Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αύριο άσε το περιμένω. Αν μασ πει να μασ δει ξανά σε δύο εβδομάδες δεν θα το αντέξουμε αχααχαχαχα. Κάθε εβδομάδα η κάθε δύο εβδομάδες είναι τα ραντεβού μέχρι τς 12 εβδομάδες;;; Ρε πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο 20 του μήνα 

      Εγώ θέλω να κάνω υπέρηχο κάθε 3 μέρες 😁😄 . Αυριο όλα θα πάνε τέλεια, το μωρο σας είναι κομάντο!!! Δε μασάει. Αν ζητήσεις να κάνετε υπέρηχο σε 10 μέρες και όχι σε 2 βδομάδες?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Θα πάω την Παρασκευή να δω αν όντως πέφτει η χοριακη γιατί ο γιατρός μας φοβησε λέγοντάς μας για εξομητριο...

Δεν θα πας Πέμπτη ; Τεστ έκανες σπίτι να δεις τι δείχνει αυτό ; Καλύτερα να μην αργείς δες τι γίνεται άμεσα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, maizra είπε:

Δεν θα πας Πέμπτη ; Τεστ έκανες σπίτι να δεις τι δείχνει αυτό ; Καλύτερα να μην αργείς δες τι γίνεται άμεσα 

Έκανα τεστ στο σπίτι βγήκε θετικό έκανα χοριακες που ήταν 38...83....και 135 η τελευταία έχει απόσταση απ' τη δεύτερη 4 μερες... Άρα βιοχημική κύηση.... Την Παρασκευή θα δούμε αν θα πέσει να ησυχάσω ή θα με ταλεπωρισει κι αλλο


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Έκανα τεστ στο σπίτι βγήκε θετικό έκανα χοριακες που ήταν 38...83....και 135 η τελευταία έχει απόσταση απ' τη δεύτερη 4 μερες... Άρα βιοχημική κύηση.... Την Παρασκευή θα δούμε αν θα πέσει να ησυχάσω ή θα με ταλεπωρισει κι αλλο

Γλυκιά μου τί ακούω!! Στη βιοχημική κύηση χοριακή δεν ανεβαίνει πέφτει... Στο λέω γιατί είχα μία και δεν είδα καμία αύξηση. επίσης στην αρχή μιας κύησης όταν η χοριακή είναι μικρή δεν διπλασιάζεται ακριβώς καμιά φορά στις δύο μέρες αλλά χρειάζεται τρεις. στη δική σου περίπτωση αυτό που δείχνει είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει αργά βέβαια χωρίς να έχουμε τους διπλασιασμους που όλοι οι γιατροί θέλουν αλλά ανεβαίνει... Από πού Λοιπόν προκύπτει βιοχημική κύηση και εξωμήτριο; Άλλωστε μόνο υπερηχογράφημα θα μπορούσε να στο δείξει αυτό.... Συνεχίζεις και παίρνεις τα φάρμακά σου;

Just now, Sofoulis είπε:

Έκανα τεστ στο σπίτι βγήκε θετικό έκανα χοριακες που ήταν 38...83....και 135 η τελευταία έχει απόσταση απ' τη δεύτερη 4 μερες... Άρα βιοχημική κύηση.... Την Παρασκευή θα δούμε αν θα πέσει να ησυχάσω ή θα με ταλεπωρισει κι αλλο

Γλυκιά μου τί ακούω!! Στη βιοχημική κύηση χοριακή δεν ανεβαίνει πέφτει... Στο λέω γιατί είχα μία και δεν είδα καμία αύξηση. επίσης στην αρχή μιας κύησης όταν η χοριακή είναι μικρή δεν διπλασιάζεται ακριβώς καμιά φορά στις δύο μέρες αλλά χρειάζεται τρεις. στη δική σου περίπτωση αυτό που δείχνει είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει αργά βέβαια χωρίς να έχουμε τους διπλασιασμους που όλοι οι γιατροί θέλουν αλλά ανεβαίνει... Από πού Λοιπόν προκύπτει βιοχημική κύηση και εξωμήτριο; Άλλωστε μόνο υπερηχογράφημα θα μπορούσε να στο δείξει αυτό.... Συνεχίζεις και παίρνεις τα φάρμακά σου;

@maizra άλλο κορίτσι ήθελα να ρωτήσω αν είναι έγκυος και κατά λάθος το έστειλα σε σένα... Εσύ εισαιιιιι!!!! Γιοουυπιιι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Γλυκιά μου τί ακούω!! Στη βιοχημική κύηση χοριακή δεν ανεβαίνει πέφτει... Στο λέω γιατί είχα μία και δεν είδα καμία αύξηση. επίσης στην αρχή μιας κύησης όταν η χοριακή είναι μικρή δεν διπλασιάζεται ακριβώς καμιά φορά στις δύο μέρες αλλά χρειάζεται τρεις. στη δική σου περίπτωση αυτό που δείχνει είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει αργά βέβαια χωρίς να έχουμε τους διπλασιασμους που όλοι οι γιατροί θέλουν αλλά ανεβαίνει... Από πού Λοιπόν προκύπτει βιοχημική κύηση και εξωμήτριο; Άλλωστε μόνο υπερηχογράφημα θα μπορούσε να στο δείξει αυτό.... Συνεχίζεις και παίρνεις τα φάρμακά σου;

