Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν τον προτεινουν ολοι! Τα κοιταει τα ισχυα ο παιδιατρος αν κρινει κατι αμηλητεο για να μην ταλαιπωρηθει το μωρο με ναρθηκα προτεινουν 2παμπερς το ενα πανω στο αλλο! Το λεω απο πειρα γτ ετυχε πριν 20χρονια σε εμενα οταν ημουν μωρο κ ειχα ναρθηκα 3μηνες(απο οταν γεννηθηκα εως 3μηνων) χωρις αποτελεσμα κ ευτυχως λυθηκε το θεμα με τα 2παμπερς! Αλλοι τον συστηνουν να γινεται σιγουρα. Ειναι στην κριση του καθε παιδιατρου

Ναι κι εμείς βάλαμε δύο παμπερς στην μπέμπα στην αρχή. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! Κάναμε και εμείς το υπέρηχο προχτές. Δεν είναι τίποτα. Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι γίνεται έως το παιδί να κλείσει το 3ο μήνα. Αλλά ο κάθε γιατρός κρίνει διαφορετικά. Ας πούμε τα βλέπει όλα καλά με το μάτι και μπορεί να μην ζητήσει υπέρηχο η σαν τη δικιά μου γιατρό που ήθελε να είναι 100% σίγουρη τα είδε και με το μάτι και μου ζήτησε και υπέρηχο. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ο γιατρός μου ζητάει υπέρηχο όπως και να έχει. Στο παίδων που πήρα για ραντεβού μου είπαν ότι γίνεται έως 3 μηνών. Ο γιατρός μου είπε γύρω στις 50 ημέρες. Σε απογευματινό στο παίδων κοστίζει μόλις 32€ και ραντεβού κλείνεις στο 1535. Στα πρωινά ραντεβού που ειναι δωρεάν έχουν από Σεπτέμβρη γιατί τον Αύγουστο είναι κλειστά. Αυτά για όποια κοπέλα θέλει πληροφορίες. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια! Δεν είχα καταλάβει αν είναι από τις εξετάσεις που κάνουμε προληπτικά και λίγο ανησύχησα. Εμάς μας είπε να τον κάνουμε τον υπέρηχο μεταξύ 30-40 ημερών.

Και μένα σήκωνε το κεφαλάκι του από την αρχή αλλά τώρα όταν τον κρατάω στον ώμο μένει εκεί όρθιο και βάζει και δύναμη προς τα πίσω και μου σπρώχνει το χέρι και βάζω καμία φορά κόντρα και φοβάμαι μην πάθει τπτ


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

Και εμένα ο γιατρός μου ζητάει υπέρηχο όπως και να έχει. Στο παίδων που πήρα για ραντεβού μου είπαν ότι γίνεται έως 3 μηνών. Ο γιατρός μου είπε γύρω στις 50 ημέρες. Σε απογευματινό στο παίδων κοστίζει μόλις 32€ και ραντεβού κλείνεις στο 1535. Στα πρωινά ραντεβού που ειναι δωρεάν έχουν από Σεπτέμβρη γιατί τον Αύγουστο είναι κλειστά. Αυτά για όποια κοπέλα θέλει πληροφορίες. 

Κλειστά οι υπέρηχοι στο Παίδων εννοείς; Έχουμε ραντεβού τον Αύγουστο για αυτό σε ρωτάω  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κλειστά οι υπέρηχοι στο Παίδων εννοείς; Έχουμε ραντεβού τον Αύγουστο για αυτό σε ρωτάω  

Τα ραντεβού για την συγκεκριμένη εξέταση. Ίσως εννοούσε ότι δεν έχουν διαθέσιμα ραντεβού. Δεν ξέρω. Πάντως χθες πήρα και μου είπε για 4/9.Εσυ για αυτή την εξέταση έχεις ραντεβού; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Τα ραντεβού για την συγκεκριμένη εξέταση. Ίσως εννοούσε ότι δεν έχουν διαθέσιμα ραντεβού. Δεν ξέρω. Πάντως χθες πήρα και μου είπε για 4/9.Εσυ για αυτή την εξέταση έχεις ραντεβού; 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να πάω ευρωκλινικη αλλά δεν είχε ραντεβού κ με έστειλε στον Άγιο Δημήτριο κ έδωσα 20 ευρώ με συνταγή γιατρού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεργάζεται με κάποιον αλλά δεν πήρα ακόμη. Η άλλη επιλογή που μου εδωσε ηταν το παίδων. Εντάξει ένας υπέρηχος είναι μην κοιτάς που τα ιδιωτικά νοσοκομεία τον χρεώνουν 100€


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια  ψάχνω να αγοράσω ένα θηλαστρο.  Κ θα ήθελα την γνώμη σας για το cangaroo  gentle touch.  Αν το έχει πάρει κάποια και το έχει δοκιμάσει..   Ειναι αποδοτικό; είναι κατάλληλο  για χρήση 1-2 φορές  την μέρα; η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει  καλές κριτικές  για το medela αλλά θα ήθελα κάτι ποιο οικονομικό.  

 

BO40p3.png

 

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  ψάχνω να αγοράσω ένα θηλαστρο.  Κ θα ήθελα την γνώμη σας για το cangaroo  gentle touch.  Αν το έχει πάρει κάποια και το έχει δοκιμάσει..   Ειναι αποδοτικό; είναι κατάλληλο  για χρήση 1-2 φορές  την μέρα; η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει  καλές κριτικές  για το medela αλλά θα ήθελα κάτι ποιο οικονομικό. 

 

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  ψάχνω να αγοράσω ένα θηλαστρο.  Κ θα ήθελα την γνώμη σας για το cangaroo  gentle touch.  Αν το έχει πάρει κάποια και το έχει δοκιμάσει..   Ειναι αποδοτικό; είναι κατάλληλο  για χρήση 1-2 φορές  την μέρα; η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει  καλές κριτικές  για το medela αλλά θα ήθελα κάτι ποιο οικονομικό. 

 

Καλή μου θυμαμαι τα κοριτσια έχουν cangaroo και λένε πως τους βόλεψε πολύ.  @Kpp83 και @Dimitr@17 αν θυμαμαι σωστά θα σου πουν καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλή μου θυμαμαι τα κοριτσια έχουν cangaroo και λένε πως τους βόλεψε πολύ.  @Kpp83 και @Dimitr@17 αν θυμαμαι σωστά θα σου πουν καλύτερα. 

Ναι θα περιμένω  να μου πουν.  Και οποία άλλη έχει να προτείνει  κάποιο  διαφορετικό θηλαστρο  έστω,  αν έμεινε ικσνοποιημενη.  Γιατί γενικά δεν έχω μεγάλη  ροή από το στήθος..  Ούτε υπερπαραγωγή.. Και δεν θέλω να το πάρω άδικα χωρίς να είναι  αποτελεσματικο... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Δεν έδωσα d3 στο μωρό χτες το ξέχασα. Είναι δεύτερη φορά που το παθαίνω! Και πριν περίπου μια βδομάδα το ξέχασα πάλι. Πολλές τύψεις έχω..εγω σ αυτά είμαι ψειρας  τώρα από την κούραση όλο βλακείες κανω


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...