Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Το ότι της κάνει συναισθηματικό εκβιασμό σημαίνει ότι τον παίρνει για να το κάνει. 

Γι αυτό Κ η ίδια πρέπει να θέσει όρια έστω Κ τώρα. 

Για εμένα το δεν το κάνουν αλλα ζευγάρια δεν είναι επιχείρημα. Πιο ντόμπρο κι ορθό είναι θέλω αγάπη μου παιδί από δικό μας υλικό, έχουμε ήδη ένα ας μας αρκεί αυτό, παρά τα υπόλοιπα. 

Ο άντρας μου θέλει δεύτερο παιδί. Του έχω ξεκαθαρίσει από τώρα ότι με δότρια δεν ξαναπάμε. Αν θέλει ο Θεός ας μας χαρίσει ένα από δικό μας υλικό αλλιώς ας είμαστε ευτυχισμένοι Κ υπέρ ευχαριστημένοι με το δώρο που μας δόθηκε. Δεν μετανιώνω σε καμιά περίπτωση που προχώρησα με δωρεά, θα το ξανάκανα όμως τα όρια μου τα έθεσα. 

προφανως τι ακριβως εχει υποθει κ πως δεν το ξερουμε αυτο που φαινετε ειναι οτι ο ενας δεν το θελει κ το κανει για χατιρι του αλλου τωρα πως ειπωθηκε  κ πως παρθηκε η αποφαση ειναι δικη τους ιστορια . 

λαθος το πισωγυρισμα αλλα απτην στιγμη που γινει πριν το παιδι ειναι θεμιτο ... ολα τα αλλα διορθωνονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 said:

Το ότι της κάνει συναισθηματικό εκβιασμό σημαίνει ότι τον παίρνει για να το κάνει. 

Γι αυτό Κ η ίδια πρέπει να θέσει όρια έστω Κ τώρα. 

Για εμένα το δεν το κάνουν αλλα ζευγάρια δεν είναι επιχείρημα. Πιο ντόμπρο κι ορθό είναι θέλω αγάπη μου παιδί από δικό μας υλικό, έχουμε ήδη ένα ας μας αρκεί αυτό, παρά τα υπόλοιπα. 

Ο άντρας μου θέλει δεύτερο παιδί. Του έχω ξεκαθαρίσει από τώρα ότι με δότρια δεν ξαναπάμε. Αν θέλει ο Θεός ας μας χαρίσει ένα από δικό μας υλικό αλλιώς ας είμαστε ευτυχισμένοι Κ υπέρ ευχαριστημένοι με το δώρο που μας δόθηκε. Δεν μετανιώνω σε καμιά περίπτωση που προχώρησα με δωρεά, θα το ξανάκανα όμως τα όρια μου τα έθεσα. 

Συγνωμη που μπαινω σφηνα στην κουβεντα αλλα ηθελα να ρωτησω γιατι δε θα ξαναπροσπαθουσες με δωρεα; ειναι  κατι στην ολη διαδικασια η στη φαση που εισαι τωρα που δεν ενιωσες καλα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Troia είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Η δική μου χοριακή δυστυχώς δεν διπλασιάστηκε όπως θα θέλαμε χθες, οπότε είχαμε βιοχημική και θα πρέπει να προσπαθήσουμε πάλι.

Μην στεναχωριέσαι. Κι εγώ αυτό ακριβως αρχές Οκτώβρη. Ξεκίνησα με 134. Η 2η μέτρηση μετα από 4 μέρες 280. Μετά 160 και μονο προς τα κάτω στη συνέχεια. Τελικά και με δωρεα δεν είναι όσο απλό όσο ίσως νομίζουμε. Περιμένω τώρα παλι αποτελέσματα. Κι εμένα μου στοίχησε πολύ. Ήταν η πρώτη μου 3ψηφια χοριακή και η τρίτη μου αποβολή. Ελπίζω να τα καταφέρω τώρα. 

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Συγνωμη που μπαινω σφηνα στην κουβεντα αλλα ηθελα να ρωτησω γιατι δε θα ξαναπροσπαθουσες με δωρεα; ειναι  κατι στην ολη διαδικασια η στη φαση που εισαι τωρα που δεν ενιωσες καλα; 

όχι καλε

Ούτε καν

Δεν έχουμε άλλα εμβρυακια στην κατάψυξη εμείς που σημαίνει ότι αν μπούμε πάλι στη διαδικασία όλα πρέπει να ξεκινήσουν από την αρχή. 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2020 at 3:09 ΜΜ, Manoulitsa75 είπε:

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

Μήπως να διαβάσει και αυτός φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Troia said:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Η δική μου χοριακή δυστυχώς δεν διπλασιάστηκε όπως θα θέλαμε χθες, οπότε είχαμε βιοχημική και θα πρέπει να προσπαθήσουμε πάλι.

Λυπάμαι πολύ... Πάρε το χρόνο σου .... Για να ανασυνταχθείς ......και πάλι...

Κοπελιά αααα εμείς είμαστε για τα δύσκολα μην το βάζεις κάτω.....είπα με το 2021 ειναι η χρονιά μας.... Που θα πάει ρε γα....το..... Θα γελάσει και εμάς το χειλάκι μας....

