Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Agki* είπε:

Ωχ κοριτσια μπερδευτηκα ε???Με συγχωρειτε!!!!Αλλωστε ολα οσα ειπα ειναι για ολες μας!

@Elpida88να σου ζησουν..το πετυχα τωρα..χαχα.Αντε κι στο 3ο ευχομαι!!

 @Beboula25 ενταξει λογο μπροστα τη φρατζα την εκοψα περισσοτερο.Ειναι σα μοναχος εθπε ο αντρας μου..χαχα.Το αστειο ειναι πως ο αντρας μου δεν εχει και τοσα μαλλια..τα πηρε ολα ο μπεμπης..χαχαχα

Χαχαχ του εδωσες ένα στυλ δλδ^_^ Φτου φτου το μωράκι μπράβο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@vaso_mpempis ναι ναι κάναμε μόλις σαραντισαμε.

Άφησα το μπέμπη με τον άντρα μου προχτές κ κρύωσαν και οι δύο με το αιρκοντισιον :sad: Θα μπορούσε να συμβεί κ σε εμένα και έχει στεναχωρηθεί πολύ ο κακομοίρης πάει να σκάσει παρότι ο μπέμπης μας είναι καλύτερα σήμερα. Μάλλον τη γλυτώσαμε με άπειρη γκρίνια και μυξουλες αλλά χτες δεν ήξερα τι να τον κάνω! Ευτυχώς δεν έχει ίχνος πυρετού τρώει και τα καλά του είναι φυσιολογικά οπότε η παιδιατρος μας είπε απλά να τον παρακολουθώ στενά

 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elpida88 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό καλημέρα...έχω 2παιδακια και την εμπειρία από 2 γέννες φυσιολογικό τοκετό...στην πρώτη δεν με είχε πιάσει η επισκληριδιος γιατί είχα σχολιωση και επειδή πονούσαν και σφιγγομουν άργησε ο μπεμπουλης να κατέβει...από της 5 το πρωί γέννησα στης 1....στο δεύτερο μωράκι τώρα ενώ μου είπανε ότι έχω κανένα 2ωρο μέχρι να γεννήσω μόλις μου κάνανε την επισκληριδιο και ευτυχώς έπιασε αυτή την φορά χαλάρωσα και ο μπέμπης κατέβηκε αμέσως...9και 10 έκανα την επισκληριδιο και 9 και 20 γέννησα....οπότε είμαι φαν της επισκληριδιου δοκιμάζοντας και τα 2....και μετά από μια ώρα καθόμουν οκλαδων....επίσης όταν πήγα να γεννήσω σκεφτόμουν ότι δε με ενδιαφέρει τι θα γίνει αλλά σε λίγο θα έχω αγκαλιά το μωράκι μου...και δεν αγχωνονουν....είχα σαν σκέψη μόνο αυτό....σου εύχομαι κοριτσάκι μου με ένα πόνο ....και να έχεις σαν την δική μου γεννά την δεύτερη...σε 10 λεπτάκια.....

Μακαρι Ελπιδα μου!!να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis ναι ναι κάναμε μόλις σαραντισαμε.

Άφησα το μπέμπη με τον άντρα μου προχτές κ κρύωσαν και οι δύο με το αιρκοντισιον :sad: Θα μπορούσε να συμβεί κ σε εμένα και έχει στεναχωρηθεί πολύ ο κακομοίρης πάει να σκάσει παρότι ο μπέμπης μας είναι καλύτερα σήμερα. Μάλλον τη γλυτώσαμε με άπειρη γκρίνια και μυξουλες αλλά χτες δεν ήξερα τι να τον κάνω! Ευτυχώς δεν έχει ίχνος πυρετού τρώει και τα καλά του είναι φυσιολογικά οπότε η παιδιατρος μας είπε απλά να τον παρακολουθώ στενά

 

Ουφ!!! Όλα καλα!θα μπορούσε να συμβεί σε όλους και γω το τρέμω το κλιματιστικό αλλά μωρέ δεν κάνει να ζεσταίνονται τα μωρούλια Καλά κανεις. Κάνα δυο μεσημέρια που το έχω ανάψει τον σκέπαζω κι εγώ και λέω τώρα θα μου παγώσει.. 

