Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@Καντι σε ευχαριστω!!!! Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα!!! 

@Mary H μονο ικανοποιημενη;;;; Φοβαμαι να το σκεφτω.. να το πιστεψω... Τα παντα!!!

αχ  τι ωραια σου ευχομαι απο 6 κ πανω αριστεσ βλαστοκυστεσ!!!!!!

7 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Μπράβο 10 ωάρια  τέλεια μακάρι να προχωρήσουν όλα! 

Εμας αύριο είναι η ωοληψια!

καλη σου επιτυχια κοριτσι μου...να πανε ολα τελεια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Για τα λεφτά οκ, άντε πες αυτη ειναι η τιμη του. Το πως θα ειναι άριστες δεν αντιλαμβάνομαι πως το προεξοφλεί και πως θα ειναι ειναι μονο δυο; Υπάρχει και ενα σπερμα στην τελική που ειναι αστάθμητος παράγοντας.

Από το στόμα μου το πήρες αυτό με το σπέρμα. Κάποιον μου θυμίζει σε συμπεριφορά που ταν και μαζί του αρχικά και μετά χώρισαν τα τσαντάκια τους.. Τον πρώτο μου γιατρό τον Αθ... 

8 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Δε βγαινω μανα μου,ΔΕ ΒΓΑΙΝΩ!!! πολυ πλακα εχει..... Προστιθεται αλλος ενας λογος που δεν συνεχισα μ αυτον... Ο Σφακ μου ειπε να περιμενω 4-5 βλαστοκυστες.. Απο ιακεντρο βεβαια μου ειαν πει οτι ειμαι απαισιοδοξη οταν τους ειπα "τι γινεται αν παρουμε  4 βλαστοκυστες;". Αποψε με ενημερωσαν πως απο τη δοτρια που ειχε σημερα ωολ. πηραμε 10 ωριμα ωαρια. Αυριο θα ξερω ποσα γονιμοποιηθηκαν.... Ουφ!!! Κ το σαββατο αισιως ποσες βλαστοκυστες... Εχω χ@ιστει απο τον φοβο μου....

Με το καλό κοπέλα μου! 

Να έχεις ευχάριστα νέα. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

On 1/20/2020 at 10:02 AM, Tsini said:

Καλημερα κοριτσια!!

Καλη κ ευτυχισμενη εβδομαδα σε ολες!!

Απορια που εχω: σε εσας που προχωρησατε με δανεικα ωαρια (ή κ εμβρυα) ο γιατρος σας εδωσε κορτιζονη κατα την ετ για να αποφευχθει η πιθανοτητα αποβολης (λογω αγνωστου γενετικου υλικου που εισηχθη στον οργανισμο σας; ) 

Πήρα κορτιζόνη και με τα δικά μου και με της δότριας. Νονίζω είναι για να μην επιτεθεί το ίδιο το σώμα στο μωρό. Είτε είναι με άλλο γενετικό υλικό είτε με το δικό μας.

@boukitsa123λυπάμαι πολύ για το πως μεγάλωσες αλλά χαίρομαι παράλληλα που βρήκες τη δύναμη να σταθείς στα πόδια σου! Να χαίρεσαι τους ανθρώπους που έχεις δίπλα σου και να τους εμπιστεύεσαι.

On 1/18/2020 at 2:44 PM, Thia1985 said:

Καλημέρα. 

Clue συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Εμένα κανένας γιατρός δεν έχει βρει που οφείλεται το θέμα μου. Τουλάχιστον να το αποδώσω κάπου. Μόνο θα ήθελα να μου πεις τι πληροφορίες γνώριζες για την δότρια. Ηλικία?  Χρώμα ματιών, μαλλιών, ύψος? Είναι το μόνο που με τρομάζει, το ότι δεν θα ξέρω τι θα αντιμετωπίσω... Τι θα απαντώ όταν πχ με ρωτάει ο παιδίατρος το οικογενειακό ιστορικό??? Πως θα είναι στην εφηβεία? Εγώ πέρασα πολύ ήρεμη Κ τα αδέρφια μου το ίδιο. Κι άλλα τέτοια που μπορεί να σας ακούγονται χαζά αλλά τα μοιράζομαι μαζί σας γιατί κανένας γιατρός δε μπορεί να τα καταλάβει, μόνο κάποια που τα έχει περάσει. 

Καλημέρα. Είσαι σε αναμονή? 

Το μόνο που γνωρίζω για τη δότρια είναι χρονολογία γέννησης κι αυτό επειδή έπρεπε να το γνωρίζω για την αυχενική.

Στον παιδίατρο, όπως και σε όλους, το λέμε. Θεωρώ ότι πρέπει να το ξέρει αν και τα κληρονομικά πάνε πόσες γενιές πίσω οπότε και δικό μου να ήταν το γενετικό υλικό δεν θα ξέραμε από που πήρε το κάθετί.

Οι ανασφάλειες για την απόρριψη και για το κατά πόσο είμαστε επαρκείς ως γονείς υπάρχουν. Όπως σε όλους θεωρώ. Είτε το γενετικό υλικό είναι δικό μας, είτε όχι, είτε είναι παιδί υιοθετημένο είτε είναι ακόμα και τα παιδιά που έχω στο σχολείο. Ακόμα κι εκεί πάντα σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά και πως μπορεί να τα επηρεάσω. Αυτό είναι που θα μας κάνει καλύτερους κάθε φορά. Η αυτοαξιολόγηση.

