Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, dimitra19 είπε:

Ρε κορίτσια οκ καταλαβαίνω τι λέτε.. υποτίθεται ότι είναι 2 διαφορετικές δότριες. Πως μπορείς να είσαι σίγουρη για την δότρια αφου όλα γίνονται ανώνυμα και τελικα ούτε ξέρεις τι και πως..

Γιατί το σπέρμα του άντρα μου ... ξέρω που βρίσκεται .. ? μπορεί να βρίσκεται σε οποιαδήποτε άλλη γυναίκα αυτή τη στιγμή κ να μην ξέρουμε τίποτα. Και δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμενο κέντρο . Αυτό ισχυει για όλα τα κέντρα κατα την γνωμη μου . 

Ναι αλλα δεν εχουμε αλλη επιλογη απ το να πειραματιζομαστε

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

Ρε κορίτσια οκ καταλαβαίνω τι λέτε.. υποτίθεται ότι είναι 2 διαφορετικές δότριες. Πως μπορείς να είσαι σίγουρη για την δότρια αφου όλα γίνονται ανώνυμα και τελικα ούτε ξέρεις τι και πως..

Γιατί το σπέρμα του άντρα μου ... ξέρω που βρίσκεται .. ? μπορεί να βρίσκεται σε οποιαδήποτε άλλη γυναίκα αυτή τη στιγμή κ να μην ξέρουμε τίποτα. Και δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμενο κέντρο . Αυτό ισχυει για όλα τα κέντρα κατα την γνωμη μου . 

Εμενα αν μου το έλεγε αυτό θα το είχα κάνει χθες ... 

Δεν το σκέφτεσαι ? 

Ναι θα το προσπαθησυμε. Αλλα οταν θα μας δωσουν το παιδι εγω θα ειμαι η γιαγια του:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω δεν εχω θεμα με τους ελέγχους. Ναι μπορει ενα παιδί να το πει αυτο, αλλα θεωρω οτι αν το μεγαλώσεις με αγάπη δεν θα το εννοεί ακομα κι αν το ξεστομίσει.

Να τα πεις του άντρα  μου αυτα!! Χαχαχα 

Εσυ σκεφτεσαι την υιοθεσία ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω εδώ και χρόνια παρακαλάω να κάνουμε αίτηση και θεωρεί οτι θα ανοίξουμε τον ασκό του αιολου.

Καντι στη δικη σας περιπτωση δεν θα ηταν ασχημη ιδεα η παρενθετη. Ομως  χριαζονται πολλλλααα λεφτα. Εσυ βεβαια δεν θα χρειαστει να βρεις γιατι θα μεινεις εγκυος με τις βλαστοκυστουλες σου

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dimitra19 είπε:

Να τα πεις του άντρα  μου αυτα!! Χαχαχα 

Εσυ σκεφτεσαι την υιοθεσία ? 

Κάτσε να πείσω τον δικο μου πρώτα! Φυσικα και την σκέφτομαι αλλα δεν μπορώ να κανω κατι αν δεν μου πει το οκ.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ναι θα το προσπαθησυμε. Αλλα οταν θα μας δωσουν το παιδι εγω θα ειμαι η γιαγια του:mrgreen:

Αααα αυτό είναι πολύ ευχαριστο !!! Αρα το πήρατε αποφαση ? Κάνατε αίτηση .. ? Aυτό είναι εξαιρετικό !!! Τι τέλεια !!!! Πλεον λένε μέσα σε 1 χρόνο ολοκληρωνεται η διαδικασία. ΕΝτός 3 μηνών σου  απαντάνε θετικά ή αρνητικά και εφόσον σου δωσουν θετική απάντηση τότε εντός 1 έτους θα εχεις το παιδάκι σου .. ετσι ειχαν πει . 

Ξέρεις κάτι επιπλέον  ? 

Πολύ χαίρομαι για την απόφαση σας !!!! Αυτό κανονικα είναι για σαμπάνιες !!!! Τα ξεχασα όλα τωρα !!! Μπράβο Μαρία !!! Με το καλό !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καντι στη δικη σας περιπτωση δεν θα ηταν ασχημη ιδεα η παρενθετη. Ομως  χριαζονται πολλλλααα λεφτα. Εσυ βεβαια δεν θα χρειαστει να βρεις γιατι θα μεινεις εγκυος με τις βλαστοκυστουλες σου

Το ξερω αν ειχαμε τα χρηματα θα το συζητούσα άμεσα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή πολύ το συζητάτε αυτό με την παρένθετη ... και προς θεου δεν κρίνω κανέναν .. αλλά νιώθετε βολικά με αυτό  ? 

