Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Ειναι κ αυτα που τα ακους κ σε πιανει η ψυχη σου αλλα εχω ερθει απο αθηνα επαρχια κ δ την παλευω με τον κοσμο εδω κ οκα αυτα με ζοριζουν πολυ ως συνδυασμος.εχω μια κομπλεξικη συνυφαδα  μεγαλυτερη μ εκανε μπαμ μπαμ 2 παιδια γλυφει τα πεθερικα και πεταει υπονοουμενα και ολο τετοια οτι και καλα αυτη εκανε οικογ ενω εγω ακομα οχι κτλ οποτε καταλαβαινεις.......

Ηλίθια....μείνε μακριά από τους τοξικούς ανθρώπους!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Sofoulis είπε:

Ηλίθια....μείνε μακριά από τους τοξικούς ανθρώπους!!!

Αυτο κανω αλλα θυμωνουν κιολας οτι και καλα δ θελω επαφες.εμ πως να θελω;! κ εχει κατσει κ εχει πει στα πεθερικα οτι εγω δ την κανω παρεα ενω εκεινη θελει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Αυτο κανω αλλα θυμωνουν κιολας οτι και καλα δ θελω επαφες.εμ πως να θελω;! κ εχει κατσει κ εχει πει στα πεθερικα οτι εγω δ την κανω παρεα ενω εκεινη θελει.

Να σου πω ...ότι και να κάνεις εσύ αυτές θα λένε...οπότε κάνε αυτό που γουστάρεις κι άσε τους άλλους να κάνουν και να λένε ότι θέλουν!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Να σου πω ...ότι και να κάνεις εσύ αυτές θα λένε...οπότε κάνε αυτό που γουστάρεις κι άσε τους άλλους να κάνουν και να λένε ότι θέλουν!!!

Δεν εχω επαφες γτ ειναι χαμηλο το επιπεδο απλα ολα αυτα σε συνδυασμο ιος κλεισουρα αγχος με το θεμα παιδι κ οι κατινες μαζι.εεεε πολυ θελει ο ανθρωπος;!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Την ημέρα της ετ; Εγω ξερω οτι δεν την πειράζουμε την μήτρα στον κύκλο της ετ. Και η τιμη ειναι παρά πολυ χαμηλή μηπως έκαναν κατι αλλο; Ηταν σίγουρα πλάσμα αίματος με φυγοκέντριση;

Νομιζω ειναι αλλο το prp για το ενδομητριο μονο,δεν ειμαι βεβαια κ σιγουρη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Βρε κοριτσια να σςς ρωτησω κατι οσες εχετε κανει με δωρεα ηδη κ ειδικα στο iakentro ξερετε να μ πειτε 2 μηνες τι χρειαζονται για να βρουν την δοτρια;τα στοιχεια της τα εχουν σε συνδυασμο με τα δικα σου κ τις εξετασεις σου αυτο να θελει 2 μηνες για να ολοκληρωθει;

Σε πολλά κέντρα μπορεί να πάρει κ πάνω από 3 μήνες.. Δεν ξέρω όμως τον λόγο που αργούν.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Σε πολλά κέντρα μπορεί να πάρει κ πάνω από 3 μήνες.. Δεν ξέρω όμως τον λόγο που αργούν.. 

Τωρα αναγκαστικα τοσο θα παμε.κ ειχα χαρει οταν   μ ειπαν 1 με 2μηνες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Τωρα αναγκαστικα τοσο θα παμε.κ ειχα χαρει οταν   μ ειπαν 1 με 2μηνες

Τωρα διάβασα όλη την συνομιλία.. Έφυγε η Ευγενία κ δεν σε ενημέρωσαν?? Η καινούργια λογικά έπρεπε να σε πάρει να σε ενημερώσει.. Τι να πω?? Κουράγιο υπομονή και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dimitra19 said:

Κοριτσια..... καλησπέρα εύχομαι να είστε όλες καλά ! 

Θυμάστε που είχα πάει στον Τσιριγωτη να πάρω 2η γνώμη ? 

Αν θυμάστε μου έδωσε θεραπεία για 9 μέρες  με cyclacur Κ dermistil απλά για να δει το ενδομήτριο μου.

