Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Αν ρωτήσεις όμως..78% σε θετικά τεστ εγκυμοσύνης ή σε γεννημένα παιδάκια... Γιατί αυτό που θέλουμε εμεις είναι γεννημένα γερά μωράκια, όχι απλά θετικά τεστ!

Εγώ έχω δει δύο φορές θετικό τεστ, αλλά δυστυχώς μωράκι δεν έχω!!!...

Α δεν ξερω δεν μου το διευκρινησαν αυτο.εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυος λογω χαμηλης αμη οπως ολα αποδειχτηκαν θελω να πιστευω οτι δ θα ζησω και αποβολη σν βαλω καλα ωαρια.ενδομητριο εχω πολυ καλο τι αλλο πια να μου συμβει;δεν θα αντεξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Sofoulis είπε:

Αν ρωτήσεις όμως..78% σε θετικά τεστ εγκυμοσύνης ή σε γεννημένα παιδάκια... Γιατί αυτό που θέλουμε εμεις είναι γεννημένα γερά μωράκια, όχι απλά θετικά τεστ!

Εγώ έχω δει δύο φορές θετικό τεστ, αλλά δυστυχώς μωράκι δεν έχω!!!...

Αυτά τα ποσοστά φίλη μου, αναφέρονται παντα σε θετικά τεστ κύησης. Τα ποσοστά κυήσεων που καταλήγουν σε ζώντα νεογνά είναι πολύ μικρότερα!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Α δεν ξερω δεν μου το διευκρινησαν αυτο.εγω δεν εχω μεινει ποτε εγκυος λογω χαμηλης αμη οπως ολα αποδειχτηκαν θελω να πιστευω οτι δ θα ζησω και αποβολη σν βαλω καλα ωαρια.ενδομητριο εχω πολυ καλο τι αλλο πια να μου συμβει;δεν θα αντεξω.

Εννοείται πως δεν θα συμβεί!!! Όλα θα πάνε σούπερ και σε λίγο θα κρατάς κι εσύ αγκαλιά το μωράκι σου!!!!!

Just now, Mary H είπε:

Αυτά τα ποσοστά φίλη μου, αναφέρονται παντα σε θετικά τεστ κύησης. Τα ποσοστά κυήσεων που καταλήγουν σε ζώντα νεογνά είναι πολύ μικρότερα!

Ναι το ξερω γι'αυτό το είπα κι εγώ !!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Papy είπε:

Δήμητρα κοριτσάκι μου έχε πίστη κ θεωρώ ότι όλα θα πάνε καλά.Νομίζω πως κ άλλες κοπέλες ξεκίνησαν με χαμηλό ενδομήτριο κ με την κατάλληλη θεραπεία ανέβηκε αρκετά. Φυσικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά βλέπουμε πως όλα γίνονται.Εφόσον θα ακολουθήσεις διαφορετική θεραπεία θα έχεις κ διαφορετικά αποτελέσματα.Το ένστικτό σου να συνεχίσεις δε θα σε διαψεύσει είμαι σίγουρη:-D

Μακαρι ! Σε ευχαριστώ πολύ ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Θα παω σε μια εβδ απο κει κ θα δεις τι θα ακουσει

Πως λεγεται ο εμβρυολογος ξερεις;ο σφακ μου ειπε σαν κεντρο εχει 78 τις εκατο επιτυχια

Δεν θυμάμαι το όνομα του.. Εμένα μου είχαν πει 78% επιτυχία και 68% ζωντανό μωρό.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. Την εβδομάδα που μας έρχεται θα πάμε να ακούσουμε καρδούλες.. 

  • Μου αρέσει 3

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pingu είπε:

Δεν θυμάμαι το όνομα του.. Εμένα μου είχαν πει 78% επιτυχία και 68% ζωντανό μωρό.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. Την εβδομάδα που μας έρχεται θα πάμε να ακούσουμε καρδούλες.. 

