Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Kριμα βρε κοριτσι! Προσπαθησε το με δανεικά ψαξε ομως κεντρο αξιοπιστο με καλες δοτριες

Ευχομαι να εισαι εγκυουλα. που μαλλον θα γινει, εισαι πολυ μικρο κοριτσι πας με δανεικα οποτε ολες οι συνθηκες ιδανικες!

Μακαρι να ειναι έτσι.... 

Σε λιγακι θα παω για τη χοριακη.... 

Αυριο που θα εχω νεοτερα θα σας πω..... 

 

Μακαριιιιιιιιιιι

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, GatoulaM είπε:

Μακαρι να ειναι έτσι.... 

Σε λιγακι θα παω για τη χοριακη.... 

Αυριο που θα εχω νεοτερα θα σας πω..... 

 

Μακαριιιιιιιιιιι

Ολα θα πανε τελεια!Μην αγχωνεσαι καθολου! Μια τεραστια χοριακη!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Μακαρι να ειναι έτσι.... 

Σε λιγακι θα παω για τη χοριακη.... 

Αυριο που θα εχω νεοτερα θα σας πω..... 

 

Μακαριιιιιιιιιιι

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου και μια χοριακή πολύ πολύ μεγάλη!!!

καλημερα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2019 at 5:36 ΜΜ, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ... Καταρχας είδα ότι όλες με έχετε στο μυαλό σας και σας είμαι ευγνώμων μέσα απο την κάρδιά μου ! 

@angel23, ήταν η 3η μου προσπάθεια , ολες ήταν με δωρεά ωαρίου 

λοιπόν να σας πω τα νεότερα. !!!!

Καταρχας να σας πω ότι δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ. Είχα δυσφορία, αγχος και κάτι σαν δύσπνοια. Νομιζα ότι θα ΄πάθω εγκεφαλικο , εμφραγμα ή κάτι τέτοιο και τώρα είμαι περίεργα αλλά όσο περνάει η ώρα μου περνάει . 

Σηκωθηκαμε το πρωί με τραγικά άσχημη διάθεση ! Ο άντρας μου ήταν χάλια , την μια τα ' βαζε μαζί μου , την άλλη με τον εαυτό του, μετά με τους γιατρούς κ.ο.κ. 

Να μην σας τα πολυλογω πήγαμε κι εκανα την χοριακή, και περιμέναμε σε ενα καφε για το αποτέλεσμα  , μόλις μας ενημέρωσαν απο την κλινική για το ΑΡΝΗΤΙΚΟ αποτέλεσμα ανεβήκαμε πάνω και ζητήσαμε να μιλήσουμε με τον διευθυντή τον κο. Ξυδιά.  

Να αναφερω οτι την 1η φορά που ηταν θετικό με είχε παρει ο ίδιος ο γυναικολόγος μου να το ανακοινώσει ενώ τις αλλες 2 φορες που ήταν αρνητικό μου τηλεφωνουσαν απεθείας απο την κλινικη ισχυριζομενοι ότι ο γιατρός μου θα με πάρει αργότερα γιατί είναι σε χειρουργείο . Οντως την 2η φορά με είχε πάρει τηλ , σήμερα μου είπαν ότι πάλι είναι σε χειρουργείο - κάτι που ξέρω ότι δεν ισχύει , δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες αλλά το ξέρω - μέχρι στιγμής δεν με εχει πάρει και δεν με νοιάζει απλά το αναφέρω γιατί μου εχει χτυπήσει κάπως και αυτό ! 

Τεσπά, ήρθε ο Ξυδιας , και καναμε μια μινι συζητηση  .

Καταρχας αναφέρθηκε σε υστεροσκόπηση και του είπα ότι δεν έχω κάνει. Εκείνος ανεφερε ότι είχε πει στον γιατρό μου να μου κάνει μια πριν προχωρήσουμε. Εκεί λοιπόν κόλλησα . .του εξηγησα ότι κάναμε κάτι πριν λίγο καιρό ( δεν θυμάμαι όμως την λέξη υστεροσκοπηση ) , μου είχε πει ότι θα μου καθάριζε λίγο το ενδομητριο εφόσον το έκρινε σκόπιμο επειδή καμια φορά λέει μαζευει κάτι ασπρες βλένες και μου έκανε κ μια μικρή διάνοιξη τραχήλου .. .Αυτο έγινε με μέθη σε γνωστό μαιευτηριο . Δεν έχω ουτε ένα χαρτί που να λέει τι ήταν αυτό που έκανα κ ποια ήταν τα ευρήματα. Ο Ξυδιάς το ονόμασε "σκρατς ". Αυτό λέει είναι ... Με ρώτησε αν έχω cd και του είπα ότι δεν έχω τίποτα... με ρώτησε πως γίνεται αυτό ? οταν πληρωσες δεν σου έδωσαν κάτι ,,,? Κ του εξήγησα ότι τα λεφτά τα έδωσα απευθείας στον γιατρο και δεν ξέρω τίποτα άλλο . 

Μου ζήτησε να του στείλω με mail όλες μου τις εξετάσεις να τις μελετήσει ο ίδιος. Αναφερθηκαμε καποια στιγμή στις εξετάσεις θρομβοφιλίας κ είπε την λέξη ομοκυστεινη . Τότε μου βάρεσαν καμπανάκια και θυμήθηκα την γνωματευση του αιματολόγου όπου αναφερόταν σε ήπια αύξηση ομοκυστεινης για την οποιά μου συνεστησε filicine & neurobion για 1 μήνα , επίσης μικρή αύξηση των ΑΝΑ τα οποία όπως αναφέρει στην γνωματευσή του ήταν μην αξιολογίσιμα κλινικά προς το παρόν αλλά χρήζουν επανεξετασης μετά απο 1 μήνα. 