Περαστικά σας κοριτσάκι μου όλα καλά. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. δίνει κεφαλιες ο μπέμπης σου ; Εγώ όταν τον κρατάω στον ώμο αλλά και στο στήθος μου κάνει που και που κεφαλιες   μπρος πισω. Άσε που κάνει μαγκιές και στηρίζει το κεφάλι  και βάζει κόντρα φοβάμαι μην πάθει τπτ

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από την 1η μέρα ψάχνει στήθος. Ο άντρας μου τα λέει "αυτοκτονικα" Γτ κάνει βουτιά να βρει ρώγα ακόμα και όταν τον κρατάει αυτός!

Είναι καλό να στηρίζει το κεφάλι του για αυτό τον βάζω κ καθημερινά λίγο μπρούμυτα να κάνει γυμναστική.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Από την 1η μέρα ψάχνει στήθος. Ο άντρας μου τα λέει "αυτοκτονικα" Γτ κάνει βουτιά να βρει ρώγα ακόμα και όταν τον κρατάει αυτός!

Είναι καλό να στηρίζει το κεφάλι του για αυτό τον βάζω κ καθημερινά λίγο μπρούμυτα να κάνει γυμναστική.

Εγω δεν τον γυρνάω μπρούμυτα

μόνος του το κάνει όταν τον ρευω κάνει μαγκιές. Από πότε ξεκίνησες τη γυμναστική;  νωρίς δεν είναι για να στηρίζει κεφαλι; Έχει τώρα τρεις μέρες 

Επεξεργάστηκαν by vaso_mpempis

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εγω δεν τον γυρνάω μπρούμυτα

μόνος του το κάνει όταν τον ρευω κάνει μαγκιές. Από πότε ξεκίνησες τη γυμναστική;  νωρίς δεν είναι για να στηρίζει κεφαλι; Έχει τώρα τρεις μέρες 

Μια χαρά είναι να στηρίζει από τόσο νωρις να χαίρεσαι. Και το μπρούμυτα είναι σωστο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Από την 1η μέρα ψάχνει στήθος. Ο άντρας μου τα λέει "αυτοκτονικα" Γτ κάνει βουτιά να βρει ρώγα ακόμα και όταν τον κρατάει αυτός!

Είναι καλό να στηρίζει το κεφάλι του για αυτό τον βάζω κ καθημερινά λίγο μπρούμυτα να κάνει γυμναστική.

Περαστικά του με το κρύωμα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis εμένα και το κρατάει και το σηκώνει  από την 2η μέρα το κεφαλι (Την 1η δεν ξέρω ήταν στη ΜΕΝΝ :razz:). Συμβαίνει ποτε ποτε ξέρω και τη μπέμπα μιας καλής μου φίλης. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν του στηρίζω τον αυχένα φυσικά γιατι δεν το ελέγχει.

Είναι πολύ δυνατός όταν τον βάζω μπρούμυτα πλέον σπρώχνει με τα πόδια κ μετακινείται λιγο. Ευελπιστώ ότι εχει πάρει από το μπαμπά μου που περπάτησε 9 μηνών και τον έγραφε τότε η τοπική εφημεριδα.

Είναι σχεδόν 2 μηνών οπότε πλέον το "tummy time" μας το αφήνω 5λεπτο καθώς πρέπει να φτάσει μισάωρο όταν γινει 4 μηνών. Να τον βάζεις μπρούμυτα λίγο και πάντα όταν είναι ξύπνιος και τον παρακολουθείς. Τα βοηθάει να σηκωθούν από πόσο ξέρω. Α και να μην παραμορφωνεται το κεφαλάκι τους από το συνεχές ανάσκελα.

Just now, Beboula25 said:

Περαστικά του με το κρύωμα! 

@Beboula25 ευχαριστούμε ελπίζω να τη γλιτώσαμε φθηνά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εγω δεν τον γυρνάω μπρούμυτα

μόνος του το κάνει όταν τον ρευω κάνει μαγκιές. Από πότε ξεκίνησες τη γυμναστική;  νωρίς δεν είναι για να στηρίζει κεφαλι; Έχει τώρα τρεις μέρες 

Εμένα το κεφάλι της το στήριξε από το νοσοκομείο που ήταν 2 ημερων

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κάνατε υπέρηχο ισχιων και βουβωνικης; έχουμε τη Δευτέρα.. 