Η εφηβεία είναι τρομακτική από μόνη της. Τρομακτική και η απόρριψη. Τρομακτικό και το να πέσει το παιδί μας θύμα μπούλινγκ. Ή να είναι ο θύτης. Τρομακτικό και το να αρρωστήσει. Και όλα τρομακτικά. Και ταυτόχρονα θα μας δώσει και τόσες χαρές. Τόσες που τα ξεχνάμε όλα αυτά. Ξεχνάμε πόσο φοβόμαστε μέχρι να μέίνουμε έγκυες. Στην εγκυμοσύνη ξεχνάμε πόσο άγχος και φόβο είχαμε στις αυχενικές, στους υπερήχους, στον τοκετό. Μετά με τα κιλά, με εξετάσεις, με σχολεία.

Και το ξαναπροσπαθούμε. Ξανά και ξανά. Είτε είναι έτσι είτε αλλιώς. Είτε είναι ψηλό είτε κοντό. Να το πάρουμε αγκαλιά θέλουμε. Και να το μεγαλώσουμε. Με όποια δυσκολία προκύψει! Με το καλό να το ζήσετε όλες εύχομαι

  • Μου αρέσει 5

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ba_lily είπε:

Αχ κορίτσια δεν έχω υπομονή πια πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι το Σάββατο. Και να μην έχω έστω ένα σημάδι κάτι. 

Καλημέρα!!! Όλα θα πανε τέλεια, να σκέφτεσαι θετικά!!!!! Είμαστε εδώ για ότι θελήσεις!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Αχ κορίτσια δεν έχω υπομονή πια πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι το Σάββατο. Και να μην έχω έστω ένα σημάδι κάτι. 

καλημερα...θετικη σκεψη.....!!χοριακη το σαββατο ε????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

καλημερα...θετικη σκεψη.....!!χοριακη το σαββατο ε????

Ναι κορίτσι 

Αν θελήσω να κάνω τεστσκι είναι νωρίς. 2 έμβρυα 5η μέρας έχω βάλει. 

Χαχαχα σαν πρωταρα κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ναι κορίτσι 

Αν θελήσω να κάνω τεστσκι είναι νωρίς. 2 έμβρυα 5η μέρας έχω βάλει. 

Χαχαχα σαν πρωταρα κάνω 

καθε φορα ειναι σαν την πρωτη...οχι βλαστοκυστες?νομιζω ειναι νωρις...δεν θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Αχ κορίτσια δεν έχω υπομονή πια πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι το Σάββατο. Και να μην έχω έστω ένα σημάδι κάτι. 

Δεν κανεις ένα τεστακι Πέμπτη η Παρασκευή; Εγω είχα κάνει κ έδειξε 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Αχ κορίτσια δεν έχω υπομονή πια πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι το Σάββατο. Και να μην έχω έστω ένα σημάδι κάτι. 

Μην σκέφτεσαι σημάδια. Εγώ Κ στις 4 εμβρυομεταφορες είχα όλα τα σημάδια εγκυμοσύνης κι όμως έγκυος δεν ήμουν. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ba_lily είπε:

Αχ κορίτσια δεν έχω υπομονή πια πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι το Σάββατο. Και να μην έχω έστω ένα σημάδι κάτι. 

Κορίτσι,σημερα το πρωί σε σκεφτόμουν κι αναρωτιόμουν αν εχεις συμπτώματα.παντως,εγω δεν ειχα τιποτα. Μην αγχώνεσαι,λίγες μέρες μείνανε. Να είσαι θετική και μην ψάχνεις σημάδια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εγω στον αγώνα με δικά μου ωάρια και σκεφτόμαι ταυτόχρονα και το ενδεχόμενο της δότριας. Να ρωτήσω, σας λένε ότι ό,τι βγάλει η δότρια είναι δικό σας? Δηλαδή αν βγάλει 10 βλαστοκύστες? Δεν κρατάει η κλινική για άλλες εγκυμοσυνες σε άλλες ασθενείς? Κι αν θέλω να βάλω μόνο δύο για να αποφύγω τα δίδυμα και άλλα δύο αργότερα από τα ίδια ωάρια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εγω στον αγώνα με δικά μου ωάρια και σκεφτόμαι ταυτόχρονα και το ενδεχόμενο της δότριας. Να ρωτήσω, σας λένε ότι ό,τι βγάλει η δότρια είναι δικό σας? Δηλαδή αν βγάλει 10 βλαστοκύστες? Δεν κρατάει η κλινική για άλλες εγκυμοσυνες σε άλλες ασθενείς? Κι αν θέλω να βάλω μόνο δύο για να αποφύγω τα δίδυμα και άλλα δύο αργότερα από τα ίδια ωάρια?

καλησπέρα Μανουλίτσα75, οι βλαστοκύστες είναι δικές σου άλλωστε είναι με το σπέρμα του συζύγου σου , τα βάζετε κατάψυξη για επόμενη προσπάθεια, επίσης στα δανεικά νομίζω δεν βάζουν πάνω από 2 ποτέ γιατί τα ποσοστά επιτυχίας είναι μεγάλα, κορίτσια αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με!

  • Μου αρέσει 3

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εγω στον αγώνα με δικά μου ωάρια και σκεφτόμαι ταυτόχρονα και το ενδεχόμενο της δότριας. Να ρωτήσω, σας λένε ότι ό,τι βγάλει η δότρια είναι δικό σας? Δηλαδή αν βγάλει 10 βλαστοκύστες? Δεν κρατάει η κλινική για άλλες εγκυμοσυνες σε άλλες ασθενείς? Κι αν θέλω να βάλω μόνο δύο για να αποφύγω τα δίδυμα και άλλα δύο αργότερα από τα ίδια ωάρια?

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου. Ούτως η άλλως στα δανεικά βάζουν το πολύ δυο. Παρόλα αυτά δεν αποφεύγεις δίδυμη κύηση κ εγω με δυο έπιασα διδυμα 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...