Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Έτσι ένα για σένα κι ένα για το μπεμπακι! Καλά έκανες κι εγώ πήρα την παιδίατρο και μόνο που δεν με έβρισε μου λέει χαλάρωσε και μην στερεισαι μόνο αν πειράξει κάτι το μωρό θα κόψουμε. 

Να περάσει ο καιρός να βγαίνουμε βόλτες και η κλεισουρα δεν βοηθάει.. .

Τον θηλάζω τώρα κ τλεω μπέμπη κάνε τον σταυρο σου γτ εφαγα παγωτά Χαχα! Μπράβο που πήρες να χαλαρωσεις μωρε κ εγω θα τον παρω αργότερα.  

 Όντως ρε συ βοηθάει σε πόσες μέρες βγαίνετε; εμείς βγήκαμε μόνο μία φορά μέχρι στιγμής και τώρα αυτό σκέφτομαι να βγούμε αργότερα  μια βολτούλα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Τον θηλάζω τώρα κ τλεω μπέμπη κάνε τον σταυρο σου γτ εφαγα παγωτά Χαχα! Μπράβο που πήρες να χαλαρωσεις μωρε κ εγω θα τον παρω αργότερα.  

 Όντως ρε συ βοηθάει σε πόσες μέρες βγαίνετε; εμείς βγήκαμε μόνο μία φορά μέχρι στιγμής και τώρα αυτό σκέφτομαι να βγούμε αργότερα  μια βολτούλα

Θα μας δει παιδίατρος  (23/7 σαραντιζουμε κάπου εκεί θα πάμε) και θα μας πει. Θέλω να πηγαίνουμε  θάλασσα.. θα μπορούμε λέτε;; σκέφτομαι να καθόμαστε με το μωρό σε μαγαζί και να βουτάμε εναλλάξ με τον άντρα μου... φιλόδοξο;;;;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Θα μας δει παιδίατρος  (23/7 σαραντιζουμε κάπου εκεί θα πάμε) και θα μας πει. Θέλω να πηγαίνουμε  θάλασσα.. θα μπορούμε λέτε;; σκέφτομαι να καθόμαστε με το μωρό σε μαγαζί και να βουτάμε εναλλάξ με τον άντρα μου... φιλόδοξο;;;;

Λογικά αν δεν κάνει ζέστη. Αλλά θάλασσα και χωρίς ζέστη; επίσης θα πρέπει να πλενεις το στήθος σου για να τον ταΐζεις. Αν τα καταφέρεις αυτά τα 2 γιατί όχι; έτσι και αλλιώς κοιμούνται, τι σημασία έχει που θα κοιμάται; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Λογικά αν δεν κάνει ζέστη. Αλλά θάλασσα και χωρίς ζέστη; επίσης θα πρέπει να πλενεις το στήθος σου για να τον ταΐζεις. Αν τα καταφέρεις αυτά τα 2 γιατί όχι; έτσι και αλλιώς κοιμούνται, τι σημασία έχει που θα κοιμάται; 

Για πιο απόγευμα  σκέφτομαι η πουθενά με aircondition. Το σκέφτηκα για τη ζέστη αλλά και σπίτι δεν είναι καλύτερα. Θα δούμε ελπίζω να το βρει καλή ιδέα και η γιατρός. 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια ο μικρος ειναι ψηλα εσεις πηγαινατε περπατημα??ποση ωρα περιπου θελει κ καθημερινα?πως θα κατεβει αυτο το παιδι δν ξερω!!

