Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, dimitra19 είπε:

Ax κορίτσια πολύ σας ευχαριστω!!!

@DIMITRAS, μην κάνεις τεστ με τίποτα! Εγω την εχω ξαναφαει την φόλα στην 2η προσπάθεια .. ασε μια και καλή στη χοριακή . !

@Mary H, @Georgia1972, αυτό που λες δεν παίζει .. να το συζητήσουμε με το γιατρό ... εχει γίνει στο παρελθόν κ μου βγήκε ξινό ... γιατί θεώρησε ότι έκανα παραπονα στο γιατρό... οπότε αστο απλά εχει αυτές τις απόψεις ..

Οσο για τα επιχειρήματα σου – 3 μύθους πραγματικά με βοηθησες πάρα πολύ !  

Δεν φταίει αυτός εγώ φταίω .. που τ' ανέχομαι!

Αντε να μην το χοντρύνω βραδιάτικα! 

@anoulious, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια . Βεβαιω δεν έχω ίδέα τι είναι όσα αναφέρεις ((παραθυρο-μερες προγεστερονης), φλεγμονες,υστεροσκοπηση. Υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει ποτέ . Μέρες προγεστερόνης επισης δεν ξέρω τι είναι . Για το παράθυρο που λες κατι διαβαζα νομίζω σήμερα στο internet αλλά δεν νομίζω ότι με αφορά αφου είμαι με δωρεά ωαρίων  . Σ’ ευχαριστώ όμως !

 

@melisaki74Σ’ ευχαριστώ πολύ . Τι εννοείς να μην ήταν καλός ο κύκλος της δότριας ? Πηραν 8 ωαρια απ’ ότι μου είπαν και μου βάλανε 2 βλαστοκύστες . Οσο για το σπέρμα .. συμφωνα με τον γιατρό το έχουν ελέγξει και είναι πυραυλοκίνητο !

 

@SofoulisΣ’ ευχαριστώ  πολύ κορίτσι 

 

@linaa Σ΄ευχαριστώ κορίτσι … τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη ε !! χαχα

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες ... ότι κ να πω είναι πολύ λίγο .. αλλά έχω μια απορία ρε κορίτσια ... Μόνο ο δικός μου είναι ετσι .. ? 

Δημητρουλα μου αυτα που σου ειπε η @anoulious βαλτα κάτω και καντα με την σειρά. Εκεί ειναι το θεμα σου ειμαι σιγουρη. @Mary H δεν νομιζω οτι έχουν θεμα τα ωάρια , ουτε το σπερμα, η μήτρα θελει ψάξιμο.

 Εμενα κοριτσια χτες ο δικος μου μου ειπε οτι αν ξέραμε ολα αυτο που θα περνούσαμε θα πηγαίναμε με παρένθετη απο την αρχη που ειχαμε στην άκρη τα χρηματα που τελικα φάγαμε στις εξωςωματικες. Πολυ μου κακοφάνηκε. Του απάντησα οτι σε καμια περιπτωση δεν θα το καναμε αυτο απο την αρχη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H

Τι είναι το παραθυρο εμφυτευσης ? Τι εννοείς να δω ποιας μέρας ηταν τα έμβρυα? Ηταν βλαστοκύστες 5 ημερών . 

Οσο για το να αλλάξουμε δότρια σχετικό είναι .. καταρχας δεν ξέρω πότε θα ξανακάνω άλλη προσπάθεια .. και σε ποιο κέντρο .. Σε επόμενη προσπαθεια θα θελα να αλλάξω ιδανικά.

Επίσης δεν ξέρω κατα   πόσο είναι στο χέρι μου να το  αποφασίσω αυτό. Αλλά αντες πες ότι συμφωνούν απο το κέντρο ... πως ξέρω ότι στ 'αληθεια είναι απο αλλη δότρια ?

@Blondie, σε ευχαριστώ . Το σπέρμα είναι οκ . Το θέμα μου δεν είναι να κατηγορησω το σπέρμα του βεβαια... ουτε εκείνος με κατηγορεί για το πρόβλημα μου απλά με ήθελε πιο αποφασιστική στο στοχο μας... ας πουμε... 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Λίγες ώρες έμειναν και θα κάνεις την χοριακή σου. Μπορεί χίλια δυο πράγματα να έγιναν με το τεστ... Δείξε δύναμη!! Σκέψου θετικά! Είναι δύσκολο αλλά αυτό θα σε κρατήσει! Και εμένα μου έλεγε ο γιατρος μου για την ψυχολογία μου και να μην αγχώνομαι αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο...

