Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, athina_rain είπε:

Α νόμιζα πιο μικροί είστε!! Εντάξει τότε!!!! χεχε! πόσα κιλάκια είστε?

8400 ημασταν πριν καμια 20αρια μερες! 

 

Just now, Beboula25 είπε:

Αγαπη αν δοκιμαζες με μεγαλύτερη τρύπα στην θηλη; Μην το φοβάσαι καθόλου σου λέω με σιγουριά ότι το καταφέρνουν μια χαρά ακόμη κ τα βρέφη.Έτσι οπως πέφτει το γαλα θα καταλάβει και θα κάνει ενστικτωδώς την κίνηση να πιει. Εκτός αν το έχεις δοκιμάσει κ αυτό. 

Τα χω δοκιμασει ολα, εχω θηλες κ μεγαλυτερης ροης, αλλα ειναι σαν να του δινω ενα παιχνιδι και παιζει και δαγκωνει τη θηλη. Δεν κανει καμια κινηση να πιει. Φαινοταν οτι θα ταν ζορικος εξαρχης. Ε τωρα επιβεβαιωθηκα χαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nanoula90 είπε:

8400 ημασταν πριν καμια 20αρια μερες! 

 

Τα χω δοκιμασει ολα, εχω θηλες κ μεγαλυτερης ροης, αλλα ειναι σαν να του δινω ενα παιχνιδι και παιζει και δαγκωνει τη θηλη. Δεν κανει καμια κινηση να πιει. Φαινοταν οτι θα ταν ζορικος εξαρχης. Ε τωρα επιβεβαιωθηκα χαχα

Καλύτερα ζόρικος αστον ότι γουστάρει ας κάνει :grin:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα, τι έγινε τελικά?

Καλημέρα του βαλαμε με τον αντρα μου η μυτη δεν ήταν βεβαια βουλωμενη αλλα καλου κακου βαλαμε...

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Η δικιά μου παιδίατρος είναι της άποψης να βάζουμε καθημερινά από 1 φορά όρο. Εσένα σου έχει πει μόνο όταν είναι βουλωμενη η μύτη? Μην φοβάσαι πάντως δεν θα κάνει εμετο... Αλλά κ τον εμετό μην τον φοβάσαι. Τα περισσότερα μωράκια βγάζουν γαλατάκι

Ναι μ ειπε μονο αν ειναι βουλωμενη να βαλω κ μ εγραψε ποιο φυσιολογικο ορο να πάρω......λιγο τον φοβαμαι τον εμετο ιδιως οταν τον βαζω για υπνο καθομαι κανα 20 λεπτο απο πανω τ...

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Kαλημερα. Ούτε εμείς βάζουμε κάθε μέρα μου είπε πως δεν υπάρχει με αυτό τον καιρό παρα μόνο αν χρειαστεί. Δυο γιατροί μου το είπαν οποτε δεν αγχώνομαι για το αν κάνω κάτι λάθος 

Βασω μου μην φοβάσαι. Γέμισε ένα ενεσακι μικρό αν έχεις των τριών ml και με μια κίνηση στο κάθε ένα ρουθούνι βάλε του και γυρνα στο πλαι το κεφαλάκι από την μεριά που εριξες. Μετά αν θες και αν μπορεις σήκωσε το μωρό μπρούμυτα και χτυπα λίγο την πλάτη έτσι ώστε αν έχει υπολλειματα να βγουν. Σέβομαι απόλυτα το ότι φοβάσαι αλλα πρέπει να το νικήσεις αγαπούλα μου γιατί δεν θα έχεις πάντα κάποιον μαζί για ότι χρειαστεί. Κάτσε με το μωράκι σε ένα ασφαλές σημείο ας πούμε στο κρεββάτι και δοκίμασε να τον πιάνεις με διάφορους τροπους έναν κάθε φορά για να συνηθίζεις. Μόνο τον αυχένα του να προσεχεις να στηρίζεις καλα και κατά τα αλλα δεν παθαίνουν τίποτα τα μωράκια. Στα λέω γιατί καμία φορά ο φόβος κάνει χειρότερα τα πράγματα.   

Καλημέρα αγαπη με την φιλη Σμαιλ γέλασα που μου έγραψε να φάω. Γιατί ρωτας νόμιζες γέλασα με εσένα; Αν δεις πάνω από την απάντηση σε εσένα γράφει κ σε εμενα :)

Η αληθεια ειναι πως φοβαμαι πολυ ακομη οταν μενω μονη μαζι του....κ πολλες φορες δεν μπορω να τον πιανω όπως θέλω η ειναι σα ζυμαρακι επειδη κοιμάται η ειναι υπερβολικά κινητικος ποδια χερια κνδεν μπορω να τον κουμαντάρω εχει βαρύνει κιολας.....αλλα ατη προσπάθεια να το νικήσω οκ.

