Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anna73 είπε:

κοριτσακια καλημερα και καλο μηνα σε ολους μας!!! σημερα εκανα υπερηχο και το ενδομητριο ηταν 7.01 η προγεστερονη 0.264 και η οιστροδιολη 300.6 ειναι καλα???

Μία χαρά. Η προγεστερονη όπως πρέπει και η Ε2 σούπερ. Το ενδομήτριο αν θα το  αφήσετε λίγες μέρες θα μεγαλώσει λίγο ακόμα.Πόσες μέρες παίρνεις περίπου οιστρογόνα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

ζαλιστεις

Just now, kallaki said:

Κοριτσάκι εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα.... Θύμαμε εση θα έκανες χοριακης ..... Τι έγινε.....????? 

 

Just now, anoulious said:

Εύχομαι ολόψυχα μια χοριακη τόσο υψηλή που να τη δεις και να ζαλιστεις! 

Αχχχχχ... Η καλύτερη ευχή....:::)))×××

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Κοριτσάκι εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα.... Θύμαμε εση θα έκανες χοριακης ..... Τι έγινε.....????? 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Η δική μου χοριακή δυστυχώς δεν διπλασιάστηκε όπως θα θέλαμε χθες, οπότε είχαμε βιοχημική και θα πρέπει να προσπαθήσουμε πάλι.

  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Yes!!! Προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες και απο ότι μου είπε η εμβριολογος εξωτερικές....

Ξαπλώνω για 3 ημέρες και μετά χαλαρά να μην πιάνω κάτι βαρετό..... Χαλαρά.... Και απο Δευτέρα Δουλεια.... 

Εξαρτάτε σε πια μέρα είσαι.... Το σημαντικό τι σου είπε ο γιατρός σου....

καλοστεριω  τα εμβρυακια σου κοριτσακι!!! 10 μερα ειμαι πριν λιγο μιλησα με το κεντρο και μου αυξησε τα σικλακουρ απο 6 στα 8 και πεμπτη επαναληπτηκη παλι εξεταση

Just now, anoulious είπε:

Μία χαρά. Η προγεστερονη όπως πρέπει και η Ε2 σούπερ. Το ενδομήτριο αν θα το  αφήσετε λίγες μέρες θα μεγαλώσει λίγο ακόμα.Πόσες μέρες παίρνεις περίπου οιστρογόνα; 

10 μερες παιρνω ...αλλα μου ειπαν απο σημερα να παιρνω 8 αντι για 6 που επερνα και πεμπτη να ξανακανω εξεταση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλοστεριω  τα εμβρυακια σου κοριτσακι!!! 10 μερα ειμαι πριν λιγο μιλησα με το κεντρο και μου αυξησε τα σικλακουρ απο 6 στα 8 και πεμπτη επαναληπτηκη παλι εξεταση

10 μερες παιρνω ...αλλα μου ειπαν απο σημερα να παιρνω 8 αντι για 6 που επερνα και πεμπτη να ξανακανω εξεταση

Μία χαρά είναι. Αν βάλουμε ένα μέσο  όρο 10-15 ημέρες σικλακιουρ ξεκινοντας από 2-3η ημέρα ήθελες μια μικρή αύξηση για την ημέρα που είσαι. Σε 3 - 5 ημερες θα είσαι μια χαρά. Πάνω από 7,30 θα πάει λογικά. Που έχουμε πει το  ελάχιστο απαιτούμενο πάχος του ενδομητριου είναι κάτι πολύ σχετικο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Μία χαρά είναι. Αν βάλουμε ένα μέσο  όρο 10-15 ημέρες σικλακιουρ ξεκινοντας από 2-3η ημέρα ήθελες μια μικρή αύξηση για την ημέρα που είσαι. Σε 3 - 5 ημερες θα είσαι μια χαρά. Πάνω από 7,30 θα πάει λογικά. Που έχουμε πει το  ελάχιστο απαιτούμενο πάχος του ενδομητριου είναι κάτι πολύ σχετικο

σε ευχαριστω για την απαντηση κοριτσακι  ....πες μου γιατι μου αυξησε το συκλακουρ και μου ειπε την πεμτη να ξανακανω της ορμολογικες??

