Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Troia είπε:

Καλησπέρα. Το δικό μου νούμερο είναι 45. Τώρα περιμένουμε να το δούμε να διπλασιάζεται τη Δευτέρα...

Ναι, ναι, σήμερα ήταν. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 45 είναι το νούμερο, τώρα περιμένουμε να δούμε τη Δευτέρα πώς θα εξελιχθεί...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, καλούς διπλασιασμούς να έχεις. Η Παναγιά μαζί σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

 

Ελισω μου, θα δηλωσετε συναινεση για τη διαδικασια κ επιθυμια ευρεσης δοτριας. Θα σας παρουν ιστορικο κ θα φτιαξουν φακελο με τα χαρακτηριστικα σου, μαζι με φωτο. Θα κανετε μετα καποιες εξετασεις κ θα περιμενετε για δοτρια που σας ταιριαζει

Καλησπέρα σας

 Γνωριζεται αν αυτή την διαδικασία ακολουθουν όλοι; Εγώ βρισκομαι προς το παρον σε παρακολουθηση ενδομητριου και απλα στο πρωτο ραντεβου καναμε μια γρηγορη μόνο  αναφορα για τη δοτρια και τα χαρακτηριστικα μου. Ουτε φωτο μου ζητησαν ούτε συναινεση δωσαμε για κατι, ουτε για ομαδα αιματος μας ρωτησαν... Λετε να τ κανουν πιο μετα; Μου ειπαν για Ιανουαριο μαλλον θα βρουμε δοτρια..

Ειμαι με Κουρτ και Παπαθ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά...

ελα βρε κοριτσι συνχαρητηρια !!! να πανε ολα κατευχην !! μια χαρα θα ειναι ολα ! νομιζα οτι ειναι πιο μετα η χοριακη σου νωρις την εκανες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

ελα βρε κοριτσι συνχαρητηρια !!! να πανε ολα κατευχην !! μια χαρα θα ειναι ολα ! νομιζα οτι ειναι πιο μετα η χοριακη σου νωρις την εκανες? 

Σε ευχαριστώ πολύ! Την έκανα 11η μέρα από την εμβρυομεταφορά. Κανονικά έπρεπε τη 12, αλλά λόγω Κυριακής, μου είπε ο γιατρός να την κάνω σήμερα. Μακάρι να πάνε όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ελισώ είπε:

Καλησπέρα Ραφαέλα μου, φιλάκια και στη δική σου την ζουζούνα.

Διάφορες σκέψεις περνάνε απο το μυαλό μου.

Πχ.  Το σπέρμα μας δεν είναι καλό, θα καταφέρουμε να πάρουμε βλαστοκύστες ή θα μας πούνε, πάρτε 2 με το ζόρι. Και πώς πρέπει να το χειριστώ με το κέντρο όλο αυτό.

2 με το ζόρι  γιατι???? δεν νομιζω να το κάνουν αυτο...να τους πεις....τοσα λεφτα δινουμε...το σπερμα σας δεν παιρνει βελτίωση??? δεν ξερω λ απο αυτα να σε βοηθήσω  ρε γαμωτο μ....ισως αν αφήνετε  κανα κυκλο με βιτανιμες να παρει ο αντρας σ???? 

να απαιτήσεις τι θες ομως μην το ξεχασεις....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Την έκανα 11η μέρα από την εμβρυομεταφορά. Κανονικά έπρεπε τη 12, αλλά λόγω Κυριακής, μου είπε ο γιατρός να την κάνω σήμερα. Μακάρι να πάνε όλα καλά....

ολα καλα θα πανε εχεις ενα θετικο αποτελεσμα με την πρωτη  κ αυτο ειναι μια νικη!!! λιγο υπομονη ακομα μια μερα ειναι κ θα δεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ολα καλα θα πανε εχεις ενα θετικο αποτελεσμα με την πρωτη  κ αυτο ειναι μια νικη!!! λιγο υπομονη ακομα μια μερα ειναι κ θα δεις!!

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Troia said:

Καλησπέρα. Το δικό μου νούμερο είναι 45. Τώρα περιμένουμε να το δούμε να διπλασιάζεται τη Δευτέρα...

Ναι, ναι, σήμερα ήταν. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 45 είναι το νούμερο, τώρα περιμένουμε να δούμε τη Δευτέρα πώς θα εξελιχθεί...

Συγχαρητηρια!!Μπράβο κορίτσι μου! Καλούς διπλασιασμούς απο βδομαδα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chitaneta είπε:

Καλησπέρα σας

 Γνωριζεται αν αυτή την διαδικασία ακολουθουν όλοι; Εγώ βρισκομαι προς το παρον σε παρακολουθηση ενδομητριου και απλα στο πρωτο ραντεβου καναμε μια γρηγορη μόνο  αναφορα για τη δοτρια και τα χαρακτηριστικα μου. Ουτε φωτο μου ζητησαν ούτε συναινεση δωσαμε για κατι, ουτε για ομαδα αιματος μας ρωτησαν... Λετε να τ κανουν πιο μετα; Μου ειπαν για Ιανουαριο μαλλον θα βρουμε δοτρια..

Ειμαι με Κουρτ και Παπαθ.

Καλημερα!Προφανως καθε κεντρο εχει την τακτικη του κ τους κανονες του. Μπορεις να επιμεινεις σε καποια πραγματα οπως στα χαρακτηριστικα σου κ στην ομαδα αιματος οπως κ στο να ενημερωνεσαι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2020 at 10:41 PM, chitaneta said:

Καλησπέρα σας

 Γνωριζεται αν αυτή την διαδικασία ακολουθουν όλοι; Εγώ βρισκομαι προς το παρον σε παρακολουθηση ενδομητριου και απλα στο πρωτο ραντεβου καναμε μια γρηγορη μόνο  αναφορα για τη δοτρια και τα χαρακτηριστικα μου. Ουτε φωτο μου ζητησαν ούτε συναινεση δωσαμε για κατι, ουτε για ομαδα αιματος μας ρωτησαν... Λετε να τ κανουν πιο μετα; Μου ειπαν για Ιανουαριο μαλλον θα βρουμε δοτρια..

Ειμαι με Κουρτ και Παπαθ.

Καλημέρα σου chitaneta, είμαστε στους ίδιους γιατρούς. Να σου πω την αλήθεια, ούτε με εμένα έκαναν καμία ιδιαίτερη συζήτηση. Δεν είχαμε και απαιτήσεις. Αλλά φαντάσου, δεν με έχουν δει χωρίς μάσκα :) 

Τώρα έχει ήδη κάνει ωοληψία στη δότρια και περιμένουμε! Τα χαρτιά στα οποία αναφέρεσαι, θα τα υπογράψεις όταν έρθει η ώρα στο Μητέρα. Απλώς θα πρέπει να έχετε εξετάσεις λοιμωδών σε ισχύ (max πριν από 6 μήνες). Ο σύζυγος έχει δώσει σπέρμα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...