Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 7/4/2019 at 8:21 PM, vaso_mpempis said:

@Kpp83 τελικά ποιο θήλαστρο πηρες; Είσαι ευχαριστημένη;

Έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να πάρω.. 

Πηρα το cangaroo gentle touch γιατί το θέλω μόνο για περιστασιακή χρηση. Αλλη εμπειρια εχω μονοναπο το νοσοκομειακό την 1η μέρα αλλά αυτό είναι οκ. Σήμερα άντλησε 50ml από το ένα στήθος το μεσημέρι θα ηθελα να δοκιμασω κ πρωί ή με πιο γεμάτο στηθος άλλα αυτός είναι τόσο φαγανας που δεν προλαβαίνω!

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 hours ago, Nicol_ said:

Ρια υπάρχουν κ αλλοι τροποι αν πληκτρολόγησεις στο γκουγκλ θα τους δεις. Διαλεξε οποιον σε βολευει. Εγω θεωρω αυτον τον πιο βολικο

 

29nhzir.jpg

Άσχετο αλλά ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΝΑ ΕΒΕΡ ΤΈΤΟΙΟ ΜΑΛΛΙ ΜΕ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ. Χτες τελικά έφτιαξα ρίζα κ μου τα χτένισαν υπέροχα. Ε με το που μπήκα σπίτι του είχε δώσει η πεθερά το μπιμπερό με το μητρικό και έβγαλε γουλιά πάνω στα μαλλιά μόλις τον πήρα αγκαλιά. Αν προσθέσουμε κ πόσο ιδρώνω που είναι πάνω μου.... Το ξεμαλλιασμα είναι σίγουρο.

  • Χαχα 5

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλά είμαστε μπεμπουλα μου προσπαθούμε να αντέξουμε την ζεστη! Και ετοιμάζω την γαμο-βαφτιση τον Οκτώβρη.. εσύ τι κανεις; Πως είσαι με το αντράκι σου;

Με το κάλο κορίτσι μου να είναι όλα οπως τα επιθυμεις!! Καλα και εμείς εδώ αυτοκόλλητοι παλεύουμε με τη ζέστη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Με το κάλο κορίτσι μου να είναι όλα οπως τα επιθυμεις!! Καλα και εμείς εδώ αυτοκόλλητοι παλεύουμε με τη ζέστη 

Σε ευχαριστώ πολύ μπεμπουλα μου!! Άσε εγώ δεν αντέχω την ζέστη όλη μέρα με το κλιματιστικό είμαι..

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ο μπέμπης εδώ και δύο μέρες έχει αρχίσει να βάζει στο στόμα του τα παιχνίδια του και μασουλαει και τι ύφασμα από το γυμναστήριο που του έχω..πότε σταματάμε την αποστείρωση από την στιγμή που βάζουν πράγματα στο στόμα τους;


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μπεμπουλα μου!! Άσε εγώ δεν αντέχω την ζέστη όλη μέρα με το κλιματιστικό είμαι..

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ο μπέμπης εδώ και δύο μέρες έχει αρχίσει να βάζει στο στόμα του τα παιχνίδια του και μασουλαει και τι ύφασμα από το γυμναστήριο που του έχω..πότε σταματάμε την αποστείρωση από την στιγμή που βάζουν πράγματα στο στόμα τους;

Καλά κανεις δεν παλευεται αλλιως.

Ωραια ερώτηση θα την κάνω στον παιδίατρο. Λογικά την κόβεις; Θα πει εδώ κ καμία μανούλα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μπεμπουλα μου!! Άσε εγώ δεν αντέχω την ζέστη όλη μέρα με το κλιματιστικό είμαι..

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Ο μπέμπης εδώ και δύο μέρες έχει αρχίσει να βάζει στο στόμα του τα παιχνίδια του και μασουλαει και τι ύφασμα από το γυμναστήριο που του έχω..πότε σταματάμε την αποστείρωση από την στιγμή που βάζουν πράγματα στο στόμα τους;

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς κόψαμε αποστείρωση σε αντικείμενα (πιπιλες μασητικα μπιμπερο)Μόλις μπήκαμε στο φαγητό, 5μηνων.νερο βέβαια για την παρασκευή του σκονογαλου βράζουμε ακόμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλά κανεις δεν παλευεται αλλιως.

Ωραια ερώτηση θα την κάνω στον παιδίατρο. Λογικά την κόβεις; Θα πει εδώ κ καμία μανούλα 

 

1 ώρα πρίν, Perple18 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς κόψαμε αποστείρωση σε αντικείμενα (πιπιλες μασητικα μπιμπερο)Μόλις μπήκαμε στο φαγητό, 5μηνων.νερο βέβαια για την παρασκευή του σκονογαλου βράζουμε ακόμα.