Τότε λοιπόν εκείνος μου είπε.. αααα μάλιστα. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να δουμε. Κάνατε την επανεξεταση ????ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ του λέω γιατι ο γιατρός μου εκρινε ότι δεν είναι σημαντικό και μαλιστα επειδή όταν ξεκίνησα πρωτόκολλο για εξωσωμ δεν είχα κλείσει ακόμα μήνα που έπαιρνα την αγωγή του αιματολόγου όταν τον είχα ρωτήσει αν πρέπει να συνεχίσω να παίρνω τα neurobion γιατί τα filicine ηταν μες το νέο πρωτόκολο μου είχε πει : Χεστήκαμε για τα neurobion , βιταμινουλες είναι .. και να μην τα πάρεις δεν μας νοιάζει.  Ο Ξυδιας τόνισε ότι έπρεπε να γίνει επανεξεταση και να ρυθμιστουν όλα αυτά πριν κάνω αλλη προσπάθεια ..μας εξήγησε ότι μπορεί ο οργανισμός να έχει αναπτύξει καποιο αυτοάνοσο . Αν κατάλαβα καλά... 

Ο άντρας μου όπως καταλαβαίνετε .. ήταν εξαλλος αλλά κύριος !

Του εξηγήσαμε ότι δεν θέλουμε να κακολογήσουμε τον άλλον γιατρό αλλά όλα αυτά μας βάζουν σε σκέψεις... ! Τεσπά ο άντρας μου του ζήτησε να μας αναλάβει εκείνος . Είπε ότι θα το κάνει .. με την προυποθεση όταν μείνω εγκυος να με ξεγεννήσει ο πρώτος γιατρός. Συμφωνήσαμε (απλα για να μην το κάνουμε θέμα ... αλλά μεταξύ μας δεν το κόβω ... ) 

Τεσπά του έστειλα ότι εξετασεις εχω σε mail να τα μελετήσει , θα ψαξει απο τον γιατρό να βρει την υστεροσκόπηση ή ότι άλλο ήταν αυτό που εκανα και βλέπουμε. 

Ο άντρας μου μου είπε : Γυρνάμε σελίδα , το προσπάθούμε και μ' αυτόν και βλέπουμε κι αν παλι στραβωσει η φάση .. απευθείας παμε στον Τσιριγώτη !!!!

Οπότε τώρα θα περιμένουμε να δουμε τι θα μας πει κι αυτός . Θελω να πιστεύω ότι επειδή είναι ο  διευθυντής κι εχω ακούσει καλά λογια γι' αυτόν ότι θα πάνε όλα καλά !!! 

Θα δουμε ...

Αυτα απο μένα . !!! Πολύ αναστατωση .. και ομολογώ ότι το χθεσινο βράδυ ήταν απο τα δυσκολότερα που εχω ζήσει γενικά στην ζωή μου ... 

Μακάρι να μην ξανανιώσω έτσι και να μην το νιώσει και κανείς. .. 

Εξήγησα βεβαια κ στον άντρα μου ότι με σταναχωρησε πολύ η στάση του απεναντί μου . Μου ζήτησε να τα ξεχάσουμε όλα και να ανασυγκροτηθουμε . Να κάνουμε focus στον στόχο μας και τίποτα άλλο. Βεβαια μου το πέταξε να μην ξαναρχίσω το τσιγάρο ... ε ? Ανασκουμπωνόμαστε λοιπον και βλέπουμε !!! 

Α και κάτι ακόμα ... τον ρωτήσαμε τι γίνεται όταν έχουμε υπόλοιπα εμβρυα για 1 ακόμα προσπάθεια κι αν όλα πάνε καλά και μείς μετά απο χρόνια θέλουμε αδερφάκι τι γίνεται ? Ο γιατρός μας δεν μας είχε δώσει ποτέ σαφή εξηγηση και μάλιστα μας είχε πει ότι και να είναι απο διαφορετικές δότριες τι πειράζει !!!!! 

Τοτε εκείνος μας εξηγησε ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει κι έχουμε το δικαίωμα αν θέλουμε τωρα που υπάρχει η συγκεκριμένη δότρια κι εφόσον πετύχει η διαδικασία να πληρώσποουμε ένα ποσό ώστε να την κάνουν πάλι ωορρηξία , να φτιάξουν τα έμβρυα και να τα καταψυξουν για το μέλλον .. για όσο καιρό θέλουμε σε περίπτωση που μελλοντικά θελαμε αδερφάκι . 

Αυτα απο μένα !!!  

 

 

 

Λυπαμε παρα πολυ για το αρνητικο αποτελεσμα που ειχες Ειμαι σιγουρη ομως οτι δεν θα το βαλεις κατω.

@GatoulaM καλα αποτελεσματα κι απο εμενα. 

Κοριτσια τωρα που σας διαβαζα Διαπιστωσα κι εγω οτι δεν εχω τιποτα απο την λαπαροσκοπιση - υστεροσκοπιση που εκανα για αφαιρεση σαλπιγγας και πολυποδα. Εχω μονο την βιοψια απο τον πολυποδα. Δεν εχω dvd Την επεμβαση την ειχα κανει στον Αγ Λουκα. Υπαρχει περιπτωση να εχουν αντιγραφα μετα απο δυο χρονια? Απο την αλλη αφου θελω να την επαναλαβω υπαρχει νοημα να τα ζητησω?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!! !

ΓΕΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!! 

Θυμάστε που λέγαμε ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω κάνει ?

Scratching ή Υστεροσκόπηση ή και τα 2 ?  Ε λοιπόν δεν είναι τίποτα απο τα 2 !!!!

Ενα απλό καθάρισμα μητρας  μου  είπαν και γι΄ αυτό δεν υπάρχει και CD ! Και πλήρωσα και 300€!!! 

Να γελάσω ή να κλάψω ????????

Τεσπα , μόλις τωρα το έμαθα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας !!! 

@GatoulaM, Cross Fingures !! Καλή επιτυχία από καρδιάς !!!! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dimitra19 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!! !

ΓΕΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!! 

Θυμάστε που λέγαμε ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω κάνει ?

Scratching ή Υστεροσκόπηση ή και τα 2 ?  Ε λοιπόν δεν είναι τίποτα απο τα 2 !!!!

Ενα απλό καθάρισμα μητρας  μου  είπαν και γι΄ αυτό δεν υπάρχει και CD ! Και πλήρωσα και 300€!!! 

