Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, pocm είπε:

Να παίρνουμε θάρρος. Γιατί κάποια  στιγμή νόμιζα ότι όλοι πιάνουν με την πρώτη. Έτσι έχει λογική (ευτυχως) . Εμένα το σχήμα με τις αντιβίωσεις κ κάτι βιταμίνες (ρεσβερατρολη κ τετοια) μου το έκανε ο τσιριγ  από μόνος του. 

Αν θέλεις γράψε μας για τη ρεσβετατρολη και ίσως αλλά συμπληρώματα που ενδεχομένως σου εδωσε για παιρνουμε καμμία ιδεα.Και αν σου είπε γιατι σου τα δίνει.. 

Πάντως νομίζω ότι ίσως θα ήτανε πιο σωστό να προσθέσω και όσες κοπέλες είναι σε προσπάθεια και  εχουν πάρει αποτέλεσμα χοριακής χωρίς να εχουν πετύχει ακόμη. Τώρα με το δικό μας δείγμα, που κάτι δείχνει όσο και να ειναι κατι εντελώς πρόχειρο, η επιτυχία με την πρωτη φορα ειναι γύρω στο 50%.Η αλήθεια είναι παρακάτω πιστεύω.. 40 κάτι.. Στον πίνακα έβαλα κοπέλες που είτε γέννησαν είτε έχουν  περάσει τουλάχιστον το στάδιο της αυχενικης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Blondie 2020 said:

Ελααααα μην το γρουσουζευεις μονη σου!! Εγω λεω οτι εισαι κ δεν το ξερεις!! Νιωθεις τιποτα; 

Αρα η πλειοψηφια με την πρωτη! Και αντε με την τριτη. Καλο ειναι αυτο! Μωρε τυχερα ειναι ολα.. το θεμα ειναι να ερθει κ το δικο μας τυχερο! 

Αστειάκι κάνουμε..... Δεν νιώθω τίποτα ιδιετερο... 

Μόνο στις πρωινές ώρες σήμερα κατά τις 2-3 ξύπνησα γιατί υδρωσα... Δεν είχαμε θέρμανση...

Λίγο παράξενο...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

τα πρωτα ειναι οτι  το πολυ λε την 2η πιανουν ολες.

Μακάρι. 

Mary: 3η φορά, 1 δοτρια.              Ραφαελιτσα:1η φορά            Υδροχοος:3 φορές, 1 δοτρια (προσπ. σε εξελιξη)

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότριες        Papy: 1 φορα.                         Nasia 11:2 φορές, 1 δοτρια(προσπ. σε εξέλιξη)

Τhia :2η φορα, 1 δοτρια                 Inglaterra:1η φορά                 pocm:3 φορές, 2 δοτριες(πρόσπ σε εξέλιξη); 

Fleabag :4η φορά, 3 δότρια,         Τsini:1η φορά                  thalassa: 4φορες, 2 δοτριες(προσπ σε εξέλιξη) 

Κοκκινομ/α:2η φορα, 2 δότρια,    Αlina 80 :1η φορά

Clue:2η φορα, 1 δοτρια.                 Renula:1η φορά 

                                                          Αstrogea:1η φορα

                                                            Ρapaki:1η φορα

Διορθώστε και συμπληρώστε εκεί που έχω ερωτηματικά.  Μπορούμε επίσης να γράψουμε  αν θέλετε ποια είχε κάνει υστεροσκοπηση ή ήξερε ότι δεν έχει ενδομητριτιδα.. Να δούμε αν επηρέασε το ενδομήτριο.. Και δεν έχω καμμία σχέση με στατιστική. Μια ψωρονομικη τελείωσα.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τα πρωτα ειναι οτι  το πολυ λε την 2η πιανουν ολες.

Ραφαελακι αν θέλεις δεύτερο μην βιάζεσαι να το αποκλείσεις. Ειδικά εφόσον έχεις έμβρυα από την ίδια δοτρια. Εμένα ο εξωσωματικος μου είπε τη δεύτερη φορά "είμαστε περισσότερο αισιόδοξοι καθώς είχες ήδη εγκυμοσύνη από την ίδια δοτρια". Και εγώ χάλια μήτρα και τέτοια. Μόνο ενδομήτριο καλό (με φουλ βέβαια αγωγή cyclacur...).

