Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

δυσκολες στιγμες μετα απο αποβολη


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , asterakia2018 είπε:

Island 21, καλημέρα και να σου ζήσει το μωράκι σου! Ευχαριστώ πολύ εσένα και όλες τις κοπέλες που ασχοληθήκατε με την περίπτωσή μου, εύχομαι στο τέλος να έρθουν καλά τα πράγματα για όλες μας. Island 21,αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενά σου, η συμβουλή σου είναι να απευθυνθώ στο χωρέμειο για προεμφυτευτικό έλεγχο εμβρύων. Δυστυχώς, εξ όσων γνωρίζω, αυτή η διαδικασία απαιτεί έναν ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων- εγώ έχω το πολύ τρία την 3η ημέρα όχι την 5η- και   κατά δεύτερον ο προμφυτευτικός ενδείκνυται όταν ψάχνεις για συγκεκριμένο νόσημα και όχι γενικά για χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Δεν ξέρω, προς το παρόν δεν σκέφτομαι το παρακάτω. Ο καιρός θα δείξει. Σας ευχαριστώ πάντως και συγχωρήστε με που δεν απαντώ συντομότερα, η αλήθεια είναι ότι φορτίζομαι πολύ διαβάζοντας όλα αυτά και φέρνοντας τα και πάλι στο νου μου και δεν μου κάνει καλό. και πάλι σας ευχαριστώ!

Ο προεμφυτευτικος γίνεται κ σε 3 μέρας.Εαν χρειαστεί προσφεύγει κ σε 2 διεγέρσεις προκειμένου να φτάσεις στο επιθυμητό νούμερο εμβριων..συστήνεται σε περιπτώσεις σαν κ τη δική σου.Ψαχνει ότι ψάχνει η αμνιοπαρακέντηση κ η τροφοβλάστης..100% αποτέλεσμα δεν έχεις πουθενά για χρωμοσωμιες αλλά αποκλείσεις μεγάλο αριθμό χρωμοσωμικων θεμάτων.Εγω ως άνθρωπος ήθελα να ξανακάνει για εξωσωματική έχοντας ψάξει ότι υπάρχει ως τώρα επιστημονικά..απευθύνθηκα στους καλύτερους γενετιστές.οχι σε έναν κ ο τέως δε χρειαζόταν να κάνω κ μου τεκμηρίωσαν γιατί..είναι η μόνη ουσιαστική συμβουλή που μπορώ να σου δώσω πέραν της απόλυτης συμπαράστασης μου...

Να σημειώσω επίσης ότι εμείς δεν περιμέναμε αποβολή πηγαίναμε με το γιατρό για αποξεση μόλις το εμβριο σταματούσε ακριβώς για να δούμε τι έφταιγε..απέκλεισαν έτσι το ενδομήτριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Marla@ είπε:

Αγαπητές καλησπέρα!Χθες ξεκίνησα διαδικασία αποβολής με cytotec.8 εβδομάδων,κενός σάκος.Δεν εχω πολύ αίμα.Ειναι φυσιολογικό;

Φαντάζομαι νοσηλεύεσαι.... Κολπικά και από το στόμα τα παίρνεις; Αφού έχεις έστω και λίγο καλό είναι. Εύχομαι να ξεμπερδεψεις γρήγορα.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Φαντάζομαι νοσηλεύεσαι.... Κολπικά και από το στόμα τα παίρνεις; Αφού έχεις έστω και λίγο καλό είναι. Εύχομαι να ξεμπερδεψεις γρήγορα.

Στο σπίτι είμαι.Γιατί να νοσηλευομαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marla@ είπε:

Στο σπίτι είμαι.Γιατί να νοσηλευομαι;

Σαν ερώτηση το έθεσα... Στο εξωτερικό τα παίρνουν σπίτι. Εδώ συνήθως γίνεται νοσηλεία .... Κάθε περίπτωση διαφέρει. Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, 2angels είπε:

Σαν ερώτηση το έθεσα... Στο εξωτερικό τα παίρνουν σπίτι. Εδώ συνήθως γίνεται νοσηλεία .... Κάθε περίπτωση διαφέρει. Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα. 

 Οχι,όχι στο σπίτι.Είχα μεγαλη αγωνία για το τι με  περίμενε αλλά τελικά δεν ήταν κάτι σπουδαίο.Μετά την στεναχώρια που πέρασα για την ασχημη εξέλιξη,η αλήθεια είναι ότι ανυπομονούσα να αδιαθετήσω....Τώρα είμαι πιο κοντά στην επόμενη προσπάθεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2018 at 7:11 ΜΜ, Marla@ είπε:

 Οχι,όχι στο σπίτι.Είχα μεγαλη αγωνία για το τι με  περίμενε αλλά τελικά δεν ήταν κάτι σπουδαίο.Μετά την στεναχώρια που πέρασα για την ασχημη εξέλιξη,η αλήθεια είναι ότι ανυπομονούσα να αδιαθετήσω....Τώρα είμαι πιο κοντά στην επόμενη προσπάθεια!!!

Kι εγώ τα ΧΑ πάρει στο σπίτι..συσπάσεις στη μήτρα κάνουν..το αίμα σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικό..ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού

Η επόμενη προσπάθεια σου θα ναι τυχερή

Υγ επειδή κάπου παραπάνω διάβασα ότι η περίπτωση σου δεν είναι για εξωσωματική κτλ

Καλό θα ήταν εάν δε γνωρίζουμε να μη σχολιάζουμεστις εξωσωματικές υπάγεται κ η ανεξήγητη υπογονιμότητα είτε μόνη της ή με καθεξιν αποβολές κ αυτό γιατί πολλές αποβολες συμβαίνουν λόγω της καλής συλλυψη πράγμα που στην εξωσωματική λύνεται κ για δεκάδες λόγους..

Ούτε εγώ είχα γυναικολογικό κ ανδρολογία λόγο εξωσωματικής...δεν είναι όμως μόνο αυτοί οι λογοι

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2018 at 4:16 ΜΜ, island1 είπε:

Kι εγώ τα ΧΑ πάρει στο σπίτι..συσπάσεις στη μήτρα κάνουν..το αίμα σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικό..ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού

Η επόμενη προσπάθεια σου θα ναι τυχερή

Υγ επειδή κάπου παραπάνω διάβασα ότι η περίπτωση σου δεν είναι για εξωσωματική κτλ

Καλό θα ήταν εάν δε γνωρίζουμε να μη σχολιάζουμεστις εξωσωματικές υπάγεται κ η ανεξήγητη υπογονιμότητα είτε μόνη της ή με καθεξιν αποβολές κ αυτό γιατί πολλές αποβολες συμβαίνουν λόγω της καλής συλλυψη πράγμα που στην εξωσωματική λύνεται κ για δεκάδες λόγους..

Ούτε εγώ είχα γυναικολογικό κ ανδρολογία λόγο εξωσωματικής...δεν είναι όμως μόνο αυτοί οι λογοι

 

 

 

Με συγχωρείς,δεν κατάλαβα την παρατήρηση που έκανες.Τι ακριβώς σχολίασα?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Με συγχωρείς,δεν κατάλαβα την παρατήρηση που έκανες.Τι ακριβώς σχολίασα?

Δεν πήγαινε σε σένα γλυκιά μου..κάποια κοπέλα σχολίασε ότι η εξωσωματική στην περίπτωση σου δε νομίζει ότι βοηθά..αυτό σχολίασα απλά επειδή με ενδιέφερε πρωτίστως εσύ ( που εύχομαι να Σάι καλά έκανα παράθεση στο δικό σου θέμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...