Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Ναι και εγώ θα παρακαλούσα τα κορίτσια που πέτυχαν (προχωρημένη κυηση) με δωρεά να μας γραψουν με ποια προσπάθεια πέτυχαν. Να κάνουμε μια μίνι στατιστική. Εγώ θεωρω μέσος όρος 2-3 προσπάθειες. 

Μάλλον δεν έχω καταλάβει καλά όταν λέτε 2-3 προσπάθειες τι εννοείτε μετά από την δεύτερη τρίτη προσπάθεια εμβρυομεταφοράς? Ή αλλαγής δότριας γιατί μπερδεύτηκα... 


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, SONIA79 είπε:

Μάλλον δεν έχω καταλάβει καλά όταν λέτε 2-3 προσπάθειες τι εννοείτε μετά από την δεύτερη τρίτη προσπάθεια εμβρυομεταφοράς? Ή αλλαγή δότριας γιατί μπερδεύτηκα...

Αυτός είναι επίσης ένας παράγοντας. Αν  έγινε αλλαγή δοτριας

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα αρθρα που λενε μεσο ορο 3 προσπαθειες και σπανια 4 με 5. Ποσοστο επιτυχιας την πρωτη φορα 55 με 60%. Με την ιδια δοτρια.

Απο εδω στο φορουμ θυμαμαι το Τουτουνι με την πρωτη, νομιζω κ η Ραφαελα με την πρωτη, η thia με τη δευτερη κ η Μαιρη μας με την 3η νομιζω; ας εμπλουτισουμε τη λιστα αν θυμαστε αλλες κοπελες!

Α και η aurorahope κ η Papy με την πρωτη!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Και εγώ για το αποτέλεσμα μιλάω. Αυτό φοβάμαι περισσότερο την αποτυχία... Θέλω να πιστεύω πως τα ποσοστά δεν είναι ίδια με μία νέα γυναίκα. Άλλο μια νέα γυναίκα που καταφεύγει σ' αυτή την διαδικασία, δηλαδή της εξωσωματικής γιατί δεν ξέρεις τι θέμα έχει και άλλο η δότρια που υποτίθεται ότι είναι υγιής. Δηλαδή αν πρέπει να κάνουμε 3-4 κύκλους κατά μέσο όρο για να πετύχουμε γιατί να μην πάμε με δικά μας ωάρια? Δεν ξέρω... Μπορεί να λέω και μπούρδες...

Αν εισαι υγιης χωρις θεματα στο ενδομητριο, μετα ειναι κ θεμα τυχης. Εδω τα πιο πολλα κοριτσια επιασαν με την πρωτη και μαλιστα διδυμα. Εχει ομως κ ελαχιστες περιπτωσεις που χρειαστηκε παραπανω απο μια φορα σε προσπαθειες. Εγω πχ. ειχα την ατυχια, στην πρωτη φορα το εμβρυο να κατσει στη σαλπιγγα, τη δευτερη φορα να εχω αρνητικο με αριστα εμβρυα, και να πετυχω εγκυμοσυνη που εδωσε παιδι με την τριτη φορα. Μαλλον ηταν θεμα ατυχιας. 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Διαβαζα αρθρα που λενε μεσο ορο 3 προσπαθειες και σπανια 4 με 5. Ποσοστο επιτυχιας την πρωτη φορα 55 με 60%. Με την ιδια δοτρια.

Απο εδω στο φορουμ θυμαμαι το Τουτουνι με την πρωτη, νομιζω κ η Ραφαελα με την πρωτη, η thia με τη δευτερη κ η Μαιρη μας με την 3η νομιζω; ας εμπλουτισουμε τη λιστα αν θυμαστε αλλες κοπελες!

Α και η aurorahope κ η Papy με την πρωτη!

Σωστα. Το Τουτουνι ομως πετυχε με τη δευτερη γιατι στην πρωτη  ειχε εξωμητριο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Αν εισαι υγιης χωρις θεματα στο ενδομητριο, μετα ειναι κ θεμα τυχης. Εδω τα πιο πολλα κοριτσια επιασαν με την πρωτη και μαλιστα διδυμα. Εχει ομως κ ελαχιστες περιπτωσεις που χρειαστηκε παραπανω απο μια φορα σε προσπαθειες. Εγω πχ. ειχα την ατυχια, στην πρωτη φορα το εμβρυο να κατσει στη σαλπιγγα, τη δευτερη φορα να εχω αρνητικο με αριστα εμβρυα, και να πετυχω εγκυμοσυνη που εδωσε παιδι με την τριτη φορα. Μαλλον ηταν θεμα ατυχιας. 