 

Στην ουσία εμείς που κάνουμε εξωσωμ.  με δωρεά ωαρίων είμαστε σαν τις παρένθετες απλά εμείς δεν τα δίνουμε .... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Αααα αυτό είναι πολύ ευχαριστο !!! Αρα το πήρατε αποφαση ? Κάνατε αίτηση .. ? Aυτό είναι εξαιρετικό !!! Τι τέλεια !!!! Πλεον λένε μέσα σε 1 χρόνο ολοκληρωνεται η διαδικασία. ΕΝτός 3 μηνών σου  απαντάνε θετικά ή αρνητικά και εφόσον σου δωσουν θετική απάντηση τότε εντός 1 έτους θα εχεις το παιδάκι σου .. ετσι ειχαν πει . 

Ξέρεις κάτι επιπλέον  ? 

Πολύ χαίρομαι για την απόφαση σας !!!! Αυτό κανονικα είναι για σαμπάνιες !!!! Τα ξεχασα όλα τωρα !!! Μπράβο Μαρία !!! Με το καλό !!!! 

Καλα περιμεν,ε κατσε να το παρουμε πρωτα κ μετα οι σαμπανιες, χαχαχ! Δεν ξεκινησαμε γιατι ο δικος μου ο λεγαμενος παλια δεν ηθελε υιοθεσια κ με παρακαλουσε για εξωσωματικη. Τωρα που τις σιχαθηκε τωρα αλλαξε κ θελει. Βρε πώς αλλαζουν οι καιροι! Χαχαχα. μ αρεσουν αυτες οι αλλαγες!

Just now, Καντι είπε:

Το ξερω αν ειχαμε τα χρηματα θα το συζητούσα άμεσα.

Πολλα τα λεφτα ρε γμτ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@dimitra19 θα σου πω κι εγω με τη σειρά μου να πάρεις μια δεύτερη γνώμη εκτος απο τη γνώμη του γιατρού σου σχετικά με τις διερευνιτικές εξετάσεις που μπορεις να κάνεις για να αποκλεισεις δικό σου παραγοντα πχ μητρα ή επικτητη θρομβοφιλία,σακχαρο κλπ.

Επίσης στη δωρεα δεν έχουν όλα τα κέντρα καλό δίκτυο δοτριών.Συγγνώμη που τα λέω ωμά αλλά δεν κάνουν όλοι οι γιατροί για όλα.Ξέρω περίπτωση κοπέλας που πήγε με δωρεα σε ενα κέντρο και στις 2 προσπάθειες απο 2 διαφορετικές δότριες πήρε αρνητικό.Άλλαξε κέντρο και στην 1η προσπαθεια βιοχημική και μετα στη 2η δίδυμα.Έιναι πολυ σημαντικό αυτό που δου λέω.Δυστυχώς οταν μπαινεις στο χορό αυτό υπαρχουν γιατροί που μασάνε γερά τα λεφτά σου και δεν σέβονται ουτε τις ελπίδες σου που ματαιώνονται ούτε οτι βγάζεις τα λεφτά αυτά για να τους τα δώσεις μάτωνοντας και στερούμενη πολλά πράγματα στη ζωή λες και τα 4-5000 τα κόβουμε σπό τα δέντρα και τους τα δίνουμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλα περιμεν,ε κατσε να το παρουμε πρωτα κ μετα οι σαμπανιες, χαχαχ! Δεν ξεκινησαμε γιατι ο δικος μου ο λεγαμενος παλια δεν ηθελε υιοθεσια κ με παρακαλουσε για εξωσωματικη. Τωρα που τις σιχαθηκε τωρα αλλαξε κ θελει. Βρε πώς αλλαζουν οι καιροι! Χαχαχα. μ αρεσουν αυτες οι αλλαγες!

Μην χανεις καιρό κοπέλα μου !!!! Τωρα που γυρνάει !!!! 

Κάνε αίτηση αποψε κιολας . Μέσω Ιντερνετ γίνεται με κωδικούς TAXIS , το είχα ψαξει παλιά. 

Τωρα που είναι ζεστός ... προτού το μετανοιώσει !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κορίτσια επειδή πολύ το συζητάτε αυτό με την παρένθετη ... και προς θεου δεν κρίνω κανέναν .. αλλά νιώθετε βολικά με αυτό  ? 

