Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

Τέλειο το πινακακι σου..!!!!

Και η πλάκα είναι ότι επειδή δεν πάω στον υπολογιστή να τα αντιγράψω, τα ξαναγραφω από την αρχή. Τα σημειώνω και τα ξαναγραφω. Με ρωτάει ο άντρας μου χθες:τι γράφεις με τόση προσοχή; Κρατάω πρακτικά του λέω!! Εύχομαι αυτές που προσπαθούν πρώτη φορά να μπουν κατευθείαν στην μεσαία στήλη και οι κοπελες από την τρίτη στήλη να πάνε στην πρώτη!!Δεν είναι τυχαίο που στη μεσαια στήλη έβαλα πρώτη τη Ραφαελιτσα. Τη θεωρώ γουρλού.!! Ας με συγχωρέσουν τα υπόλοιπα κορίτσια της στήλης! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, chitaneta είπε:

Επειδή δεν ξέρω, η Τσεκούρα ειναι στο Ελενα; Φανταζομαι κλεινεις ραντεβου τηλεφωνικα και με αυτην την κατασταση τωρα θα αργουν αρκετα ε;

Εγω περισυ πηγα στο Έλενα κ χτυπησα την πόρτα της και ρωτησα πως να κλείσω ραντεβού. Μου ξεκίνησαν εξετάσεις κ μου είπαν οταν ανοιξουν τα ραντεβού στο 1535 κλεισε. (Φυσικα δεν υπήρχε κορονοιος)  Έκλεισα ραντεβού και ως τότε είχα κάνει τις εξετάσεις οποτε στο ραντεβού εκανε την αξιολόγηση των εξετάσεων. Πηγαινα για περιπου 1 μηνα 2 φορες τη βδομάδα πρωι. Πρέπει να έχετε περιθώριο να πηγαίνετε πρωι. Πληρωσα  συμμετοχή 22 ευρώ για όλα. Σύνολο εξετάσεων με τιμες δημοσίου 850. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Εγω περισυ πηγα στο Έλενα κ χτυπησα την πόρτα της και ρωτησα πως να κλείσω ραντεβού. Μου ξεκίνησαν εξετάσεις κ μου είπαν οταν ανοιξουν τα ραντεβού στο 1535 κλεισε. (Φυσικα δεν υπήρχε κορονοιος)  Έκλεισα ραντεβού και ως τότε είχα κάνει τις εξετάσεις οποτε στο ραντεβού εκανε την αξιολόγηση των εξετάσεων. Πηγαινα για περιπου 1 μηνα 2 φορες τη βδομάδα πρωι. Πρέπει να έχετε περιθώριο να πηγαίνετε πρωι. Πληρωσα  συμμετοχή 22 ευρώ για όλα. Σύνολο εξετάσεων με τιμες δημοσίου 850. 

Εγώ πήγα όταν ήδη είχα κάνει τις περισσότερες ιδιωτικά και τις είχα πληρώσει ακριβά. Για όσες μου έλειπαν, δεν πλήρωσα τίποτα. Κάποιες που δεν γίνονταν εκεί, μου έδωσαν παραπεμπτικό και μου είπαν σε ποια δημόσια νοσοκομεία να τις κάνω για να μην πληρώσω ούτε συμμετοχή! Μου φαίνεται όμως λογικό να πληρώνεις μία μικρή συμμετοχή, ειδικά για τις πιο ακριβές...

Εσύ μάλλον πήγαινες τόσο συχνά, επειδή έπρεπε να κάνεις όλο τον έλεγχο εξαρχής. Εγώ πήγα μία για ιστορικό και εξετάσεις και μία όταν βγήκαν τα αποτελέσματα για αξιολόγηση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Εγώ πήγα όταν ήδη είχα κάνει τις περισσότερες ιδιωτικά και τις είχα πληρώσει ακριβά. Για όσες μου έλειπαν, δεν πλήρωσα τίποτα. Κάποιες που δεν γίνονταν εκεί, μου έδωσαν παραπεμπτικό και μου είπαν σε ποια δημόσια νοσοκομεία να τις κάνω για να μην πληρώσω ούτε συμμετοχή! Μου φαίνεται όμως λογικό να πληρώνεις μία μικρή συμμετοχή, ειδικά για τις πιο ακριβές...

Εσύ μάλλον πήγαινες τόσο συχνά, επειδή έπρεπε να κάνεις όλο τον έλεγχο εξαρχής. Εγώ πήγα μία για ιστορικό και εξετάσεις και μία όταν βγήκαν τα αποτελέσματα για αξιολόγηση. 