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

Δεν μπορείς να τον πιέσεις όμως δε μπορεί Κ να σε πιέσει κι ο ίδιος ενώ θες τόσο παιδί. Πες του ότι αυτό που κάνει τελευταία στιγμή είναι ψυχολογικός πόλεμος και δεν πρόκειται να του το επιτρέψεις αυτό ούτε να κάνεις πίσω, ειδικά τη στιγμή που ξεκίνησες αγωγή. 

Λυπάμαι που γίνομαι σκληρή και ωμή αλλά δε τα περνάνε εκείνοι όσα περνάμε εμείς, ψυχολογικά, σωματικά κλπ κλπ. 

Προσωπικά τέτοιον εκβιασμό αφού ήδη θα είχα ξεκινήσει αγωγή δε θα τον δεχόμουν. 

Επίσης πες του ότι το κάνουν πολλά ζευγάρια αλλά φυσικά δε το βγάζουν Κ ντουντούκα. Και θα σου έλεγα να του πεις Κ κάτι άλλο αλλά λέω να μη συγχυστώ Κ να μη σε συγχυσω.

Μήπως όμως δεν το ήθελε εξ αρχής Κ τον πίεσες πολύ? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Yes!!! Προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες και απο ότι μου είπε η εμβριολογος εξωτερικές....

Ξαπλώνω για 3 ημέρες και μετά χαλαρά να μην πιάνω κάτι βαρετό..... Χαλαρά.... Και απο Δευτέρα Δουλεια.... 

Εξαρτάτε σε πια μέρα είσαι.... Το σημαντικό τι σου είπε ο γιατρός σου....

Να ειναι ο πιο ευτυχισμενος Δεκεμβριος μεχρι σημερα!  Χαιδευε κοιλιτσα τωρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

σε ευχαριστω για την απαντηση κοριτσακι  ....πες μου γιατι μου αυξησε το συκλακουρ και μου ειπε την πεμτη να ξανακανω της ορμολογικες??

Για να παχύνει λίγο το ενδομητριο ακομη.Θα συγκρίνει ενδεχόμενη αύξηση ενδομητρίου με αύξηση Ε2. Και φυσικά ότι η προγεστερονη παραμένει χαμηλά. Καλή συνέχεια. Να μας γράφεις τα νέα σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν μπορείς να τον πιέσεις όμως δε μπορεί Κ να σε πιέσει κι ο ίδιος ενώ θες τόσο παιδί. Πες του ότι αυτό που κάνει τελευταία στιγμή είναι ψυχολογικός πόλεμος και δεν πρόκειται να του το επιτρέψεις αυτό ούτε να κάνεις πίσω, ειδικά τη στιγμή που ξεκίνησες αγωγή. 

Λυπάμαι που γίνομαι σκληρή και ωμή αλλά δε τα περνάνε εκείνοι όσα περνάμε εμείς, ψυχολογικά, σωματικά κλπ κλπ. 

Προσωπικά τέτοιον εκβιασμό αφού ήδη θα είχα ξεκινήσει αγωγή δε θα τον δεχόμουν. 

Επίσης πες του ότι το κάνουν πολλά ζευγάρια αλλά φυσικά δε το βγάζουν Κ ντουντούκα. Και θα σου έλεγα να του πεις Κ κάτι άλλο αλλά λέω να μη συγχυστώ Κ να μη σε συγχυσω.

Μήπως όμως δεν το ήθελε εξ αρχής Κ τον πίεσες πολύ? 

νομιζω οτι οταν εχουν μαζι ειδη ενα παιδι περιπλεκει ακομα τα πραγματα ... αλλο να προσπαθεις να κανεις το πρωτο παιδι κ διαφορετικο το δευτερο ειναι πιο περιπλοκο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

νομιζω οτι οταν εχουν μαζι ειδη ενα παιδι περιπλεκει ακομα τα πραγματα ... αλλο να προσπαθεις να κανεις το πρωτο παιδι κ διαφορετικο το δευτερο ειναι πιο περιπλοκο

Το ξερω

Όμως δε μπορώ να δεχτώ ότι δέχτηκε Κ τώρα ενώ έχει ήδη ξεκινήσει αγωγή κάνει πισω