 

Ειναι σίγουρα σε θεωρητικό επίπεδο η συζήτηση. Αν αυριο μου έλεγαν παμε για ετ και οτι μια γυναίκα θα κυοφορεί το παιδί μου σίγουρα θα αισθανόμουν ανεπαρκής. Οι ισορροπίες πολυ δύσκολο να κρατηθούν, γιατι ο ανδρας μου θα δείχνει αγάπη και ευγνωσυνη σε μια αλλη γυναίκα. Αν πάλι αυριο το πρωί μου έλεγαν υπάρχει μωρο νεογέννητο θα το ηθελα χωρις δεύτερη σκέψη, ανεξαρτήτως dna.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, loralora είπε:

@dimitra19 θα σου πω κι εγω με τη σειρά μου να πάρεις μια δεύτερη γνώμη εκτος απο τη γνώμη του γιατρού σου σχετικά με τις διερευνιτικές εξετάσεις που μπορεις να κάνεις για να αποκλεισεις δικό σου παραγοντα πχ μητρα ή επικτητη θρομβοφιλία,σακχαρο κλπ.

Επίσης στη δωρεα δεν έχουν όλα τα κέντρα καλό δίκτυο δοτριών.Συγγνώμη που τα λέω ωμά αλλά δεν κάνουν όλοι οι γιατροί για όλα.Ξέρω περίπτωση κοπέλας που πήγε με δωρεα σε ενα κέντρο και στις 2 προσπάθειες απο 2 διαφορετικές δότριες πήρε αρνητικό.Άλλαξε κέντρο και στην 1η προσπαθεια βιοχημική και μετα στη 2η δίδυμα.Έιναι πολυ σημαντικό αυτό που δου λέω.Δυστυχώς οταν μπαινεις στο χορό αυτό υπαρχουν γιατροί που μασάνε γερά τα λεφτά σου και δεν σέβονται ουτε τις ελπίδες σου που ματαιώνονται ούτε οτι βγάζεις τα λεφτά αυτά για να τους τα δώσεις μάτωνοντας και στερούμενη πολλά πράγματα στη ζωή λες και τα 4-5000 τα κόβουμε σπό τα δέντρα και τους τα δίνουμε.

Σωστή! Αυτο εννουσα κ πιο πανω!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, loralora είπε:

@dimitra19 θα σου πω κι εγω με τη σειρά μου να πάρεις μια δεύτερη γνώμη εκτος απο τη γνώμη του γιατρού σου σχετικά με τις διερευνιτικές εξετάσεις που μπορεις να κάνεις για να αποκλεισεις δικό σου παραγοντα πχ μητρα ή επικτητη θρομβοφιλία,σακχαρο κλπ.

Επίσης στη δωρεα δεν έχουν όλα τα κέντρα καλό δίκτυο δοτριών.Συγγνώμη που τα λέω ωμά αλλά δεν κάνουν όλοι οι γιατροί για όλα.Ξέρω περίπτωση κοπέλας που πήγε με δωρεα σε ενα κέντρο και στις 2 προσπάθειες απο 2 διαφορετικές δότριες πήρε αρνητικό.Άλλαξε κέντρο και στην 1η προσπαθεια βιοχημική και μετα στη 2η δίδυμα.Έιναι πολυ σημαντικό αυτό που δου λέω.Δυστυχώς οταν μπαινεις στο χορό αυτό υπαρχουν γιατροί που μασάνε γερά τα λεφτά σου και δεν σέβονται ουτε τις ελπίδες σου που ματαιώνονται ούτε οτι βγάζεις τα λεφτά αυτά για να τους τα δώσεις μάτωνοντας και στερούμενη πολλά πράγματα στη ζωή λες και τα 4-5000 τα κόβουμε σπό τα δέντρα και τους τα δίνουμε.

Ναι κορίτσι , εχω ξενερώσει και με το κέντρο και με τον γιατρό ... απλά θέλω να επιβεβαιώσω το αποτέλεσμα αύριο στα σίγουρα ( αν και είμαι σίγουρη ) με την χοριακή και μετά δεν ξέρω αν θα με ξαναδουν .. αν κι εχουμε και φυλαγμένα 4 έμβρυα 3 ημερών . Τι τα κάνουμε αυτά αν αλλάξουμε ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...