Οσο για τον άντρα σου σίγουρα πονάει και εκείνος αλλά δεν ξέρει πως να το δείξει... Εσένα αγαπάει και ξεσπάει πάνω σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δημητρουλα μου αυτα που σου ειπε η @anoulious βαλτα κάτω και καντα με την σειρά. Εκεί ειναι το θεμα σου ειμαι σιγουρη. @Mary H δεν νομιζω οτι έχουν θεμα τα ωάρια , ουτε το σπερμα, η μήτρα θελει ψάξιμο.

 Εμενα κοριτσια χτες ο δικος μου μου ειπε οτι αν ξέραμε ολα αυτο που θα περνούσαμε θα πηγαίναμε με παρένθετη απο την αρχη που ειχαμε στην άκρη τα χρηματα που τελικα φάγαμε στις εξωςωματικες. Πολυ μου κακοφάνηκε. Του απάντησα οτι σε καμια περιπτωση δεν θα το καναμε αυτο απο την αρχη.

Καντι μου συμφωνω για το ψαξιμο της μητρας αλλα εδω σ αυτο το φορουμ εχει πολλες κοπελες που ειχαν θεμα τα ωαρια της δοτριας κ με το που αλλαξαν δοτρια ηρθε το πολυποθητο θετικο. Και ο εξωσωματικος μου το ειπε οτι μπορει κ να φταινε τα εμβρυα ή τα ωαρια


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καντι μου συμφωνω για το ψαξιμο της μητρας αλλα εδω σ αυτο το φορουμ εχει πολλες κοπελες που ειχαν θεμα τα ωαρια της δοτριας κ με το που αλλαξαν δοτρια ηρθε το πολυποθητο θετικο. Και ο εξωσωματικος μου το ειπε οτι μπορει κ να φταινε τα εμβρυα ή τα ωαρια

Εντάξει να τύχει μια φορα. Τρεις ομως ξεφεύγει λιγο απο το τυχαίο.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Δημητρουλα μου αυτα που σου ειπε η @anoulious βαλτα κάτω και καντα με την σειρά. Εκεί ειναι το θεμα σου ειμαι σιγουρη. @Mary H δεν νομιζω οτι έχουν θεμα τα ωάρια , ουτε το σπερμα, η μήτρα θελει ψάξιμο.

 Εμενα κοριτσια χτες ο δικος μου μου ειπε οτι αν ξέραμε ολα αυτο που θα περνούσαμε θα πηγαίναμε με παρένθετη απο την αρχη που ειχαμε στην άκρη τα χρηματα που τελικα φάγαμε στις εξωςωματικες. Πολυ μου κακοφάνηκε. Του απάντησα οτι σε καμια περιπτωση δεν θα το καναμε αυτο απο την αρχη.

Παρένθετη ε ? Καλά δεν ξέρω ρε κορίτσια αυτό δεν θα μπορούσα να το επιλέξω. Εγω του είχα προτείναι εξαρχης να υιοθετήσουμε αλλά δεν ήθελε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H

Τι είναι το παραθυρο εμφυτευσης ? Τι εννοείς να δω ποιας μέρας ηταν τα έμβρυα? Ηταν βλαστοκύστες 5 ημερών . 

Οσο για το να αλλάξουμε δότρια σχετικό είναι .. καταρχας δεν ξέρω πότε θα ξανακάνω άλλη προσπάθεια .. και σε ποιο κέντρο .. Σε επόμενη προσπαθεια θα θελα να αλλάξω ιδανικά.

Επίσης δεν ξέρω κατα   πόσο είναι στο χέρι μου να το  αποφασίσω αυτό. Αλλά αντες πες ότι συμφωνούν απο το κέντρο ... πως ξέρω ότι στ 'αληθεια είναι απο αλλη δότρια ?

@Blondie, σε ευχαριστώ . Το σπέρμα είναι οκ . Το θέμα μου δεν είναι να κατηγορησω το σπέρμα του βεβαια... ουτε εκείνος με κατηγορεί για το πρόβλημα μου απλά με ήθελε πιο αποφασιστική στο στοχο μας... ας πουμε... 

Το παραθυρο εμφυτευσης ειναι το χρονικο διαστημα που η μητρα ειναι δεκτικη για εμφυτευση. Πες το στο γιατρο σου κ αναλογως με τα πρωτα σου εμβρυα λογικα θα το κανονισει κ πιστευω ηδη το εχει κανει. Για την αλλαγη δοτριας αν δεν εχεις εμοιστοσυνη στο κεντρο θα μπορουσες να ρωτησεις αλλου σε αλλο κεντρο. Ξεκινα πρωτα με τη μητρα ψαξτε την κι αν ολα καλα καλο θα ειναι να αλλαξεις δοτρια. Οι παλλινδρομες συμβαινουν ειτε λογω ωαριων ειτε λογω θρομβοφιλιας, ανατομικες ανωμαλιες μητρας ή φλεγμονες

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Παρένθετη ε ? Καλά δεν ξέρω ρε κορίτσια αυτό δεν θα μπορούσα να το επιλέξω. Εγω του είχα προτείναι εξαρχης να υιοθετήσουμε αλλά δεν ήθελε....