Ναι έκανα τα πάντα εκει. Επέμενε η ίδια να τα κάνω εκεί. Επίσης ακομα κ υπερηχο ηθελε από συγκεκριμένη γιατρο του Ελενα  ακομα κ καλλιέργεια κολπ υγρου και ΠΑΠ  τα ηθελε από εκεί. Ενώ έχω κ ιδιωτική ασφαλεια της είπα κάποια να πάω έξω για πιο γρήγορα Επέμενε να πάω εκεί. Είναι συγκεκριμένη σε αυτά που θέλει. Πχ μου είπε να μην κάνω ημιμόνιμο μανικιούρ. 

Just now, chitaneta είπε:

ευχαριστω!

Το ελενα εχει και μέσω ίντερνετ ραντεβού 1535.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

45 minutes ago, Andri M said:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθώ πολύ συχνά! @anoulious, πολύ χρήσιμη η λίστα!  Αν θέλεις μπορείς να βάλεις και εμένα, μία προσπάθεια με 1 δότρια - αρνητικό. Τώρα θα προσπαθήσω με 2η δότρια.

ο γιατρός με ενημέρωσε ότι έχουμε 4 βλαστοκύστες σαν τελικό αποτέλεσμα από τη δότρια. Ελπίζω σε αυτά τα 4 να κρύβονται τα παιδάκια μου και να πάνε όλα καλά..

Αυτά κορίτσια μου! 

 

Τέλεια νέα!!! Μπράβο με το καλό η ετ!!! εννοεείται πως ειναι τα παιδάκια σου. Και εννοεείται η πρωτη φορά δε μετράει στην περίπτωση σου! Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Πολύ καλή επιτυχία να έχεις..κ φυσικά αυτά να είναι τα παιδάκια σου!!!στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Εσυ εχεις αλλα στην καταψυξη; πως θα προχωρησετε;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Troia said:

Κι εγώ θέλω να ξανακάνω ανοσολογικό έλεγχο μετά από τη βιοχημική, αλλά δεν ξέρω κανέναν ιδιώτη. Ή μάλλον ξέρω έναν παθολογοανατόμο/ανοσολόγο, με τα αρχικά Β.Τ. και δικό του διαγνωστικό κέντρο, αλλά θα έλεγα σε όλες μακριά από αυτόν! Η ανοσολογία στην Ελλάδα δεν υπάρχει σαν ειδικότητα και εξασκείται συνήθως από αιματολόγους, οι οποίοι είναι ειδικοί πάνω σε αυτά. Δεν έχω ακούσει για κάποιον αξιόλογο ιδιώτη, στον οποίο να μπορείς να κλείσεις ραντεβού, δυστυχώς...

Έτσι ειναι όπως τα λες. Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις τον εξωσωματικό να σου συστήσει κάποιον/α...συστημένη σε δέχονται.  

Just now, anoulious said:

Και η πλάκα είναι ότι επειδή δεν πάω στον υπολογιστή να τα αντιγράψω, τα ξαναγραφω από την αρχή. Τα σημειώνω και τα ξαναγραφω. Με ρωτάει ο άντρας μου χθες:τι γράφεις με τόση προσοχή; Κρατάω πρακτικά του λέω!! Εύχομαι αυτές που προσπαθούν πρώτη φορά να μπουν κατευθείαν στην μεσαία στήλη και οι κοπελες από την τρίτη στήλη να πάνε στην πρώτη!!Δεν είναι τυχαίο που στη μεσαια στήλη έβαλα πρώτη τη Ραφαελιτσα. Τη θεωρώ γουρλού.!! Ας με συγχωρέσουν τα υπόλοιπα κορίτσια της στήλης! 

Δικαστική  ανιπρόσωπος σε τρίκαλπες εκλογες :-)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Ναι έκανα τα πάντα εκει. Επέμενε η ίδια να τα κάνω εκεί. Επίσης ακομα κ υπερηχο ηθελε από συγκεκριμένη γιατρο του Ελενα  ακομα κ καλλιέργεια κολπ υγρου και ΠΑΠ  τα ηθελε από εκεί. Ενώ έχω κ ιδιωτική ασφαλεια της είπα κάποια να πάω έξω για πιο γρήγορα Επέμενε να πάω εκεί. Είναι συγκεκριμένη σε αυτά που θέλει. Πχ μου είπε να μην κάνω ημιμόνιμο μανικιούρ. 