Καλησπέρα :wub:

Κ εμείς κάναμε προχθές υπερυχο.. Όλα καλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια.

@Kpp83 μπράβο στον μπαμπα! Επίσης πολύ σωστά όσα λες και κανεις με το μωράκι. 

 Και εμεις όλοι τρελαθηκαμε γιατί με το που τον έφεραν και τον πήρε αγκαλιά  σήκωσε το κεφάλι και το στήριζε. Πολλά μωράκια το κάνουν. 

Εμας ρε παιδιά δεν έχει πει για υπέρηχο ακόμη μήπως επειδή είχε ταλαιπωρηθεί γιατί και το εμβόλιο θα το καθυστερήσουμε για αυτούς τους λογους. Για να τον ρωτήσω ομως ποτε θα το κάνουμε γτ την Τριτη έχουμε έναν υπέρηχο στο Παίδων  μήπως το κάνουμε κ αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ναι τι υπέρηχος είναι αυτός... Ούτε εμένα μου είχε πει κάτι η παιδίατρος. Μόνο ότι γύρω στους 3 μήνες θα κανονίσουμε για να του δουν τα αυτακια! Μπρούμυτα κ σε μας μας είπε να τον βάζουμε κάνα 2 φορές την ημέρα για γυμναστική

Link to comment
Share on other sites

Τον υπερηχο ισχυων τον κάνουν προληπτικά στις 40ημερες. Τον δικαιολογεί ο ΕΟΠΠΥ. Αν υπάρχει θέμα επεμβαίνει με ναρθηκα σε τοσο μικρη ηλικία. Διαφορετικά μετά χρειάζεται επέμβαση. 1 λεπτό κρατάει δεν είναι επώδυνο. Το έχει το πακέτο εξετάσεων του Ιασώ, εκεί το κάναμε εμείς.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια.

@Kpp83 μπράβο στον μπαμπα! Επίσης πολύ σωστά όσα λες και κανεις με το μωράκι. 

 Και εμεις όλοι τρελαθηκαμε γιατί με το που τον έφεραν και τον πήρε αγκαλιά  σήκωσε το κεφάλι και το στήριζε. Πολλά μωράκια το κάνουν. 

Εμας ρε παιδιά δεν έχει πει για υπέρηχο ακόμη μήπως επειδή είχε ταλαιπωρηθεί γιατί και το εμβόλιο θα το καθυστερήσουμε για αυτούς τους λογους. Για να τον ρωτήσω ομως ποτε θα το κάνουμε γτ την Τριτη έχουμε έναν υπέρηχο στο Παίδων  μήπως το κάνουμε κ αυτό. 

 

Just now, mama16 είπε:

Βρε κορίτσια ναι τι υπέρηχος είναι αυτός... Ούτε εμένα μου είχε πει κάτι η παιδίατρος. Μόνο ότι γύρω στους 3 μήνες θα κανονίσουμε για να του δουν τα αυτακια! Μπρούμυτα κ σε μας μας είπε να τον βάζουμε κάνα 2 φορές την ημέρα για γυμναστική

Η αληθεια ειναι οτι δεν τον προτεινουν ολοι! Τα κοιταει τα ισχυα ο παιδιατρος αν κρινει κατι αμηλητεο για να μην ταλαιπωρηθει το μωρο με ναρθηκα προτεινουν 2παμπερς το ενα πανω στο αλλο! Το λεω απο πειρα γτ ετυχε πριν 20χρονια σε εμενα οταν ημουν μωρο κ ειχα ναρθηκα 3μηνες(απο οταν γεννηθηκα εως 3μηνων) χωρις αποτελεσμα κ ευτυχως λυθηκε το θεμα με τα 2παμπερς! Αλλοι τον συστηνουν να γινεται σιγουρα. Ειναι στην κριση του καθε παιδιατρου

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...