Όχι δεν τα συνεχίζω ο γιατρός είπε να τα σταματήσω γιατί οι διπλασιασμοι δεν ήταν όπως έπρεπε!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Όχι δεν τα συνεχίζω ο γιατρός είπε να τα σταματήσω γιατί οι διπλασιασμοι δεν ήταν όπως έπρεπε!

Μάλιστα... ότι πει ο γιατρός.... Ωστόσο εγώ εξακολουθώ να εύχομαι το εμβρυακι σου να τους διαψεύσει όλους και να δυναμώσει.... Όσο για το αν είναι εξωμήτριο θα δείξει.... Σύντομα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Taggeris είπε:

Μάλιστα... ότι πει ο γιατρός.... Ωστόσο εγώ εξακολουθώ να εύχομαι το εμβρυακι σου να τους διαψεύσει όλους και να δυναμώσει.... Όσο για το αν είναι εξωμήτριο θα δείξει.... Σύντομα

Λογικά σήμερα η χοριακη θα έπρεπε να είναι πάνω απο 360... Απ' ότι έχω καταλάβει, μέχρι την Κυριακή πήγαινε καλά...και την Κυριακή σταμάτησε να διπλασιάζεται... Όσο για το εξωμήτριο ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω γιατί φοβάμαι πολύ,!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Λογικά σήμερα η χοριακη θα έπρεπε να είναι πάνω απο 360... Απ' ότι έχω καταλάβει, μέχρι την Κυριακή πήγαινε καλά...και την Κυριακή σταμάτησε να διπλασιάζεται... Όσο για το εξωμήτριο ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω γιατί φοβάμαι πολύ,!!

Μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά.... Αν είναι βιοχημική κύηση η χοριακή θα πέσει γρήγορα και θα αδιαθετησεις. Επίσης θετικό είναι ότι συλλαμβάνεις.... οπότε θα τα καταφέρεις και σύντομα. Έχεις άλλα εμβρυάκια κατάψυξη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά.... Αν είναι βιοχημική κύηση η χοριακή θα πέσει γρήγορα και θα αδιαθετησεις. Επίσης θετικό είναι ότι συλλαμβάνεις.... οπότε θα τα καταφέρεις και σύντομα. Έχεις άλλα εμβρυάκια κατάψυξη;

Ναι αλλά θα αλλάξω γιατρό, γιατί τα υπόλοιπα έμβρυα είναι πιο αδύναμα απ' αυτά που βάλαμε τώρα!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2019 at 12:47 ΜΜ, Dggs είπε:

Να σου ζήσεις @Clueμου γερή και τυχερή να είναι.... Εγώ γέννησα την Πέμπτη το πρωί... Αγοράκι το δικό μας και είναι ένας κούκλος μας έχει πάρει τα μυαλά.. Στην 38 βδομάδες ακρυβος εγώ και με έναν φυσιολογικό τοκετό πιο εύκολο δεν γίνετε... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια πραγματικά να ζήσουν αυτό το συναίσθημα γτ είναι το ομορφότερο πράγμα που υπάρχει. Το να γίνεσε μανούλα.. 

Να σου ζήσει κοριτσι μου να ειναι γερο και καλοτυχο. 

23 ώρες πρίν, maizra είπε:

Τρέμω όλη μέρα ... 85!

τεταρτη ξαναπάω  Η Παναγία μαΖι μας ...& ο Ταξιαρχης μας έκαναν το θαύμα τους ... 

Μπραβο συγχαρητήρια !!!!! Καλη εγκυμοσινη σου ευχομαι. Διαβασα την ιστορια σου και χαρηκα παρα παρα πολυ με το θετικο σου αποτελεσμα. 

πρίν από 48 λεπτά , Sofoulis είπε:

Θα πάω την Παρασκευή να δω αν όντως πέφτει η χοριακη γιατί ο γιατρός μας φοβησε λέγοντάς μας για εξομητριο...

