Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Kpp83 είπε:

Μετά από πολλά χαμένα επεισόδια θέλω να μοιραστώ το άγχος μου για την παραλία.

Πριν μερικά χρόνια είμαι στη δερματολόγο μου για αφαίρεση σπιλου. Εντέλει μετά από απελπισμένα τηλ στο κινητό της μηνύματα κ κλήση στον άντρα της που μοιράζονται το ιατρείο μιλάει με ζευγάρι νέων γονιών και διακόπτουμε. Το μωρό 4 μηνών έχει κοκκινίσει πολύ. Το είχαν μαζί τους όλη μέρα κάτω από ομπρέλα στα Κουφονήσια. Της στέλνουν WhatsApp φωτό κ βλέπουμε ότι έχει καεί. Εντέλει έγινε αεροδιακομιδη στο Παίδων Γτ το βρεφακι είχε σοβαρά εγκαύματα.

Νομίζω ως εκ τούτου ότι τόσα μωρά δεν κάνει το μεσημέρι σε σκιά ομπρέλας Γτ αντανακλά η άμμος. Νωρίς το πρωί ή αργά το απόγευμα και σε καλή σκια...

Εννοείται ΜΟΝΟ το απόγευμα πας στην παραλία ένα μωρό αλλιως στις οχτώ με εννιά το πρωί κ έως τις 11 μαξ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Καλα είμαστε!! Αυτοκόλλητοι με τον αντρακο μου ερωτευμένοι φουλ:wub:  Λογικά για να μην μου το είπε δεν θα βάζουμε ακόμη προς το παρόν μου τόνισε για το αντικουνουπικο. Και όλα της φρεζυντερμ ακόμη κ τα προβιοτικά. Εσείς τι κάνετε θα φύγετε καθόλου;

Καλημέρα να χαίρεσαι το μωρό σου! Κάπου διάβασα ότι και το κατσικίσιο είναι σχεδόν το ίδιο αν υπάρχει αλλεργία εννοω στο αγελαδινό τότε θα κάνει κ με το άλλο. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλα νομίζω πως έτσι διάβασα εχθές. Πάντως κ εμενα γεμίζει στην περιοχή που λερωνεται με το γάλα αλλα ο γιατρος μου είπε πως δεν έχει σχέση με αλλεργίες αυτό. Να σε ρωτήσω γιατί δεν θέλεις να του δίνεις συμπλήρωμα κάθε μέρα; Για να μην το συνηθίσει; Αν ξεχώριζες δυο γευματα έστω με ξένο για να ξεκουράζεσαι οπως λες;  Δεν ξέρω από γαλατάκια απλως είδα παρα πολλά μωράκια να πίνουν ευχάριστα το Frisolac. Εγω αυτό δίνω για συμπλήρωμα και θηλάζω. 

Οχι κατι ιδιαιτερο, μεχρι το εξοχικο παμε που ειναι λιγο εξω απο την Αθηνα, αλλα και αυτο καλο ειναι. Ηδη καναμε τα πρωτα μας μπανακια με τον μογλη μου. Ετσι ειναι, ερωτας διχως τελος, διχως ορια και παντοτινος αυτος με τα μπεμπακια μας!!

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Δεν έχω πρόβλημα να της δίνω κάθε μέρα απλά φοβάμαι μη τελειώσει έτσι το δικό μου γιατί ακόμα δε θέλω να σταματήσω να της δίνω δικό μου. Τώρα αν προτιμάει το μπουκάλι από το στήθος οκ το βγάζω με το χέρι και της το δίνω. Το θέμα είναι ότι της δίνω στήθος και δε το πιάνει τραβιέται προς τα πίσω μόλις το καταλάβει ενώ το μπουκάλι το δέχεται και έτσι από το να μη πάρει πολύ βάρος καλύτερα να ξεκινήσω και σκόνη γιατί με το χέρι όταν βγάζω δυσκολεύομαι βγαίνει λίγο λιγο δεν εχω θηλαστρο και σιγά μην αγοράσω τώρα που είναι η μπέμπα 8 μηνών! Και αν το κάνω αυτό πρωί μεσημέρι και βράδυ που της δίνω γάλα θα ταλαιπωρηθώ, τουλάχιστον ένα γεύμα ας είναι σκόνη. Παρήγγειλα από το φαρμακείο το frisomel και το απόγευμα θα πάω να το πάρω να ξεκινήσουμε!

