Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Επειδη σε καθάρισε και έκανε διάνοιξη αυτα γίνονται με κάμερα άρα υστεροσκοπηση και η τιμη φυσικα.

Α οκ !! τι να πω δεν ξέρω ! 

21 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Καντι είπε:

Σου έκανε και τα δυο λοιπόν υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ.

Παλαίμαχος κι εσυ , που εισαι κορίτσι μου τι κανεις; Τα έγραψες ολα πολυ ωραία!

Τον Γενάρη θα κάνω μάλλον εμβρυομεταφορα. Αν δεν πετύχει τότε πάω η για δανεικά η για υιοθεσία. Η υιοθεσία με ενδιαφέρει ακόμα και αν κάνω παιδί με δικό μας έμβρυο. Είναι όμως πολύ δύσκολο καθώς είναι πολλοί αυτοί που θέλουν να υιοθετήσουν και λίγα τα παιδάκια. Μια μέρα ήμουν στο μαιευτήριο Έλενα και βλεποντας τόσες έγκυες γύρω μου μου ήρθε να φωνάξω μήπως κάποια θέλει να μου δώσει το παιδί που θα γεννήσει. Διάβαζα αυτά που έγραφες για παρένθετη. Και αυτό είναι δύσκολο καθώς χρειάζεται δικαστική απόφαση η οποία δίνεται μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και το κόστος αν τα αναλάβει όλα το κέντρο φτάνει τις 30χιλ. Εσυ νομίζω ότι πλέον είσαι πολύ κοντά στην επιτυχία. Ζάλισε τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη ότι θα κάνει τα πάντα για σένα. Μην τον αφήνεις σε ησυχία. Φιλάκια.

  • Μου αρέσει 6
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πω πω δεν ξερω τι να σου πρωτοπώ!

 Σίγουρα ο διευθυντής έδειξε μια ωριμότητα και ασχολήθηκε μαζι σας. Μπες σε προγράμμα καντα ολα αυτα που προτεινε και η Παναγία μαζι σου.

Όχι δεν ειναι το ίδιο πράγμα απλα γίνονται και ταυτόχρονα. Στο ενα μπαίνει με κάμερα και καθαρίζει συμφησεις κι εχεις και dvd, στο αλλο μπορείς να το κανεις και ξυπνητη με τσιμπιδακι σου βγαζει κομματάκια και κανει χαρακιές για να εμφυτευτεί το έμβρυο. Το ενα κοστίζει τουλαχιστον 500 ευρώ και το αλλο 50.

Ναι μονο με δικά μου γιατι μεχρι προσφάτως ειχα καλη παραγωγή, τωρα το 2019 ανατράπηκε το σκηνικό. Εγω για δανεικά τον ειχα ρωτήσει και μου ειχε πει όχι για παρένθετη δεν το εχω συζητησει γιατι πολυ απλα δεν εχουμε χρηματα γι αυτο.

Εγω για παρενθετη δεν θα το επελεγα.. θα πηγαινα για υιοθεσια μαλλον.. δε ξερω πια τι να πω!!! Δεν ξερω ποσο κοστιζει... Αν καταλαβα εχουμε τον ιδιο γιατρο,τον σφακ. για prp το συζητησατε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, OMG1976 είπε:

Τον Γενάρη θα κάνω μάλλον εμβρυομεταφορα. Αν δεν πετύχει τότε πάω η για δανεικά η για υιοθεσία. Η υιοθεσία με ενδιαφέρει ακόμα και αν κάνω παιδί με δικό μας έμβρυο. Είναι όμως πολύ δύσκολο καθώς είναι πολλοί αυτοί που θέλουν να υιοθετήσουν και λίγα τα παιδάκια. Μια μέρα ήμουν στο μαιευτήριο Έλενα και βλεποντας τόσες έγκυες γύρω μου μου ήρθε να φωνάξω μήπως κάποια θέλει να μου δώσει το παιδί που θα γεννήσει. Διάβαζα αυτά που έγραφες για παρένθετη. Και αυτό είναι δύσκολο καθώς χρειάζεται δικαστική απόφαση η οποία δίνεται μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και το κόστος αν τα αναλάβει όλα το κέντρο φτάνει τις 30χιλ. Εσυ νομίζω ότι πλέον είσαι πολύ κοντά στην επιτυχία. Ζάλισε τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη ότι θα κάνει τα πάντα για σένα. Μην τον αφήνεις σε ησυχία. Φιλάκια.