Να γελάσω ή να κλάψω ????????

Τεσπα , μόλις τωρα το έμαθα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας !!! 

@GatoulaM, Cross Fingures !! Καλή επιτυχία από καρδιάς !!!! 

Καλημερα!Ε δεν μπορει..Ενα απλο scratch θα σου το εκανε γιανα εισαι πιο γονιμη..Αυτο το κανουν οι γιατροι και  απο μονοι τους..Σιγα το πραγμα..Αν δεν σου εκανε ουτε αυτο ειναι απαραδεκτος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!! !

ΓΕΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!! 

Θυμάστε που λέγαμε ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω κάνει ?

Scratching ή Υστεροσκόπηση ή και τα 2 ?  Ε λοιπόν δεν είναι τίποτα απο τα 2 !!!!

Ενα απλό καθάρισμα μητρας  μου  είπαν και γι΄ αυτό δεν υπάρχει και CD ! Και πλήρωσα και 300€!!! 

Να γελάσω ή να κλάψω ????????

Τεσπα , μόλις τωρα το έμαθα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας !!! 

@GatoulaM, Cross Fingures !! Καλή επιτυχία από καρδιάς !!!! 

να γελάσουμε όχι γιατί να  το κάνουμε.??? ..Μήπως νομίζεις εμείς ολες εδώ δεν έχουμε πληρώσει τέτοια παρεμφε ρεί??? η δεν έχουν γίνει λάθοι από γιατρούς ???? ολες μας πιστεύω από κάτι έχουμε μα θυμάστε ...

να μας λες ότι θες γιαυτο είμαστε εδώ...

κοίτα μπροστά όμως τώρα κ όλα γίνουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@anoulious, Κορίτσι όχι !!! Ουτε Scratching ούτε Υστεροσκόπηση !!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ! 

Μου το επιβεβαιωσε πριν λίγο ο Διευ/ντης της κλινικής και υπόψιν ότι ο Διευθ/ντης του είχε πει να μου κάνει Yστεροσκόπηση ΠΡΙΝ ΤΗΝ 3η μου προσπάθεια  !!!!! 

Επανεξέταση ομοκυστεϊνης και ΑΝΑ που προτεινε ο αιματολόγος παλι δεν μου έκανε γιατί δεν ήταν λέει σημαντικό ενώ ο Διευ/ντης της κλινικής μου είπε το Σαββατο ότι επρεπε να τα εχουμε ρυθμίσει και επανεξετάσει όλα αυτά πριν προχωρήσουμε σε επόμενη προσπάθεια  ! 

Γι' αυτό δεν με έχει πάρει ούτε τηλ το λαμόγιο !!!!!! 

Και να σας πω και κάτι ακόμα  ...

Την 1η φορά που είχα καταφέρει και είχα μείνει έγκυος κάποια στιγμή απο μόνος τους ενώ μες το πρωτοκολλο φαρμάκων ήταν και το Salospir αποφάσισε να μου το κόψει επειδή λέει έκανα και τις αντιπηκτικές ενέσεις IVOR 2500 . 

Εγω τότε είχα μάθει για αυτές τις ενέσεις ότι αναλογα με τα κιλά ( για μας τις παχουλες , διοτι σε αυτήν την κατηγορία ανήκω ) κάνεις μια ειδική εξέταση ANTI axa και ενδεχομένως να σου αυξάνουν την δοσολογια καθε μήνα.  

Του το είχα πει και αυτό και μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται ! 

Φτάνουμε στην αυχενική διαφάνεια όπου με εστειλε σε έναν άλλο γιατρό ...  αυτός εντόπισε αυξημένο καρδιακό παλμό και τελικά 5 μέρες μετά που πήγα στον δικό μου  γιατί μεσολαβουσε ΣΚ η καρδουλα είχε σταματήσει  ! Και θέτω 2 ερωτήματα !

1. Στους υπέρηχους που κάναμε μέχρι τότε πριν την αυχενική , δεν τον βλέπουν τον γ@μημένο τον καρδιακό παλμό ?????????? Και συγγνώμη για το υφός μου αλλά τώρα μου έρχονται όλα στο μυαλό .. Πως γίνεται?  Μεχρι τότε δεν μας είχε πει ποτε τίποτα ! Δεν το βλέπει ????????? Χρειάζεται ειδικός υπέρηχος ? 

2. Αν η διακοπή του Salospir που εκείνος αποφάσισε απο μόνος του παρακάμπτοντας το πρωτόκολλο της κλινικής σε συνάρτηση με την δοσολογία της ενέσης που μάλλον ήταν χαμηλή ( κρίνοντας απ' το ότι στην 2η και 3η προσπάθεια οι ενέσεις που μου έδωσε ήταν αυξημένης δοσολογίας IVOR 3500 ) συνετέλεσαν κι αυτά στην διακοπή λειτουργίας της καρδιάς του μωρού μου ???????

Και πείτε μου ... να τον κάνω τον φόνο ? Καλά εννοείται ότι δεν προκειται να ξαναπάω σε αυτόν ΠΟΤΕ !!!!!!!!!!! 

Ενδεχομένως να εχασα το μωρό μου εξαιτίας του ! Και όλα αυτά αρχίζω να τα ψάχνω και να τα καταλαβαίνω τώρα ! 

Μετά απο 10 μήνες συνεχόμενων προσπαθειών , εξόδων και το σημαντικότερο ενός μωρού που χάθηκε και τώρα τέτοια εποχή ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΑΓΑ - ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ ! 

Οπως λέει και η @Rafaelatarzan, θα κοιταξω μπροστά , θα δω τι εξετάσεις μου προτείνουν απο την κλινική , θα μιλάω απευθείας με τον Διευθυντή και θα τους δωσω 1 τελευταία ευκαιρία . 

Θα ψαξω να βρω και ενα γυναικολογο της προκοπής που να μπορεί να με αναλάβει παραλληλα με την κλινική ! 

