Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Taggeris είπε:

Δημιουργεί δεν δημιουργεί το κάναμε και αυτό.... Και άντε να δούμε και τι άλλο Μαιρούλα.... Το θέμα είναι να πετύχουμε όχι να πάρω και ένα τρίτο από τα ίδια...

Οχι βρε ολα καλα θα πανε. Δε στο Αφαιρεσε τελειως δηλαδή?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κορίτσια!

@dimitra19 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και φουσκωμένη κοιλίτσα!

Την Παρασκευή πήγε ο άντρας μου και έδωσε σπέρμα. Από τα 10 ωάρια που πήραμε, τα οχτώ ήταν καλά και τα έξι έγιναν έμβρυα. Με πήρε πριν λίγο ο γιατρός και στις 12 πάω στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορά. Το τι αγωνία έχω δεν περιγράφεται....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@dimitra19 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και φουσκωμένη κοιλίτσα!

Την Παρασκευή πήγε ο άντρας μου και έδωσε σπέρμα. Από τα 10 ωάρια που πήραμε, τα οχτώ ήταν καλά και τα έξι έγιναν έμβρυα. Με πήρε πριν λίγο ο γιατρός και στις 12 πάω στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορά. Το τι αγωνία έχω δεν περιγράφεται....

Καλοτεργιωτα κοριτσι μου. Καλη επιτυχια να εχεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marmav85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@dimitra19 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και φουσκωμένη κοιλίτσα!

Την Παρασκευή πήγε ο άντρας μου και έδωσε σπέρμα. Από τα 10 ωάρια που πήραμε, τα οχτώ ήταν καλά και τα έξι έγιναν έμβρυα. Με πήρε πριν λίγο ο γιατρός και στις 12 πάω στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορά. Το τι αγωνία έχω δεν περιγράφεται....

Αντε με το καλο τα μωρα στην κοιλιτσα!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας πω τα νέα μου!! Τελικά κάναμε λαπαροσκοπιση...ευτυχώς!!! Η μία σάλπιγγα ήταν κατεστραμμένη και στην άλλη (η καλή) είχε μέσα από της το εμβρυο... Βγάλαμε κι ένα ινομοιομα 7.8 εκατοστά αυτό ήταν πάνω απ' τη μήτρα σαν ομπρέλα και επηρέαζε τη μήτρα που έκανε  ατσαλες συσπάσεις και δεν άφηνε τα έμβρυα να εμφυτεύουν σωστά και να μεγαλώσουν!!! Χειρουργείο 4+  ώρες !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 7

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@dimitra19 καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και φουσκωμένη κοιλίτσα!

Την Παρασκευή πήγε ο άντρας μου και έδωσε σπέρμα. Από τα 10 ωάρια που πήραμε, τα οχτώ ήταν καλά και τα έξι έγιναν έμβρυα. Με πήρε πριν λίγο ο γιατρός και στις 12 πάω στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορά. Το τι αγωνία έχω δεν περιγράφεται....

Σου εύχομαι ολα καλα να πάνε! Να στεργιωσουν και να τρανεψουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!

Έγινε η εμβρυομεταφορά και στις 28 Οκτωβρίου είναι να κάνω την χοριακή.

Καλη επιτυχία σου εύχομαι !!!! Να πάνε ολα καλά με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Σε ποιο κεντρο και σε ποιο γιατρό πήγες ? 

Κορίτσια μια ερώτηση αν γνωρίζετε

Σε αυτήν την 3η προσπάθεια μου είπαν πριν την ετ και 2 μέρες μετά να κάνω κολπική πλύση με algofren elle. Μια μαια στην κλινική μου είπε ότι καθαρίζει ο κόλπρος απο τα πολλά φάμρμακα που παίρνω. 

Χθες ξαναμιλησα με τον γιατρό και μου είπε να ξανακανω μια πλύση σημερα και την Πέμπτη . . Είπε ότι βοηθάει στην εμφυτευση . Εχετε ξανακουσει κάτι  σχετικό ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

Καλη επιτυχία σου εύχομαι !!!! Να πάνε ολα καλά με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Σε ποιο κεντρο και σε ποιο γιατρό πήγες ? 

