Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

καθυστερημένη σύλληψη ή εξωμήτριο?ΣΟΣ


Recommended Posts

Και να διπλασιαστει η χοριακη το σαββατο στον υπερηχο κατα πασα πιθανοτητα να μην δουν τπτ εμενα θυμαμαι ειδανε ενδομητριο σακο με χοριακη 1600 ενω τρεις μερες πριν δεν ειδαν τπτ...οχι τπτ για να μην βιαστουν το λεω να βγαλουν συμπερασματα και αναστατωθεις κ εσυ! Να δουν χοριακη ειπες αρα θα κανεις εκεινη την ημερα το πρωι πριν πας; γιατι αργει κιολας απο οτι ξερω να βγουν τα αποτελεσματα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχομαι απλα να ειναι συμπτωσεις

εγω ειχα κ καθυστερημενη συλληψη κ καφε υγρα,χοριακη εκανα πλεον 5εβδ.μονο η χοριακη μου ηταν ψηλη κ διπλασιαζοταν κανονικα,καρδια αργησαμε επισης αρκετα να ακουσουμε,καθως διενυα την 8η εβδ.μετα ολα κυλησαν καλα

τα υπολοιπα που εχουν ειπωθει ισχυουν.σακος φαινεται μετα τις 1500.κ σε δυο μερες υελεις αυξηση τουλ 60%

ευχομαι να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@skatharaki7 πολλη λυπαμαι ευχομαι συντομα ενα νινακι στην κοιλιτσα σου! και να μην χρειαστει αποξεση αν κ αφου εχεις αιμα πολλη πιθανο το αποβαλει μονο του!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , skatharaki7 είπε:

Δεν υπάρχει σακος. Μάλλον παλινδρομη μου είπαν. Και θέλει παρακολούθηση μήπως χρειάζεται αποξεση. Ψυχολογία στο πάτωμα 

Οτ αν δεν υπάρχει σακος λέγεται βιοχημικη.οι περισσότερες γυναίκες λένε οι γιατροί εχ ουν περάσει βιοχημική και δεν το έχουν  καταλάβει ποτέ.αιμα αν έχεις κανονικά ροη περιοδου καθαρίζει από μόνο του.απλα χρειάζεται ενα ς υπερυχος μετά.σου εύχομαι σύντομα με  ενα μωράκι στη κοιλίτσα και μόνο χαρές στη ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , skatharaki7 είπε:

Το θέμα είναι ότι είναι να πάμε διακοπές στη Σκόπελο αύριο και ο γυναικολογος με απετρεψε. Μήπως χρειαστεί αποξεση 

κοριτσακι μου κριμα αλλα μην στεναχωριεσαι ειναι κατι πολυ συνιθισμενο κ φυσιολογικο κ δεν σημαινει τιποτα. ναι διακοπες δεν μπορεις να πας θα πρεπει να παρακολουθησεις την χοριακη σου να πεφτει δηλαδη καθε δυο τρεις μερες θα κανεις χοριακη να δεις αν πεφτει με ικανοποιητικους ρυθμους κ σε καμια δεκαρια μερες θα εχει μηδενισει. δυστηχως στα νησια δεν εχει μικροβιολογικα που να σου βγαζουν αμεσα αποτελεσματα δηλαδη κανουν καμια εβδομαδα οποτε θα πρεπει να μεινετε αθηνα.

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Οτ αν δεν υπάρχει σακος λέγεται βιοχημικη.οι περισσότερες γυναίκες λένε οι γιατροί εχ ουν περάσει βιοχημική και δεν το έχουν  καταλάβει ποτέ.αιμα αν έχεις κανονικά ροη περιοδου καθαρίζει από μόνο του.απλα χρειάζεται ενα ς υπερυχος μετά.σου εύχομαι σύντομα με  ενα μωράκι στη κοιλίτσα και μόνο χαρές στη ζωή σου.

στην βιοχημικη επειδη ακριβως δεν υπαρχει σακος δεν φαινετε στον υπερηχο τιποτα ειναι καθαρος  οποτε απλα παρακολουθεις τις χοριακες να μηδενισουν αν δεν μηδενισουν σημαινει οτι εχει μεινει καποιο υπολειμμα κ πρεπει ο γιατρος να σου κανει αποξεση κ φυσικα να αποκλιστει κ το εξωμητριο γιατι κ ο γιατρος δεν ξερει που εχει κατσει το ωαριο..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, skatharaki7 είπε:

Δεν υπάρχει σακος. Μάλλον παλινδρομη μου είπαν. Και θέλει παρακολούθηση μήπως χρειάζεται αποξεση. Ψυχολογία στο πάτωμα 

Λυπαμαι παρα παρα πολυ! Μην το βαλεις κατω! Περασα και εγω δυο παλινδρομες μεσα σε ενα χρονο...Τωρα ειμαι παλι εγκυος και ολα βαινουν καλως...Θα ερθει το σπορακι συντομα και θα ειναι υγιες!!!! Θα δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Λυπαμαι παρα παρα πολυ! Μην το βαλεις κατω! Περασα και εγω δυο παλινδρομες μεσα σε ενα χρονο...Τωρα ειμαι παλι εγκυος και ολα βαινουν καλως...Θα ερθει το σπορακι συντομα και θα ειναι υγιες!!!! Θα δεις!!!

Εκανες αποξεση? Πως το παρακολουθουσες και μετά από πόσο διάστημα έμεινες έγκυος? Σε ποια εβδομάδα έγινε η παλινδρομηση? 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κανει ς μια χοριακη να δεις αν έχει μηδενίσει.ειχα κι εγώ παλλινδρομη.ειχα ακούσει και καρδιακό παλμό και μετά σταμάτησε 7μιση εβδομάδων.η διαδικασία που ακολουθήσαμε ήταν αποξεση.μετα απο 2 κύκλους με ξαναδε ο γιατρός και Αφού ολα ήταν Καλά μας Ει πε να ξεκινήσουμε.στους 2 μήνες προσπάθειας αγχωθηκαμε και ειπ Αμε ας το αφήσουμε.και η εγκυμοσύνη μου τώρα προέκυψε τυχαία.7 μήνες από την παλλινδρομη.να ξερει ς Πως είναι τυχαία γεγονότα συνήθως ειδικά εσένα που δεν προχώρησε από την αρχή.συνηθως ειναι χρωμοσωματιμες ανωμαλίες και η φύση προλαμβάνει.θα δεις που σύντομα θα Ει σαι πάλι έγκυος και θα μας λες τα ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, skatharaki7 είπε:

Εκανες αποξεση? Πως το παρακολουθουσες και μετά από πόσο διάστημα έμεινες έγκυος? Σε ποια εβδομάδα έγινε η παλινδρομηση? 

Ναι εγω και τις δυο φορες εκανα αποξεση...Την πρωτη φορα σταματησε η καρδουλα του στην εβδομη βδομαδα και την δευτερη φορα ηταν κενος σακος..Εμεινα εγκυος τρεις μηνες μετα την αποξεση..και ολα πανε μεχρι τωρα καλα..Σε λιγες μερες μπαινω στον πεμπτο...

Μην απογπητευεσαι..Δυστυχως οι παλινδρομες ειναι συχνο φαινομενο..Αλλα θα τα καταφερεις σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...