Και βλέπουμε .. λίγο θέλω όμως να πάω να του το κάψω το κωλοιατρειο !!!! Που μου το παρουσίαζε ότι είναι κ φίλος και ότι αυτό το "καθαρισμα μήτρας " λέει ο Παντος και οι λοιποι γνωστοί το χρεώνουν 1000€ αλλά εκείνος λέει δεν θέλει τίποτα.. 300€ μονο για το μαιευτήριο !!!! Οτι μας έκανε και χάρη δηλαδή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέτοια πράγματα δεν τα ευχομαι σε καμιά σας ... 

 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

GatoulaM καλή επιτυχία από βάθος καρδιάς.

Dimitra 19 θα συμφωνήσω με τη Rafaelatarzan. Πες τα εδώ να εσπάσεις αλλά μην του δίνεις παραπάνω σημασία γιατί πλέον δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι. Κοίτα μπροστά και φρόντισε την επόμενη φορά με τη βοήθεια των γιατρών να έχεις κοιτάξει όλα αυτά τα θέματα ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες επιτυχίας την οποία στην εύχομαι

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!! !

ΓΕΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!! 

Θυμάστε που λέγαμε ότι δεν ξέρω τι είναι αυτό που έχω κάνει ?

Scratching ή Υστεροσκόπηση ή και τα 2 ?  Ε λοιπόν δεν είναι τίποτα απο τα 2 !!!!

Ενα απλό καθάρισμα μητρας  μου  είπαν και γι΄ αυτό δεν υπάρχει και CD ! Και πλήρωσα και 300€!!! 

Να γελάσω ή να κλάψω ????????

Τεσπα , μόλις τωρα το έμαθα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας !!! 

@GatoulaM, Cross Fingures !! Καλή επιτυχία από καρδιάς !!!! 

Μίνι αποξεση σου έκανε, εχω κανει κι εγω. Λογική η τιμη.

Just now, dimitra19 είπε:

@anoulious, Κορίτσι όχι !!! Ουτε Scratching ούτε Υστεροσκόπηση !!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ! 

Μου το επιβεβαιωσε πριν λίγο ο Διευ/ντης της κλινικής και υπόψιν ότι ο Διευθ/ντης του είχε πει να μου κάνει Yστεροσκόπηση ΠΡΙΝ ΤΗΝ 3η μου προσπάθεια  !!!!! 

Επανεξέταση ομοκυστεϊνης και ΑΝΑ που προτεινε ο αιματολόγος παλι δεν μου έκανε γιατί δεν ήταν λέει σημαντικό ενώ ο Διευ/ντης της κλινικής μου είπε το Σαββατο ότι επρεπε να τα εχουμε ρυθμίσει και επανεξετάσει όλα αυτά πριν προχωρήσουμε σε επόμενη προσπάθεια  ! 

Γι' αυτό δεν με έχει πάρει ούτε τηλ το λαμόγιο !!!!!! 

Και να σας πω και κάτι ακόμα  ...

Την 1η φορά που είχα καταφέρει και είχα μείνει έγκυος κάποια στιγμή απο μόνος τους ενώ μες το πρωτοκολλο φαρμάκων ήταν και το Salospir αποφάσισε να μου το κόψει επειδή λέει έκανα και τις αντιπηκτικές ενέσεις IVOR 2500 . 

Εγω τότε είχα μάθει για αυτές τις ενέσεις ότι αναλογα με τα κιλά ( για μας τις παχουλες , διοτι σε αυτήν την κατηγορία ανήκω ) κάνεις μια ειδική εξέταση ANTI axa και ενδεχομένως να σου αυξάνουν την δοσολογια καθε μήνα.  

Του το είχα πει και αυτό και μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται ! 

Φτάνουμε στην αυχενική διαφάνεια όπου με εστειλε σε έναν άλλο γιατρό ...  αυτός εντόπισε αυξημένο καρδιακό παλμό και τελικά 5 μέρες μετά που πήγα στον δικό μου  γιατί μεσολαβουσε ΣΚ η καρδουλα είχε σταματήσει  ! Και θέτω 2 ερωτήματα !

1. Στους υπέρηχους που κάναμε μέχρι τότε πριν την αυχενική , δεν τον βλέπουν τον γ@μημένο τον καρδιακό παλμό ?????????? Και συγγνώμη για το υφός μου αλλά τώρα μου έρχονται όλα στο μυαλό .. Πως γίνεται?  Μεχρι τότε δεν μας είχε πει ποτε τίποτα ! Δεν το βλέπει ????????? Χρειάζεται ειδικός υπέρηχος ? 

2. Αν η διακοπή του Salospir που εκείνος αποφάσισε απο μόνος του παρακάμπτοντας το πρωτόκολλο της κλινικής σε συνάρτηση με την δοσολογία της ενέσης που μάλλον ήταν χαμηλή ( κρίνοντας απ' το ότι στην 2η και 3η προσπάθεια οι ενέσεις που μου έδωσε ήταν αυξημένης δοσολογίας IVOR 3500 ) συνετέλεσαν κι αυτά στην διακοπή λειτουργίας της καρδιάς του μωρού μου ???????

Και πείτε μου ... να τον κάνω τον φόνο ? Καλά εννοείται ότι δεν προκειται να ξαναπάω σε αυτόν ΠΟΤΕ !!!!!!!!!!! 

Ενδεχομένως να εχασα το μωρό μου εξαιτίας του ! Και όλα αυτά αρχίζω να τα ψάχνω και να τα καταλαβαίνω τώρα ! 

Μετά απο 10 μήνες συνεχόμενων προσπαθειών , εξόδων και το σημαντικότερο ενός μωρού που χάθηκε και τώρα τέτοια εποχή ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΑΓΑ - ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ ! 

Οπως λέει και η @Rafaelatarzan, θα κοιταξω μπροστά , θα δω τι εξετάσεις μου προτείνουν απο την κλινική , θα μιλάω απευθείας με τον Διευθυντή και θα τους δωσω 1 τελευταία ευκαιρία . 

Θα ψαξω να βρω και ενα γυναικολογο της προκοπής που να μπορεί να με αναλάβει παραλληλα με την κλινική ! 