Τον ζαλίζω, οτι ακούω και οτι φαεινή ιδέα εχω την πετάω. Χα χα

 τα γνωρίζω ολα για την παρένθετη.

 Μακάρι κορίτσι μου να έρθει το μωράκι το Γενάρη και να μείνει.

 Αν σου πω οτι εχω κανει την ίδια σκέψη σε μαιευτήριο που εχω πάει να δω φιλη που γέννησε, μηπως καποια δεν το θελει το θελω εγω.

Just now, Tsini είπε:

Εγω για παρενθετη δεν θα το επελεγα.. θα πηγαινα για υιοθεσια μαλλον.. δε ξερω πια τι να πω!!! Δεν ξερω ποσο κοστιζει... Αν καταλαβα εχουμε τον ιδιο γιατρο,τον σφακ. για prp το συζητησατε;

Εχω κανει και prp. Τον ίδιο εχουμε.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τον ζαλίζω, οτι ακούω και οτι φαεινή ιδέα εχω την πετάω. Χα χα

 τα γνωρίζω ολα για την παρένθετη.

 Μακάρι κορίτσι μου να έρθει το μωράκι το Γενάρη και να μείνει.

 Αν σου πω οτι εχω κανει την ίδια σκέψη σε μαιευτήριο που εχω πάει να δω φιλη που γέννησε, μηπως καποια δεν το θελει το θελω εγω.

Εχω κανει και prp. Τον ίδιο εχουμε.

Σε βοηθησε το prp καθολου;;; Εμενα μου το προτεινε,αλλα λογω οικονομικων κ αμφιβολου αποτελεσματος στην περιπτωση μου,αποφασισαμε με τον αντρα μου για δανεικα.. αλλα το κυριο αγχος μου ειναι αν αργοτερα κανει το παιδι σχεση με ετεροθαλες αδερφακι..... Δεν ξερω,δε θελω να το σκεφτομαι... Να σημειωσω οτι ο σφακ. για δανεικα συνεργαζεται με αλλο κεντρο,οχι με το Γενεσις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tsini είπε:

Σε βοηθησε το prp καθολου;;; Εμενα μου το προτεινε,αλλα λογω οικονομικων κ αμφιβολου αποτελεσματος στην περιπτωση μου,αποφασισαμε με τον αντρα μου για δανεικα.. αλλα το κυριο αγχος μου ειναι αν αργοτερα κανει το παιδι σχεση με ετεροθαλες αδερφακι..... Δεν ξερω,δε θελω να το σκεφτομαι... Να σημειωσω οτι ο σφακ. για δανεικα συνεργαζεται με αλλο κεντρο,οχι με το Γενεσις....

Όχι αρνητικό πάλι πήρα . Το ξερω που πηγαίνει τα κοριτσια για δανεικά. Εχετε  δίκιο σ αυτο που σκέφτεστε. Ο θεός να φυλάει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Έκανα εμβρυομεταφορά την Δευτέρα. Από χθες ζαλίζομαι τόσο πολύ που φοβάμαι μην πέσω κάτω. Επίσης με πονάει αρκετά ο αφαλός μου. Είναι φυσιολογικό αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Έκανα εμβρυομεταφορά την Δευτέρα. Από χθες ζαλίζομαι τόσο πολύ που φοβάμαι μην πέσω κάτω. Επίσης με πονάει αρκετά ο αφαλός μου. Είναι φυσιολογικό αυτό;;

H ζάλη είναι αν παίρνεις πολλά utragestan μαζί. Για τον αφαλό δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Έκανα εμβρυομεταφορά την Δευτέρα. Από χθες ζαλίζομαι τόσο πολύ που φοβάμαι μην πέσω κάτω. Επίσης με πονάει αρκετά ο αφαλός μου. Είναι φυσιολογικό αυτό;;

Εγω μετα τα ουτροτζεσταν ζαλιζομαι και εχω πληρη ασταθεια μεχρι και 3-4 ωρες μετα τη ληψη εστω και ενος χαπιου απο το στομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.... 