Και αν είσαι τυχερή και έχεις κάβα έμβρυα για παράδειγμα όπως εσύ που πετύχεις στην τρίτη εμβρυομεταφορά. Όντως είναι πολυπαραγοντικό & είναι και θέμα τύχης... Αυτές τις ημέρες είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... 


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Αυτός είναι επίσης ένας παράγοντας. Αν  έγινε αλλαγή δοτριας

Εγω το 17 με δικά μου έμεινα κ το έχασα τη μέρα που θα άκουγα καρδιά. πηγα με δοτρια το 18 στην  3η εμβρυομεταφορα  εγκυμοσύνη με αποβολή. Στη συνέχεια μαραθώνιος εξετάσεων σε αιματολογο 2 φορές υστεροσκοπηση. Παλι με δικά μου το 2020. Με 8 ωαρια στα 43  μου μηδέν χοριακή. Με αλλη δοτρια  1η εμβρυομεταφορα πηρα 134 χοριακη κ σταμάτησε. Τώρα  πηρα κατι αντιβιωσεις ιντραλιπιτ κτλ κ  2η εμβρυομεταφορα με 2η δοτρια και περιμένω. Χωρίς να μου βρίσκουν κάτι. (Γι αυτό είπα το στορυ). Γνωρίζω κοπέλα που έμενε μόνη της εύκολα αλλά ήταν άρρωστα οποτε σταματούσαν. Με δότρια της πηρε πάνω από 5 χρόνια. Δεν ξέρω ακριβώς πόσες αλλα 5 χρόνια πάνω από 3 -4 δότριες. Κάποιες με την 1η βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ναι και εγώ θα παρακαλούσα τα κορίτσια που πέτυχαν (προχωρημένη κυηση) με δωρεά να μας γραψουν με ποια προσπάθεια πέτυχαν. Να κάνουμε μια μίνι στατιστική. Εγώ θεωρω μέσος όρος 2-3 προσπάθειες. 

Κορίτσια γεια σας! Ειμαι λίγο «παλιά» στο φόρουμ. Απλά απο καιρο σε καιρό διαβάζω τα νέα των κοριτσιων και ας μην συμμετέχω. 

Για να απαντήσω στην anoulious εγω έκανα μια μόνο προσπάθεια με δωρεά ωαριων και έχω σήμερα διδυμακια ενός έτους.  :-D Ειχα κάνει νωρίτερα μια προσπάθεια με δικα μου ωάρια αλλά δεν ήταν επιτυχής. Να πω ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας, το «πρόβλημα» ήταν η ηλικία και τα ωάρια προφανώς. 
 

Κορίτσια μου βρείτε σωστό γιατρο να σας καθοδηγήσει σωστά και προσπαθείστε. Αξίζει το αποτέλεσμα!:)
 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra said:

Κορίτσια γεια σας! Ειμαι λίγο «παλιά» στο φόρουμ. Απλά απο καιρο σε καιρό διαβάζω τα νέα των κοριτσιων και ας μην συμμετέχω. 

Για να απαντήσω στην anoulious εγω έκανα μια μόνο προσπάθεια με δωρεά ωαριων και έχω σήμερα διδυμακια ενός έτους.  :-D Ειχα κάνει νωρίτερα μια προσπάθεια με δικα μου ωάρια αλλά δεν ήταν επιτυχής. Να πω ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας, το «πρόβλημα» ήταν η ηλικία και τα ωάρια προφανώς. 
 

Κορίτσια μου βρείτε σωστό γιατρο να σας καθοδηγήσει σωστά και προσπαθείστε. Αξίζει το αποτέλεσμα!:)
 

Σε ευχαριστούμε για το θάρρος που μας δίνεις.... Να σου ζησουν να τα χαίρεστε τα διδυμακια σου....

:::)))××××

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Και αν είσαι τυχερή και έχεις κάβα έμβρυα για παράδειγμα όπως εσύ που πετύχεις στην τρίτη εμβρυομεταφορά. Όντως είναι πολυπαραγοντικό & είναι και θέμα τύχης... Αυτές τις ημέρες είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... 