Και βλέπουμε .. λίγο θέλω όμως να πάω να του το κάψω το κωλοιατρειο !!!! Που μου το παρουσίαζε ότι είναι κ φίλος και ότι αυτό το "καθαρισμα μήτρας " λέει ο Παντος και οι λοιποι γνωστοί το χρεώνουν 1000€ αλλά εκείνος λέει δεν θέλει τίποτα.. 300€ μονο για το μαιευτήριο !!!! Οτι μας έκανε και χάρη δηλαδή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέτοια πράγματα δεν τα ευχομαι σε καμιά σας ... 

 

 

 

Ολα αυτα που γράφεις για κιλά, αντί χα κλπ εχεις δίκιο, αλλα δεν ειναι της ειδικότητας του γυναικολόγου. Ο αιματολόγος τα ρυθμίζει. Η κλινικη που βρίσκομαι εγω δίνει συγκεκριμένο μοναδες αντιπηκτικες για ολες. Οταν ειπα στον γιατρο μου οτι η αιματολόγος μου δίνει αλλα μου ειπε θα κανεις οτι σου πει η αιματολόγος.

 Κατα τ αλλα πρεπει με κάποιο τροπο να του εκθέσεις του λαμόγιου ολα αυτα που σκέφτεσαι, επιστολή; Μειλ καλυτερα στην κλινικη και κοινοποίηση στον ίδιο.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Καντι, κορίτσι δεν είναι εκεί το θέμα μου αν είναι λογική η τιμή ή όχι ! 

Γιατί να κάνει αποξεση ? Με πια αιτιολογία  ? Πληρώσαμε 300€ χωρίς συγκεκριμένο λόγο .  Οχι δεν είναι λογική ουτε η τιμή ούτε η πράξη του ! 

Θα βαζαμε αλλα 200€ και θα καναμε Υστεροσκόπηση όπως έπρεπε !!! Οπως του είχαν πει και απο την κλινική εξωσωματικής. !!! 

Δεν κάναμε ούτε τον ζήτουλα ούτε τίποτα ! Ουτε του ζητήσαμε ποτε χάρες !!! Είναι απαραδεκτος ! 

Εχω ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ για να παίζει ο άλλος τον γιατρο ?  

Αυτός ο "καθαρισμός μήτρας" εγινε Σεπτεμβριο , είχα ξανακάνει αποξεση τον Απρίλιο όπου είχα την παλινδρομη και ήταν λογικό να το κάνω και μαζί με τις εξετάσεις του καρυοτυπου είχαμε πληρώσει τότε άλλα 800€. 

Δηλ . δεν έχουμε τι να κάνουμε και βαραμε κάθε 5 μήνες μια αποξεση ? Αν ήταν αποξεση κιόλας  δεν ξέρω !?!? Απόξεση υποθέτεις εσύ ... 

Ηταν κλέψιμο !!! Και τίποτα αλλο . Ο άνθρωπος για μένα δεν είναι άνθρωπος και σίγουρα δεν είναι γιατρός !! Απο το Σάββατο που που βγήκε η αρνητική χοριακή και πήγαμε να μιλήσουμε με τον Διευ/ντη της κλινικής είναι άφαντος ! Και για την ιστορία και μόνο , δεν είπαμε ούτε μια κακή κουβέντα στον Διευ/ ντη της κλινικής για τον εν λόγω γιατρό ! 

Οσο για το αν είναι λογική η τιμή .. δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο για να τα πετάμε στα πειράματα του καθένα ! 

Τωρα αν μου ζητήσουν να πάω να κάνω πραγματικά μια Υστεροσκόπηση ...δηλ αλλα 500€  , συν τα 300€ που έχουμε ήδη δώσει .. τέλεια πήγαμε στα 800 !

Τωρα  θα είναι λογική η τιμή ? 

Και ξέρεις κάτι δεν τα κλαίω τα λεφτά . ! Μπήκαμε στο χωρό και θα χορέψουμε.

Μέσα σε 10 μήνες έχουμε χαλάσει σχεδόν 13.000€ και συνεχίζουμε , το θέμα μου είναι να  γίνεται σωστή δουλειά ..

Απο την στιγμή που δεν γίνεται,  ε  sorry κιόλας δεν θα σκεφτώ αν η τιμή της "αποξεση"ς στα 300€ είναι λογική και πόσο μάλλον απο την στιγμή που δεν έπρεπε να γίνει απόξεση ... και ξαναλέω αν ήταν ΑΠΟΞΕΣΗ , εσύ μου έλεγες ότι μου έκανε Υστεροσκόπηση και Scratching στα 300€ και τελικά δεν μου έχει κάνει τίποτα απο όλα αυτα. 

Anyway εμπλεξα με λάθος ανθρωπο και δυσκολευομαι να το χωνέψω αυτό είναι όλο ! Θα μου περάσει ! 

Δεν ξερω αν εχεις αντιμετωπίσει ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλα σου εύχομαι ΠΟΤΕ  να μην πάθεις κάτι τέτοιο..  :wub:

Κι ενα - ενα αρχιζω και θυμάμαι κι άλλα . Το ξεπάγωμα των ωαρίων για π.χ. 2η προσπάθεια συμφωνα με τον αναρτημένο τιμοκαταλογο της εν λογω κλινικής στο site τους ( είναι ίσως οι μοναδικοί που εχουν τιμοκαταλογο στο site ) κανει 1200€.