Πήγα λοιπον σήμερα κ ο υπέρηχος έδειξε 5.3 !!!! Δράμα ! 

Του είπα ότι στην προηγούμενη κλινική έφτασε το 8.2 με περισσότερα φάρμακα κ περισσότερες μέρες αλλά εκείνος και δεν πιστεύει οτι έφτασα ποτέ αυτό το νούμερο αλλά επιπλέον θεωρεί ότι οι παρατεταμένες θεραπείες προκαλούν κακό κ όχι καλό.

Μου εξήγησε ότι δεν είναι καλό,  αλλά έχει δει κ στο τσιμέντο να φυτρώνουν λουλούδια.Καθως Επίσης ότι όντως υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος αποβολής,  μικρό μωρό ή  πρόωρο.   Αλλά τεσπα αυτά τα βλέπουμε μετά.

Τον ρώτησα: αξίζει να ξαναπροσπαθήσω? Και μου ειπε: αν έχεις λεφτά χωρις να φτάσεις σε οικονομική εξαθλίωση κάντο αν όχι άστο.

Μου έδωσε αγωγή με cyclacur να κάνω από αύριο ώστε να προκαλέσουμε περίοδο κ ξαναμιλήσω τώρα το μεσημέρι με την μαία του η οποία μου είπε ότι 

1.σε μια ενδεχόμενη ετ ( απ' τον Μάιο κ μετα κ βλέπουμε λόγω κορωνοιου) θα κάνουμε την ίδια αγωγή ίσως κ 1-2 Ακόμα φάρμακα κ θα κάνω λογικά ενδομήτριο 6,κάτι ή και 7 όπου θα είναι το super.

2.μεχρι τοτε κ με τους κύκλους που θα μεσολαβήσουν ενδέχεται το ενδομήτριο να βελτιωθεί λίγο. 

Μου είπε  μαια ότι είχαν ξανά παρόμοιες περιπτώσεις και πέτυχαν. 

Δεν ξέρω τι να κάνω! Στ' αλήθεια !!!! 

Δε σημαίνει ότι σε κάθε κύκλο θα κάνεις το ίδιο ενδομήτριο...

4 hours ago, Mary H said:

Καλά είμαστε! Μπαινω στην 20 η εβδομάδα κ η μπεμπα μια χαρα! Η αλήθεια είναι ότι εγω με σικλακουρ που έπαιρνα τρεις μήνες για περίοδο είχα καλύτερο ενδομήτριο. Ο δικός μου ντοκ κοιτάει το ενδομήτριο την 9 η μερα κ αν δεν είναι πάνω από εφτά δεν προχωράει. Μπορείτε να το κάνετε έτσι μέχρι να βρείτε έναν καλό κύκλο. Προχωρά κ βλέπεις! Καλό είναι να μην προχωρήσετε με χαμηλό ενδομήτριο κ ας παεικ αργότερα. Για παρένθετης ξερω μια δυο περιπτώσεις . Σου βρίσκει το κέντρο αλλά τους είχε βγει περίπου 20000.Για υιοθεσία θέλει προσπάθεια κ χρόνο αλλά αναλόγως με τα προσόντα σας ηλικία δουλειές κλπ

Πότε πέρασε ο καιρός??? Πωπω

Εμένα 9η μέρα ήταν 6 το ενδομήτριο και αλλάξαμε τα φάρμακα και τελικά έκανα πιο μετά ε.τ.

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Τωρα διάβασα όλη την συνομιλία.. Έφυγε η Ευγενία κ δεν σε ενημέρωσαν?? Η καινούργια λογικά έπρεπε να σε πάρει να σε ενημερώσει.. Τι να πω?? Κουράγιο υπομονή και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

Θαααααα επαιρνε λεει τηλ.......μακαρι για να ξεμπερδευω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

@Mary H, κοπέλα μου τι κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου? Πόσο είσαι τώρα? 

Λοιπόν κοριτσια το αποφάσισα!!! 

Θα πάω κ ότι γίνει. Με τα λεφτά που Θα δώσω εκεί καλύπτονται για 2 προσπάθειες.

