Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Άσε με εμένα .. Εμένα ήταν από την πεμπτη εβδομάδα … ιδιαίτερη περίπτωση εγώ δεν συγκρίνεται καν … απλά στο ανέφερα γιατί δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Δεν έδωσα d3 στο μωρό χτες το ξέχασα. Είναι δεύτερη φορά που το παθαίνω! Και πριν περίπου μια βδομάδα το ξέχασα πάλι. Πολλές τύψεις έχω..εγω σ αυτά είμαι ψειρας  τώρα από την κούραση όλο βλακείες κανω

Εντάξει αγαπη σιγά δεν είναι αντιβιωση που έχασες την δόση βιταμινουλα είναι μην κανεις έτσι. Από την κούραση ξεχνιόμαστε όλες βάλτο υπενθύμιση καθημερινά 

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι θα περιμένω  να μου πουν.  Και οποία άλλη έχει να προτείνει  κάποιο  διαφορετικό θηλαστρο  έστω,  αν έμεινε ικσνοποιημενη.  Γιατί γενικά δεν έχω μεγάλη  ροή από το στήθος..  Ούτε υπερπαραγωγή.. Και δεν θέλω να το πάρω άδικα χωρίς να είναι  αποτελεσματικο... 

Έχω το swing της medela μου το δάνεισαν δηλαδή και είμαι  ευχαριστημένη. Και εγω δεν έχω την τρελή ροη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω τό cangaroo gentle touch κάθε είναι οκ. Δεν βγάζω πολύ ποσότητα αλλά δεν έχω δοκιμάσει άλλο πλην του νοσοκομειακου την 1η ημέρα. Εμένα για να αφήνω λίγο όταν λείπω οκ μου φαίνεται και αν συγκρίνω με την τότε εμπειρία (που είχα μόνο πρωτόγαλα βέβαια) εξίσου δυνατό.

@vaso_mpempis Το ξεχνάμε τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα το D3 και εμείς. Καλέ τι σε έπιασε κ εσένα με τις τύψεις; Οι γονείς μας ούτε τα μισά δεν έκαναν και είμαστε μια χαρά να θυμάσαι Εδώ μεγαλώνουν παιδιά στους καταυλισμούς...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

Ναι θα περιμένω  να μου πουν.  Και οποία άλλη έχει να προτείνει  κάποιο  διαφορετικό θηλαστρο  έστω,  αν έμεινε ικσνοποιημενη.  Γιατί γενικά δεν έχω μεγάλη  ροή από το στήθος..  Ούτε υπερπαραγωγή.. Και δεν θέλω να το πάρω άδικα χωρίς να είναι  αποτελεσματικο... 

Και εγώ το cangaroo έχω. Δεν βγάζω συνέχεια βέβαια. Αντε 1 γεύμα την μέρα. Αλλά μια χαρά μου φαίνεται εδώ και 1 μήνα που το έχω. Εσύ το θες για καθημερινή χρήση ή περιστασιακή; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Anna17 είπε:

Και εγώ το cangaroo έχω. Δεν βγάζω συνέχεια βέβαια. Αντε 1 γεύμα την μέρα. Αλλά μια χαρά μου φαίνεται εδώ και 1 μήνα που το έχω. Εσύ το θες για καθημερινή χρήση ή περιστασιακή; 

Και γω για μια φορά την μέρα το θέλω.  Ένα γεύμα θέλω να της βγάζω περίπου..  θα είναι ικανοποιητικο; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλή μου θυμαμαι τα κοριτσια έχουν cangaroo και λένε πως τους βόλεψε πολύ.  @Kpp83 και @Dimitr@17 αν θυμαμαι σωστά θα σου πουν καλύτερα. 

Ναι φοβερό της cangaroo 35 ευρώ μικρό κ γρηγορο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Εγώ 1 μήνα περίπου το χρησιμοποιώ. Μικρό είναι, εγώ αντλώ 90ml σε 12 λεπτά. Έχει πολλές ταχύτητες. Νομίζω θα σου κάνει και εσένα. 

Εγώ σε 10 λεπτά αντλησα 130μλ.. Το έκανα για αποσυμφόρηση αρχικά αλλά το έδωσα την επόμενη μερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω κάθε φορα σε δέκα λεπτά βγάζω δέκα ml ;) για αυτό ότι και να μου λένε ότι το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό επιμένω πως σου δείχνει ποση παραγωγή έχεις στο περίπου τουλάχιστον! Για αυτό και λέω πως όλα είμαι σχετικά. Όταν επιμένουν να δίνουμε μονο το ένα στηθος σε κάθε γευμα ναι μεν συμφωνώ αλλα στην περίπτωση μου αν θέλω να χορτάσει το παιδί μου πρέπει να του δώσω και από τα δυο στα 40’ και πάλι δεν φτάνει.   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Beboula25 είπε:

Εγω κάθε φορα σε δέκα λεπτά βγάζω δέκα ml ;) για αυτό ότι και να μου λένε ότι το θηλαστρο δεν είναι ενδεικτικό επιμένω πως σου δείχνει ποση παραγωγή έχεις στο περίπου τουλάχιστον! Για αυτό και λέω πως όλα είμαι σχετικά. Όταν επιμένουν να δίνουμε μονο το ένα στηθος σε κάθε γευμα ναι μεν συμφωνώ αλλα στην περίπτωση μου αν θέλω να χορτάσει το παιδί μου πρέπει να του δώσω και από τα δυο στα 40’ και πάλι δεν φτάνει.   