Οταν παλινδρομησε η 1η και ξεκινήσαμε να συζητάμε για 2η προσπάθεια μας είχε πει ... " παιδιά ότι λέει ο τιμοκαταλογος στο site , εμείς δεν κανουμε πουστιές 1200€ ... " . Λίγες μέρες πριν την 2η ετ  , τον ρωτάμε 1η φορά για επιβεβαιωση πόσο είναι ? Μας λεει 1500€. Δεν είπαμε τίποτα ... λέμε άστο δεν πειράζει . Τον ρωτάμε 2η φορά σε άλλη στιγμή μας λέει πάλι 1500€. Είχα ξαναμπει όμως στο site και στον τιμοκαταλογο έλεγε πάλι 1200€

Την ημέρα της ετ , του λέει ο  άντρας μου . "Σου έχω φέρει τα χρήματα . Θυμισέ μου πόσα είχαμε πει ...  "  Του απαντάει ο γιατρός : " Ε πόσα " ...Αυτό το λογοπαίγνιο γίνοταν για καμποση ώρα ..με γελάκια και χαβαλε τελικά  του λέει 1500€ . Βγαζει και του δίνει ο άντρας μου στο χέρι 1500€ ! Τα τσεπώνει ! ευχαριστώ πολύ ! Πλάκα και χαβαλές ... και πως μου κόβει τελευταία στιγμή ... πριν βγει απο την πορτα του γραφείου που καθόμασταν και του λέω .. " Ρε Χ, γιατί 1500€ ? 1200€ δεν μας είχες πει στην αρχή , όσα λέει και ο τιμοκαταλογος ? Τα έχασε για λίγο και μου λέει ... Κάτσε να πάω να ρωτήσω τα κορίτσια στη ρεσεψιον και θα σου πω γιατί κι εγώ δεν θυμάμαι καλά. Αλλά μην φοβάσαι κοριτσάρα μου ... εμείς δεν κάνουμε πουστιές ότι λέει ο τιμοκαταλογος. 

Ηρθε και με βρήκε εκεί που εβγαζα το βρακί μου ...κι εβαζα την ρόμπα για την ετ και μου εδωσε τα 200€ πίσω!!! Και μου λέει ...ρώτησα τα κορίτσια  , είχες δίκιο δεν το θυμόμουν κι εγω . Καλά εκανες και μου το είπες ... 

Αλλά τα σκέφτομαι τώρα και σιφιλιάζομαι ! 

 

 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Καντι, κορίτσι δεν είναι εκεί το θέμα μου αν είναι λογική η τιμή ή όχι ! 

Γιατί να κάνει αποξεση ? Με πια αιτιολογία  ? Πληρώσαμε 300€ χωρίς συγκεκριμένο λόγο .  Οχι δεν είναι λογική ουτε η τιμή ούτε η πράξη του ! 

Θα βαζαμε αλλα 200€ και θα καναμε Υστεροσκόπηση όπως έπρεπε !!! Οπως του είχαν πει και απο την κλινική εξωσωματικής. !!! 

Δεν κάναμε ούτε τον ζήτουλα ούτε τίποτα ! Ουτε του ζητήσαμε ποτε χάρες !!! Είναι απαραδεκτος ! 

Εχω ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ για να παίζει ο άλλος τον γιατρο ?  

Αυτός ο "καθαρισμός μήτρας" εγινε Σεπτεμβριο , είχα ξανακάνει αποξεση τον Απρίλιο όπου είχα την παλινδρομη και ήταν λογικό να το κάνω και μαζί με τις εξετάσεις του καρυοτυπου είχαμε πληρώσει τότε άλλα 800€. 

Δηλ . δεν έχουμε τι να κάνουμε και βαραμε κάθε 5 μήνες μια αποξεση ? Αν ήταν αποξεση κιόλας  δεν ξέρω !?!? Απόξεση υποθέτεις εσύ ... 

Ηταν κλέψιμο !!! Και τίποτα αλλο . Ο άνθρωπος για μένα δεν είναι άνθρωπος και σίγουρα δεν είναι γιατρός !! Απο το Σάββατο που που βγήκε η αρνητική χοριακή και πήγαμε να μιλήσουμε με τον Διευ/ντη της κλινικής είναι άφαντος ! Και για την ιστορία και μόνο , δεν είπαμε ούτε μια κακή κουβέντα στον Διευ/ ντη της κλινικής για τον εν λόγω γιατρό ! 

Οσο για το αν είναι λογική η τιμή .. δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο για να τα πετάμε στα πειράματα του καθένα ! 

Τωρα αν μου ζητήσουν να πάω να κάνω πραγματικά μια Υστεροσκόπηση ...δηλ αλλα 500€  , συν τα 300€ που έχουμε ήδη δώσει .. τέλεια πήγαμε στα 800 !

Τωρα  θα είναι λογική η τιμή ? 

Και ξέρεις κάτι δεν τα κλαίω τα λεφτά . ! Μπήκαμε στο χωρό και θα χορέψουμε.

Μέσα σε 10 μήνες έχουμε χαλάσει σχεδόν 13.000€ και συνεχίζουμε , το θέμα μου είναι να  γίνεται σωστή δουλειά ..

Απο την στιγμή που δεν γίνεται,  ε  sorry κιόλας δεν θα σκεφτώ αν η τιμή της "αποξεση"ς στα 300€ είναι λογική και πόσο μάλλον απο την στιγμή που δεν έπρεπε να γίνει απόξεση ... και ξαναλέω αν ήταν ΑΠΟΞΕΣΗ , εσύ μου έλεγες ότι μου έκανε Υστεροσκόπηση και Scratching στα 300€ και τελικά δεν μου έχει κάνει τίποτα απο όλα αυτα. 

Anyway εμπλεξα με λάθος ανθρωπο και δυσκολευομαι να το χωνέψω αυτό είναι όλο ! Θα μου περάσει ! 

Δεν ξερω αν εχεις αντιμετωπίσει ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλα σου εύχομαι ΠΟΤΕ  να μην πάθεις κάτι τέτοιο..  :wub:

Κι ενα - ενα αρχιζω και θυμάμαι κι άλλα . Το ξεπάγωμα των ωαρίων για π.χ. 2η προσπάθεια συμφωνα με τον αναρτημένο τιμοκαταλογο της εν λογω κλινικής στο site τους ( είναι ίσως οι μοναδικοί που εχουν τιμοκαταλογο στο site ) κανει 1200€.