Πήρα τηλέφωνο την παιδίατρο και μου ειπε 6 μηνών τέλος η αποστείρωση..αλλά μου φαίνεται πολύ..από φίλες οικογένεια κτλ ξέρω 4 μήνα..


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SiaSai είπε:

Γεια σας κοριτσια, 

Οσες δινετε συμπληρωμα, τι δινετε? Σας συστησε ο παιδιατρος καποιο?

Εγώ δίνω το ναν ηα το νούμερο 1..γτ μοιάζει με το μητρικό.. Το έχω δοκιμάσει κι. Όντως έτσι είναι.. Χοχο εγώ της δίνω μία φορά τη μερα κ αυτή το βράδυ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες θηλαζετε δινετε κ νερο στα μωρακια σας?δεμ εχουμε σαραντισει ακομη κ όλοι οι γύρωμ μ λενε τι δε δινεις νερο στο παιδι...απο οσο γνωριζω δεν κανει...ρωτησα παιδίατρο αλλα ακόμη δεν πηρα απαντηση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια οσες θηλαζετε δινετε κ νερο στα μωρακια σας?δεμ εχουμε σαραντισει ακομη κ όλοι οι γύρωμ μ λενε τι δε δινεις νερο στο παιδι...απο οσο γνωριζω δεν κανει...ρωτησα παιδίατρο αλλα ακόμη δεν πηρα απαντηση...

Φυσικά και δεν χρειάζεται  να δώσεις νερό,  διότι το μωρό χάνει γεύματα  αλλιώς .  Τα βρέφη ξεκινούν να πίνουν νερό μαζί με την εισαγωγή στερεών τροφών.  Το μητρικό  γάλα καλύπτει  πλήρως όλες τις ανάγκες  του μωρου.  Μην ανησυχείς. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια οσες θηλαζετε δινετε κ νερο στα μωρακια σας?δεμ εχουμε σαραντισει ακομη κ όλοι οι γύρωμ μ λενε τι δε δινεις νερο στο παιδι...απο οσο γνωριζω δεν κανει...ρωτησα παιδίατρο αλλα ακόμη δεν πηρα απαντηση...

Όχι δε δίνεις νεράκι! Με το που ξεκινάνε οι τροφές δίνεις νερό. Το γάλατακι σου αρκεί για να το καλύψει! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το nan το 1 δίνω και εγω. Αυτό μου είπαν από το μαιευτήριο. 

@Ria@90 δεν δίνουμε νερό. Μην σε αγχώνουν με όσα λέει ο καθένας. Αν έπρεπε θα στο είχε πει ο παιδίατρος αλλά θα στο είχαν πει και στο μαιευτήριο. Θα ήταν πολύ σημαντική πληροφορία για να την ξεχάσουν όλοι. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ria@90 Όχι μόνο δεν κάνει να πιεί νερό είναι κ επικίνδυνο. Τα κύτταρα στο σώμα τους παίρνουν πολύ περισσότερο νερό από όσο χρειάζονται, κάτι που θα οδηγήσει σε οίδημα σε όλο το σώμα, συμπεριλαμβανομένου του εγκεφάλου και μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα επιληπτικές κρίσεις, κώμα ή εγκεφαλικό θάνατο.

Και εμάς οπότε ρου δίνω ξένο το ναν 1 μας έδωσε η παιδιατρος.

  • Ευχαριστώ 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ κοριτσια μου κ εγω ετσι θυμαμαι απο το μαιευτήριο απλα το εχουν πει χίλιες φορες στη μανα μ π λεω τι φαση μηπως εγω δεν καταλαβα καλα....κοριτσια ο μικρος δε κοιμήθηκε ολο το βραδυ εχει καμια ωρα π κοιμήθηκε κλαιει τσιριζει οταν φευγει απ την αγκαλια μ για να τον βαλω στο λικνο οπου εχει αποκοιμηθεί τωρα ύστερα απο ποσες ωρες αϋπνίας ....οταν καταλαβαινει πως είναι στο λικνο τινάζεται κ τσιριζει λες κ χτύπησε τοσο δυνατά....κ επισης σφυγγεται γίνεται σαν παντζαρι μέσα σε αυτη τη ζέστη...υποψιαζομαι κολικούς....επισης ολη μερα στηθος τρωει δλδ οποια στιγμή κ να τον βάλω θα θηλασει...λετε να μη χορταίνει? Επισης θελω να χρησιμοποιησω τον αποστειρωτη που αγορασα πως τον καθαρίζω? Τον πλαινω με υγρο πιάτων? Αν ανλησω γαλα με θηλαστρο μεσα σε ποση ωρα το δινω στο παιδι κ σε ποση ωρα το πεταω? Σορυ για τις πολλεεεεες αποριες ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...