Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, tzina_liana είπε:

ναι Μαορη μου το ξερω αλλα οποιος εχει καει στον χυλο φυσαει και το γιαουρτι δεν λενε?

καπως ετσι ξεκινησε η αποβολη μου 

ΚαταλαβΑονω περίμενε όμως να δουμε τι θα πει ο ντοκ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, tzina_liana είπε:

αχ τι καλα.. ολα καλα θα δεις το φασολακι σου..!!!

εγω σημερα κοριτσια μου εχω αιμα και κατι περιεργα πονακια και αρχισα να φοβαμαι οτι το εργο επαναλαμβανετε περιμενω τηλ απο τον γιατρο μου

Καλησπέρα.... Έμαθες κάτι? Όλα καλά θα πάνε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πολλές γυναίκες έχουν αίμα στην εγκυμοσύνη ευχομαι όλα να είναι οκ

Όλα καλά με το σποράκι;

Αχ είμαι πολύ συγκινημένη! Άκουσα την καρδούλα του... Στην ζωή μου δεν έχω ξανανιώσει έτσι. Είναι όντως μοναδικό! Ακόμα να το πιστέψω...

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrisla είπε:

Καλησπέρα.... Έμαθες κάτι? Όλα καλά θα πάνε... 

καλησπερα χρυσλα.. οχι μαλλον αυριο θα με παρει γιατι δεν τελειωσε ακομα απο το ιατρειο του.!απλα ειπε  στην γραμματεας του να μου μεταφερει να το παρστηρησω ποσο ροη και αν ειναι συνεχομενη 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzina_liana είπε:

καλησπερα χρυσλα.. οχι μαλλον αυριο θα με παρει γιατι δεν τελειωσε ακομα απο το ιατρειο του.!απλα στην γραμματεας του να μου μεταφερει να το παρστηρησω ποσο ροη και αν ειναι συνεχομενη 

Θετική σκέψη ❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ είμαι πολύ συγκινημένη! Άκουσα την καρδούλα του... Στην ζωή μου δεν έχω ξανανιώσει έτσι. Είναι όντως μοναδικό! Ακόμα να το πιστέψω...

ποσο εβδομαδων εισαι?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Την καμπύλη σακχάρου πρεπει να την κανεις μαζι με την καμπύλη ινσουλίνης γιατι ειναι αλληλοεξαρτώμενα.

Τι τέλειο!!!

 Και η Βελονιστρια στο ίδιο μοτίβο κινούνταν, μου έλεγε να χαϊδεύω την κοιλιά μου και να λέω οτι μπορώ να κυοφορησω.

@Anania τι αλλο σου ειπε η καθηγήτρια; Της είπες για τις αντιβιωσεις;

Ε μου τα μασαγε για τις αντιβιωσεις δεν Τίς απέρριψε και τελείως καθώς όπως κατάλαβα τον αναγνωρίζει κάπως τον Νικά και αυτό είναι σημαντικό. Την επόμενη φορά που θα της πάω τις εξετάσεις θα την ξαναρωτησω @Καντι πάντως σίγουρα μου είπε ότι δεν πιστεύει ότι δεν έχω καλά ωάρια. Επίσης μου είπε ότι ο σφακ είναι καλός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ε μου τα μασαγε για τις αντιβιωσεις δεν Τίς απέρριψε και τελείως καθώς όπως κατάλαβα τον αναγνωρίζει κάπως τον Νικά και αυτό είναι σημαντικό. Την επόμενη φορά που θα της πάω τις εξετάσεις θα την ξαναρωτησω @Καντι πάντως σίγουρα μου είπε ότι δεν πιστεύει ότι δεν έχω καλά ωάρια. Επίσης μου είπε ότι ο σφακ είναι καλός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος.

Κι εγω δεν πιστευω οτι δεν εχεις καλα ωαρια....Τοσο καιρο που ταλάιπωρηθηκες ο γιατρος σου δε σου ειχε ζητησει τις 2 καμπυλες??Απιστευτο......


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εγω εμαθα αυτες τις μερες για μια κοπελα μ\που εμεινε εγκυος με πολυποδα κ συμφυσεις που δεν ηξερε οτι εχε.

 Πηγα σημερα στην ψυχολογο μου κ μου έκανε υπνωση. Με μετεφερε κατα τη διαρκεια της υπνωσης στη μητρα μου κ με ρωτουσε πως νιωθω!Αν ειναι φιλοξενη κλπ. Πρεπει λεει να της δειξω εμπιστοσυνη κ οτι τοσο καιρο την αμφισβητω κ τη βλεπω σκαρτη. Ταξιδεψα στη μητρα μου λοιπον κοριτσια σημερα κ ειχε φως κ ηταν ζεστή. Μου ειπε να το κανω καθε μερα σαν ασκηση:) Ο εγκεφαλος μου λεει κ το υποσεινηδητο δινουν τις εντολες στη μητρα

Ωχ φοβηθηκα τωρα με την υπνωση!!! Θα θελες να μας πεις κι αλλες λεπτομερειες?, ενιωθες να κοιμασαι?

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka είπε:

Κι εγω δεν πιστευω οτι δεν εχεις καλα ωαρια....Τοσο καιρο που ταλάιπωρηθηκες ο γιατρος σου δε σου ειχε ζητησει τις 2 καμπυλες??Απιστευτο......