Μια ακομη απορια...οποια στιγμή κ να τον βαλω στηθος το πουλακι μ θελει...ποτε δεν εχει πεταξει στηθος σε φαση πως χορτασε..βαρος βαζει κανονικα αρα φανταζομαι χορταινει..μηπως του κανω κακο που τον εχω μονιμως στηθος μηπωςδε πρεπει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλημέρα του βαλαμε με τον αντρα μου η μυτη δεν ήταν βεβαια βουλωμενη αλλα καλου κακου βαλαμε...

Ναι μ ειπε μονο αν ειναι βουλωμενη να βαλω κ μ εγραψε ποιο φυσιολογικο ορο να πάρω......λιγο τον φοβαμαι τον εμετο ιδιως οταν τον βαζω για υπνο καθομαι κανα 20 λεπτο απο πανω τ...

Η αληθεια ειναι πως φοβαμαι πολυ ακομη οταν μενω μονη μαζι του....κ πολλες φορες δεν μπορω να τον πιανω όπως θέλω η ειναι σα ζυμαρακι επειδη κοιμάται η ειναι υπερβολικά κινητικος ποδια χερια κνδεν μπορω να τον κουμαντάρω εχει βαρύνει κιολας.....αλλα ατη προσπάθεια να το νικήσω οκ.

Μια ακομη απορια...οποια στιγμή κ να τον βαλω στηθος το πουλακι μ θελει...ποτε δεν εχει πεταξει στηθος σε φαση πως χορτασε..βαρος βαζει κανονικα αρα φανταζομαι χορταινει..μηπως του κανω κακο που τον εχω μονιμως στηθος μηπωςδε πρεπει?

Δεν κατάλαβα τι εννοείς πως τον βάζεις εσυ από μόνη σου; Αστον να στο ζητήσει ή βαλτον εσυ αν είναι η ώρα του φαγητού. Αν ζητάει από μόνος όλη μέρα τότε ναι κάθεσαι όλη μέρα. Όχι μην ανησυχείς πως δεν χορταίνει εφόσον παίρνει βάρος και βρέχει πολλες πανες είσαι οκ. Και εμενα οποτε και να τον βάλω θα κάτσει με ευχαρίστηση κ μόνο αν κοιμηθει θα του φύγει από το στομα. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι η χειρότερη μαμά που υπάρχει. Από χτες το πρωί που  είχε η αδερφή μου κουβεντα με μια φίλη της μπροστά μου για τον αυτισμό έχει κολλήσει ο εγκέφαλος μου και τρέμω αν είναι καλά το παιδί. Ντρέπομαι που το λέω και νιώθω απαίσια. Ήθελα να το μοιραστώ νιώθω χάλια 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια είμαι η χειρότερη μαμά που υπάρχει. Από χτες το πρωί που  είχε η αδερφή μου κουβεντα με μια φίλη της μπροστά μου για τον αυτισμό έχει κολλήσει ο εγκέφαλος μου και τρέμω αν είναι καλά το παιδί. Ντρέπομαι που το λέω και νιώθω απαίσια. Ήθελα να το μοιραστώ νιώθω χάλια 

Γιατι εισαι η χειροτερη μαμα? Επειδη εχεις ανυσηχιες? Ολοι νομιζω τρεμουμε μηπως εχει κατι το παιδι μας το θεμα ειναι να μη μας γίνεται εμμονη γιατι ετσι δε το ευχαριστιεσαι οσο θες κ οτι κ αν εχει να ειναι αντιμετωπισιμο αυτο μονο να σκεφτεσαι τπτ αλλο ειναι πάρα πολυ νωρις για να φανει κατι τετοιο νομιζω αλλα να σου πω κατι ειναι τα παιδιά μας κ οτι κ να γινει εμεις θα τα αγαπαμε κ θα τα υπερασπιζομαστε στο λεω με το χερι στη καρδια με ολα αυτα που εχω περασει το μονο που με νοιαζει ειναι οτι ζει αυτη τη στιγμή κ ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε ανησυχίες θα εχουμε μια ζωη ενα λογω παραπανω λόγο προωροτητας να εισαι ευγνωμων που ειναι υγειες το μωρακι σου κ οτι κ να ερθει θα το αντιμετωπισεις γιατι εισαι η μαμα του κ θα εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου γι αυτο αυτο να το θυμασαι.κ να σου πω κατι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε σα γονεις ειναι να μαθουμε στα παιδια μας να φέρονται σωστα κ χωρις διακρισεις κ να μη φοβουντε την διαφορετικοτητα ετσι φτιαχνουμε ενα καλυτερο κοσμο για τα παιδια που ειναι ξεχωριστα γιατι για μενα αυτα τα παιδια ειναι ξεχωριστα με την καλη έννοια! 