Δώσε κ ξένο μπεμπουλα μ κ εγώ δίνω μία φορά τη μερα κ ειδικά το βράδυ π είναι ν κοιμηθεί να ξεκουραστω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια άσχετο. Πήγα ορθοπεδικο γτ υποφέρω τα χέρια μου. Διάγνωση αυτή που φανταζόμουν συν κάτι έξτρα.Συνδρομο καρπιαίου σωλήνα και τενοντίτιδες κ στα δυο συν τον αντίχειρα που είναι άκαμπτος πλέον! Και αυχενικό. Είπε πως είναι από την εγκυμοσυνη ορμονολογικο κ πως σε έναν χρόνο συνηθως υποχωρούν αλλα ο αντίχειρας θέλει επέμβαση κάτι που τώρα δεν γίνεται. Βασικά λόγω του θηλασμου τίποτα δεν γίνεται για αυτά  μόνο κανα ντεπόν πάγο κ ασκησούλες. Δεν είναι που πονάω περισσότερο με στενοχωρει που όσο περνα ο καιρός τόσο θα δυσκολεύομαι να τον σηκώσω.

Κατα τα αλλα μια χαρά :rolleyes: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 εγώ που έχω γενικά γάλα βγάζω 60ml στα 10 λεπτά και αυτό αν αντλώ ενώ είναι ο μπέμπης στο άλλο στήθος. Διαφορετικά χάλια αν δεν τον βλέπω δεν βγάζω ούτε 30ml!  Δεν έχω βέβαια  αντλήσει ποτέ πρωί...

Η κουμπάρα μου θήλασε έως 3 ετών το κάθε παιδί (σ.σ. εγώ δεν συμφωνώ σε καμμιά περίπτωση με αυτή την πρακτική προσωπικά). Δοκίμασε όλα τα θηλαστρα, νοίκιασε κ νοσοκομειακό γτ δεν έδινε μπουκάλι ξένο με τίποτα στα παιδιά κ ήθελε να γυρίσει στη δουλειά.

Ε λοιπόν άφησε τράπεζα γάλακτος βγάζοντας με το χέρι ενώ με τα θηλαστρα έβγαζε περί τα 20ml... 

Περαστικά σου! Γενικά πάντως όσο βαραίνει σε γυμνάζει κ ίσως σε βοηθήσουν οι μύες να μην πονάς.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Δώσε κ ξένο μπεμπουλα μ κ εγώ δίνω μία φορά τη μερα κ ειδικά το βράδυ π είναι ν κοιμηθεί να ξεκουραστω κ εγω

Δίνω συμπλήρωμα Δημητρούλα μου τον θηλάζω πρώτα κ μετά μπιμπερό. Τώρα τελευταία δεν το πολύ θέλει ζητάει στηθος κ πίνει λιγότερο από το μπουκάλι. 

Just now, Kpp83 είπε:

@Beboula25 εγώ που έχω γενικά γάλα βγάζω 60ml στα 10 λεπτά και αυτό αν αντλώ ενώ είναι ο μπέμπης στο άλλο στήθος. Διαφορετικά χάλια αν δεν τον βλέπω δεν βγάζω ούτε 30ml!  Δεν έχω βέβαια  αντλήσει ποτέ πρωί...

Η κουμπάρα μου θήλασε έως 3 ετών το κάθε παιδί (σ.σ. εγώ δεν συμφωνώ σε καμμιά περίπτωση με αυτή την πρακτική προσωπικά). Δοκίμασε όλα τα θηλαστρα, νοίκιασε κ νοσοκομειακό γτ δεν έδινε μπουκάλι ξένο με τίποτα στα παιδιά κ ήθελε να γυρίσει στη δουλειά.

Ε λοιπόν άφησε τράπεζα γάλακτος βγάζοντας με το χέρι ενώ με τα θηλαστρα έβγαζε περί τα 20ml...

Ναι αγαπη μου δεν αντιλέγω γενικοτερα μόνο την περίπτωση μου αναφέρω συγκρίνοντας. Κοιτα να πω  πως τετοιες αντλήσεις έκανα το βράδυ που γυρνούσα κομμάτια νηστική κ που είχα θηλάσει μια ώρα πριν. Αλλα κ στα καλύτερα μου πάνω απο 100 στα 40’ δεν εβγαλα ποτε κ αυτό έγινε κιολας μια φορά. Στην πλειοψηφία 50 με 60 βγάζω και από τα δυο στήθη στα 40’. Και παραπάνω ώρα έχω κάτσει να τσεκάρω αλλα δεν...

Έτσι η μόνη ένδειξη μου είναι ο μπέμπης. Όταν δεν μου πίνει όλο το μπουκάλι που ξέρω τα ml τότε καταλαβαίνω ποσο έχει πιει από εμενα κ πάντα είναι η ίδια ποσότητα καταλαβες; Παράδειγμα πίνει 120ml ξένο, μαζί με δεκάλεπτο θηλασμό . Όταν έχει θηλάσει πριν αρκετά τότε πίνει 50ml συμπλήρωμα.

Μακάρι να συμβαίνει κ σε εμενα κ να βγάζω το διπλάσιο στο μωρό το θέλω πολυ! 

Μεχρι τριών; Θηρίο μπράβο της αν κ δεν ξέρω αν μου αρέσει προσωπικά μιλάω πάντα για εμενα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λόγω της χαμηλής παραγωγής με θήλαστρο δεν απασχολουμαι πια. Δίνουμε μπουκάλι αν θέλω να βγω. Αντέχω πια να μην είμαι η σούπερ μανούλα γιατί δικό μου ήταν το κόλλημα!

Και εγώ δεν συμφωνώ με το θηλασμό μετά το έτος και έχω αποφασίσει ότι θα αποθηλασω στο 6μηνο. Το μάντρα μου είναι αν είναι αρκετά μεγάλος για να πει "γαλα" δεν πρέπει να θηλάζει!

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...