Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Anania είπε:

Πολύ σωστά τα λες. Μπράβο σου που το έχεις ψάξει τόσο χωρίς να έχεις κάνει εξωσωματική. Σου εύχομαι το καλύτερο σε ότι κι αν κανείς.

Οφείλεται στο ότι ποτέ δεν πείστηκα ότι η ίδια η εξωσωματική είναι πανάκεια. Ακόμα και τώρα που πλησιάζω πιο πολύ προς τα εκεί. Και πάντα βάζω όρια στο μυαλό μου, δηλαδή η όποια προσπάθεια να μην είναι εις βάρος της δικής μου υγείας.

Καμιά φορά ζητάμε κάτι επίμονα από το Θεό, στο οποίο μάλιστα βασίζουμε την ευτυχία μας σαν άνθρωποι, αλλά θεωρούμε δεδομένο το μεγαλύτερο αγαθό για τον άνθρωπο: την υγεία. Και δυστυχώς δεν είναι...

Όλοι να έχουν το καλύτερο σε ό,τι κάνουν. Και να έχουν εμπιστοσύνη και πίστη στο Θεό. Ό,τι γίνεται, σωστά γίνεται.  

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

τωρα ετοιμαζομαι για το δευτερο παιδακι...εκανα μια προσπαθεια τον οκτωβρη με βλαστοκυστες αλλα δεν ....

το γιο μου τον επιασα με την 1η εξωσωματικη με 3ης μερας πριν 3 χρονια...

ευχομαι η επομενη να ειναι τυχερη:wub::wub:


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Troia είπε:

Οφείλεται στο ότι ποτέ δεν πείστηκα ότι η ίδια η εξωσωματική είναι πανάκεια. Ακόμα και τώρα που πλησιάζω πιο πολύ προς τα εκεί. Και πάντα βάζω όρια στο μυαλό μου, δηλαδή η όποια προσπάθεια να μην είναι εις βάρος της δικής μου υγείας.

Καμιά φορά ζητάμε κάτι επίμονα από το Θεό, στο οποίο μάλιστα βασίζουμε την ευτυχία μας σαν άνθρωποι, αλλά θεωρούμε δεδομένο το μεγαλύτερο αγαθό για τον άνθρωπο: την υγεία. Και δυστυχώς δεν είναι...

Όλοι να έχουν το καλύτερο σε ό,τι κάνουν. Και να έχουν εμπιστοσύνη και πίστη στο Θεό. Ό,τι γίνεται, σωστά γίνεται.  

Έχεις απόλυτο δίκιο και μένα έχει κλονιστεί η υγεία μου μέσα από αυτήν την διαδικασία και σκέφτομαι ότι τι σημαντικό είναι να είμαι εγώ καλά και έχει ο θεός για όλους μας. Σε ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marmav85 είπε:

@tzina_liana είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών. Εσύ είσαι καλά;;

αληθεια? κοντα ειμαστε εγω 6 και 1...λες να την ακουσω και εγω αυριο τι καλα.!!!

ειμαι καλα σημερα δεν εχω καθολου αιμα μονο κατι καφε υγρα ειχα ρο πρωι, μαλλον ηταν απο το ταξιδι που εκανα εχθες Αλεξανδρεια Θεσσαλονικη και κουραστηκα.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

αληθεια? κοντα ειμαστε εγω 6 και 1...λες να την ακουσω και εγω αυριο τι καλα.!!!

ειμαι καλα σημερα δεν εχω καθολου αιμα μονο κατι καφε υγρα ειχα ρο πρωι, μαλλον ηταν απο το ταξιδι που εκανα εχθες Αλεξανδρεια Θεσσαλονικη και κουραστηκα.!

Πρώτα ο Θεός θα την ακούσεις!!! Εχε πίστη!! Και προσπάθησε να μην κουράζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Πρώτα ο Θεός θα την ακούσεις!!! Εχε πίστη!! Και προσπάθησε να μην κουράζεσαι!

Μακαρι..