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου......

 

1 hour ago, anna73 said:

καλοστεριω  τα εμβρυακια σου κοριτσακι!!! 10 μερα ειμαι πριν λιγο μιλησα με το κεντρο και μου αυξησε τα σικλακουρ απο 6 στα 8 και πεμπτη επαναληπτηκη παλι εξεταση

10 μερες παιρνω ...αλλα μου ειπαν απο σημερα να παιρνω 8 αντι για 6 που επερνα και πεμπτη να ξανακανω εξεταση

Με το καλό!!!! Δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλό.... Να ακους τον γιατρό σου και μόνο...

24 minutes ago, Blondie 2020 said:

Να ειναι ο πιο ευτυχισμενος Δεκεμβριος μεχρι σημερα!  Χαιδευε κοιλιτσα τωρα!

Σε ευχαριστώ πολύ υυυυυ .... Μακάρι.....:::)))×××

28 minutes ago, Blondie 2020 said:

Να ειναι ο πιο ευτυχισμενος Δεκεμβριος μεχρι σημερα!  Χαιδευε κοιλιτσα τωρα!

Σε ευχαριστώ πολύ.... Μακάρι.....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anoulious είπε:

Για να παχύνει λίγο το ενδομητριο ακομη.Θα συγκρίνει ενδεχόμενη αύξηση ενδομητρίου με αύξηση Ε2. Και φυσικά ότι η προγεστερονη παραμένει χαμηλά. Καλή συνέχεια. Να μας γράφεις τα νέα σου.

σε ευχαριστω αννουλα μου περιμενουμε γρηγορα και τα δικα σου νεα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@kallaki & @pocm καλή επιτυχία κορίτσια ♥️ Περιμένουμε νέα σας να πάρει φωτιά το φόρουμ! Λοιπόν τα νέα μου έγινε η ωοληψία και περιμένω να δω πόσες βλαστοκύστες θα έχω!!! Πάντως και εγώ φοβάμαι πολύ την αποτυχία και όντως η διαδικασία δεν είναι τόσο απλή όσο νομίζουμε. 

  • Μου αρέσει 5

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

@kallaki & @pocm καλή επιτυχία κορίτσια ♥️ Περιμένουμε νέα σας να πάρει φωτιά το φόρουμ! Λοιπόν τα νέα μου έγινε η ωοληψία και περιμένω να δω πόσες βλαστοκύστες θα έχω!!! Πάντως και εγώ φοβάμαι πολύ την αποτυχία και όντως η διαδικασία δεν είναι τόσο απλή όσο νομίζουμε. 

Καλα αποτελεσματα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

@kallaki & @pocm καλή επιτυχία κορίτσια ♥️ Περιμένουμε νέα σας να πάρει φωτιά το φόρουμ! Λοιπόν τα νέα μου έγινε η ωοληψία και περιμένω να δω πόσες βλαστοκύστες θα έχω!!! Πάντως και εγώ φοβάμαι πολύ την αποτυχία και όντως η διαδικασία δεν είναι τόσο απλή όσο νομίζουμε. 

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? 

Just now, pocm είπε:

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πιά 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SONIA79 said:

@kallaki & @pocm καλή επιτυχία κορίτσια ♥️ Περιμένουμε νέα σας να πάρει φωτιά το φόρουμ! Λοιπόν τα νέα μου έγινε η ωοληψία και περιμένω να δω πόσες βλαστοκύστες θα έχω!!! Πάντως και εγώ φοβάμαι πολύ την αποτυχία και όντως η διαδικασία δεν είναι τόσο απλή όσο νομίζουμε. 

Σε ευχαριστούμε....... Η αλήθεια δεν είναι απλή η διαδικασία......χρειάζεστε πολύ υπομονή .... Νεύρα..... Επιμονή... Λεφτά.....

Το είπα και το ξαναλέω και όσο θα χρειαστη θα το λέω...... Το 2021 είναι η χρονιά μας. .... Αν δεν είναι αυτη την φορά θα είναι η επόμενη .... Η παρά επόμενη...:::)))))××××××

 

Just now, pocm said:

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? 

 

Και εγώ θα ήθελα να ξέρω σε πόσους κύκλους τα κατάφεραν με δοτρια....

Just now, Blondie 2020 said:

Καλα αποτελεσματα!!

Σε ευχαριστούμε......:::)))×××

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Δεν μπορείς να τον πιέσεις όμως δε μπορεί Κ να σε πιέσει κι ο ίδιος ενώ θες τόσο παιδί. Πες του ότι αυτό που κάνει τελευταία στιγμή είναι ψυχολογικός πόλεμος και δεν πρόκειται να του το επιτρέψεις αυτό ούτε να κάνεις πίσω, ειδικά τη στιγμή που ξεκίνησες αγωγή. 

Λυπάμαι που γίνομαι σκληρή και ωμή αλλά δε τα περνάνε εκείνοι όσα περνάμε εμείς, ψυχολογικά, σωματικά κλπ κλπ. 