Ειχα ξαναγραψει πριν λιγο καιρο...... 

Δεν ξερω αν με θυμάστε...... 

Λογω πωα σε ηλικια 28 ετων  και μετα απο αρκετο ψαξιμο προχωρήσαμε με τον σύζυγο μου σε ετ με δανεικα ωαρια...   Ηταν ο μονος τροπος για να αποκτησουμε παιδακι......... 

Στις 9 τ μηνος βαλαμε δυο βλαστοκυστες 5ημερων ΑΑ και ΑΒ........!!!!!!! 

Αυριο θα κανω τη χοριακη κ με εχει φαει η αγωνία για το αποτέλεσμα.......... 

Γνωριζει κάποια κατι για συμπτώματα....???? 

Εχω εδω και 3 με 4 μερες πονο στο στηθος και το νοιωθω και πρησμένο και που και που πονακια στην κοιλια..... 

Νομιζω οτι εχω και μια μικρή συχνοουρια...... 

Και γενικά νοιωθω και ενα μονιμο φουσκωμα...... 

Μπορει αυτο βεβαια να ειναι και απο το φαγητο

Χαχαχχαχαχχαχχα 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Marmav85 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω... Έκανα εμβρυομεταφορά την Δευτέρα. Από χθες ζαλίζομαι τόσο πολύ που φοβάμαι μην πέσω κάτω. Επίσης με πονάει αρκετά ο αφαλός μου. Είναι φυσιολογικό αυτό;;

1η φορά το ακούω αυτό .. δεν κάνεις ένα τηλ στο γιατρό σου ?

βεβαια έχουν δίκιο και τα άλλα κορίτσια ότι με τα χαπια μπορεί να ζαλίζεσαι ... αλλά ο αφαλός ... ? 

Καλη επιτχία σου έυχομαι πάντως ! 

Just now, GatoulaM είπε:

Γεια σας κορίτσια.... 

Ειχα ξαναγραψει πριν λιγο καιρο...... 

Δεν ξερω αν με θυμάστε...... 

Λογω πωα σε ηλικια 28 ετων  και μετα απο αρκετο ψαξιμο προχωρήσαμε με τον σύζυγο μου σε ετ με δανεικα ωαρια...   Ηταν ο μονος τροπος για να αποκτησουμε παιδακι......... 

Στις 9 τ μηνος βαλαμε δυο βλαστοκυστες 5ημερων ΑΑ και ΑΒ........!!!!!!! 

Αυριο θα κανω τη χοριακη κ με εχει φαει η αγωνία για το αποτέλεσμα.......... 

Γνωριζει κάποια κατι για συμπτώματα....???? 

Εχω εδω και 3 με 4 μερες πονο στο στηθος και το νοιωθω και πρησμένο και που και που πονακια στην κοιλια..... 

Νομιζω οτι εχω και μια μικρή συχνοουρια...... 

Και γενικά νοιωθω και ενα μονιμο φουσκωμα...... 

Μπορει αυτο βεβαια να ειναι και απο το φαγητο

Χαχαχχαχαχχαχχα 

 

Κατ' αρχας σου ευχομαι ολοψυχα να πάρεις θετική χορακή και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

Νομίζω αυτά που περιγράφεις ότι μάλλον το έπιασες το μωράκι !!! Στο εύχομαι ολόψυχα !!! 

Πες μας αύριο τι έγινε τελικά !!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , dimitra19 είπε:

1η φορά το ακούω αυτό .. δεν κάνεις ένα τηλ στο γιατρό σου ?

βεβαια έχουν δίκιο και τα άλλα κορίτσια ότι με τα χαπια μπορεί να ζαλίζεσαι ... αλλά ο αφαλός ... ? 