Με το καλο κοριτσι μου μακαρι να μου ερθουν διδυμα κ εμενα να κερδισω το χαμενο χρονο.εμενα κ το 68 πολυ μ φαινεται σκεψου τωρα ειχα ποσοστα 10 15 % οποτε ειναι καλο

πρίν από 50 λεπτά , Sofoulis είπε:

Εννοείται πως δεν θα συμβεί!!! Όλα θα πάνε σούπερ και σε λίγο θα κρατάς κι εσύ αγκαλιά το μωράκι σου!!!!!

Ναι το ξερω γι'αυτό το είπα κι εγώ !!!

Με την δωρεα παντως απο οτι μ ειπαν και απο οτι διαβασα δ εχουν ποσοσρα κανονικης εξωσωματικης ειναι πολυυ μεγαλυτερα και εννοω τελειομηνης κυησης γτ ειναι απο πολυ μικροτερες γυναιικες με πολυ πιο ποιοτικα ωαρια.τωρα αν εχεις κ αλλα θεματα εκτος ωαριων οκ δυσκολευει και αλλο ναι.

πρίν από 52 λεπτά , Sofoulis είπε:

Εννοείται πως δεν θα συμβεί!!! Όλα θα πάνε σούπερ και σε λίγο θα κρατάς κι εσύ αγκαλιά το μωράκι σου!!!!!

Ναι το ξερω γι'αυτό το είπα κι εγώ !!!

@Sofoulis εχω καιρο να το παρω αγκαλια ακομα ας μου κανει την τιμη αρχικα να εμφυτευτει και μια χαρα θα ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Με το καλο κοριτσι μου μακαρι να μου ερθουν διδυμα κ εμενα να κερδισω το χαμενο χρονο.εμενα κ το 68 πολυ μ φαινεται σκεψου τωρα ειχα ποσοστα 10 15 % οποτε ειναι καλο

Με την δωρεα παντως απο οτι μ ειπαν και απο οτι διαβασα δ εχουν ποσοσρα κανονικης εξωσωματικης ειναι πολυυ μεγαλυτερα και εννοω τελειομηνης κυησης γτ ειναι απο πολυ μικροτερες γυναιικες με πολυ πιο ποιοτικα ωαρια.τωρα αν εχεις κ αλλα θεματα εκτος ωαριων οκ δυσκολευει και αλλο ναι.

@Sofoulis εχω καιρο να το παρω αγκαλια ακομα ας μου κανει την τιμη αρχικα να εμφυτευτει και μια χαρα θα ειμαι.

Καλά ναι αυτό ισχύει...γιατί το μεγαλύτερο ρόλο παίζει η ηλικία της δοτριας... Οι δοτριες είναι μικρές οπότε ναι!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Δεν θυμάμαι το όνομα του.. Εμένα μου είχαν πει 78% επιτυχία και 68% ζωντανό μωρό.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. Την εβδομάδα που μας έρχεται θα πάμε να ακούσουμε καρδούλες.. 

Με το καλονα ακουσετε τις πιο ζωηρες καρδουλες :wub: 

Κ εσυ απ οτι καταλαβα στο ιακεντρο εισαι. Στην αθηνα; Τον σφακ εχεις γιατρο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό μου και η δική του εκτίμηση είναι ότι θα τραβήξει αρκετούς μήνες ολο αυτο, μέχρι να ξεκινήσουμε ξανά!!! Οπότε εγώ περιμένω δική του ενημέρωση...

Άντε.και.καλη μας υπομονή!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό μου και η δική του εκτίμηση είναι ότι θα τραβήξει αρκετούς μήνες ολο αυτο, μέχρι να ξεκινήσουμε ξανά!!! Οπότε εγώ περιμένω δική του ενημέρωση...

Άντε.και.καλη μας υπομονή!

Όχι ρε γμτ! Εμεις θα γεννήσουμε με στολές αστροναύτη κ εσείς θα περιμένετε ποτε θα σταματήσει όλο αυτό. Ας ελπίσουμε να τελειώσει μια ώρα αρχύτερα. Ρε ουστ.... χαζο κορωνοιε!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Όχι ρε γμτ! Εμεις θα γεννήσουμε με στολές αστροναύτη κ εσείς θα περιμένετε ποτε θα σταματήσει όλο αυτό. Ας ελπίσουμε να τελειώσει μια ώρα αρχύτερα. Ρε ουστ.... χαζο κορωνοιε!