Οταν παλινδρομησε η 1η και ξεκινήσαμε να συζητάμε για 2η προσπάθεια μας είχε πει ... " παιδιά ότι λέει ο τιμοκαταλογος στο site , εμείς δεν κανουμε πουστιές 1200€ ... " . Λίγες μέρες πριν την 2η ετ  , τον ρωτάμε 1η φορά για επιβεβαιωση πόσο είναι ? Μας λεει 1500€. Δεν είπαμε τίποτα ... λέμε άστο δεν πειράζει . Τον ρωτάμε 2η φορά σε άλλη στιγμή μας λέει πάλι 1500€. Είχα ξαναμπει όμως στο site και στον τιμοκαταλογο έλεγε πάλι 1200€

Την ημέρα της ετ , του λέει ο  άντρας μου . "Σου έχω φέρει τα χρήματα . Θυμισέ μου πόσα είχαμε πει ...  "  Του απαντάει ο γιατρός : " Ε πόσα " ...Αυτό το λογοπαίγνιο γίνοταν για καμποση ώρα ..με γελάκια και χαβαλε τελικά  του λέει 1500€ . Βγαζει και του δίνει ο άντρας μου στο χέρι 1500€ ! Τα τσεπώνει ! ευχαριστώ πολύ ! Πλάκα και χαβαλές ... και πως μου κόβει τελευταία στιγμή ... πριν βγει απο την πορτα του γραφείου που καθόμασταν και του λέω .. " Ρε Χ, γιατί 1500€ ? 1200€ δεν μας είχες πει στην αρχή , όσα λέει και ο τιμοκαταλογος ? Τα έχασε για λίγο και μου λέει ... Κάτσε να πάω να ρωτήσω τα κορίτσια στη ρεσεψιον και θα σου πω γιατί κι εγώ δεν θυμάμαι καλά. Αλλά μην φοβάσαι κοριτσάρα μου ... εμείς δεν κάνουμε πουστιές ότι λέει ο τιμοκαταλογος. 

Ηρθε και με βρήκε εκεί που εβγαζα το βρακί μου ...κι εβαζα την ρόμπα για την ετ και μου εδωσε τα 200€ πίσω!!! Και μου λέει ...ρώτησα τα κορίτσια  , είχες δίκιο δεν το θυμόμουν κι εγω . Καλά εκανες και μου το είπες ... 

Αλλά τα σκέφτομαι τώρα και σιφιλιάζομαι ! 

 

 

 

 

παναγια μ ...καλε τι γίνεται....ηλίθιος Ο άνθρωπος...μα πόσο ποια τέτοιοι Είναι???? δεν τους νοιάζει τίποτα????

έχεις όλα τα δικιά κ καλα κανεις κ ξεσπας κ μας τα λες ....το χρήματικο οπως είπες να το χεσσουμε αρκει ομως να αξιζει τα λεφτα τ γοαυτα που κάνουμε...ουτως η αλλιώς δεν τα κλαιμε  εδώ που είμαστε αλλα να γινει σωστή δουλειά. ελεινος κ τρισαθλθος ο πανιβλακας....

δεν φταις εσύ όμως αγαπη μ....Τώρα γνωρίζεις ακόμα πιο πολλά κ θα πας ακόμα πιο δυνατή για την επόμενη σ προσπάθεια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

παναγια μ ...καλε τι γίνεται....ηλίθιος Ο άνθρωπος...μα πόσο ποια τέτοιοι Είναι???? δεν τους νοιάζει τίποτα????

έχεις όλα τα δικιά κ καλα κανεις κ ξεσπας κ μας τα λες ....το χρήματικο οπως είπες να το χεσσουμε αρκει ομως να αξιζει τα λεφτα τ γοαυτα που κάνουμε...ουτως η αλλιώς δεν τα κλαιμε  εδώ που είμαστε αλλα να γινει σωστή δουλειά. ελεινος κ τρισαθλθος ο πανιβλακας....

δεν φταις εσύ όμως αγαπη μ....Τώρα γνωρίζεις ακόμα πιο πολλά κ θα πας ακόμα πιο δυνατή για την επόμενη σ προσπάθεια 

Αντε να δουμε !! Σ' ευχαριστώ γλυκιά μου ! 

Just now, Καντι είπε:

Μίνι αποξεση σου έκανε, εχω κανει κι εγω. Λογική η τιμη.

Ολα αυτα που γράφεις για κιλά, αντί χα κλπ εχεις δίκιο, αλλα δεν ειναι της ειδικότητας του γυναικολόγου. Ο αιματολόγος τα ρυθμίζει. Η κλινικη που βρίσκομαι εγω δίνει συγκεκριμένο μοναδες αντιπηκτικες για ολες. Οταν ειπα στον γιατρο μου οτι η αιματολόγος μου δίνει αλλα μου ειπε θα κανεις οτι σου πει η αιματολόγος.

 Κατα τ αλλα πρεπει με κάποιο τροπο να του εκθέσεις του λαμόγιου ολα αυτα που σκέφτεσαι, επιστολή; Μειλ καλυτερα στην κλινικη και κοινοποίηση στον ίδιο.

Σε ότι αφορά τις ενέσεις δεν ξέρω ποιανου αρμοδιότητα είναι .. γενικά δεν ήξερα τίποτα.. 

Τι να εκθεσω ? Με τον διευθυντη γνωρίζονται 30 χρόνια.. ότι κ να κάνω ... θα πάει στράφι , εστω απο αλληλεγύη και μόνο . Ηδη έχει γίνει απο μονος του ρεζίλι δεδομένου ότι δεν μου έκανε Υστεροσκοπηση που του είχε πει ο διευθυντης ούτε επανεξεταση αιματολογικών εξετάσεων . 

Αυτός θα συνεχίσει να έχει το ιατρείο του  , όταν κάποια καημένη σαν κι εμένα θέλει παιδι θα την τρέχει στην κλινική και απλά θα κάνει το σταυρό του να πετύχει η εξωσωματική .. γιατί απο γνώσεις αποδεικνύεται άσχετος !

Πάει απλά την πάτησα .. Δεν βαριέσαι .. Να δω που θα βρω άλλον τώρα!!! 

Ps. Επειδη δεν καταλαβα  .

