώρο μέσα στη μήτρα λόγω του ότι έχω Δικερη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Το διάφραγμα μου δεν ήταν μεγάλο Απλά είπε να το ψαλιδίσει λίγο για να το ανοίξει προκειμένου να έχω περισσότερο χώρο μέσα στη μήτρα λόγω του ότι έχω Δικερη. 

Α, εχεις δικερη μητρα με διαφραγμα. Ψαχνοντας για το διαφραγμα διαβασα οτι εχει ιστο που δεν αιματωνεται καλα κ δημιουργει καποια θεματα ειτε μεγαλο ειτε μικρο. Βεβαια ο εξωσωματικος μου ειπε οτι το μικρο δε δημιουργει θεματα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Α, εχεις δικερη μητρα με διαφραγμα. Ψαχνοντας για το διαφραγμα διαβασα οτι εχει ιστο που δεν αιματωνεται καλα κ δημιουργει καποια θεματα ειτε μεγαλο ειτε μικρο. Βεβαια ο εξωσωματικος μου ειπε οτι το μικρο δε δημιουργει θεματα

Δημιουργεί δεν δημιουργεί το κάναμε και αυτό.... Και άντε να δούμε και τι άλλο Μαιρούλα.... Το θέμα είναι να πετύχουμε όχι να πάρω και ένα τρίτο από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...