Άσε ρε γαμωτο...ας ελπίσουμε να πάνε όλα.καλα!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό μου και η δική του εκτίμηση είναι ότι θα τραβήξει αρκετούς μήνες ολο αυτο, μέχρι να ξεκινήσουμε ξανά!!! Οπότε εγώ περιμένω δική του ενημέρωση...

Άντε.και.καλη μας υπομονή!

Δλδ ουτε κατα ιουνη μερια;;; Μου θυμιζεις ποιον γιατρο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2020 at 7:48 ΜΜ, Καντι είπε:

Την ημέρα της ετ; Εγω ξερω οτι δεν την πειράζουμε την μήτρα στον κύκλο της ετ. Και η τιμη ειναι παρά πολυ χαμηλή μηπως έκαναν κατι αλλο; Ηταν σίγουρα πλάσμα αίματος με φυγοκέντριση;

Καντι είναι της ίδιας φιλοσοφιας που σου είπα και εγώ.. Όσο πιο κοντά στην εμβρυομεταφορες τόσο καλύτερα.. 

On 28/3/2020 at 12:19 ΠΜ, Clue είπε:

Δε σημαίνει ότι σε κάθε κύκλο θα κάνεις το ίδιο ενδομήτριο...

Πότε πέρασε ο καιρός??? Πωπω

Εμένα 9η μέρα ήταν 6 το ενδομήτριο και αλλάξαμε τα φάρμακα και τελικά έκανα πιο μετά ε.τ.

Όταν λες άλλαξες φάρμακα δηλαδή ανέβασες δοσολογία  ή πήρες άλλο σκεύασμα; Πολύ τολμηρός γιατρός σε κύκλο εμβρυομεταφορας. Μακάρι να ήτανε και άλλοι έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2020 at 1:05 ΠΜ, Tsini είπε:

@GatoulaM σε καταλαβαινω απολυτα... Κ συμπασχω... Εχω κανει 1 ετ με δικα μου,αρνητικη,κ τωρα θα εκανα την 1η μου με δοτρια. Εχω φλεγμονη ενδομητριου, ποτε θεραπευεται ποτε ξαναφουντωνει, κ ειναι ο φοβος μου αν κ με δανεικα δεν τα καταφερω;; Κ τωρα ολη αυτη η παραταση της προσμονης μας,μου ειναι βαρος ασηκωτο!! Φυσικα ευχομαι ολα να πανε καλα με τον κορονοϊο,αλλα μεγαλο αγχος, αν θα τα καταφερω ποτε.....

@Tsini μου δεν ξερεις ποσο σε νοιωθω....

ολη αυτη η αναμονή και εμενα με σκοτώνει...

μακαρι να φτιάξουν τα πραγματα και να μπορέσουμε να κανουμε την ετ μεσα στον Μάιο..... να τελειωσει ολο αυτο......

@Sofoulis μου μακαρι να τα καταφερω γιατι πραγματικα με εχει παρει απο κατω...

ειχαμε 7 βλαστοκυστες 5ης μέρας....

αλλα βάλαμε τις 4....

σε 2 ετ.........

ηταν άριστες οι δυο πρώτες .....

και οι αλλες 2 βεβαια ηταν καλής ποιότητας...

οι υπόλοιπες 3 μολις τις έβγαλαν απο την κατάψυξη μ ειπε ο γιατρος μου οτι ηταν πολυ χαλια και δν θα έδιναν εγκυμοσύνη......

Στη δεύτερη ετ που εκανα πηρα και θετική χοριακη αλλα δυστυχως έπεφτε........

και το εχω πραγματικα μεγαλο άγχος.....

ελπιζω τωρα με την καινούργια δότρια να πανε ολα καλα........

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...