@Beboula25 εσένα πόσο είναι το μωράκι σου? μηνών? κιλάκια?

Μπράβο σου που θηλαζεις τόσο καιρό κ με τόσο κόπο. Η μικρουλα μάλλον το προτιμά επειδή το πίνει πιο ξεκούραστα στο μπουκάλι; Μπορεί κ αυτό. 

Εγω ξεκίνησα συμπλήρωμα γτ δεν χόρταινε κ δεν έβρεχε ούτε λέρωνε πανες. Μετά το σταμάτησα κ επέστρεψα σε αποκλειστικό αλλα όταν νοσηλευτηκαμε για κάτι βγήκε κ λίγο αφυδατωμένος παρόλο που δυο γιατροί που τον είδαν είπαν πως ήταν πολύ καλά ενυδατωμένος.Ετσι θηλάζω και συγχρόνως δίνω και συμπλήρωμα δηλαδή πρώτα τον θηλάζω και στο καπάκι του δίνω το συμπλήρωμα.Υπάρχουν και γεύματα μέσα στην ημέρα που μένει μόνο με το θηλασμό. Είναι 50ημερων και πάνω από 5.500 κιλά. Θα ήθελα κ εγω να τον θηλάζω αποκλειστικα αλλα δεν έχω αρκετό γαλατάκι αλλα προσπαθώ να τον έχω όσο πιο πολύ ώρα στο στηθος. 

Just now, nanoula90 είπε:

Οχι κατι ιδιαιτερο, μεχρι το εξοχικο παμε που ειναι λιγο εξω απο την Αθηνα, αλλα και αυτο καλο ειναι. Ηδη καναμε τα πρωτα μας μπανακια με τον μογλη μου. Ετσι ειναι, ερωτας διχως τελος, διχως ορια και παντοτινος αυτος με τα μπεμπακια μας!!

 

Μια χαρά είναι στο εξοχικό όπου κ αν είναι τουλάχιστον την κανεις από το χάος εδώ πέρα κ κάνει κ ο Μόγλης τα μπανακια του:wub: Να περνατε καλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Μπράβο σου που θηλαζεις τόσο καιρό κ με τόσο κόπο. Η μικρουλα μάλλον το προτιμά επειδή το πίνει πιο ξεκούραστα στο μπουκάλι; Μπορεί κ αυτό. 

Εγω ξεκίνησα συμπλήρωμα γτ δεν χόρταινε κ δεν έβρεχε ούτε λέρωνε πανες. Μετά το σταμάτησα κ επέστρεψα σε αποκλειστικό αλλα όταν νοσηλευτηκαμε για κάτι βγήκε κ λίγο αφυδατωμένος παρόλο που δυο γιατροί που τον είδαν Την ίδια μέρα είπαν πως ήταν πολύ καλά ενυδατωμένος την ίδια μέρα είπαν πως ήταν καλα ενυδατωμένος. Έτσι θηλάζω και συγχρόνως δίνω και συμπλήρωμα δηλαδή πρώτα τον θηλάζω και στο καπάκι του δίνω το συμπλήρωμα.Υπάρχουν και γεύματα μέσα στην ημέρα που μένει μόνο με το θηλασμό. Είναι 50ημερων και πάνω από 5.500 κιλά. Θα ήθελα κ εγω να τον θηλάζω αποκλειστικα αλλα δεν έχω αρκετό γαλατάκι αλλα προσπαθώ να τον έχω όσο πιο πολύ ώρα στο στηθος. 

