Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 2/15/2020 at 10:22 AM, Mary H said:

Καλημέρα. Γράφω κ στο καφέ εξωσωματικής. Στην αυχενικη είδαμε ότι το ένα έμβρυο, κοριτσάκι,  σταμάτησε. Όποτε τώρα έχω ένα εμβρυακι , κοριτσάκι σίγουρα, πολύ καλό και υγιές! 

Ανάμικτα τα συναισθήματα... Όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα! Σου εύχομαι να κρατήσεις το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!

Just now, DIMITRAS said:

Κοριτσια καλησπεραβεκανα ινοχεπ στο μποθτι κ η μελανια τεραααστια στην κοιλια μπλε 1 χαρα δεν παμε? Εχει αρχισει το κλαμα ...πιιιιφφφ

Από πέρυσι τέτοιες μέρες μέχρι και 1 εβδομάδα αφότου γέννησα ήμουν μόνιμα με μελανιές σε κοιλιά και μπούτια!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, DIMITRAS είπε:

Κοριτσια καλησπεραβεκανα ινοχεπ στο μποθτι κ η μελανια τεραααστια στην κοιλια μπλε 1 χαρα δεν παμε? Εχει αρχισει το κλαμα ...πιιιιφφφ

Και εμένα μπλε η κοιλιά μου από αυτές κοριτσάκι...!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ανάμικτα τα συναισθήματα... Όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα! Σου εύχομαι να κρατήσεις το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!

Από πέρυσι τέτοιες μέρες μέχρι και 1 εβδομάδα αφότου γέννησα ήμουν μόνιμα με μελανιές σε κοιλιά και μπούτια!

Οπως το ειπες , χαρηκαμε που ειναι καλα ειναι υγιες και ειναι κοριτσακι που τοσο πολυ θελαμε. το αλλο μονο που το σκεφτομαι ποναω. Ανάμεικτα συναισθηματα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ele@n είπε:

Κάπως αλλιώς πρέπει να στα περάσει ο γιατρός, ξαναρώτα τον. Εγώ το καλοκαίρι τα έπαιρνα με 0 συμμετοχή, αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι τι έγραφε πάνω στη συνταγή. 

Τόσα χρόνια τίποτα δεν έχω πάρει με 0 συμμετοχή και ούτε έχω ακούσει από άλλη κοπέλα . Μήπως είσαι ανασφάλιστη σε αυτή την περίπτωση άκουσα πως σε τέτοιες περιπτώσεις ειπαρχουν κάποια φάρμακα που γράφονται με 0 συμμετοχή 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ba_lily said:

Τόσα χρόνια τίποτα δεν έχω πάρει με 0 συμμετοχή και ούτε έχω ακούσει από άλλη κοπέλα . Μήπως είσαι ανασφάλιστη σε αυτή την περίπτωση άκουσα πως σε τέτοιες περιπτώσεις ειπαρχουν κάποια φάρμακα που γράφονται με 0 συμμετοχή 

Μέχρι την εγκυμοσύνη δεν είναι με 0% αλλά στην εγκυμοσύνη είναι χωρίς συμμετοχή νομίζω. Εγώ πλήρωσα συμμετοχή στις πρώτες αντιπηκτικές αλλά σε όλη την κύηση τίποτα. Ίσως κάπως έτσι περάστηκαν

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Τόσα χρόνια τίποτα δεν έχω πάρει με 0 συμμετοχή και ούτε έχω ακούσει από άλλη κοπέλα . Μήπως είσαι ανασφάλιστη σε αυτή την περίπτωση άκουσα πως σε τέτοιες περιπτώσεις ειπαρχουν κάποια φάρμακα που γράφονται με 0 συμμετοχή 

Δικό μου λάθος. Νόμιζα ότι είσαι εγκυος. Τότε  γράφονται εξ ολοκλήρου.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2020 at 6:31 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

Δεν θυμάμαι αν το παπάκι πάει με δανεικά γιαυτο ρωτάω....

καλημέρα σε όλους!