Απαράδεκτο 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Το ξερω

Όμως δε μπορώ να δεχτώ ότι δέχτηκε Κ τώρα ενώ έχει ήδη ξεκινήσει αγωγή κάνει πισω

Απαράδεκτο 

απο προηγουμενα post απο οτι εχω καταλαβει δεν το ηθελε κ τοσο προφανως ισως η αποφαση ηταν κατω απο φορτιση... κ φυσικα οταν δεν το κανεις απο μονος σου μετα βγαινει το πισωγυρισμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

απο προηγουμενα post απο οτι εχω καταλαβει δεν το ηθελε κ τοσο προφανως ισως η αποφαση ηταν κατω απο φορτιση... κ φυσικα οταν δεν το κανεις απο μονος σου μετα βγαινει το πισωγυρισμα

Δεν έχω παρακολουθήσει 

Γι αυτό την ρώτησα μήπως τον πίεσε πολυ

Κοίτα, και σε αυτό είμαι καθετη

Ο άντρας μου ήταν έτοιμος για δωρεά από το 2017 εγώ όχι. Το έκανα το 2020,κι όταν το πήρα απόφαση του είπα το θες ακόμη η όχι?? 

Είναι πολύ σοβαρά αυτά τα θέματα, δεν επιτρέπονται πισωγυρίσματα 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν έχω παρακολουθήσει 

Γι αυτό την ρώτησα μήπως τον πίεσε πολυ

Κοίτα, και σε αυτό είμαι καθετη

Ο άντρας μου ήταν έτοιμος για δωρεά από το 2017 εγώ όχι. Το έκανα το 2020,κι όταν το πήρα απόφαση του είπα το θες ακόμη η όχι?? 

Είναι πολύ σοβαρά αυτά τα θέματα, δεν επιτρέπονται πισωγυρίσματα 

εννοειτε οτι δεν χωρανε πισογυρισματα ουτε δευτερες σκεψεις κ για να υπαρχουν θεωρω λαθος να συνεχιστει η πιεση ακομα κ τωρα που εχει ξεκινησει η διαδικασια δεν θελει επιθετικη συμπεριφορα ουτε συναισθηματικους εκβιασμους γιατι τωρα ειναι αρχη μετα οταν γεννηθει ενα παιδι κ υπαρξουν θεματα θα υπαρχει προβλημα .. καλητερα να το σταματησουν τωρα κ να το αφησουν στην ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εννοειτε οτι δεν χωρανε πισογυρισματα ουτε δευτερες σκεψεις κ για να υπαρχουν θεωρω λαθος να συνεχιστει η πιεση ακομα κ τωρα που εχει ξεκινησει η διαδικασια δεν θελει επιθετικη συμπεριφορα ουτε συναισθηματικους εκβιασμους γιατι τωρα ειναι αρχη μετα οταν γεννηθει ενα παιδι κ υπαρξουν θεματα θα υπαρχει προβλημα .. καλητερα να το σταματησουν τωρα κ να το αφησουν στην ακρη.

Το ότι της κάνει συναισθηματικό εκβιασμό σημαίνει ότι τον παίρνει για να το κάνει. 

Γι αυτό Κ η ίδια πρέπει να θέσει όρια έστω Κ τώρα. 

Για εμένα το δεν το κάνουν αλλα ζευγάρια δεν είναι επιχείρημα. Πιο ντόμπρο κι ορθό είναι θέλω αγάπη μου παιδί από δικό μας υλικό, έχουμε ήδη ένα ας μας αρκεί αυτό, παρά τα υπόλοιπα. 

Ο άντρας μου θέλει δεύτερο παιδί. Του έχω ξεκαθαρίσει από τώρα ότι με δότρια δεν ξαναπάμε. Αν θέλει ο Θεός ας μας χαρίσει ένα από δικό μας υλικό αλλιώς ας είμαστε ευτυχισμένοι Κ υπέρ ευχαριστημένοι με το δώρο που μας δόθηκε. Δεν μετανιώνω σε καμιά περίπτωση που προχώρησα με δωρεά, θα το ξανάκανα όμως τα όρια μου τα έθεσα. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...