  • Μου αρέσει 11

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Γιατι εισαι η χειροτερη μαμα? Επειδη εχεις ανυσηχιες? Ολοι νομιζω τρεμουμε μηπως εχει κατι το παιδι μας το θεμα ειναι να μη μας γίνεται εμμονη γιατι ετσι δε το ευχαριστιεσαι οσο θες κ οτι κ αν εχει να ειναι αντιμετωπισιμο αυτο μονο να σκεφτεσαι τπτ αλλο ειναι πάρα πολυ νωρις για να φανει κατι τετοιο νομιζω αλλα να σου πω κατι ειναι τα παιδιά μας κ οτι κ να γινει εμεις θα τα αγαπαμε κ θα τα υπερασπιζομαστε στο λεω με το χερι στη καρδια με ολα αυτα που εχω περασει το μονο που με νοιαζει ειναι οτι ζει αυτη τη στιγμή κ ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε ανησυχίες θα εχουμε μια ζωη ενα λογω παραπανω λόγο προωροτητας να εισαι ευγνωμων που ειναι υγειες το μωρακι σου κ οτι κ να ερθει θα το αντιμετωπισεις γιατι εισαι η μαμα του κ θα εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου γι αυτο αυτο να το θυμασαι.κ να σου πω κατι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε σα γονεις ειναι να μαθουμε στα παιδια μας να φέρονται σωστα κ χωρις διακρισεις κ να μη φοβουντε την διαφορετικοτητα ετσι φτιαχνουμε ενα καλυτερο κοσμο για τα παιδια που ειναι ξεχωριστα γιατι για μενα αυτα τα παιδια ειναι ξεχωριστα με την καλη έννοια! 

Με συγκινησε πολυ ο λογος σου Βασω μου... ποσο σωστα μιλας... Να ειναι παντα καλα το διαμαντακι σου..

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια είμαι η χειρότερη μαμά που υπάρχει. Από χτες το πρωί που  είχε η αδερφή μου κουβεντα με μια φίλη της μπροστά μου για τον αυτισμό έχει κολλήσει ο εγκέφαλος μου και τρέμω αν είναι καλά το παιδί. Ντρέπομαι που το λέω και νιώθω απαίσια. Ήθελα να το μοιραστώ νιώθω χάλια 

Με κάλυψε πλήρως η @Vasoth. Σε ότι είπε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Γιατι εισαι η χειροτερη μαμα? Επειδη εχεις ανυσηχιες? Ολοι νομιζω τρεμουμε μηπως εχει κατι το παιδι μας το θεμα ειναι να μη μας γίνεται εμμονη γιατι ετσι δε το ευχαριστιεσαι οσο θες κ οτι κ αν εχει να ειναι αντιμετωπισιμο αυτο μονο να σκεφτεσαι τπτ αλλο ειναι πάρα πολυ νωρις για να φανει κατι τετοιο νομιζω αλλα να σου πω κατι ειναι τα παιδιά μας κ οτι κ να γινει εμεις θα τα αγαπαμε κ θα τα υπερασπιζομαστε στο λεω με το χερι στη καρδια με ολα αυτα που εχω περασει το μονο που με νοιαζει ειναι οτι ζει αυτη τη στιγμή κ ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε ανησυχίες θα εχουμε μια ζωη ενα λογω παραπανω λόγο προωροτητας να εισαι ευγνωμων που ειναι υγειες το μωρακι σου κ οτι κ να ερθει θα το αντιμετωπισεις γιατι εισαι η μαμα του κ θα εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου γι αυτο αυτο να το θυμασαι.κ να σου πω κατι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε σα γονεις ειναι να μαθουμε στα παιδια μας να φέρονται σωστα κ χωρις διακρισεις κ να μη φοβουντε την διαφορετικοτητα ετσι φτιαχνουμε ενα καλυτερο κοσμο για τα παιδια που ειναι ξεχωριστα γιατι για μενα αυτα τα παιδια ειναι ξεχωριστα με την καλη έννοια! 