Δυστυχώς δεν έχουν πολλές κοπέλες δύο εμβρυα για 3η φορά από την ίδια δότρια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Εγω το 17 με δικά μου έμεινα κ το έχασα τη μέρα που θα άκουγα καρδιά. πηγα με δοτρια το 18 στην  3η εμβρυομεταφορα  εγκυμοσύνη με αποβολή. Στη συνέχεια μαραθώνιος εξετάσεων σε αιματολογο 2 φορές υστεροσκοπηση. Παλι με δικά μου το 2020. Με 8 ωαρια στα 43  μου μηδέν χοριακή. Με αλλη δοτρια  1η εμβρυομεταφορα πηρα 134 χοριακη κ σταμάτησε. Τώρα  πηρα κατι αντιβιωσεις ιντραλιπιτ κτλ κ  2η εμβρυομεταφορα με 2η δοτρια και περιμένω. Χωρίς να μου βρίσκουν κάτι. (Γι αυτό είπα το στορυ). Γνωρίζω κοπέλα που έμενε μόνη της εύκολα αλλά ήταν άρρωστα οποτε σταματούσαν. Με δότρια της πηρε πάνω από 5 χρόνια. Δεν ξέρω ακριβώς πόσες αλλα 5 χρόνια πάνω από 3 -4 δότριες. Κάποιες με την 1η βέβαια. 

Εσυ ειςαι στο δικό μου club δηλαδή : δεν σου βρίσκουν κατι αλλα μέχρι στιγμής αποτέλεσμα μηδέν .. Πέρασες πολλα κοριτσάκι μου. Αν κατάλαβα καλα περιμένεις αποτέλεσμα εμβρυομεταφορας; Εύχομαι να ειναι η τυχερή σου αυτή τη φορα μεσα απο την καρδιά μου. ! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, inglaterra είπε:

Κορίτσια γεια σας! Ειμαι λίγο «παλιά» στο φόρουμ. Απλά απο καιρο σε καιρό διαβάζω τα νέα των κοριτσιων και ας μην συμμετέχω. 

Για να απαντήσω στην anoulious εγω έκανα μια μόνο προσπάθεια με δωρεά ωαριων και έχω σήμερα διδυμακια ενός έτους.  :-D Ειχα κάνει νωρίτερα μια προσπάθεια με δικα μου ωάρια αλλά δεν ήταν επιτυχής. Να πω ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας, το «πρόβλημα» ήταν η ηλικία και τα ωάρια προφανώς. 
 

Κορίτσια μου βρείτε σωστό γιατρο να σας καθοδηγήσει σωστά και προσπαθείστε. Αξίζει το αποτέλεσμα!:)
 

Ευχαριστουμε πολύ. Να χαίρεσαι τα παιδακια σου. 

Just now, pocm είπε:

Εγω το 17 με δικά μου έμεινα κ το έχασα τη μέρα που θα άκουγα καρδιά. πηγα με δοτρια το 18 στην  3η εμβρυομεταφορα  εγκυμοσύνη με αποβολή. Στη συνέχεια μαραθώνιος εξετάσεων σε αιματολογο 2 φορές υστεροσκοπηση. Παλι με δικά μου το 2020. Με 8 ωαρια στα 43  μου μηδέν χοριακή. Με αλλη δοτρια  1η εμβρυομεταφορα πηρα 134 χοριακη κ σταμάτησε. Τώρα  πηρα κατι αντιβιωσεις ιντραλιπιτ κτλ κ  2η εμβρυομεταφορα με 2η δοτρια και περιμένω. Χωρίς να μου βρίσκουν κάτι. (Γι αυτό είπα το στορυ). Γνωρίζω κοπέλα που έμενε μόνη της εύκολα αλλά ήταν άρρωστα οποτε σταματούσαν. Με δότρια της πηρε πάνω από 5 χρόνια. Δεν ξέρω ακριβώς πόσες αλλα 5 χρόνια πάνω από 3 -4 δότριες. Κάποιες με την 1η βέβαια. 