δυστηχως αυτο το δρομολογιο δεν μπορω να το αποφυγω πρεπει να το κανω μια φορα την εβδομαδα.. το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα οδηγω γιατι αυτο με κουρασε πιο πολυ απο ολα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2019 at 2:37 ΜΜ, Tsini είπε:

Ο νομος λεει πως η δοτρια μπορει να ειναι εως 35,αυτοι στο ιακεντρο εχουν βαλει ταβανι τα 30. Σιγουρα μπορεις να ζητησεις ποια ηλικια θα εχει η δοτρια. Τα ωαρια της δοτριας δεν τα μοιραζεσαι,ηταν πολυ ξεκαθαροι σε αυτο. Οταν ρωτησα ποσο ειναι το μινιμουμ των βλαστοκυστων μου ειπαν 4, αλλα ποτε δεν τους εχει τυχει λιγοτερες απο 5 -κ καλα προσεχουν πολυ γτ θελουν επιτυχιες,εξαλλου το ιακεντρο φημιζεται για τα δανεικα. Οταν ομως ρωτησα αν ακυρωνεται η προσπαθεια αν παρω λιγοτερες απο 4 βλαστοκυστες δεν μου απαντησαν ξεκαθαρα "ναι" αλλα μου ειπαν οτι ειμαι απαισιοδοξη κ οτι ποτε δεν τους εχει τυχει να παρουν λιγοτερες απο 5-6 βλαστοκυστες.

Τωρα επειδη εγω λογω αντιβιωσεων που θα παρω θα κανω 2 μηνες θεραπεια, η μεταφορα θα γινει γεναρη-φλεβαρη, οποτε περιμενουν το οκ απο εμενα να δουν αν θα προχωρησουμε τωρα τη διαδικασια κ θα τα βαλουμε κατεψυγμενα ή αν θα μου βρουν δοτρια τοτε για να παμε με φρεσκα. Οποτε δεν με εχουν ειδοποιησει αυτοι. Κανεις το 1ο ραντεβου κ υποτιθεται το συζητας με τον αντρα σου κ ξαναπας, αλλα εμεις ημασταν ηδη αποφασισμενοι κ δωσαμε το οκ. (Στα ραντεβου που πας δεν πληρωνεις επισκεψη). Επισης, ο αντρας σου θα παει τη μερα της ωολ. να δωσει σπερμα,αλλα απο το κεντρο θελουν να εχει ηδη δωσει αλλη μια φορα ωστε να ελεγξουν το σπερμα του κ να το καταψυξουν σε περιπτωση που αρρωστησει την μερα της ωοληψιας κ δεν μπορεσει να παει. Αυτη την καταψυξη σπερματος δεν την χρεωνουν κ ειναι προεραιτικη.

Εγω ειμαι 33,αλλα οπως ειπα δεν ελπιζω σε δικα μου, εχω ηδη δωσει πολλα λεφτα γτ προσπαθουσα κ με εναλλακτικες μεθοδους κ η κατασταση μου δεν βελτιωθηκε. Οποτε αφου θελω παιδια, γτ να το καθυστερω; Και κυριως, γτ να εξαντλησω ολους τους οικονομικους πορους μου;; Μετα δεν θα μου μενει δραχμη ουτε για τη γεννα!!! Χαχα

@Manoulitsa75 μπορεις να δεις φωτο αλλα κ παλι ειναι στην διακριτικη ευχερεια του κεντρου. Εγω ας πουμε δεν τους το ζητησα στο πρωτο ραντεβου, αλλα οταν ξαναμιλησουμε για να προχωρησει η διαδικασια θα το ζητησω..

Κορίτσια είστε σίγουρες ότι μπορεί η ληπτρια να δει φωτογραφία? 

Εγώ σε δύο κέντρα που ρώτησα, αν τελικά που έτσι το βλέπω φτάσω εκεί αν μπορώ να δω φωτογραφία, μου είπαν κατηγορηματικα όχι, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε φυσικά η δότρια να μας δει κι ότι διαλέγουν αυτοί δότρια με βάση τα δικά μου χαρακτηριστικά. 

Επίσης, μετά που το σκεφτόμουν είπα γιατί να τη δω? Καλύτερα όχι, παιδί μου θα ναι άλλωστε,  πιστεύω θα με βασανίζε αν την έβλεπα και μόνο καλό δε θα μου έκανε. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια είστε σίγουρες ότι μπορεί η ληπτρια να δει φωτογραφία? 

Εγώ σε δύο κέντρα που ρώτησα, αν τελικά που έτσι το βλέπω φτάσω εκεί αν μπορώ να δω φωτογραφία, μου είπαν κατηγορηματικα όχι, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε φυσικά η δότρια να μας δει κι ότι διαλέγουν αυτοί δότρια με βάση τα δικά μου χαρακτηριστικά. 