Το ελενα εχει και μέσω ίντερνετ ραντεβού 1535.gr

Ναι, εννοείται σε αυτό. Εμένα βέβαια που τα είχα κάνει ήδη έξω τα περισσότερα, δεν μου τα ξαναέκανε, βέβαια εγώ δεν είχα ποτέ αποβολή, είμαι άλλη περίπτωση, με είχε απλά τρομοκρατήσει ένας απαράδεκτος γιατρός! Σε έστειλε για υπέρηχο στην Παλαιογιαννίδου (μακράν η καλύτερη και δεν είναι γυναικολόγος, αλλά ακτινοδιαγνώστρια). Την καλλιέργεια με ενδιαφέρει κι εμένα πού την έκανες, γιατί ξεκίνησα την προσπάθεια έχοντας πάνω από ένα χρόνο να κάνω (είχα κάνει τεστ παπ μόνο πρόσφατα) και το έχω στο μυαλό μου μήπως έφταιξε κανένα μικρόβιο για την βιοχημική...Για το ημιμόνιμο, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω εδώ, αλλά είναι τόσο μόδα δυστυχώς....

Just now, Roda είπε:

Έτσι ειναι όπως τα λες. Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις τον εξωσωματικό να σου συστήσει κάποιον/α...συστημένη σε δέχονται.  

Πλάκα μου κάνεις, έτσι; Δείξε μου έναν εξωσωματιστή, για τον οποίο αυτά να μην είναι ψιλά γράμματα!!! Δεν τα ξέρουν αυτά, δεν είναι της ειδικότητάς τους. Κλασικά, η βιοχημική προήλθε από χρωμοσωμικές ανωμαλίες γι᾽αυτόν, δηλαδή αυτά συμβαίνουν, ανέφερε τον προεμφυτευτικό, αλλά λεφτά δεν παίζουν, κι εγώ έχω ήδη στο μυαλό μου 2, 3 πράγματα που μπορεί να φταίνε και θα ήθελα να ελέγξω...Φυσικά οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες είναι κι αυτές πολύ πιθανές, καθώς είμαι σχεδόν 40, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι γι᾽αυτό...Μπορεί και οι υπόλοιπες βλαστοκύστες να είναι όλες έτσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda said:

Τέλεια νέα!!! Μπράβο με το καλό η ετ!!! εννοεείται πως ειναι τα παιδάκια σου. Και εννοεείται η πρωτη φορά δε μετράει στην περίπτωση σου! Με το καλό!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @Roda ! Αναμφισβήτητα βέβαια, θα ένιωθα πολύ πιο σίγουρη αν είχα περισσότερες βλαστοκύστες να περιμένουν :) 

1 hour ago, natassaki2006 said:

Μπράβο σου κοριτσάκι μου...από την καρδιά μου σου εύχομαι ολόψυχα εκεί να κρύβονται τα παιδάκια σου!!!!!!

Κ θα κρύβονται!!!!!!

Με το καλό κορίτσι μου!!!

Αχ @natassaki2006 σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M said:

Σε ευχαριστώ πολύ @Roda ! Αναμφισβήτητα βέβαια, θα ένιωθα πολύ πιο σίγουρη αν είχα περισσότερες βλαστοκύστες να περιμένουν :) 

Αχ @natassaki2006 σε ευχαριστώ πολύ!

Για δυο προσπάθειες είναι μια χαρά. Και θα πανε ολα καλά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Blondie 2020 said:

Super!! Τα μωρακια σου ειναι! Ποτε πας για ετ;

Α αυτον θα επαιρνα καλα που μου το ειπες!

Λογικά από το καινούριο έτος. Θα δούμε λίγο πιο προσεκτικά την αυξομείωση της προγεστερόνης μου, γιατί έκανα μέτρηση και ο γιατρός είπε ότι είναι υψηλή για αυτή τη φάση του κύκλου (9.26 την 21η ημέρα του κύκλου) και αργότερα θα προχωρήσουμε και σε εμβρυομεταφορά. Άντε να έρθεις και εσύ με το καλό και να προχωρήσεις. Στους ίδιους γιατρούς θα πας από ότι έχω καταλάβει :)

 

1 hour ago, Konna! said:

Με το καλό!!! σίγουρα αυτά είναι τα παιδάκια σου!

Σημείωση!η πρώτη σου προσπάθεια ήταν φιάσκο..μην την υπολογίζεις 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία!