Θα τις κάνω κι αυτές,  να πω ότι πήγα κ σε έναν  top γιατρό να μου φύγει η κάψα ! Αν δεν κάτσει κι εκεί ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ! Θα κοιτάξω για εναλλακτικές ... Δεν ξέρω...παρένθετη? Υιοθεσία? Δεν ξέρω! 

Θα πάω κι ας μου βγει κ σε κακό! Δεν είμαι πολύ σίγουρη αλλά επειδή είχα λυσσάξει να παω στον Τσιριγωτη λέω να τον δοκιμάσω κ ότι βγει ! 

Ας ελπίσουμε όταν έρθει εκείνη η ώρα να ανέβει λίγο παραπάνω το ενδομήτριο ! Θα δούμε! 

Γενικά έχει βγει κάποια επισημη οδηγία με τις ετ λόγω κορωνοιου..? Ξερει καμία ? Εμενα το μονο που ειπαν ειναι απο Μάιο να τους ξαναπάρω τηλ κ βλέπουμε ! 

 

Αλήθεια ξέρει καμία κάτι παραπάνω από πληροφορίες  σχετικά με παρένθετη ( οχι με συγγενή ή φίλη ) ή υιοθεσία ? 

 

Δήμητρα κοριτσάκι μου έχε πίστη κ θεωρώ ότι όλα θα πάνε καλά.Νομίζω πως κ άλλες κοπέλες ξεκίνησαν με χαμηλό ενδομήτριο κ με την κατάλληλη θεραπεία ανέβηκε αρκετά. Φυσικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά βλέπουμε πως όλα γίνονται.Εφόσον θα ακολουθήσεις διαφορετική θεραπεία θα έχεις κ διαφορετικά αποτελέσματα.Το ένστικτό σου να συνεχίσεις δε θα σε διαψεύσει είμαι σίγουρη:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Θαααααα επαιρνε λεει τηλ.......μακαρι για να ξεμπερδευω.

Καλά κρασιά πες της... Σημασία έχει ότι ο εμβρυολογος είναι πολύ καλός και αξίζει να κάνεις υπομονή μόνο και μόνο για αυτό.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Clue είπε:

Δε σημαίνει ότι σε κάθε κύκλο θα κάνεις το ίδιο ενδομήτριο...

Πότε πέρασε ο καιρός??? Πωπω

Εμένα 9η μέρα ήταν 6 το ενδομήτριο και αλλάξαμε τα φάρμακα και τελικά έκανα πιο μετά ε.τ.

Ναι πέρασε ο καιρός ! Εφαγα τον μισο γάιδαρο κ έχω άλλο τόσο Χαχα! Η μπεμπα σου τι κάνει; 

Ναι είναι καλό αν το ενδομήτριο δεν είναι ικανοποιητικό να πάει κάποια σε άλλο κύκλο για ετ κ να μη ρισκάρει!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Καλά κρασιά πες της... Σημασία έχει ότι ο εμβρυολογος είναι πολύ καλός και αξίζει να κάνεις υπομονή μόνο και μόνο για αυτό.. 

Θα παω σε μια εβδ απο κει κ θα δεις τι θα ακουσει

πρίν από 13 λεπτά , Pingu είπε:

Καλά κρασιά πες της... Σημασία έχει ότι ο εμβρυολογος είναι πολύ καλός και αξίζει να κάνεις υπομονή μόνο και μόνο για αυτό.. 

Πως λεγεται ο εμβρυολογος ξερεις;ο σφακ μου ειπε σαν κεντρο εχει 78 τις εκατο επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Θα παω σε μια εβδ απο κει κ θα δεις τι θα ακουσει

Πως λεγεται ο εμβρυολογος ξερεις;ο σφακ μου ειπε σαν κεντρο εχει 78 τις εκατο επιτυχια

Αν ρωτήσεις όμως..78% σε θετικά τεστ εγκυμοσύνης ή σε γεννημένα παιδάκια... Γιατί αυτό που θέλουμε εμεις είναι γεννημένα γερά μωράκια, όχι απλά θετικά τεστ!

Εγώ έχω δει δύο φορές θετικό τεστ, αλλά δυστυχώς μωράκι δεν έχω!!!...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...