Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, thalasa said:

Πολύ καλά τα πας στην στατιςτική κοριτςι μου!

Λοιπόν εγω έκανα 4 φορές με 2 δότριες. Και πάω σύντομα για την 5η φορα.. Δύο φορές ( την 1η και την 3η ) ειχα θετική χοριακή , έφτασα μέχρι 10 εβδομαδα.

 

Τι εξηγηση εδωσε ο γιατρος για τις παλλινδρομες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Tsini είπε:

@Roda για ποιον λογο φουντωνει η φλεγμονη στην εγκυμοσυνη, σου ειπε; Μηπως λογω χαμηλου ανοσοποιητικου; Και πώς την αντιμετωπιζουν;; Εμενα πχ ως τον 7ο μου εδινε αντιβιωση.. Φανταζομαι δεν εχουμε τον ιδιο γιατρο.

Ναι, πέφτει το ανοσοποιητικό για να μην καταπολεμήσει το έμβρυο σαν ξένο σώμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Οκ... Οποτε καλως λοιπον δινουν αντιβιωση κ κατα την διαρκεια!

Οι απόψεις διίστανται για την αντιβίωση...Δεν είναι όλοι υπέρ και δεν είναι όλες κατάλληλες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Πολύ καλά τα πας στην στατιςτική κοριτςι μου!

Λοιπόν εγω έκανα 4 φορές με 2 δότριες. Και πάω σύντομα για την 5η φορα.. Δύο φορές ( την 1η και την 3η ) ειχα θετική χοριακή , έφτασα μέχρι 10 εβδομαδα.

 

Λοιπόν εγώ τελείως προχειρα  βλέπω ότι δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα πετύχει κάποια κοπέλα με την πρώτη και τα ποσοστά επιτυχίας είναι με την πρώτη φορά κάτω από 50.Περιμένω εντυπώσεις από τα κορίτσια. Καλή συνέχεια!! Θα την έχεις σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tsini said:

@Roda για ποιον λογο φουντωνει η φλεγμονη στην εγκυμοσυνη, σου ειπε; Μηπως λογω χαμηλου ανοσοποιητικου; Και πώς την αντιμετωπιζουν;; Εμενα πχ ως τον 7ο μου εδινε αντιβιωση.. Φανταζομαι δεν εχουμε τον ιδιο γιατρο.

Αν κατάλαβα καλά λόγω των ορμονών της εγκυμοσύνης (φυσικών ή πρόσθετων απο φάρμακα). Κάπου διάβασα επίσης οτι και η κορτιζόνη  πυροδοτεί τη φλεγμονή.  

Χάρηκα που διάβασα τα όμορφα νέα σου, καλή συνέχεια και με το καλό!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

καλησπέρα σε όλες τις αγωνίστριες, μαχήτριες, μανούλες και εν δυνάμει μανούλες. Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Ελπίζω η στατιστική της @anoulious να σας δώσει θάρρος και αισιοδοξία. Θα προσθέσω την περίπτωση μου στη στατιστική γιατί το μήνυμα που θέλω να περάσω είναι πως δεν είναι απαραίτητα όλα εύκολα και προφανή για όλους μας. Οι περισσότεροι (-ες στην περίπτωση μας) χρειάζεται να δώσουν αγώνα, να πέσουν και να ξανασηκωθούν πολλές φορές μέχρι να τα καταφέρουν. επί του θέματος: 4 φορές. Οι 2 πρώτες με μηδενική χοριακή. Η 3η με άλλη δότρια (άλλο κέντρο) βιοχημική και η 4η (άλλη δότρια) δίδυμα κορίτσια. έκανα υστεροσκόπιση. Δεν είχα προβλήματα με ενδομητρίτιδα. Είμαι παλαιότερη σειρά ( με @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ, @alina80, @inglaterra τις οποίες φιλώ και χαίρομαι που τις διαβάζω) αλλά με πολλές από εσάς έχουμε μιλήσει προσωπικά.