Πόσο δίκιο έχεις, είσαι υπέροχη και το μωράκι σου είναι πραγματικά τυχερό που έχει τέτοια μαμά! Δεν ξέρω τι επαθα νιωθω πολυ χαζη

Σ ευχαριστώ  πάρα πολύ! 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Πόσο δίκιο έχεις, είσαι υπέροχη και το μωράκι σου είναι πραγματικά τυχερό που έχει τέτοια μαμά! Δεν ξέρω τι επαθα νιωθω πολυ χαζη

Σ ευχαριστώ  πάρα πολύ! 

Μη με ευχαριστεις δεν εκανα κάτι.κ μη νιωθεις χαζη ολοι εχουμε τις ανασφαλιες μας κ τις ανησυχιες μας ποσο μαλλον για το παιδι μας.αρκει να δουμε ολοι με λιγο διαφορετικο τροπο τα πράγματα κ ο κοσμος θα γινει καλυτερος. Ευτυχης αυτος που μπορει να βλεπει πισω απο την οποια μαυριλα χρωματα κ να μυριζει αρωματα λεει καποιος που σεβομαι πολυ κ προσπαθω να το κανω! 

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Γιατι εισαι η χειροτερη μαμα? Επειδη εχεις ανυσηχιες? Ολοι νομιζω τρεμουμε μηπως εχει κατι το παιδι μας το θεμα ειναι να μη μας γίνεται εμμονη γιατι ετσι δε το ευχαριστιεσαι οσο θες κ οτι κ αν εχει να ειναι αντιμετωπισιμο αυτο μονο να σκεφτεσαι τπτ αλλο ειναι πάρα πολυ νωρις για να φανει κατι τετοιο νομιζω αλλα να σου πω κατι ειναι τα παιδιά μας κ οτι κ να γινει εμεις θα τα αγαπαμε κ θα τα υπερασπιζομαστε στο λεω με το χερι στη καρδια με ολα αυτα που εχω περασει το μονο που με νοιαζει ειναι οτι ζει αυτη τη στιγμή κ ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε ανησυχίες θα εχουμε μια ζωη ενα λογω παραπανω λόγο προωροτητας να εισαι ευγνωμων που ειναι υγειες το μωρακι σου κ οτι κ να ερθει θα το αντιμετωπισεις γιατι εισαι η μαμα του κ θα εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου γι αυτο αυτο να το θυμασαι.κ να σου πω κατι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε σα γονεις ειναι να μαθουμε στα παιδια μας να φέρονται σωστα κ χωρις διακρισεις κ να μη φοβουντε την διαφορετικοτητα ετσι φτιαχνουμε ενα καλυτερο κοσμο για τα παιδια που ειναι ξεχωριστα γιατι για μενα αυτα τα παιδια ειναι ξεχωριστα με την καλη έννοια! 

Να μάθουμε στα παιδιά μας την μαγεία του να είσαι διαφορετικός!! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Γιατι εισαι η χειροτερη μαμα? Επειδη εχεις ανυσηχιες? Ολοι νομιζω τρεμουμε μηπως εχει κατι το παιδι μας το θεμα ειναι να μη μας γίνεται εμμονη γιατι ετσι δε το ευχαριστιεσαι οσο θες κ οτι κ αν εχει να ειναι αντιμετωπισιμο αυτο μονο να σκεφτεσαι τπτ αλλο ειναι πάρα πολυ νωρις για να φανει κατι τετοιο νομιζω αλλα να σου πω κατι ειναι τα παιδιά μας κ οτι κ να γινει εμεις θα τα αγαπαμε κ θα τα υπερασπιζομαστε στο λεω με το χερι στη καρδια με ολα αυτα που εχω περασει το μονο που με νοιαζει ειναι οτι ζει αυτη τη στιγμή κ ολα τα αλλα θα τα φτιαξουμε ανησυχίες θα εχουμε μια ζωη ενα λογω παραπανω λόγο προωροτητας να εισαι ευγνωμων που ειναι υγειες το μωρακι σου κ οτι κ να ερθει θα το αντιμετωπισεις γιατι εισαι η μαμα του κ θα εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου γι αυτο αυτο να το θυμασαι.κ να σου πω κατι το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε σα γονεις ειναι να μαθουμε στα παιδια μας να φέρονται σωστα κ χωρις διακρισεις κ να μη φοβουντε την διαφορετικοτητα ετσι φτιαχνουμε ενα καλυτερο κοσμο για τα παιδια που ειναι ξεχωριστα γιατι για μενα αυτα τα παιδια ειναι ξεχωριστα με την καλη έννοια! 

Διαβάζω το ποστ σου σε συνέχεια από χθές

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...