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ραφαελακι αν θέλεις δεύτερο μην βιάζεσαι να το αποκλείσεις. Ειδικά εφόσον έχεις έμβρυα από την ίδια δοτρια. Εμένα ο εξωσωματικος μου είπε τη δεύτερη φορά "είμαστε περισσότερο αισιόδοξοι καθώς είχες ήδη εγκυμοσύνη από την ίδια δοτρια". Και εγώ χάλια μήτρα και τέτοια. Μόνο ενδομήτριο καλό (με φουλ βέβαια αγωγή cyclacur...).

απο έμβρυα  ναι εχω αρκετά...το ξερω οτι η πιθανοτιτες ειναι με μας ως το ενδομητριο μ ειναι το πιο βασικό...συμ η ανατομία που ναι οτι ναι.....καλα απο σικλακουρ ασε τονους επερνα...

πηγες για αυχενική???? πως παει η εγκυμοσύνη αγαπη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

απο έμβρυα  ναι εχω αρκετά...το ξερω οτι η πιθανοτιτες ειναι με μας ως το ενδομητριο μ ειναι το πιο βασικό...συμ η ανατομία που ναι οτι ναι.....καλα απο σικλακουρ ασε τονους επερνα...

πηγες για αυχενική???? πως παει η εγκυμοσύνη αγαπη???

Καλά πάμε. Σήμερα έκανα αυχενικη. Όλα καλά στον υπέρηχο. Περιμένουμε βέβαια και την pap a αύριο. Μάλλον κοριτσάκι μας είπε. (Δεν τολμώ να χαρώ πολύ μην μου το πάρουν πίσω πιο μετά...χαχα)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αν θέλεις γράψε μας για τη ρεσβετατρολη και ίσως αλλά συμπληρώματα που ενδεχομένως σου εδωσε για παιρνουμε καμμία ιδεα.Και αν σου είπε γιατι σου τα δίνει.. 

Πάντως νομίζω ότι ίσως θα ήτανε πιο σωστό να προσθέσω και όσες κοπέλες είναι σε προσπάθεια και  εχουν πάρει αποτέλεσμα χοριακής χωρίς να εχουν πετύχει ακόμη. Τώρα με το δικό μας δείγμα, που κάτι δείχνει όσο και να ειναι κατι εντελώς πρόχειρο, η επιτυχία με την πρωτη φορα ειναι γύρω στο 50%.Η αλήθεια είναι παρακάτω πιστεύω.. 40 κάτι.. Στον πίνακα έβαλα κοπέλες που είτε γέννησαν είτε έχουν  περάσει τουλάχιστον το στάδιο της αυχενικης

C, ρεσβερατρολη , σιδηρο  καθημερινά  και d3 μια φορά τη βδομάδα.( Τα Ξεκίνησα περιπου 1 μηνα πριν την εμβρυομεταφορα οποτε μου εδωσε κ ένα σχήμα αντιβίωση περιπου 10 ημερων οι βιταμίνες ασταματητα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλά πάμε. Σήμερα έκανα αυχενικη. Όλα καλά στον υπέρηχο. Περιμένουμε βέβαια και την pap a αύριο. Μάλλον κοριτσάκι μας είπε. (Δεν τολμώ να χαρώ πολύ μην μου το πάρουν πίσω πιο μετά...χαχα)

με το καλο οτι κ να ειναι

..σημασια εχει που ναι  υγιές αυτο μετραει....μπραβο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

C, ρεσβερατρολη , σιδηρο  καθημερινά  και d3 μια φορά τη βδομάδα.( Τα Ξεκίνησα περιπου 1 μηνα πριν την εμβρυομεταφορα οποτε μου εδωσε κ ένα σχήμα αντιβίωση περιπου 10 ημερων οι βιταμίνες ασταματητα)

Ρεσβερατρολη ποσο παιρνεις?Ως αντιοξειδωτικο και ισως και λιγο για ανοσολογικη δραση  μου το ειχε δωσει εμενα ο Οικονομου.250mg.Χωρις να θυμαμαι καλα νομιζω δεν το προτεινε πολυ  κοντα στην εμβρυομεταφορα.Δε χανεις και τιποτα.Σιγουρα καπου θα βοηθησουν.Καλη συνεχεια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Μακάρι. 