Καλη επιτχία σου έυχομαι πάντως ! 

Κατ' αρχας σου ευχομαι ολοψυχα να πάρεις θετική χορακή και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

Νομίζω αυτά που περιγράφεις ότι μάλλον το έπιασες το μωράκι !!! Στο εύχομαι ολόψυχα !!! 

Πες μας αύριο τι έγινε τελικά !!!! 

Κοριτσι μ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σ......... 

Μακαρι να ειναι ετσι και να σας γραψω μεθαυριο τα ευχαριστα....... (βρισκομαι σε επαρχια και τα αποτελεσματα βγαινουν την επομενη) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2019 at 7:16 ΜΜ, Anania είπε:

Γεια σας κορίτσια τι να πω διαβάζω αυτά που γράφετε και λέω ότι όλο αυτό το πράγμα είναι πολύ δύσκολο! Εμένα ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο μόνο με δανεικά πλέον. Τώρα σκέφτομαι να πάω και άλλου να πάρω γνώμες και μετά λέω και άντε το αποφάσισα για τα δανεικά ποιο κέντρο δλδ έχει καλό δίκτυο με δοτριες;; Γιατί το γενεσσις πολύ αμφιβάλλω ότι ασχολούνται ιδιαίτερα . Δεν ξέρω τι να πω. Χαμένα τα χω και και γω τελείως. Έβγαλα κοκκινίλες σε όλο το πρόσωπο από την στενοχώρια.

Κουράγιο κορίτσι και γω την Τετάρτη πήρα το τέταρτο αρνητικό μου και είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα . Εγώ είναι Αθήνα ο τσιριγωτης λένε ότι έχει αποτελέσματα γενικώς και επιτυχίες πολλές. Εγώ ήμουν στο γενεσσις με τον σφακιανουδη που είναι πολύ καλός γιατρός και άνθρωπος ανεξάρτητα από την δίκη μου απότυχια τώρα το κέντρο είναι κάπως. Αυτά εύχομαι ότι καλύτερο.

Kριμα βρε κοριτσι! Προσπαθησε το με δανεικά ψαξε ομως κεντρο αξιοπιστο με καλες δοτριες

3 ώρες πρίν, GatoulaM είπε:

Γεια σας κορίτσια.... 

Ειχα ξαναγραψει πριν λιγο καιρο...... 

Δεν ξερω αν με θυμάστε...... 

Λογω πωα σε ηλικια 28 ετων  και μετα απο αρκετο ψαξιμο προχωρήσαμε με τον σύζυγο μου σε ετ με δανεικα ωαρια...   Ηταν ο μονος τροπος για να αποκτησουμε παιδακι......... 

Στις 9 τ μηνος βαλαμε δυο βλαστοκυστες 5ημερων ΑΑ και ΑΒ........!!!!!!! 

Αυριο θα κανω τη χοριακη κ με εχει φαει η αγωνία για το αποτέλεσμα.......... 

Γνωριζει κάποια κατι για συμπτώματα....???? 

Εχω εδω και 3 με 4 μερες πονο στο στηθος και το νοιωθω και πρησμένο και που και που πονακια στην κοιλια..... 

Νομιζω οτι εχω και μια μικρή συχνοουρια...... 

Και γενικά νοιωθω και ενα μονιμο φουσκωμα...... 

Μπορει αυτο βεβαια να ειναι και απο το φαγητο

Χαχαχχαχαχχαχχα 

 

Ευχομαι να εισαι εγκυουλα. που μαλλον θα γινει, εισαι πολυ μικρο κοριτσι πας με δανεικα οποτε ολες οι συνθηκες ιδανικες!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσι μ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σ......... 

Μακαρι να ειναι ετσι και να σας γραψω μεθαυριο τα ευχαριστα....... (βρισκομαι σε επαρχια και τα αποτελεσματα βγαινουν την επομενη) 

Ολα καλά θα πάνε ! Θα δεις !! θα περιμενουμε νεα σου !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...