Μην σε αγχωνει κ εμενα ηταν πολυ ψηλα αλλα μεσα σε λιγες μερες πριν τον τοκετο κατέβηκε εμενα η γιατρος μ ειχε πει 20 λεπτα το πρωι κ αλλα 20 το βραδυ γρηγορο περπατημα..επισης μπαλα πιλατες βοηθα πολυ...θα κατέβει θα κατεβει μν αγχώνεσαι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ο μικρος εβγαλε παλι γουλιτσα ενω θηλαζα με αποτελεσμα να βγαλει κ απο το στομα αλλα κ απο τη μυτη εχει τυχει σε καμια??τι πρέπει να κανω? Αγχωθηκα λιγακι.....να βαλω φυσικογικο ορο στη μυτη φοβαμαι γτ θα μαι μονη σμρ στο σπιτι μη μου κανει κ αλλον εμετο...πειραχει μα βαλω αυριο που θα μαι με τονν αντρα μ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Θα μας δει παιδίατρος  (23/7 σαραντιζουμε κάπου εκεί θα πάμε) και θα μας πει. Θέλω να πηγαίνουμε  θάλασσα.. θα μπορούμε λέτε;; σκέφτομαι να καθόμαστε με το μωρό σε μαγαζί και να βουτάμε εναλλάξ με τον άντρα μου... φιλόδοξο;;;;

Τέλεια κ εμείς αυτό φανταζόμαστε! Αντε με το καλό να σαραντισετε!! 

Κοριτσια δεν εχω ρωτήσει για αντιηλιακό όταν βγαίνουμε την ημέρα λογικά χρειάζεται κ ας μην το βλέπει ο ήλιος; Θα ρωτήσω τον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια ο μικρος εβγαλε παλι γουλιτσα ενω θηλαζα με αποτελεσμα να βγαλει κ απο το στομα αλλα κ απο τη μυτη εχει τυχει σε καμια??τι πρέπει να κανω? Αγχωθηκα λιγακι.....να βαλω φυσικογικο ορο στη μυτη φοβαμαι γτ θα μαι μονη σμρ στο σπιτι μη μου κανει κ αλλον εμετο...πειραχει μα βαλω αυριο που θα μαι με τονν αντρα μ?

Σήμερα να βάλεις φυσιολογικό όρο. Ιδανικά αμέσως μετά το σκηνικό. Σήμερα το πρωί το ρώτησα αυτό στον παιδίατρο. Δεν πειράζει που βγήκε και από τη μυτη. Μόνο να βάλεις μετά όρο μου είπε. Πίνει πολύ και δεν σταματάει ε; δεν πειράζει. Και εμένα το κάνει. Τον τραβάω λίγο και περιμένω να δω αν θα ξαναζητησει η θα κοιμηθεί. 

@vaso_mpempis εμένα δεν το βρήκε πάντως. Και δεν θέλει να είμαστε σε κλειστό χώρο γενικά. Να τον κρατήσει κάποιος και να πάτε εσείς δεν γίνετε ε; εμείς έτσι το σκεφτόμαστε προς το τέλος Αυγούστου 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Σήμερα να βάλεις φυσιολογικό όρο. Ιδανικά αμέσως μετά το σκηνικό. Σήμερα το πρωί το ρώτησα αυτό στον παιδίατρο. Δεν πειράζει που βγήκε και από τη μυτη. Μόνο να βάλεις μετά όρο μου είπε. Πίνει πολύ και δεν σταματάει ε; δεν πειράζει. Και εμένα το κάνει. Τον τραβάω λίγο και περιμένω να δω αν θα ξαναζητησει η θα κοιμηθεί. 

@vaso_mpempis εμένα δεν το βρήκε πάντως. Και δεν θέλει να είμαστε σε κλειστό χώρο γενικά. Να τον κρατήσει κάποιος και να πάτε εσείς δεν γίνετε ε; εμείς έτσι το σκεφτόμαστε προς το τέλος Αυγούστου 

Όχι σε κλειστό χώρο.. σε κάνα  beach bar έλεγα. Θα δούμε. Δεν έχω κάποιον να τον κρατάει οχι


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Όχι σε κλειστό χώρο.. σε κάνα  beach bar έλεγα. Θα δούμε. Δεν έχω κάποιον να τον κρατάει οχι

Κοριτσι μου δεν πιστευω θα υπαρχει θεμα. Γιατι οχι?? Και σε οργανωμενη να πας, θα σαι πιο ανετη στις ξαπλωστρες να θηλαζεις. Με το μαγιο κιολας ειναι ευκολακι ο θηλασμος. Εγω θα ρωταγα και τον γυναικολογο καλου κακου αν κανει, μηπως εισαι καπως πιο ευαισθητη ως λεχωνα, αν και παλι δεν πιστευω να υπαρχει θεμα. 