Βρε @Sofoulis  πως φτασαμε στο συμπερασμα οτι ειναι εξωμητριο? Εγω το αφησα σε εναν καλο διπλασιασμο Καπου το χανω? Εκανες αλλη χωριακη και δεν ηταν καλη? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sofoulis είπε:

Έκανα τεστ στο σπίτι βγήκε θετικό έκανα χοριακες που ήταν 38...83....και 135 η τελευταία έχει απόσταση απ' τη δεύτερη 4 μερες... Άρα βιοχημική κύηση.... Την Παρασκευή θα δούμε αν θα πέσει να ησυχάσω ή θα με ταλεπωρισει κι αλλο

Συγγνωμη τωρα ειδα αυτη την απαντηση Ειχα κι εγω βιοχειμικη θα αργησει να πεσει η χοριακη σου. Λυπαμε πολυ για την εξέλιξη πραγματικα. Το να σου πω να μην στεναχωριέσαι ειναι πολυ ουτοπικο. Ειναι δυσκολο αλλα ξερω οτι δεν θα το βαλεις κατω .   

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, s@m. είπε:

Συγγνωμη τωρα ειδα αυτη την απαντηση Ειχα κι εγω βιοχειμικη θα αργησει να πεσει η χοριακη σου. Λυπαμε πολυ για την εξέλιξη πραγματικα. Το να σου πω να μην στεναχωριέσαι ειναι πολυ ουτοπικο. Ειναι δυσκολο αλλα ξερω οτι δεν θα το βαλεις κατω .   

Ευχαριστώ πολύ!! Φυσικά και δεν θα το βάλω κάτω... ελπίζω να μην αργήσει να πέσει η χοριακη... πραγματικά θέλω να τελειώνω με αυτό!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Γλυκιά μου τί ακούω!! Στη βιοχημική κύηση χοριακή δεν ανεβαίνει πέφτει... Στο λέω γιατί είχα μία και δεν είδα καμία αύξηση. επίσης στην αρχή μιας κύησης όταν η χοριακή είναι μικρή δεν διπλασιάζεται ακριβώς καμιά φορά στις δύο μέρες αλλά χρειάζεται τρεις. στη δική σου περίπτωση αυτό που δείχνει είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει αργά βέβαια χωρίς να έχουμε τους διπλασιασμους που όλοι οι γιατροί θέλουν αλλά ανεβαίνει... Από πού Λοιπόν προκύπτει βιοχημική κύηση και εξωμήτριο; Άλλωστε μόνο υπερηχογράφημα θα μπορούσε να στο δείξει αυτό.... Συνεχίζεις και παίρνεις τα φάρμακά σου;

Γλυκιά μου τί ακούω!! Στη βιοχημική κύηση χοριακή δεν ανεβαίνει πέφτει... Στο λέω γιατί είχα μία και δεν είδα καμία αύξηση. επίσης στην αρχή μιας κύησης όταν η χοριακή είναι μικρή δεν διπλασιάζεται ακριβώς καμιά φορά στις δύο μέρες αλλά χρειάζεται τρεις. στη δική σου περίπτωση αυτό που δείχνει είναι ότι η χοριακή ανεβαίνει αργά βέβαια χωρίς να έχουμε τους διπλασιασμους που όλοι οι γιατροί θέλουν αλλά ανεβαίνει... Από πού Λοιπόν προκύπτει βιοχημική κύηση και εξωμήτριο; Άλλωστε μόνο υπερηχογράφημα θα μπορούσε να στο δείξει αυτό.... Συνεχίζεις και παίρνεις τα φάρμακά σου;

@maizra άλλο κορίτσι ήθελα να ρωτήσω αν είναι έγκυος και κατά λάθος το έστειλα σε σένα... Εσύ εισαιιιιι!!!! Γιοουυπιιι

Καλημερα! Και στη βιοχημικη κυηση καποιες φορες ανεβαινει αλλα αργα . Το ιδιο κ στην παλινδρομη. Μπορει δηλ να συνεχιζει να ανεβαινει με αργους ρυθμους κ καποια στιγμη να πεσει. Ευχομαι να πεσει γρηγορα για να ησυχασει το τουτουνακι

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Φυσικά και δεν θα το βάλω κάτω... ελπίζω να μην αργήσει να πέσει η χοριακη... πραγματικά θέλω να τελειώνω με αυτό!

Καλημέρα! Ότι κι αν είναι περαστικό να είναι και να σου δώσει δύναμη!! Εκεί πάνω είναι ο Θεός και θα σε βοηθήσει! Προσπάθησε μόνο να είσαι ήρεμη. Όσο μπορείς βέβαια.

Εγώ περίμενα να με δει ο γιατρος εδώ και έναν μήνα για να ξεκινήσω την προετοιμασία και τελικά μου είπε να κάνω υπομονή. Με πήρε χθες το βράδυ, ξεκίνησα τα χάπια και Δευτέρα πάω να με δει. Απίστευτο άγχος και μεγάλος φόβος....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Taggeris είπε:

@maizra καλό διπλασιασμό σήμερα κορίτσι μου! Περιμένουμε τα νέα από τη χοριακή σου... Φιλιά πολλά

202 κοριτσια μου θα πάθω εγκεφαλικό αλήθεια ... τι είναι αυτό που γίνεται ;;; Θαύμα ;;;

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...