Είχα σκοπό να σας γράψω για κάποιες σκέψεις μου ή μάλλον αναμνήσεις που μου ήρθαν στη θύμηση πριν λίγες μέρες όταν στολίζαμε το δέντρο και είχα τις μικρές μου γύρω μου να κάνουν έναν μικρό χαμό. Όχι πολύ παλιά, 2 χρόνια πίσω, τέτοια περίοδο περίπου είχα πάρει το πρώτο μου αρνητικό ... ξέρετε πως είναι. Όλα μαύρα, απελπισία, δεν θα πετύχω ποτέ, "τι θέλω δέντρα και χριστουγεννιάτικη διακόσμηση, αυτά είναι για σπίτια με παιδιά". Σήμερα: τα κορίτσια μου σε λίγες μέρες γίνονται ενός έτους, είναι πανέμορφες και πανέξυπνες και δεν αφήνουν τίποτε μέσα στο σπίτι στη θέση του. Το μόνο κοινό του τότε και του τώρα είναι "τι το θέλουμε το δέντρο αφού για να μην το βρούμε κάτω  και τα κορίτσια με το αστέρι στο κεφάλι τους και τα λαμπάκια τυλιγμένα γύρω τους να κάνουν τα στολίδια, πρέπει να το περιφράξουμε". Σας αγαπώ και σας εκτιμώ όλες. Εύχομαι, δύναμη, υπομονή και επιμονή και πιστεύω βαθιά μέσα μου πως αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρετε !

Πολύ όμορφα λόγια , καλές γιορτές να έχεις να χαίρεσαι τις κορούλες σου! Όλες θα τα καταφέρουμε!

Just now, Blondie 2020 είπε:

Τι εξηγηση εδωσε ο γιατρος για τις παλλινδρομες; 

Δυστυχώς οι εξετασεις δεν δώσανε κάποια εξήγηση , ούτε ενδομητρίτιδα, ούτε φλεγμονή , ούτε ανοσοποιητικό, ούτε θρόμβοφιλία κλπ. Η κακή μου η τύχη λέω εγω.. Ίσως τα έμβρυα να μην ήταν καλά, ίσως το ενδομήτριό μου, δεν ξέρω. Αλλά το παλεύω όσο και όπως μπορώ

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MaryH είπε:

H αληθεια ειναι οτι σ εμας η γονιμοποιηση πηγε πολυ καλα, αν και ειχαμε θεμα με το σπερμα. Ημουν και σε καλο εμβρυολογικο.Αν και ειχα τις ατυχιες, αυτο μ εσωσε

Κοπελα μου τι κανεις? Εισαι καλα? Τι κανουν τα παιδακια σου?

Καλησπερα!Εφοσοσν διαγνωστηκε ενδομητριτιδα, που μαλλον εφταιγε για την αποβολη(πιθανον λοιμωξη επαθες), ποιος ο λογος να κανεις με ξενα? Μηπως σου βρηκαν θεμα στα ωαρια?

Πολυ σωστα!Και ποσες αλλες στην αρχη του τοπικ πιο παλιες, οταν εγραφε η Κοκκινομαλλα,πετυχαν με την πρωτη.Η Κοκκινομαλλα βεβαια πετυχε με τη 2η φορα με αλλη δοτρια αν θυμαμαι

Γειά σου Μαίρη! Καλά ειναι τα μωράκια, μεγαλώνουν και φέρνουν ενα μικρο χαμό στο σπίτι μας. Χρόνισαν στις 10/11, μπουσουλάνε σφαίρα και δεν τους φτάνεις να μην ριξουν κατω την τηλεόραση κ.α. 
Η μπουμπού σας τί κάνει; Πώς τα πάτε; Ειναι ήσυχο μωράκι;

Φιλιά πολλά από εμάς!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, angel23 είπε:

καλησπέρα σε όλες τις αγωνίστριες, μαχήτριες, μανούλες και εν δυνάμει μανούλες. Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Ελπίζω η στατιστική της @anoulious να σας δώσει θάρρος και αισιοδοξία. Θα προσθέσω την περίπτωση μου στη στατιστική γιατί το μήνυμα που θέλω να περάσω είναι πως δεν είναι απαραίτητα όλα εύκολα και προφανή για όλους μας. Οι περισσότεροι (-ες στην περίπτωση μας) χρειάζεται να δώσουν αγώνα, να πέσουν και να ξανασηκωθούν πολλές φορές μέχρι να τα καταφέρουν. επί του θέματος: 4 φορές. Οι 2 πρώτες με μηδενική χοριακή. Η 3η με άλλη δότρια (άλλο κέντρο) βιοχημική και η 4η (άλλη δότρια) δίδυμα κορίτσια. έκανα υστεροσκόπιση. Δεν είχα προβλήματα με ενδομητρίτιδα. Είμαι παλαιότερη σειρά ( με @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ, @alina80, @inglaterra τις οποίες φιλώ και χαίρομαι που τις διαβάζω) αλλά με πολλές από εσάς έχουμε μιλήσει προσωπικά.

Είχα σκοπό να σας γράψω για κάποιες σκέψεις μου ή μάλλον αναμνήσεις που μου ήρθαν στη θύμηση πριν λίγες μέρες όταν στολίζαμε το δέντρο και είχα τις μικρές μου γύρω μου να κάνουν έναν μικρό χαμό. Όχι πολύ παλιά, 2 χρόνια πίσω, τέτοια περίοδο περίπου είχα πάρει το πρώτο μου αρνητικό ... ξέρετε πως είναι. Όλα μαύρα, απελπισία, δεν θα πετύχω ποτέ, "τι θέλω δέντρα και χριστουγεννιάτικη διακόσμηση, αυτά είναι για σπίτια με παιδιά". Σήμερα: τα κορίτσια μου σε λίγες μέρες γίνονται ενός έτους, είναι πανέμορφες και πανέξυπνες και δεν αφήνουν τίποτε μέσα στο σπίτι στη θέση του. Το μόνο κοινό του τότε και του τώρα είναι "τι το θέλουμε το δέντρο αφού για να μην το βρούμε κάτω  και τα κορίτσια με το αστέρι στο κεφάλι τους και τα λαμπάκια τυλιγμένα γύρω τους να κάνουν τα στολίδια, πρέπει να το περιφράξουμε". Σας αγαπώ και σας εκτιμώ όλες. Εύχομαι, δύναμη, υπομονή και επιμονή και πιστεύω βαθιά μέσα μου πως αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρετε !

Καλημέρα...πωπω μεγάλωσαν και τα δικά σου ! Πώς τα πάνε με το δεντρο; Εγώ ακόμα δεν έχω στολίσει. Φοβάμαι τον μικρό Ταρζάν που έχω στο σπίτι. Φιλιά στα μικρά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, angel23 said:

καλησπέρα σε όλες τις αγωνίστριες, μαχήτριες, μανούλες και εν δυνάμει μανούλες. Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Ελπίζω η στατιστική της @anoulious να σας δώσει θάρρος και αισιοδοξία. Θα προσθέσω την περίπτωση μου στη στατιστική γιατί το μήνυμα που θέλω να περάσω είναι πως δεν είναι απαραίτητα όλα εύκολα και προφανή για όλους μας. Οι περισσότεροι (-ες στην περίπτωση μας) χρειάζεται να δώσουν αγώνα, να πέσουν και να ξανασηκωθούν πολλές φορές μέχρι να τα καταφέρουν. επί του θέματος: 4 φορές. Οι 2 πρώτες με μηδενική χοριακή. Η 3η με άλλη δότρια (άλλο κέντρο) βιοχημική και η 4η (άλλη δότρια) δίδυμα κορίτσια. έκανα υστεροσκόπιση. Δεν είχα προβλήματα με ενδομητρίτιδα. Είμαι παλαιότερη σειρά ( με @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ, @alina80, @inglaterra τις οποίες φιλώ και χαίρομαι που τις διαβάζω) αλλά με πολλές από εσάς έχουμε μιλήσει προσωπικά.