 

Just now, Beboula25 είπε:

Τέλεια κ εμείς αυτό φανταζόμαστε! Αντε με το καλό να σαραντισετε!! 

Κοριτσια δεν εχω ρωτήσει για αντιηλιακό όταν βγαίνουμε την ημέρα λογικά χρειάζεται κ ας μην το βλέπει ο ήλιος; Θα ρωτήσω τον γιατρό 

Αγαπη τι κανετε?? Ναι ρωτα γιατι φαντασου εμας μας ειχε πει αντηλιακο απο τον 6ο μηνα να βαζουμε 25αρι οποιοδηποτε, αλλα πηρα της φρεζυ που ειναι με φυσικα φιλτρα.

 

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια ο μικρος εβγαλε παλι γουλιτσα ενω θηλαζα με αποτελεσμα να βγαλει κ απο το στομα αλλα κ απο τη μυτη εχει τυχει σε καμια??τι πρέπει να κανω? Αγχωθηκα λιγακι.....να βαλω φυσικογικο ορο στη μυτη φοβαμαι γτ θα μαι μονη σμρ στο σπιτι μη μου κανει κ αλλον εμετο...πειραχει μα βαλω αυριο που θα μαι με τονν αντρα μ?

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου. Κ μενα μου χει τυχει κ οχι μονο μια φορα. Να βαζεις ορο στην μυτουλα και ολα καλα. Ειναι συνηθες να εχουν μια ελαφρια παλινδρομηση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Για πιο απόγευμα  σκέφτομαι η πουθενά με aircondition. Το σκέφτηκα για τη ζέστη αλλά και σπίτι δεν είναι καλύτερα. Θα δούμε ελπίζω να το βρει καλή ιδέα και η γιατρός. 

αν εχει aircondition δεν κανει μονο στο σπιτι το.aircodition κ το μωρο μακρια του . Σε αλλους χωρους (εκτος σπιτιων)το aircondition κ οι κλιματισμοι ειναι εστιες μεταφορας των.χειροτερων μικροβιων.  . αν ειναι απογευμα δηλαδη να εχει πεσει ο ηλιος επιτρεπετε να πατε οπου θελετε κ ας εχει ζεστη αρκει να ειναι απογευμα γιατι κ στην σκια το μεσημερι ειναι επικυνδινο με τον ηλιο κ την ζεστη. αν πεσει ο ηλιος εισαι οκ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vasoth. said:

Εμενα απο τη μοναδα κ απο την τραπεζα γάλακτος μου ειχαν πει 3 ωρες θερμ δωμάτιου στη συντήρηση 24 ωρες το πολυ 48 καταψυξη 3 μηνες εκτος αν ειναι καταψυκτης υψηλης ψύξης οποτε διαρκει 6 μήνες κ στη μεταφορα με παγοκυστη απλα αν δεν υπαρχει λογος να μη το αφηνω εκτός ψυγειου η εκτος καταψυξης αν δεν εχεις σκοπο να το χρησημοποιησεις βαλε το κατευθείαν καταψυξη αυτα μου ειχαν πει κ αυτα εκανα απο κει κ περα ο καθενας κανει οτι θελει 

@Vasoth. μου έχεις δίκιο απόλυτο μόνο που αν τσεκάρεις τη βιβλιογραφία για τα πρόωρα ή λιποωαρή μωρά έχει άλλες συστάσεις. :)

Μεταφέρθηκστε στην παιδιατρική;

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...