Κι εγω εδώ και χρόνια παρακαλάω να κάνουμε αίτηση και θεωρεί οτι θα ανοίξουμε τον ασκό του αιολου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εντάξει να τύχει μια φορα. Τρεις ομως ξεφεύγει λιγο απο το τυχαίο.

Εχει τυχει εδώ σε κοριτσια συγκεκριμενες περιπτωσεις με 3 ή 4 φορες αρνητικο ή 3 φορες βιοχημικες κ η μητρα ηταν τελεια. Μολις αλλαξαν δοτρια εμειναν εγκυες χωρις να αλλαξουν τιποτα αλλο κ με καθαρη μητρα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω εδώ και χρόνια παρακαλάω να κάνουμε αίτηση και θεωρεί οτι θα ανοίξουμε τον ασκό του αιολου.

Κοιτα είναι δύσκολο απο ότι έχω καταλάβει , κι αν λάβει υπόψον ότι περνάς απο κοινωνικούς λοιτουργους , κλπ ... σε ξεσκονίζουν εμένα αυτό με φοβίζει.. μπορεί να δουν κάτι κ να μην τους κάνουμε αλλα ότι κ να λέω δεν εχει σημασία αφου δεν θέλει . 

Τον δυσκολευει πως να χειριστεί ένα παιδί που μετά απο χρόνια μπορεί να γυρίσει να του πει .. " δεν είσαι πατέρας μου " .... δεν του ρίχνω άδικο . Είναι κι αυτό δύσκολο. τεσπα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Κι εγω εδώ και χρόνια παρακαλάω να κάνουμε αίτηση και θεωρεί οτι θα ανοίξουμε τον ασκό του αιολου.

Εμενα μου ελεγε προχθες παμε να υιοθευησουμε. Θελει με τα χιλια. οχι αλλο εξωσωματικες λεει. Ο καθενας το ζορι του τελικα κ το κολλημα του


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εμενα μου ελεγε προχθες παμε να υιοθευησουμε. Θελει με τα χιλια. οχι αλλο εξωσωματικες λεει. Ο καθενας το ζορι του τελικα κ το κολλημα του

Λες και το εχουμε σίγουρο οτι θα μας δώσουν...


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εχει τυχει εδώ σε κοριτσια συγκεκριμενες περιπτωσεις με 3 ή 4 φορες αρνητικο ή 3 φορες βιοχημικες κ η μητρα ηταν τελεια. Μολις αλλαξαν δοτρια εμειναν εγκυες χωρις να αλλαξουν τιποτα αλλο κ με καθαρη μητρα

Ρε κορίτσια οκ καταλαβαίνω τι λέτε.. υποτίθεται ότι είναι 2 διαφορετικές δότριες. Πως μπορείς να είσαι σίγουρη για την δότρια αφου όλα γίνονται ανώνυμα και τελικα ούτε ξέρεις τι και πως..

Γιατί το σπέρμα του άντρα μου ... ξέρω που βρίσκεται .. ? μπορεί να βρίσκεται σε οποιαδήποτε άλλη γυναίκα αυτή τη στιγμή κ να μην ξέρουμε τίποτα. Και δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμενο κέντρο . Αυτό ισχυει για όλα τα κέντρα κατα την γνωμη μου . 

Just now, Mary H είπε:

Εμενα μου ελεγε προχθες παμε να υιοθευησουμε. Θελει με τα χιλια. οχι αλλο εξωσωματικες λεει. Ο καθενας το ζορι του τελικα κ το κολλημα του

Εμενα αν μου το έλεγε αυτό θα το είχα κάνει χθες ... 

Δεν το σκέφτεσαι ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κοιτα είναι δύσκολο απο ότι έχω καταλάβει , κι αν λάβει υπόψον ότι περνάς απο κοινωνικούς λοιτουργους , κλπ ... σε ξεσκονίζουν εμένα αυτό με φοβίζει.. μπορεί να δουν κάτι κ να μην τους κάνουμε αλλα ότι κ να λέω δεν εχει σημασία αφου δεν θέλει . 

Τον δυσκολευει πως να χειριστεί ένα παιδί που μετά απο χρόνια μπορεί να γυρίσει να του πει .. " δεν είσαι πατέρας μου " .... δεν του ρίχνω άδικο . Είναι κι αυτό δύσκολο. τεσπα... 

Εγω δεν εχω θεμα με τους ελέγχους. Ναι μπορει ενα παιδί να το πει αυτο, αλλα θεωρω οτι αν το μεγαλώσεις με αγάπη δεν θα το εννοεί ακομα κι αν το ξεστομίσει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...