Προσωπικά τέτοιον εκβιασμό αφού ήδη θα είχα ξεκινήσει αγωγή δε θα τον δεχόμουν. 

Επίσης πες του ότι το κάνουν πολλά ζευγάρια αλλά φυσικά δε το βγάζουν Κ ντουντούκα. Και θα σου έλεγα να του πεις Κ κάτι άλλο αλλά λέω να μη συγχυστώ Κ να μη σε συγχυσω.

Μήπως όμως δεν το ήθελε εξ αρχής Κ τον πίεσες πολύ? 

Σ' ευχαριστώ Thia μου! Η αλήθεια είναι ότι τον πίεσα, κι ότι έχει πέσει σε κατάθλιψη, ίσως γιατί έγιναν όλα τόσο βιαστικά, βρέθηκε πολύ γρήγορα η δότρια και δεν είχε χρόνο να το χωνέψει. Ευτυχώς σήμερα μίλησε με το γιατρό, και κάπως τον καθησύχασε. Του είπε ότι οικογένεια δεν είναι το βιολογικό δέσιμο, αλλά το συναισθηματικό. Αν του έλεγαν ότι έγινε λάθος στο μαιευτήριο και το παιδί δεν είναι δικό του, θα το άλλαζε ποτέ? Ή αν του έλεγαν ότι οι γονείς του δεν είναι βιολογικοί του γονείς, θα τους άλλαζε ποτέ? Του είπε επίσης ότι δε θα ζει για πάντα, και κάποια στιγμή το παιδί του θα μείνει μόνο του, χωρίς καθόλου συγγενείς. Κι αυτό δεν είναι δίκαιο για το παιδί.

Κι εγώ νευριάζω γιατί οι άνδρες έχουν τόσο ισχυρή άποψη για το θέμα παιδί. Έτσι κι αλλιώς η μάνα τα επωμίζεται όλα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Σ' ευχαριστώ Thia μου! Η αλήθεια είναι ότι τον πίεσα, κι ότι έχει πέσει σε κατάθλιψη, ίσως γιατί έγιναν όλα τόσο βιαστικά, βρέθηκε πολύ γρήγορα η δότρια και δεν είχε χρόνο να το χωνέψει. Ευτυχώς σήμερα μίλησε με το γιατρό, και κάπως τον καθησύχασε. Του είπε ότι οικογένεια δεν είναι το βιολογικό δέσιμο, αλλά το συναισθηματικό. Αν του έλεγαν ότι έγινε λάθος στο μαιευτήριο και το παιδί δεν είναι δικό του, θα το άλλαζε ποτέ? Ή αν του έλεγαν ότι οι γονείς του δεν είναι βιολογικοί του γονείς, θα τους άλλαζε ποτέ? Του είπε επίσης ότι δε θα ζει για πάντα, και κάποια στιγμή το παιδί του θα μείνει μόνο του, χωρίς καθόλου συγγενείς. Κι αυτό δεν είναι δίκαιο για το παιδί.

Κι εγώ νευριάζω γιατί οι άνδρες έχουν τόσο ισχυρή άποψη για το θέμα παιδί. Έτσι κι αλλιώς η μάνα τα επωμίζεται όλα. 

Γεια σου Μανουλιτσα. Ελπίζω να σας πανε ολα καλα και να συνεχισετε για το δευτερο παιδακι.

Πολυ σωστά του τα είπε ο γιατρος σας και με εκανε να θυμηθω μια ταινεια που κατα τυχη ειδα πριν λιγο καιρο... Υποθεση; απο ενα λαθος σε δυο οικογενειες δωσαν το μωρο του αλλου γιατι γεννηθηκαν στο ιδιο νοσοκομειο ιδια μερα... Μετα απο 5 χρονια συνειδητοποιουν το λαθος απο το νοσοκομειο και το ανακοινωνουν στους γονεις... Περιγραφει ακριβως αυτο που σας ειπε ο γιατρος. Ισως θα τον βοηθουσε αν την εβλεπε. Λεγεται Like fother like sun, Γιαπωνεζικη του 2013. Βλέπετε ευχαριστα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? 

 

Και εγώ για το αποτέλεσμα μιλάω. Αυτό φοβάμαι περισσότερο την αποτυχία... Θέλω να πιστεύω πως τα ποσοστά δεν είναι ίδια με μία νέα γυναίκα. Άλλο μια νέα γυναίκα που καταφεύγει σ' αυτή την διαδικασία, δηλαδή της εξωσωματικής γιατί δεν ξέρεις τι θέμα έχει και άλλο η δότρια που υποτίθεται ότι είναι υγιής. Δηλαδή αν πρέπει να κάνουμε 3-4 κύκλους κατά μέσο όρο για να πετύχουμε γιατί να μην πάμε με δικά μας ωάρια? Δεν ξέρω... Μπορεί να λέω και μπούρδες...


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? 

 

Ναι και εγώ θα παρακαλούσα τα κορίτσια που πέτυχαν (προχωρημένη κυηση) με δωρεά να μας γραψουν με ποια προσπάθεια πέτυχαν. Να κάνουμε μια μίνι στατιστική. Εγώ θεωρω μέσος όρος 2-3 προσπάθειες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...