Επίσης, μετά που το σκεφτόμουν είπα γιατί να τη δω? Καλύτερα όχι, παιδί μου θα ναι άλλωστε,  πιστεύω θα με βασανίζε αν την έβλεπα και μόνο καλό δε θα μου έκανε. 

Oχι δεν δειχνουν φωτο. Και τα χαρακτηριστικα οταν ρωτησα δεν μου τα ειπανε μονο ηλικια. Μονο απ τα συμφραζομενα καταλαβα οτι εχει πρασινα ματια

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια είστε σίγουρες ότι μπορεί η ληπτρια να δει φωτογραφία? 

Εγώ σε δύο κέντρα που ρώτησα, αν τελικά που έτσι το βλέπω φτάσω εκεί αν μπορώ να δω φωτογραφία, μου είπαν κατηγορηματικα όχι, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε φυσικά η δότρια να μας δει κι ότι διαλέγουν αυτοί δότρια με βάση τα δικά μου χαρακτηριστικά. 

Επίσης, μετά που το σκεφτόμουν είπα γιατί να τη δω? Καλύτερα όχι, παιδί μου θα ναι άλλωστε,  πιστεύω θα με βασανίζε αν την έβλεπα και μόνο καλό δε θα μου έκανε. 

εμενα μου ειπαν οτι με βαση τον νομο απαγορευεται.!το μονο που ξερω ειναι η ηλικια της

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

εμενα μου ειπαν οτι με βαση τον νομο απαγορευεται.!το μονο που ξερω ειναι η ηλικια της

φότο δεν βλέπεις  στον αιωνα τον απαντα ...πιο κέντρο είναι αυτο που το κάνει πείτε κ σε Εμάς...κ γω μόνο ηλικία ξέρω κ χαρακτηριστικά που μοιάζουν σε μένα....αυτό κ τίποτε άλλο....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια είστε σίγουρες ότι μπορεί η ληπτρια να δει φωτογραφία? 

Εγώ σε δύο κέντρα που ρώτησα, αν τελικά που έτσι το βλέπω φτάσω εκεί αν μπορώ να δω φωτογραφία, μου είπαν κατηγορηματικα όχι, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε φυσικά η δότρια να μας δει κι ότι διαλέγουν αυτοί δότρια με βάση τα δικά μου χαρακτηριστικά. 

Επίσης, μετά που το σκεφτόμουν είπα γιατί να τη δω? Καλύτερα όχι, παιδί μου θα ναι άλλωστε,  πιστεύω θα με βασανίζε αν την έβλεπα και μόνο καλό δε θα μου έκανε. 

νομιζω οτι ειναι πολυ μικρος ο αριθμος βλαστοκυστων... εγω ειχα 6 απο τα 10 ωαρια που  πηραν  απο την δοτρια και μια φιλη μου 9 στα 9 ωαρια

Just now, Rafaelatarzan είπε:

φότο δεν βλέπεις  στον αιωνα τον απαντα ...πιο κέντρο είναι αυτο που το κάνει πείτε κ σε Εμάς...κ γω μόνο ηλικία ξέρω κ χαρακτηριστικά που μοιάζουν σε μένα....αυτό κ τίποτε άλλο....

 

αα επισεις μου ειπαν και για την ομαδα αιματος...στην περιπτωση μας επειδη εχουμε Α και Β δεν θα περιοριστουν στην ομαδα αιματος της δοτριας γιατι ο συνδιασμος των ομαδων μας μπορουν να βγαλουν μεχρι και 0 ομαδα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Anania είπε:

Ε μου τα μασαγε για τις αντιβιωσεις δεν Τίς απέρριψε και τελείως καθώς όπως κατάλαβα τον αναγνωρίζει κάπως τον Νικά και αυτό είναι σημαντικό. Την επόμενη φορά που θα της πάω τις εξετάσεις θα την ξαναρωτησω @Καντι πάντως σίγουρα μου είπε ότι δεν πιστεύει ότι δεν έχω καλά ωάρια. Επίσης μου είπε ότι ο σφακ είναι καλός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος.

Καλα τι ειναι ο Σφ. το ξέρουμε απο πρώτο χέρι. Βασικα κι αυτη απέδωσε τις αποτυχιες στην μήτρα....

 νομιζω στο κρίσιμο σημείο που βρίσκεσαι αξίζει να δεις τι αποτέλεσμα θα εχεις σε ενα αλλο έμβρυολογικό.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...