Δε πειράζει και αυτό που του δίνεις είναι πολύ καλό! Ό,τι είναι να πάρει το παίρνει από σένα με το δικό σου γάλα που του δίνεις, το συμπλήρωμα είναι απλά συμπλήρωμα για να αναπτύσσεται καλύτερα, μην αγχώνεσαι. Ναι η μπέμπα μάλλον έχει τεμπελιάσει τελευταία και προτιμάει την εύκολη λύση γι' αυτήν! το μπουκάλι για να ταλαιπωρεί εμένα τώρα!! Χαχα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, athina_rain είπε:

Δε πειράζει και αυτό που του δίνεις είναι πολύ καλό! Ό,τι είναι να πάρει το παίρνει από σένα με το δικό σου γάλα που του δίνεις, το συμπλήρωμα είναι απλά συμπλήρωμα για να αναπτύσσεται καλύτερα, μην αγχώνεσαι. Ναι η μπέμπα μάλλον έχει τεμπελιάσει τελευταία και προτιμάει την εύκολη λύση γι' αυτήν! το μπουκάλι για να ταλαιπωρεί εμένα τώρα!! Χαχα! 

Πωπω ρε συ με το χέρι είναι πακέτο φαντάζομαι γτ δίνεις και πολλά ml εσυ τώρα. ποσο πίνει;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Πωπω ρε συ με το χέρι είναι πακέτο φαντάζομαι γτ δίνεις και πολλά ml εσυ τώρα. ποσο πίνει;

 

αστα να πάνε! Δε βγαίνει με τη μία τόσο που να χτυπιέμαι γιατί έχει ήδη μειωθεί το γάλα μου από τα φαγητά που τρώει! 180-200μλ πρέπει να βγάζω για κάθε γεύμα!!!! πφφφφ!!!! γι αυτό τώρα θα πάρω σκόνη να ξεκουράζομαι λίγο πάλι καλά που φτάσαμε και τόσο με αποκλειστικό θηλασμό αλλά δε πειράζει πάλι θα πίνει από μένα όσο μπορώ θα της βγάζω αφού δε θέλει στήθος τι να τη κανω με το ζορι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Εννοείται ΜΟΝΟ το απόγευμα πας στην παραλία ένα μωρό αλλιως στις οχτώ με εννιά το πρωί κ έως τις 11 μαξ. 

Ναι πριν τις 11:00 κ μετά τις 17:00

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

αστα να πάνε! Δε βγαίνει με τη μία τόσο που να χτυπιέμαι γιατί έχει ήδη μειωθεί το γάλα μου από τα φαγητά που τρώει! 180-200μλ πρέπει να βγάζω για κάθε γεύμα!!!! πφφφφ!!!! γι αυτό τώρα θα πάρω σκόνη να ξεκουράζομαι λίγο πάλι καλά που φτάσαμε και τόσο με αποκλειστικό θηλασμό αλλά δε πειράζει πάλι θα πίνει από μένα όσο μπορώ θα της βγάζω αφού δε θέλει στήθος τι να τη κανω με το ζορι!

Καλε τι να λέμε εδώ με το θηλαστρο εγω πάλευα με το χέρι ακόμα θα έβγαζα χαχαχ.. Ναι μωρε μην αγχώνεσαι πάλι καλα οπως λες που έδωσες μέχρι τώρα και όσο δίνεις που είπες κ εσυ πριν καλό είναι. Μπράβο σου κ παλι κούκλα μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλε τι να λέμε εδώ με το θηλαστρο εγω πάλευα με το χέρι ακόμα θα έβγαζα χαχαχ.. Ναι μωρε μην αγχώνεσαι πάλι καλα οπως λες που έδωσες μέχρι τώρα και όσο δίνεις που είπες κ εσυ πριν καλό είναι. Μπράβο σου κ παλι κούκλα μου 

Να σαι καλά! Προσπαθούμε το καλύτερο για τα μπεμπάκια μας! Όσο αντέχουμε βέβαια κι εμείς! Χεχε!! :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, athina_rain είπε:

Να σαι καλά! Προσπαθούμε το καλύτερο για τα μπεμπάκια μας! Όσο αντέχουμε βέβαια κι εμείς! Χεχε!! :D 

Να χα την τυχη σου!! Εμενα δεν θελει με τπτ μπιμπερο. Μονο στηθος και αγιος ο Θεος χαχα. Οσο και αν προσπαθω, τα μπιμπερο ουτε να τα βλεπει. Τα εχει για μασητικο, δαγκωνει τις θηλες! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να χα την τυχη σου!! Εμενα δεν θελει με τπτ μπιμπερο. Μονο στηθος και αγιος ο Θεος χαχα. Οσο και αν προσπαθω, τα μπιμπερο ουτε να τα βλεπει. Τα εχει για μασητικο, δαγκωνει τις θηλες! 

Χαχα! ίσως μικρό είναι ακόμα μετά που θα ξεκινήσετε να πίνετε νεράκι κτλ θα το συνηθίσει και θα θέλει όπως έκανε εμένα. Κι εγώ μέχρι 6 μηνών την είχα όλο στήθος!! μετά άρχισε να τα γυρίζει σιγά σιγά την τάιζα κοιμισμένη μόνο γάλα και στο τέλος τώρα δε θέλει ούτε στήθος! χαχα! το πήγε σιγά σιγά... Και τώρα που το σκέφτομαι με αυτή τη ζέστη ο θηλασμός ήταν κόλαση!!! μούσκεμα γινόμασταν και οι δυο και μετά κολλούσαμε σαν βδέλες! άσε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Χαχα! ίσως μικρό είναι ακόμα μετά που θα ξεκινήσετε να πίνετε νεράκι κτλ θα το συνηθίσει και θα θέλει όπως έκανε εμένα. Κι εγώ μέχρι 6 μηνών την είχα όλο στήθος!! μετά άρχισε να τα γυρίζει σιγά σιγά την τάιζα κοιμισμένη μόνο γάλα και στο τέλος τώρα δε θέλει ούτε στήθος! χαχα! το πήγε σιγά σιγά... Και τώρα που το σκέφτομαι με αυτή τη ζέστη ο θηλασμός ήταν κόλαση!!! μούσκεμα γινόμασταν και οι δυο και μετά κολλούσαμε σαν βδέλες! άσε!!!

Πινει νερο αλλα οχι με μπιμπερο. Με κανονικο ποτηρακι σαν το δικο μας πινει συνηθως ή αν ειμαστε εξω με το 360 το εκπαιδευτικο! Οποτε δεν υπαρχει σωτηρια καμια! 6 μιση μηνων ειμαστε. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Πινει νερο αλλα οχι με μπιμπερο. Με κανονικο ποτηρακι σαν το δικο μας πινει συνηθως ή αν ειμαστε εξω με το 360 το εκπαιδευτικο! Οποτε δεν υπαρχει σωτηρια καμια! 6 μιση μηνων ειμαστε. 

Α νόμιζα πιο μικροί είστε!! Εντάξει τότε!!!! χεχε! πόσα κιλάκια είστε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Να χα την τυχη σου!! Εμενα δεν θελει με τπτ μπιμπερο. Μονο στηθος και αγιος ο Θεος χαχα. Οσο και αν προσπαθω, τα μπιμπερο ουτε να τα βλεπει. Τα εχει για μασητικο, δαγκωνει τις θηλες! 

Αγαπη αν δοκιμαζες με μεγαλύτερη τρύπα στην θηλη; Μην το φοβάσαι καθόλου σου λέω με σιγουριά ότι το καταφέρνουν μια χαρά ακόμη κ τα βρέφη.Έτσι οπως πέφτει το γαλα θα καταλάβει και θα κάνει ενστικτωδώς την κίνηση να πιει. Εκτός αν το έχεις δοκιμάσει κ αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...