Χωρίς να είμαι η σούπερ τυχερη, μάλλον είμαι ακριβώς το ανάποδο θεωρώ όπως η περίπτωση μου δεν είναι συνηθισμένη με τοσα αρνητικά τόσα χρόνια έτσι και η περίπτωση που αναφέρεις 5 χρόνια 3-4 δότριες δεν είναι επίσης συνηθισμένη. Κοπέλα όπως οι περισσότερες από εμάς που έχει ψάξει τα πάντα από σπέρμα, αιματολογικά, ενδοκρινολογικα, μήτρα κλπ δύσκολα θα φτάσει τις 4 δότριες εγώ θεωρω ούτε τις τρεις. Δηλαδή μιλάμε για τουλάχιστον 6 εμβρυομεταφορες (2 προσπάθειες από 3 δότριες).. 

Καλή επιτυχία. Αυτή θα είναι η τυχερη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σας παρακολουθώ παρά πολύ καιρό τώρα. Πρόσφατα είχα μια πολύ κακή εμπειρία, απέβαλα στις 17 εβδομάδες ο γιατρός μου με είχε πείσει ότι χρειάζομαι δανεικά ωάρια ενώ τελικά για τις αποτυχίες μου στις εξωσωματικές έφταιγε η χρόνια ενδομητριτιδα την οποία διαγνώσαμε με την εξέταση του νικα. Η σύλληψη ήταν με το φυσικό τρόπο, όλοι μου ζητούν να δώσω χρόνο και προσπαθήσω ξανά. Εγώ επειδή φοβαμαι πλέον και έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στον μέχρι τώρα γιατρό μου θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για όσους ασχολούνται με δανεικά ωάρια. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, inglaterra said:

Κορίτσια γεια σας! Ειμαι λίγο «παλιά» στο φόρουμ. Απλά απο καιρο σε καιρό διαβάζω τα νέα των κοριτσιων και ας μην συμμετέχω. 

Για να απαντήσω στην anoulious εγω έκανα μια μόνο προσπάθεια με δωρεά ωαριων και έχω σήμερα διδυμακια ενός έτους.  :-D Ειχα κάνει νωρίτερα μια προσπάθεια με δικα μου ωάρια αλλά δεν ήταν επιτυχής. Να πω ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας, το «πρόβλημα» ήταν η ηλικία και τα ωάρια προφανώς. 
 

Κορίτσια μου βρείτε σωστό γιατρο να σας καθοδηγήσει σωστά και προσπαθείστε. Αξίζει το αποτέλεσμα!:)
 

Να σου ζησοτν τα παιδακια σου κ ευχσριστουμε για το κουραγιο! Απο εσας παιρνουμε δυναμη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, pocm είπε:

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? 

 

Καλημέρα από μενα, εγω με δανεικά τα κατάφερα στον 1ο κύκλο ειμαι στον 7ο μήνα με δίδυμα κοριτσάκια, η δοτρια μας έδωσε 4 Βλαστοκυστες και έχουμε και 2 κατάψυξη,

Να σας πω ότι με δικό μου υλικό προσπαθούσα 5 χρόνια αλλα ειχα πρόωρη εμμηνόπαυση λίγα ωάρια και τελικά κακής ποιότητας, από θέμα ενδομητριου εκτός ότι δεν εκανα πάνω από 7 με 7,5 ολα καλα 

  • Μου αρέσει 6

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Νανα82 said:

Καλησπέρα σας, σας παρακολουθώ παρά πολύ καιρό τώρα. Πρόσφατα είχα μια πολύ κακή εμπειρία, απέβαλα στις 17 εβδομάδες ο γιατρός μου με είχε πείσει ότι χρειάζομαι δανεικά ωάρια ενώ τελικά για τις αποτυχίες μου στις εξωσωματικές έφταιγε η χρόνια ενδομητριτιδα την οποία διαγνώσαμε με την εξέταση του νικα. Η σύλληψη ήταν με το φυσικό τρόπο, όλοι μου ζητούν να δώσω χρόνο και προσπαθήσω ξανά. Εγώ επειδή φοβαμαι πλέον και έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στον μέχρι τώρα γιατρό μου θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για όσους ασχολούνται με δανεικά ωάρια. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Καλημερα, λυπαμαι παρα πολυ για αυτο που περασες, οσες εχουμε περασει πσλλινδρομη η αποβολη ξερουμε.. αλλσ γιατι να πας με δωρεα κ να μην πας σε καποιο αλλο γιατρο για μια δευτερη γνωμη αφου εντοπισες το προβλημσ; Ηλικιακα σε παιρνει μια χαρα να δοκιμασεις με τα δικα σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...