Mary: 3η φορά, 1 δοτρια.              Ραφαελιτσα:1η φορά            Υδροχοος:3 φορές, 1 δοτρια (προσπ. σε εξελιξη)

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότριες        Papy: 1 φορα.                         Nasia 11:2 φορές, 1 δοτρια(προσπ. σε εξέλιξη)

Τhia :2η φορα, 1 δοτρια                 Inglaterra:1η φορά                 pocm:3 φορές, 2 δοτριες(πρόσπ σε εξέλιξη); 

Fleabag :4η φορά, 3 δότρια,         Τsini:1η φορά                        thalassa:????

Κοκκινομ/α:2η φορα, 2 δότρια,    Αlina 80 :1η φορά

Clue:2η φορα, 1 δοτρια.                 Renula:1η φορά 

                                                          Αstrogea:1η φορα

                                                            Ρapaki:1η φορα

Διορθώστε και συμπληρώστε εκεί που έχω ερωτηματικά.  Μπορούμε επίσης να γράψουμε  αν θέλετε ποια είχε κάνει υστεροσκοπηση ή ήξερε ότι δεν έχει ενδομητριτιδα.. Να δούμε αν επηρέασε το ενδομήτριο.. Και δεν έχω καμμία σχέση με στατιστική. Μια ψωρονομικη τελείωσα.. 

Παντως μια χαρα τα πας με την στατιστικη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Ρεσβερατρολη ποσο παιρνεις?Ως αντιοξειδωτικο και ισως και λιγο για ανοσολογικη δραση  μου το ειχε δωσει εμενα ο Οικονομου.250mg.Χωρις να θυμαμαι καλα νομιζω δεν το προτεινε πολυ  κοντα στην εμβρυομεταφορα.Δε χανεις και τιποτα.Σιγουρα καπου θα βοηθησουν.Καλη συνεχεια. 

250 ναι. Μου είπε να μην το σταματήσω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νανα82 είπε:

Τις πρώτες ημέρες ο θυμός ξεπερνούσε οποιοδήποτε όριο, στο τέλος ο άνδρας με έπεισε ότι η ζωή δε θα βγει έτσι. Συνειδητοποίησα ότι και να έκανα το μωρό μου δε γυρίζει πίσω. Ο αγώνας λοιπόν συχμνεχιζεται..

Πάντως για τον Σφακ... εχω ακούσει κι απο άλλες κοπέλες ότι την ενδομητρίτιδα την αντιμετωπίζει αποτελεσματικά, δεν το αφήνει έτσι. Νομιζω αξίζει να του κανεις μία επίσκεψη

Link to comment
Share on other sites

@Roda για ποιον λογο φουντωνει η φλεγμονη στην εγκυμοσυνη, σου ειπε; Μηπως λογω χαμηλου ανοσοποιητικου; Και πώς την αντιμετωπιζουν;; Εμενα πχ ως τον 7ο μου εδινε αντιβιωση.. Φανταζομαι δεν εχουμε τον ιδιο γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Μακάρι. 

Mary: 3η φορά, 1 δοτρια.              Ραφαελιτσα:1η φορά            Υδροχοος:3 φορές, 1 δοτρια (προσπ. σε εξελιξη)

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότριες        Papy: 1 φορα.                         Nasia 11:2 φορές, 1 δοτρια(προσπ. σε εξέλιξη)

Τhia :2η φορα, 1 δοτρια                 Inglaterra:1η φορά                 pocm:3 φορές, 2 δοτριες(πρόσπ σε εξέλιξη); 

Fleabag :4η φορά, 3 δότρια,         Τsini:1η φορά                        thalassa:????

Κοκκινομ/α:2η φορα, 2 δότρια,    Αlina 80 :1η φορά

Clue:2η φορα, 1 δοτρια.                 Renula:1η φορά 

                                                          Αstrogea:1η φορα

                                                            Ρapaki:1η φορα

Διορθώστε και συμπληρώστε εκεί που έχω ερωτηματικά.  Μπορούμε επίσης να γράψουμε  αν θέλετε ποια είχε κάνει υστεροσκοπηση ή ήξερε ότι δεν έχει ενδομητριτιδα.. Να δούμε αν επηρέασε το ενδομήτριο.. Και δεν έχω καμμία σχέση με στατιστική. Μια ψωρονομικη τελείωσα.. 

Πολύ καλά τα πας στην στατιςτική κοριτςι μου!

Λοιπόν εγω έκανα 4 φορές με 2 δότριες. Και πάω σύντομα για την 5η φορα.. Δύο φορές ( την 1η και την 3η ) ειχα θετική χοριακή , έφτασα μέχρι 10 εβδομαδα.

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...