Τι να πω ίσως το ξέχασε. Θα δείξει άλλες εξετάσεις πάλι Άντε να δούμε. Έχει ο θεός για όλες μας που ταλαιπωρούμαστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Εγω εμαθα αυτες τις μερες για μια κοπελα μ\που εμεινε εγκυος με πολυποδα κ συμφυσεις που δεν ηξερε οτι εχε.

 Πηγα σημερα στην ψυχολογο μου κ μου έκανε υπνωση. Με μετεφερε κατα τη διαρκεια της υπνωσης στη μητρα μου κ με ρωτουσε πως νιωθω!Αν ειναι φιλοξενη κλπ. Πρεπει λεει να της δειξω εμπιστοσυνη κ οτι τοσο καιρο την αμφισβητω κ τη βλεπω σκαρτη. Ταξιδεψα στη μητρα μου λοιπον κοριτσια σημερα κ ειχε φως κ ηταν ζεστή. Μου ειπε να το κανω καθε μερα σαν ασκηση:) Ο εγκεφαλος μου λεει κ το υποσεινηδητο δινουν τις εντολες στη μητρα

Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με το βελονισμό. Βελτιώνεται η αιμάτωση της μήτρας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Ωχ φοβηθηκα τωρα με την υπνωση!!! Θα θελες να μας πεις κι αλλες λεπτομερειες?, ενιωθες να κοιμασαι?

Οχι βρε μισοκοιμασαι εισαι απλως χαλαρη κ εχεις συνδεση με το οργανο

7 ώρες πρίν, Marmav85 είπε:

Αχ είμαι πολύ συγκινημένη! Άκουσα την καρδούλα του... Στην ζωή μου δεν έχω ξανανιώσει έτσι. Είναι όντως μοναδικό! Ακόμα να το πιστέψω...

Τελεια:)!

7 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

την τεταρτη εχω υπερηχο εκει θα φανει

Απ το κεντρο τι σου ειπαν?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κι εγω δεν πιστευω οτι δεν εχεις καλα ωαρια....Τοσο καιρο που ταλάιπωρηθηκες ο γιατρος σου δε σου ειχε ζητησει τις 2 καμπυλες??Απιστευτο......

Καθόλου εντύπωση να μην σου κάνει. Πολλές γυναίκες οδηγούνται σε εξωσωματικές από τους γυναικολόγους μετά από 1 χρόνο αποτυχημένων προσπαθειών και έχοντας κάνει μόνο πολύ βασικές εξετάσεις. Η δική μου εμπειρία (χωρίς καν να έχω κάνει ούτε μία εξωσωματική ακόμα) επιβεβαιώνει ότι οι γιατροί που χρειαζόμαστε για να διερευνήσουμε την υπογονιμότητα είναι 3 ειδικοτήτων: γυναικολόγος, ουρολόγος και ενδοκρινολόγος, όλοι με εξειδίκευση στην υπογονιμότητα. (Ανάλογα με την περίπτωση, μπορεί ενδεχομένως ο ενδοκρινολόγος να παραλειφθεί, αν και δεν είμαι σίγουρη γι' αυτό).

Πάμε να εξηγήσουμε λίγο: Αν μία γυναίκα έχει α)ιστορικό διαβήτη στην οικογένεια, β) έχει ή είχε στο παρελθόν πολυκυστικές ωοθήκες, τότε ίσως υπάρχει μία προδιάθεση για διαβήτη που με τη σειρά της μεγαλώνοντας επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων. Επομένως, γράφονται από τον ενδοκρινολόγο καμπύλες ζαχάρου και ινσουλίνης και ανάλογα με τα αποτελέσματα μπορεί να δοθεί διατροφή ή glucofage σε μικρή δόση (δεν είμαι γιατρός, γράφω ό,τι έχω αποκομίσει από τη δική μου εμπειρία). Ο σκοπός είναι η βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.

Ένα μεγάλο και επικίνδυνο λάθος που γίνεται συχνά είναι οι γυναικολόγοι να μπλέκονται σε θέματα άλλων ειδικοτήτων ή να θεωρούν τους εαυτούς τους Θεούς και την εξωσωματική πανάκεια. Η δική μου πεποίθηση είναι ότι οι αποτυχίες για φυσική σύλληψη δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά με την υγεία ενός από τους 2 και προτεραιότητα πρέπει να είναι η διερεύνηση και η θεραπεία του αιτίου. Οφείλουμε λοιπόν να ενεργούμε με κριτική σκέψη. Δυστυχώς δεν είμαστε γιατροί και δε μπορούμε εύκολα να κρίνουμε τους γιατρούς, μπορούμε όμως να το ψάχνουμε, να παίρνουμε γνώμες και να διαβάζουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marmav85 είπε:

Αχ είμαι πολύ συγκινημένη! Άκουσα την καρδούλα του... Στην ζωή μου δεν έχω ξανανιώσει έτσι. Είναι όντως μοναδικό! Ακόμα να το πιστέψω...

Ζησε το ονειρακι σου λοιπον.....να δεις πως θα νοιωσεις οταν θα παρεις το φασολακι στην αγκαλιτσα σου.....!!!!εκει θα δεις ευτυχια!!!!!!!να χαιδευεις την κοιλιτσα σου...το φασολακι νοιωθει τα παντα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...