Εχεις γιατρό , κλινική κι αιματολογο ?  η αιματολόγος ήταν της κλινικής . Εκείνη δηλ όριζε τι αντιπηκτικές να παρεις . Σου πρότεινε κάποια στιγμή κάτι άλλο ο γιατρός σου ( είχε δει το πρωτοκολλο της κλινικής ? ) και μετα καταλήξατε να ακολουθείς τις οδηγίες της αιματολόγου ?

Ο γιατρός συνεργάζεται με την κλινική ή είναι ανεξαρτητος ? 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , dimitra19 είπε:

@anoulious, Κορίτσι όχι !!! Ουτε Scratching ούτε Υστεροσκόπηση !!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ! 

Μου το επιβεβαιωσε πριν λίγο ο Διευ/ντης της κλινικής και υπόψιν ότι ο Διευθ/ντης του είχε πει να μου κάνει Yστεροσκόπηση ΠΡΙΝ ΤΗΝ 3η μου προσπάθεια  !!!!! 

Επανεξέταση ομοκυστεϊνης και ΑΝΑ που προτεινε ο αιματολόγος παλι δεν μου έκανε γιατί δεν ήταν λέει σημαντικό ενώ ο Διευ/ντης της κλινικής μου είπε το Σαββατο ότι επρεπε να τα εχουμε ρυθμίσει και επανεξετάσει όλα αυτά πριν προχωρήσουμε σε επόμενη προσπάθεια  ! 

Γι' αυτό δεν με έχει πάρει ούτε τηλ το λαμόγιο !!!!!! 

Και να σας πω και κάτι ακόμα  ...

Την 1η φορά που είχα καταφέρει και είχα μείνει έγκυος κάποια στιγμή απο μόνος τους ενώ μες το πρωτοκολλο φαρμάκων ήταν και το Salospir αποφάσισε να μου το κόψει επειδή λέει έκανα και τις αντιπηκτικές ενέσεις IVOR 2500 . 

Εγω τότε είχα μάθει για αυτές τις ενέσεις ότι αναλογα με τα κιλά ( για μας τις παχουλες , διοτι σε αυτήν την κατηγορία ανήκω ) κάνεις μια ειδική εξέταση ANTI axa και ενδεχομένως να σου αυξάνουν την δοσολογια καθε μήνα.  

Του το είχα πει και αυτό και μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται ! 

Φτάνουμε στην αυχενική διαφάνεια όπου με εστειλε σε έναν άλλο γιατρό ...  αυτός εντόπισε αυξημένο καρδιακό παλμό και τελικά 5 μέρες μετά που πήγα στον δικό μου  γιατί μεσολαβουσε ΣΚ η καρδουλα είχε σταματήσει  ! Και θέτω 2 ερωτήματα !

1. Στους υπέρηχους που κάναμε μέχρι τότε πριν την αυχενική , δεν τον βλέπουν τον γ@μημένο τον καρδιακό παλμό ?????????? Και συγγνώμη για το υφός μου αλλά τώρα μου έρχονται όλα στο μυαλό .. Πως γίνεται?  Μεχρι τότε δεν μας είχε πει ποτε τίποτα ! Δεν το βλέπει ????????? Χρειάζεται ειδικός υπέρηχος ? 

2. Αν η διακοπή του Salospir που εκείνος αποφάσισε απο μόνος του παρακάμπτοντας το πρωτόκολλο της κλινικής σε συνάρτηση με την δοσολογία της ενέσης που μάλλον ήταν χαμηλή ( κρίνοντας απ' το ότι στην 2η και 3η προσπάθεια οι ενέσεις που μου έδωσε ήταν αυξημένης δοσολογίας IVOR 3500 ) συνετέλεσαν κι αυτά στην διακοπή λειτουργίας της καρδιάς του μωρού μου ???????

Και πείτε μου ... να τον κάνω τον φόνο ? Καλά εννοείται ότι δεν προκειται να ξαναπάω σε αυτόν ΠΟΤΕ !!!!!!!!!!! 

Ενδεχομένως να εχασα το μωρό μου εξαιτίας του ! Και όλα αυτά αρχίζω να τα ψάχνω και να τα καταλαβαίνω τώρα ! 

Μετά απο 10 μήνες συνεχόμενων προσπαθειών , εξόδων και το σημαντικότερο ενός μωρού που χάθηκε και τώρα τέτοια εποχή ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΑΓΑ - ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ ! 

Οπως λέει και η @Rafaelatarzan, θα κοιταξω μπροστά , θα δω τι εξετάσεις μου προτείνουν απο την κλινική , θα μιλάω απευθείας με τον Διευθυντή και θα τους δωσω 1 τελευταία ευκαιρία . 

Θα ψαξω να βρω και ενα γυναικολογο της προκοπής που να μπορεί να με αναλάβει παραλληλα με την κλινική ! 

Και βλέπουμε .. λίγο θέλω όμως να πάω να του το κάψω το κωλοιατρειο !!!! Που μου το παρουσίαζε ότι είναι κ φίλος και ότι αυτό το "καθαρισμα μήτρας " λέει ο Παντος και οι λοιποι γνωστοί το χρεώνουν 1000€ αλλά εκείνος λέει δεν θέλει τίποτα.. 300€ μονο για το μαιευτήριο !!!! Οτι μας έκανε και χάρη δηλαδή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέτοια πράγματα δεν τα ευχομαι σε καμιά σας ... 

 

 

 

Σε καταλαβαινω απολυτα εχω χασει παιδι πριν 4 χρονια απο φυσιολογικη υλιψη απο λαθος γιατρου και ακομα ωρες ωρες εκει παει το μυαλο μου. Αλλα αντε να το αποδειξεις γιατι αλληλουποστηριζονται κι ολας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα εχω χασει παιδι πριν 4 χρονια απο φυσιολογικη υλιψη απο λαθος γιατρου και ακομα ωρες ωρες εκει παει το μυαλο μου. Αλλα αντε να το αποδειξεις γιατι αλληλουποστηριζονται κι ολας. 

Αστα ... δεν βγάζεις ακρη . 

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι .  Τωρα πας κι εσύ με δωρεά?  Σε ποιο κέντρο πας ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...