Κορίτσια μια ερώτηση αν γνωρίζετε

Σε αυτήν την 3η προσπάθεια μου είπαν πριν την ετ και 2 μέρες μετά να κάνω κολπική πλύση με algofren elle. Μια μαια στην κλινική μου είπε ότι καθαρίζει ο κόλπρος απο τα πολλά φάμρμακα που παίρνω. 

Χθες ξαναμιλησα με τον γιατρό και μου είπε να ξανακανω μια πλύση σημερα και την Πέμπτη . . Είπε ότι βοηθάει στην εμφυτευση . Εχετε ξανακουσει κάτι  σχετικό ?

Στο ΡΕΑ πήγα. Εκεί είναι ο γιατρος μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Στο ΡΕΑ πήγα. Εκεί είναι ο γιατρος μου

@Marmav85, εκεί εκανες την εμβρυομεταφορά? Δεν πήγες σε κλινική αναπαραγωγής δηλ.? Θες να μου πεις και πως λέγεται ο γιατρός ?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Αγγειωση εχει η περιοχη του διαφραγματος?Σ εμενα βρηκε αναγγειο την περιοχη

Δεν βρήκε κάτι.. έκανε και βιοψία μου είπε και είναι όλα καθαρά

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!

Έγινε η εμβρυομεταφορά και στις 28 Οκτωβρίου είναι να κάνω την χοριακή

 Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! 

1 hour ago, Sofoulis είπε:

Κορίτσια μου να σας πω τα νέα μου!! Τελικά κάναμε λαπαροσκοπιση...ευτυχώς!!! Η μία σάλπιγγα ήταν κατεστραμμένη και στην άλλη (η καλή) είχε μέσα από της το εμβρυο... Βγάλαμε κι ένα ινομοιομα 7.8 εκατοστά αυτό ήταν πάνω απ' τη μήτρα σαν ομπρέλα και επηρέαζε τη μήτρα που έκανε  ατσαλες συσπάσεις και δεν άφηνε τα έμβρυα να εμφυτεύουν σωστά και να μεγαλώσουν!!! Χειρουργείο 4+  ώρες !!!

Καλή ανάρρωση τώρα κορίτσι μου.... Με τις καλύτερες συνθήκες την επόμενη φορά θα έχεις επιτυχία είμαι σίγουρη!!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Καλη επιτυχία σου εύχομαι !!!! Να πάνε ολα καλά με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Σε ποιο κεντρο και σε ποιο γιατρό πήγες ? 

Κορίτσια μια ερώτηση αν γνωρίζετε

Σε αυτήν την 3η προσπάθεια μου είπαν πριν την ετ και 2 μέρες μετά να κάνω κολπική πλύση με algofren elle. Μια μαια στην κλινική μου είπε ότι καθαρίζει ο κόλπρος απο τα πολλά φάμρμακα που παίρνω. 

Χθες ξαναμιλησα με τον γιατρό και μου είπε να ξανακανω μια πλύση σημερα και την Πέμπτη . . Είπε ότι βοηθάει στην εμφυτευση . Εχετε ξανακουσει κάτι  σχετικό ?

Σε κανένα κέντρο δεν μου είπαν κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofoulis είπε:

Κορίτσια μου να σας πω τα νέα μου!! Τελικά κάναμε λαπαροσκοπιση...ευτυχώς!!! Η μία σάλπιγγα ήταν κατεστραμμένη και στην άλλη (η καλή) είχε μέσα από της το εμβρυο... Βγάλαμε κι ένα ινομοιομα 7.8 εκατοστά αυτό ήταν πάνω απ' τη μήτρα σαν ομπρέλα και επηρέαζε τη μήτρα που έκανε  ατσαλες συσπάσεις και δεν άφηνε τα έμβρυα να εμφυτεύουν σωστά και να μεγαλώσουν!!! Χειρουργείο 4+  ώρες !!!

Κορίτσι δεν ξέρω τι είχε προηγηθεί στην περίπτωση σου αλλά και μόνο που διαβάζω τα παραπάνω υποψιάζομαι ότι μάλλον εχεις ταλαιπωρηθεί. Σου ευχομαι απο καρδιάς να αναρρώσεις γρήγορα , αν είναι περαστικά όλα και σύντομα να μπορέσεις να συνεχίσεις το ταξίδι σου σε μια επιτυχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...