Ραφαέλα με δανεικά πάω, 

εχτές κορίτσια μου ήρθε περίοδος και σήμερα έδωσα αίμα για Οιστραδιόλη και προγεστερόνη! μακάρι να είναι όλα καλά να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο!

  • Μου αρέσει 6

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα σε όλους!

Ραφαέλα με δανεικά πάω, 

εχτές κορίτσια μου ήρθε περίοδος και σήμερα έδωσα αίμα για Οιστραδιόλη και προγεστερόνη! μακάρι να είναι όλα καλά να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο!

Παπακι με το καλο! Καλη αρχή κοριτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Παπακι με το καλο! Καλη αρχή κοριτσι μου!

ευχαριστώ Μαιρούλα, η αλήθεια είναι ότι είμαι περίεργη τι θα γίνει, ο κύκλος μου έχει μικρύνει αρκετά 23 μέρες, ο γιατρός μου είπε ότι αυτό μπορεί να ωριμάζει νωρίτερα το ενδομήτριο,

επίσης να σας πω ότι πρώτη φορά μου ζητάνε Ε2 και προγεστερόνη πριν την ΕΤ ως τώρα μόνο το ενδομήτριο κοιτούσε ο προηγούμενος γιατρός 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

ευχαριστώ Μαιρούλα, η αλήθεια είναι ότι είμαι περίεργη τι θα γίνει, ο κύκλος μου έχει μικρύνει αρκετά 23 μέρες, ο γιατρός μου είπε ότι αυτό μπορεί να ωριμάζει νωρίτερα το ενδομήτριο,

επίσης να σας πω ότι πρώτη φορά μου ζητάνε Ε2 και προγεστερόνη πριν την ΕΤ ως τώρα μόνο το ενδομήτριο κοιτούσε ο προηγούμενος γιατρός 

Εννοειται πρεπει να τις μετρατε κ πριν κ κατα τη διαρκεια! Μην ανησυχεις για τον κυκλο, ασε το γιατρο να το αναλαβει!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα σε όλους!

Ραφαέλα με δανεικά πάω, 

εχτές κορίτσια μου ήρθε περίοδος και σήμερα έδωσα αίμα για Οιστραδιόλη και προγεστερόνη! μακάρι να είναι όλα καλά να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο!

καλη αρχη κοριτσακι μου!!καλα κανει ο γιατρος σου!και εμενα παντα τις μετραει...!!!ολα θα πανε καλα πιστεψε το!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Μέχρι την εγκυμοσύνη δεν είναι με 0% αλλά στην εγκυμοσύνη είναι χωρίς συμμετοχή νομίζω. Εγώ πλήρωσα συμμετοχή στις πρώτες αντιπηκτικές αλλά σε όλη την κύηση τίποτα. Ίσως κάπως έτσι περάστηκαν

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος μονο οι αντιπηκτικες είναι δωρεάν στην εγκυμοσύνη. Ας μας πουν τα κορίτσια που τα έχουν καταφέρει αν ξέρουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος μονο οι αντιπηκτικες είναι δωρεάν στην εγκυμοσύνη. Ας μας πουν τα κορίτσια που τα έχουν καταφέρει αν ξέρουν 

εμένα μου είχαν γράψει porlutex με 0% συμμετοχή για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος μονο οι αντιπηκτικες είναι δωρεάν στην εγκυμοσύνη. Ας μας πουν τα κορίτσια που τα έχουν καταφέρει αν ξέρουν 

ειναι ολα τα φαρμακα με 0%...το ηξερα..αλλα μου το ειπε κ ο γιατρος οταν εκανα τισ ετ να μην αγοραζω παραπανω γτ αν εμενα εγκυος θα ηταν δωρεαν...!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ba_lily είπε:

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος μονο οι αντιπηκτικες είναι δωρεάν στην εγκυμοσύνη. Ας μας πουν τα κορίτσια που τα έχουν καταφέρει αν ξέρουν 

Οχι, εγω παιρνω δωρεαν και τα βασκλορ που ειναι ακριβα και τα σικλακουρ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...