Thank you my dear! Χαχαχα...ήταν όντως φιάσκο :)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλησπερα:

Μary:3η φορά, 1 δοτρια            Ραφαελιτσα:1η φορά.              Υδροχόος :3 φορές, 1δοτρια (προσπ. σε εξέλιξη)

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότριες      Papy :1η φορά                          Nasia 11:2 φορές, 1 δοτρια (προσπ. σε εξέλιξη)

Thia:2η φορα, 1δοτρια,                Inglaterra:1η φορά                     pocm:3φορες, 2 δότριες (προσπ. σε εξέλιξη) 

Fleabag:4η φορά, 3 δότριες       Αurorahope:1η φορά          natassaki 2006:2φορες,1 δοτρ(προσπ.σε εξελιξη) 

Κοκκιν/λα:2η φορα, 2 δότριες       Tsini: 1ηφορα.                Αndri M :1  η φορα(προσπ. σε εξέλιξη) 

Clue: 2η φορα, 1 δοτρια                   Αlina 80:1η φορά          thalassa: 4 φορές, 2 δότριες (προσπ σε εξέλιξη) 

Angel 23:4η φορά, 3 δότριες           Renula:1η φορά          

                                                             Αstrogea:1 η φορα 

                                                             Ρapaki:1η φορά 

Είσαι τέλεια......

Ελπίζω να μπω και εγώ στον πινακα σου απο την μεριά papaki astroge. Renula .....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

Ναι, εννοείται σε αυτό. Εμένα βέβαια που τα είχα κάνει ήδη έξω τα περισσότερα, δεν μου τα ξαναέκανε, βέβαια εγώ δεν είχα ποτέ αποβολή, είμαι άλλη περίπτωση, με είχε απλά τρομοκρατήσει ένας απαράδεκτος γιατρός! Σε έστειλε για υπέρηχο στην Παλαιογιαννίδου (μακράν η καλύτερη και δεν είναι γυναικολόγος, αλλά ακτινοδιαγνώστρια). Την καλλιέργεια με ενδιαφέρει κι εμένα πού την έκανες, γιατί ξεκίνησα την προσπάθεια έχοντας πάνω από ένα χρόνο να κάνω (είχα κάνει τεστ παπ μόνο πρόσφατα) και το έχω στο μυαλό μου μήπως έφταιξε κανένα μικρόβιο για την βιοχημική...Για το ημιμόνιμο, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω εδώ, αλλά είναι τόσο μόδα δυστυχώς....

Πλάκα μου κάνεις, έτσι; Δείξε μου έναν εξωσωματιστή, για τον οποίο αυτά να μην είναι ψιλά γράμματα!!! Δεν τα ξέρουν αυτά, δεν είναι της ειδικότητάς τους. Κλασικά, η βιοχημική προήλθε από χρωμοσωμικές ανωμαλίες γι᾽αυτόν, δηλαδή αυτά συμβαίνουν, ανέφερε τον προεμφυτευτικό, αλλά λεφτά δεν παίζουν, κι εγώ έχω ήδη στο μυαλό μου 2, 3 πράγματα που μπορεί να φταίνε και θα ήθελα να ελέγξω...Φυσικά οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες είναι κι αυτές πολύ πιθανές, καθώς είμαι σχεδόν 40, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε κάτι γι᾽αυτό...Μπορεί και οι υπόλοιπες βλαστοκύστες να είναι όλες έτσι...

Τωρα δε θυμαμαι ποιος ειναι ο γιατρός σου αλλά δεν μπορεί αν τον ρωτήσεις να μη σε συστήσει σε καποιο αιματολογο. Σιγουρα ο γιατρός/το κεντρο θα συνεργάζεται με κάποιον...να κανεις ο,τι νομίζεις σωστό προν ξαναδοκιμάσεις με ετ αλλά απο την πικρή μου εμπειρία θα σου πω απλώς να μην αφήνεις τον καιρό να περνά γιατι η ποιότητα των ωαρίων οσο περνά ο καιρός χειροτερεύει... εσύ εισαι μικρή βέβαια απλώς μην αρχίσεις ατέρμονες διαδικασίες αναζήτησης ποθανών αιτιών. Αν ξανάρχιζα θα έβαζα χρονικούς περιορισμούς...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Έτσι ειναι όπως τα λες. Θα σου πρότεινα να ρωτήσεις τον εξωσωματικό να σου συστήσει κάποιον/α...συστημένη σε δέχονται.  

Δικαστική  ανιπρόσωπος σε τρίκαλπες εκλογες :-)

Τι μου θυμησες. Εγω επειδη ειμαι διορισμενη πλεον έχω πολλά χρόνια να κάνω εκλογές. Στις τελευταίες εκλογές που μας έδωσαν το δικαίωμα ως Νομικής να πάμε ως αντιπρόσωποι.... τα ειδα  όλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...