Είχα σκοπό να σας γράψω για κάποιες σκέψεις μου ή μάλλον αναμνήσεις που μου ήρθαν στη θύμηση πριν λίγες μέρες όταν στολίζαμε το δέντρο και είχα τις μικρές μου γύρω μου να κάνουν έναν μικρό χαμό. Όχι πολύ παλιά, 2 χρόνια πίσω, τέτοια περίοδο περίπου είχα πάρει το πρώτο μου αρνητικό ... ξέρετε πως είναι. Όλα μαύρα, απελπισία, δεν θα πετύχω ποτέ, "τι θέλω δέντρα και χριστουγεννιάτικη διακόσμηση, αυτά είναι για σπίτια με παιδιά". Σήμερα: τα κορίτσια μου σε λίγες μέρες γίνονται ενός έτους, είναι πανέμορφες και πανέξυπνες και δεν αφήνουν τίποτε μέσα στο σπίτι στη θέση του. Το μόνο κοινό του τότε και του τώρα είναι "τι το θέλουμε το δέντρο αφού για να μην το βρούμε κάτω  και τα κορίτσια με το αστέρι στο κεφάλι τους και τα λαμπάκια τυλιγμένα γύρω τους να κάνουν τα στολίδια, πρέπει να το περιφράξουμε". Σας αγαπώ και σας εκτιμώ όλες. Εύχομαι, δύναμη, υπομονή και επιμονή και πιστεύω βαθιά μέσα μου πως αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρετε !

Να σου ζήσουν να τις χαίρεστε.....

Σε ευχαριστούμε για το αισιόδοξο μήνυμα που μας στέλνεις...

Απλά να ρωτήσω στις αποτυχίες ο γιατρός σου πως το ερμήνευε.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anoulious said:

Λοιπόν εγώ τελείως προχειρα  βλέπω ότι δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα πετύχει κάποια κοπέλα με την πρώτη και τα ποσοστά επιτυχίας είναι με την πρώτη φορά κάτω από 50.Περιμένω εντυπώσεις από τα κορίτσια. Καλή συνέχεια!! Θα την έχεις σίγουρα. 

Για να βγει σωστό αποτέλεσμα ίσως να πρεπει να καταγραφούν κ οι αποτυχημένες προσπάθειες (εννοώ οι προσπάθειες που δεν έχουν ευοδώσει εως τώρα). Προφανώς και δε θα ειναι ενθαρρυντικό το αποτελεσμα αν βαλουμε μεσα και τις αποτυχημενες προσπάθειες αλλά θα ειναι η πραγματικότητα που όλες θα πρεπει να διαχειριστούμε. Δυστυχώς και στα δανεικά δεν ειναι μονοδρομος η επιτυχής εγκυμοσύνη :-(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Για να βγει σωστό αποτέλεσμα ίσως να πρεπει να καταγραφούν κ οι αποτυχημένες προσπάθειες (εννοώ οι προσπάθειες που δεν έχουν ευοδώσει εως τώρα). Προφανώς και δε θα ειναι ενθαρρυντικό το αποτελεσμα αν βαλουμε μεσα και τις αποτυχημενες προσπάθειες αλλά θα ειναι η πραγματικότητα που όλες θα πρεπει να διαχειριστούμε. Δυστυχώς και στα δανεικά δεν ειναι μονοδρομος η επιτυχής εγκυμοσύνη :-(

Καλημέρα. Για αυτό στο πλάι πρόσθεσα τις κοπέλες που εχουν προσπάθειες σε εξέλιξη και έχουν ήδη κάποιες αποτυχιες. Είναι λίγο πιο πάνω το νέο πινακάκι. Θα προσθέσω και την Angel στις επιτυχίες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Για αυτό στο πλάι πρόσθεσα τις κοπέλες που εχουν προσπάθειες σε εξέλιξη και έχουν ήδη κάποιες αποτυχιες. Είναι λίγο πιο πάνω το νέο πινακάκι. Θα προσθέσω και την Angel στις επιτυχίες. 

Καλημέρα κορίτσια....αν θέλετε να βάλετε κ τις αποτυχίες βάλτε κ εμένα 2 προσπάθειες με 1η δοτρια η πρώτη παλινδρομη η 2η αρνητικό.

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....αν θέλετε να βάλετε κ τις αποτυχίες βάλτε κ εμένα 2 προσπάθειες με 1η δοτρια η πρώτη παλινδρομη η 2η αρνητικό.

Θα επανελθω με προσθηκες. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...